0 nejlepších aplikací na stříhání, ořezávání a řezání videí na iPhonu

Když nahráváte úžasná videa pomocí iPhonu, možná budete chtít video z iPhonu přímo oříznout. Můžeme stříhat videa a fotografie přímo v iPhonu? Editor videa pro iPhone vám pomůže snadno stříhat, ořezávat nebo stříhat video pro iPhone. Internetové vyhledávání ukazuje, že existuje spousta aplikací pro ořezávání/stříhání videí na iPhonu. Abychom vám usnadnili život, vybrali jsme 10 nejlepších aplikací, které vám ukáží, jak stříhat videa na iPhonu (včetně iPhonu 8 Plus).

Pro vaše pohodlí vám doporučujeme použít editor pro stolní počítače, jako je Filmora Video Editor pro Windows (nebo Filmora Video Editor pro Mac), abyste mohli klipy z iPhonu (iPhone 8/X) stříhat na Macu (macOS 10).13 High Sierra) nebo počítače se systémem Windows pro snadnou editaci a vyšší kvalitu filmů. Tento editor videa vám pomůže importovat klipy a fotografie z iPhonu přímo do programu. Máte k dispozici snadno použitelné nástroje pro úpravy a řadu video a audio efektů.

stříhání videa pro iphone

Hlavní funkce programu Filmora Video Editor

 • Nahrávání videí v libovolném formátu nebo z iPhonu, fotoaparátu či jiných zařízení.
 • Videa můžete snadno stříhat, ořezávat, slučovat a rozdělovat.
 • Můžete si vybrat z více než 300 video a audio efektů.
 • Skvělé pro začátečníky i profesionály.

Jak stříhat videa pro iPhone pomocí aplikace Filmora Video Editor

Pomocí tohoto softwaru získáte úžasná videa. Jako nováček můžete postupovat podle těchto jednoduchých kroků:

Nahrávání videí z iPhonu

Po spuštění programu jednoduše přetáhněte klipy, které chcete oříznout, do programu nebo použijte nabídku kliknutím na „Importovat mediální soubory sem“.

Ořezávání videí na iPhonu

Přetahování nahraných videí na časovou osu. Filmora Video Editor má několik funkcí pro stříhání videí pro iPhone. Klipy můžete oříznout nebo z nich vystřihnout nežádoucí části. Začněte označením videa a jeho přehráváním, poté klikněte na tlačítko „nůžky“ na začátku a na konci části, kterou chcete vystřihnout.

Stříhání videí pro iPhone

Po provedení příkazů „Trim“ nebo „Delete“ budou části videa odstraněny.

Nahrajte své video

Po úspěšném dokončení úprav se ujistěte, že jste změny zaznamenali do videa. Kliknutím na tlačítko „Exportovat“ nahrajete oříznuté video do počítače nebo iPhonu. Můžete je také nahrát na YouTube a přímo z programu.

Seznam 3 nejlepších aplikací pro kompresi videa

#1. Video Compressor (pro iPhone)

Tato aplikace pro kompresi videa by měla být vaší hlavní volbou, pokud potřebujete komprimovat video a uložit ho do počítače. Nejlepší funkce této aplikace. Možnost zmenšit velikost videa i rozlišení, které umožňuje jeho použití na iPhonu. Další výhodou programu je funkce kvality videa, která pomáhá snížit rychlost přenosu videa. Automaticky zmenšuje jeho velikost, aniž by byla snížena kvalita. Funkce aplikace vám také umožní stříhat nebo rozdělovat videa na iPhonu. Hlavní výhodou použití aplikace Video Compressor pro iPhone je sdílení komprimovaného videa prostřednictvím aplikací třetích stran a dokonce i prostřednictvím e-mailu. Aplikace podporuje mnoho formátů včetně AVI, MP4, AVCHD, H.264 a MOV.

READ  zkontrolovat stav sériového čísla iPhonu a zjistit, zda je. Zkontrolujte IMEI na oficiálních stránkách mezinárodní identity mobilního zařízení

#2. Kompresor videa (pro Android)

Podporuje mnoho verzí systému Android, od verze 3 výše.0, je klíčovou funkcí tohoto video kompresoru pro Android. Tím se odstraní případné problémy s kompatibilitou. Po dokončení komprese videa jej můžete snadno sdílet prostřednictvím e-mailu a dalších sociálních sítí, jako je např. WhatsApp a Wechat. Díky tomu si budete moci užít nezapomenutelné chvíle s rodinou a blízkými. Už nebudete muset hledat nic jiného, jen si užijete práci s touto aplikací pro kompresi videa pro Android. Video Compressor pro Android podporuje především formáty AVI, MP4 a 3GP.

#3. iPhone Video Compressor (pro iPhone)

Je to aplikace pro kompresi videa pro iPhone se všemi skvělými funkcemi, které by každý uživatel hledal v aplikaci pro video. Video budete moci zpracovávat přímo na iPhonu, protože tento program není určen pro PC. Z tohoto důvodu je komprese videa dostupná přímo v iPhonu bez nutnosti použití aplikací třetích stran. Použitím této aplikace ke kompresi videa můžete ušetřit 80 % místa na disku iPhonu. Používá totiž optimalizovaný kodek, který zaručuje přijatelnou kompresi i vysokou kvalitu videa. Kompresor videa iPhone pro iPhone umožňuje dávkovou kompresi, což znamená, že použitá frekvence je velmi vysoká. Úspěšná komprese netrvá dlouho a sdílení s přáteli je velmi snadné. Hlavní formáty videa podporované touto aplikací jsou MPG, MP4, MOV, WMV, AVI, FLV, MKV, VOB a 3GP.

Zmenšení velikosti videa na iPhonu pomocí komprese videa a změny velikosti videa

Další možnost změny kvality videa na iPhonu. Tato aplikace “ Komprese videa a změna velikosti“ (k dispozici je bezplatná verze Premium). Tato aplikace výrazně zmenšuje velikost videí na iPhonu a umožňuje vám sdílet videa všude tam, kde je omezena jejich velikost.

Zde se dozvíte, jak pomocí této aplikace zmenšit velikost videa na iPhonu:

 • Spusťte aplikaci a klepnutím na položku “ Přidat“ ( ) přidejte video, které chcete komprimovat.
 • Povolení přístupu aplikace k vašim fotografiím a videím.
 • Klepnutím na video jej vyberete ke komprimaci.
 • Na zobrazené obrazovce nastavte snímkovou frekvenci a velikost výsledného videa. Čím nižší čísla zde zvolíte, tím více se soubor videa zmenší.
 • Pak klepněte na možnost „Komprimovat“ a počkejte, než aplikace video zkomprimuje.
 • Po komprimaci videa se zobrazí stará i nová velikost videa. Chcete-li původní video odstranit, klepněte na možnost „Odstranit původní“. V opačném případě vyberte možnost Uložit 1 originální video, abyste do telefonu uložili originální i komprimované video.

Galerie obrázků (2 obrázky)

Rozdíl mezi kompresí videa a změnou jeho velikosti

Pro začátek se dohodněme na několika základních pojmech.

Kompresi videa budeme nazývat zmenšení velikosti videosouboru pomocí technologie digitální komprese. Výsledkem může být, že video nebude tak ostré jako originál, ale v zařízení zabere mnohem méně místa. Podrobný popis komprese videa na iPhonu a iPadu najdete zde.

Změnu velikosti (rozlišení) videa budeme považovat za lineární změnu velikosti samotných snímků, čímž se zmenší samotný obraz. V tomto případě může kvalita obrazu zůstat na stejné úrovni, ale celková velikost souboru se pravděpodobně sníží. To je způsobeno skutečným snížením rozlišení videa.

Doporučujeme použít bezplatnou aplikaci Compress Videos, která vám umožní změnit velikost videa v iPhonu nebo iPadu, a uvolnit tak místo v úložišti vašeho zařízení.

READ  Jak vložit video do videa v zařízení iPhone. Jak stahovat klipy + seznam kompatibilních zařízení

Rozdíl mezi kompresí a změnou velikosti

Nejprve se musíme dohodnout na několika základních podmínkách.

Komprese videa znamená menší velikost souboru. To lze obvykle provést několika způsoby. Velikost souboru videa můžete komprimovat změnou snímkové frekvence (kolik snímků se zobrazí za sekundu) nebo zmenšením jeho velikosti. Výsledkem může být, že video nebude tak ostré jako originál, ale může zabírat mnohem méně místa v zařízení. Pro zájemce máme návod na kompresi videa na iPhonu a iPadu.

Změna velikosti videa znamená změnu jeho velikosti, obvykle za účelem jeho zmenšení. Pokud změníte velikost videa, kvalita obrazu může zůstat stejná, ale celková velikost souboru se pravděpodobně zmenší, protože video je ve skutečnosti menší.

V tomto příspěvku použijeme aplikaci Komprese videa, která umožňuje měnit velikost videa na iPhonu nebo iPadu.

Vyzkoušejte všechny funkce pro úpravu videa na iPhonu

Pomocí editačních funkcí na iPhonu můžete s videem dělat mnohem víc. Jdou mnohem dál než jen k ořezávání a ořezávání. Aplikace Fotky nyní zahrnuje základní funkce úprav nejen pro fotografie, ale také pro videa. Můžete ořezávat, stříhat, narovnávat, převracet, otáčet, upravovat jas, měnit expozici, používat filtry a další funkce pro vylepšení výsledného vzhledu videa.

A pokud chcete přidat hudbu na pozadí nebo spojit více klipů do jednoho, pomůže vám aplikace iMovie. Nyní můžete provádět základní úpravy videí přímo v iPhonu.

Stáhněte si aplikaci Video Compressor do iPhonu nebo iPadu

Název aplikace, kterou hledáme, je Video Compressor. K dispozici pro iPhone i iPad. Je však zcela zdarma (pro vypnutí reklamy je v něm zabudován nákup).

Otevřete aplikaci Video Compressor, dejte jí přístup ke knihovně aplikace Fotografie a vyberte typ zobrazení videa.

Otevřete kartu Nastavení a vyberte poměr komprese videa a zvuku.

Stupeň komprese souboru v závislosti na nastavení:

 • Kvalita videa a zvuku Vysoká. velikost souboru se sníží přibližně 1,5krát.
 • Kvalita videa a zvuku Průměrná (doporučená). velikost souboru se sníží přibližně třikrát.
 • Kvalita videa a zvuku Nízká. velikost souboru se sníží přibližně 9krát.

Vyberte video. Proces komprese se spustí okamžitě a zobrazí se na kartě Stav. Komprimované video se uloží do aplikace Fotografie.

Chcete-li zobrazit náhled (porovnat) výsledné video s originálem, vyberte kartu Stav a. Ve vyskakovacím okně vyberte možnost Komprimované nebo Původní.

Chcete-li odstranit originály a uvolnit místo na iPhonu nebo iPadu, klepněte na tlačítko Odstranit originály (pro odstranění všech originálů) nebo vyberte video a klepněte na Odstranit originál ve vyskakovacím okně.

Komprese videa na iPhonu nebo iPadu je poměrně jednoduchý postup a zabere jen několik minut. Pomůže vám aplikace Video Compressor, která je jednou z mnoha podobných aplikací dostupných v App Storu. Stejný program stojí za vyzkoušení díky své jednoduchosti a efektivitě.

Běžné metody zmenšení velikosti videa v počítači PC nebo Mac

Pro začátek se krátce podíváme na běžné metody zmenšení velikosti souboru videa:

Nahrané video většinou vždy obsahuje spoustu zbytečných věcí, takže jej můžete zkrátit tak, že z něj vystřihnete všechny nepotřebné momenty a poté jej uložíte. Oříznutím zmenšíte velikost souboru, aniž byste ovlivnili ostatní efekty.

Pokud se navíc chystáte video sdílet na přenosných zařízeních, můžete zvolit formát, který je pro dané zařízení nejvhodnější. Protože tyto typy formátů vždy výrazně zmenšují velikost, aniž by se změnila kvalita souboru.

Kvalita videa se vždy skládá ze tří složek: rozlišení, snímkové frekvence a přenosové rychlosti. A aby byl obraz videa skvělý, někteří uživatelé nahrávají video v režimu nejlepší kvality, a proto je výsledné video obrovské velikosti.

READ  Jak obnovit tovární nastavení iPhonu. Obnovení zeměpisných nastavení

Pokud tedy chcete video zmenšit, můžete tento úkol vyřešit snížením rozlišení, snímkové frekvence a bitové rychlosti. Abyste však zajistili správnou kvalitu videa, doporučujeme postupně měnit nastavení a zkontrolovat, zda není video poškozeno. Tímto způsobem najdete správnou velikost pro své video.

Nyní víte, jak zmenšit videosoubor třemi způsoby, ale pak nastává problém. jak oříznout video, změnit formát videa nebo snížit nastavení videa? Je zřejmé, že se to neobejde bez pomoci, proto jsme vám chtěli doporučit nástrojFilmora Video Editor. Umožňuje snadno stříhat, rozdělovat nebo stříhat video, měnit formát videa, nastavení podle potřeby, ale také provádět profesionální úpravy.

Střih videa Filmora

 • Rozdělte, ořízněte a rozdělte video několika jednoduchými kliknutími.
 • Volně měňte formát videa a nastavení pro snížení velikosti souboru bez ztráty kvality.
 • Stovky nástrojů pro úpravu videa vám umožní upravit soubor podle vašich představ.
 • Šetří čas při nahrávání videí na YouTube a Vimeo.
 • .

Často kladené dotazy ke kompresi videosouborů MOV

Mohu komprimovat videa na YouTube bez ztráty kvality??

Ano. Pokud je video delší než 12 hodin nebo přesahuje 128 GB, je třeba velikost videa zmenšit ručně. Nebo ji YouTube zakóduje pomocí kodeku H.264. Nahrávání a stahování velkého videa na YouTube však trvá déle. Takže můžete použít FVC Free Video Compressor nebo iMovie ke snížení velikosti videa MOV na MB.

Můžete komprimovat video MOV o velikosti 1 GB na 10 MB?

Ano. Je třeba vybrat kompresor videa, který dokáže nastavit stupeň komprese videa. Protože většina online kompresorů videa zmenšuje velikost souboru MOV o více než 40 %. Chcete-li zkomprimovat opravdu velké video, můžete v aplikaci Free FVC Video Compressor kliknout na šipku velikosti doprava.

Jak komprimovat soubory MOV pro e-mail?

Video ve formátu QuickTime MOV je třeba komprimovat tak, aby jeho velikost nepřesáhla 25 MB. Ať už používáte aplikaci pro kompresi videa nebo bezplatný online kompresor videa, stačí zmenšit MOV na méně než 25 MB.

To je vše, co potřebujete ke kompresi souborů MOV v počítači nebo mobilním telefonu zdarma. Žádné omezení maximální velikosti souboru nebo vodoznaku. Video můžete libovolně komprimovat do formátů MOV, MP4 a dalších formátů. Máte-li jakékoli dotazy nebo návrhy, můžete nás kontaktovat.

Jak převést MP4 do VOB na Windows PC a Mac? Chcete-li vyřešit tento problém, tento příspěvek představí 3 nejlepší způsoby, jak převést MP4 do VOB zdarma.

MOV VS MP4, co je lepší? V tomto příspěvku se dozvíte, jaký je rozdíl mezi MP4 a MOV, abyste si mohli lépe vybrat pro své video soubory.

Nelze přehrát soubor MTS v počítači nebo telefonu iPhone / Android? Co je soubor MTS a jak ho přehrát? Který je nejlepší převodník videa MTS? Tento příspěvek 4 snadné a bezplatné způsoby, jak převést MTS do MOV pro lepší přehrávání.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS