Ověření pravosti iPhonu podle IMEI během několika minut na oficiálních webových stránkách

IMEI (International Mobile Equipment Identity) je kontrolní identifikátor mobilního zařízení, který je každému zařízení přidělen speciální certifikovanou službou (BABT. britská organizace zabývající se telekomunikacemi) při přímé autorizaci v síti. I když se IMEI původně používal pouze ke kontaktování mobilních telekomunikačních společností, síla tohoto identifikátoru se dramaticky změnila.

IMEI se používá především ke kontrole pravosti chytrých telefonů a tabletů (různých značek, včetně Apple). Pokud nedokážete vizuálně rozlišit mezi kopií a originálem a chcete vědět vše o zakoupeném zařízení. od záruky až po blokované služby. pak se můžete bezpečně vyzbrojit IMEI a zkontrolovat originalitu na oficiálních stránkách.

IMEI se obvykle nachází na různých místech. na obalu, prodejním dokladu, v nastavení, někdy v záruce a zobrazuje se po zadání #06# na klávesnici (vždy funguje i v operačním systému). A přesto se někdy objevují otázky týkající se hledání. Jak zkontrolovat pravost iPhonu podle IMEI na webu společnosti Apple?

Lze ke kontrole IMEI použít oficiální webové stránky společnosti Apple??

V současné době nelze zkontrolovat IMEI iPhonu na webu společnosti Apple. Ale žádné obavy. Výrobce vede svou databázi výhradně podle sériového čísla, které můžete zadat na kartě „O zařízení“ v hlavním nastavení.

Sériové číslo je také uvedeno na krabici telefonu, ale k získání informací ho můžete použít pouze tehdy, pokud se shoduje s číslem uvedeným jinde.

 • Níže máme tlačítko, které vede na oficiální webové stránky společnosti Apple „Zkontrolovat stav záruky“, kde je třeba zadat sériové číslo a captcha.
 • Poté se dozvíte, jaký typ podpory od výrobce máte k dispozici, a také model vašeho zařízení.
 • Věnujte pozornost položce „Platné datum prodeje“. Pokud je vedle něj zelené zaškrtnutí, vaše zařízení bylo dovezeno legálně a je pravé.

Kontrola iPhonu podle sériového čísla na webu společnosti Apple

Kontrola iPhonu pomocí sériového čísla na webu společnosti Apple

 • Klikněte na odkaz;
 • Zadejte sériové číslo do příslušného pole;
 • Zadejte kód captcha a stiskněte tlačítko Pokračovat;
 • Pak stačí chvíli počkat a zobrazí se informace o testovaném zařízení, včetně platného data nákupu, modelu a data vypršení podpory.

Co určuje kontrola IMEI a SN pro iPhone?

Co můžete zjistit pomocí kódu IMEI?

 • Původ iPhonu. je možné, že vám bylo prodáno kradené zařízení;
 • Země, kde jste iPhone zakoupili;
 • Aktivní funkce Najít iPhone. Pokud je povolena, znamená to, že smartphone má u prodejce stále aktivní účet iCloud a nelze s ním smartphone koupit.

Jaké informace může poskytnout sériové číslo iPhonu?

READ  Jak vyjmout kartu SIM z iPhonu.

Díky dnešnímu návodu se můžete při nákupu iPhonu z ruky chránit před podvodným jednáním. IMEI a sériové číslo vám poskytnou kompletní historii zařízení až po informaci, zda se jedná o kradený iPhone.

Jak zjistit, zda je váš iPhone jailbreaknutý

Z hlediska komunikace s operátory existuje několik typů smartphonů Apple:

 • Zařízení, která pracují s konkrétním poskytovatelem služeb (zámek). Při koupi tohoto zařízení uzavře kupující se společností smlouvu, podle které musí využívat služeb pouze jednoho poskytovatele služeb.
 • Zařízení, která pracují s jakýmkoli poskytovatelem služeb (neverlock). Toto je obvyklý způsob jednání s operátory. Tato zařízení prodává většina autorizovaných prodejců hardwaru Apple.
 • Zařízení, která byla dříve uzamčena (softunlock). Některé uzamčené smartphony Apple se tohoto omezení zbaví přeflashováním. Zařízení odemčené softwarem přijímá nastavení neverlock.

Uzamčená zařízení jsou levnější než běžná zařízení, ale omezení je pro uživatele v budoucnu problémem. Chcete-li zjistit, zda je váš iPhone uzamčen, přejděte na stránku iphoneox.com. Za tímto účelem zadejte IMEI zařízení do elektronického formuláře na stránce služby. Po zpracování zadaných údajů vám služba poskytne podrobnou odpověď na váš dotaz.

Pokud bylo zařízení přeflashováno, může to také způsobit problémy s připojením. To, že iPhone patří do kategorie softunlock, naznačuje důrazné doporučení prodejce neaktualizovat systém iOS a dlouhý proces připojení k síti po restartu.

Jak zjistit IMEI

Číslo je uvedeno na zadním krytu, na krabičce a někdy i na přihrádce na kartu SIM.

 • V nabídce telefonu v části „Nastavení“ („Main. O zařízení. IMEI)
 • zadání kombinace #06# (u modelů se dvěma SIM kartami se zobrazí dvě čísla najednou a je třeba je zkontrolovat zvlášť)

Někdy je číslo na krytu a na krabičce stejné, ale na telefonu je uvedeno jiné číslo. Prodejce si dal tu práci, že obal jednoho iPhonu vložil do krytu a krabice jiného iPhonu

Všechna čísla musí samozřejmě souhlasit, jinak se setkáte s podezřelým zařízením, které je lepší nekupovat.

Takže jste našli správné číslice a nyní je musíte zkontrolovat. Služby mohou být placené i bezplatné, přičemž kvalita a objem informací poskytovaných v prvních případech jsou vyšší.

Nejnovější informace naleznete zde:

 • Webové stránky společnosti Apple
 • Oficiální webové stránky IMEI
 • Online služba iPhoneox
 • Online služba iUnlocker
 • Online služba SNDeep

Níže jsou uvedeny podrobné pokyny pro jednotlivé metody.

Kontrola oficiálních stránek společnosti Apple

První možností, na kterou se uživatelé obvykle obracejí, je. Umožňuje zjistit základní informace: legálnost spotřebiče, model a služby, které jsou pro něj k dispozici.

Zadejte dříve nalezené číslo, captcha a odešlete žádost

Stránky poskytují informace o nákupu, modelu, dostupných službách a záruce. Snímek obrazovky ukazuje, že kontrolovaný telefon je legitimní, není uveden jako ztracený, ale výrobce jej již dlouho nevyrábí. Můžete si ho koupit, ale pokud se rozbije, budete za něj muset zaplatit.

Pokud vedle data nákupu není zelené zaškrtnutí, odhlášené zařízení není zařízení Apple. Nepoctiví prodejci mohou také prodávat 7 jako 8 nebo 6 jako 6S, proto je důležité zkontrolovat IMEI svého modelu.

Někdy se stane, že webová stránka z neznámých důvodů odmítne poskytnout údaje o telefonu. Výrobce také již dávno přestal poskytovat informace o odemykání. Zkontrolovat, zda je telefon uzamčen, je kvůli IMEI nemožné, takže se mnoho uživatelů spálí při pořizování kradených telefonů

READ  Jak nastavit procento nabíjení na iPhonu XR

K získání potřebných údajů mohou být zapotřebí další služby

Kontrola na portálu IMEI.INFO

Oficiální webové stránky systému jsou stejně populární jako stránky společnosti Apple. Zde se dozvíte, co můžete zjistit zdarma:

 • Všechny specifikace včetně kapacity paměti
 • Barva
 • Zda je telefon repasovaný
 • Jaká je vaše záruka?
 • Mezinárodní černá listina
 • Uzamčení služby iCloud

Před nákupem můžete získat všechny potřebné informace, včetně 100 % aktuálních údajů z černé listiny

Pokud si myslíte, že už máte všechny potřebné informace, nezavírejte tento článek. Pro jistotu si ověřte informace v několika placených i bezplatných službách, které vám poskytnou co nejúplnější a nejkomplexnější obraz o nabízeném smartphonu.

Kontrola na iPhoneox

Rozhraní služby je co nejjednodušší, takže i starší člověk se může naučit, jak tuto stránku používat. Informace, které poskytujete, jsou dostatečné pro správné rozhodnutí o nákupu.

Klikněte na tlačítko Přejít na. Zadejte IDN testovaného telefonu, zaškrtněte políčko Nejsem robot a stiskněte tlačítko Zkontrolovat

Za 10 sekund se zobrazí souhrnná tabulka s údaji o zařízení. V našem příkladu vidíte, že telefon byl zakoupen v Irsku v roce 2012, je aktivovaný, záruka skončila a nejsou na něm žádné blokace operátora

Nyní musíme zkontrolovat, zda je funkce „Najít můj iPhone“ aktivní a zda je telefon na mezinárodní černé listině. Klikněte na odkaz pod tabulkou (nebo následujte tento odkaz. Go to ). V anglicky psaném zdroji zadejte číslo a stiskněte tlačítko Zkontrolovat

Služba zobrazuje stav Čistý. To znamená, že telefon nebyl ztracen nebo odcizen. Služba Najít můj iPhone je v současné době zpoplatněna, ale správci ji čas od času povolují zdarma

Díky této službě byl ověřen model, všechny údaje o výrobě a prodeji, trestní status a zámky. Telefon si můžete koupit, pokud vám vyhovuje ve všech ostatních ohledech (cena, vzhled atd.).д.).

Kontrola pomocí nástroje Iunlocker

Důležitým parametrem, který nezobrazují všechny bezplatné ověřovací služby, je Nahradit nebo nahradit. Tato označení se vztahují na telefony, které byly vráceny výrobci z důvodu poruchy, poté opraveny a vráceny na trh za sníženou cenu. Nepoctiví prodejci se někdy snaží prodávat tato oživlá utopená auta pod záminkou nových telefonů (nevyhýbají se tomu ani velké řetězce jako M-Video).

Připojení iPhonu k Apple ID

Zákazníci se často ptají: „Jak ověřím pravost iPhonu při jeho koupi??“. Kromě výše uvedených metod je nutné zakoupený iPhone propojit s osobním identifikátorem (Apple ID). ID bude přiřazeno uživateli. Přístup do AppStore je nyní k dispozici.

 • Doporučujeme, abyste se ujistili, že se prodejce odhlásil z vašeho Apple ID. Jinak by se mohlo stát, že ji použijete s cizím průkazem a budete mít velké problémy (včetně podvodu)

Po zapnutí vás miniaplikace vyzve ke spárování telefonu s Apple ID. K tomu je třeba provést malou registraci.

Registrace zahrnuje zadání platné pracovní e-mailové adresy a hesla. Po dokončení registrace je zařízení spojeno s osobním ID. Uživatel má k dispozici všechny funkce a služby Apple.

READ  Jak přenést WhatsApp z Androidu do iPhonu. Přenos zpráv WhatsApp z Androidu do iPhonu pomocí přenosového softwaru

Podrobný videonávod

Na webových stránkách společnosti Apple je k dispozici sekce „Ověřit nárok na servis a podporu“, kde si můžete rychle a bez námahy ověřit, že kupovaný iPhone skutečně nebyl předtím používán. Jediné, co uživatel potřebuje vědět, aby mohl službu používat, je sériové číslo. U aktivovaných miniaplikací toto číslo najdete v nabídce „Nastavení“, v části „Základní“, položka nabídky „O tomto zařízení“. Pokud smartphone přivítá uživatele uvítací obrazovkou, sériové číslo zjistíte stisknutím tlačítka „i“ v pravém dolním rohu.

Sériové číslo iPhonu lze také najít na štítku na zadní straně původní krabice.

Chcete-li zkontrolovat iPhone, postupujte podle následujících kroků:

1. Přejděte na stránku „Kontrola nároků na služby a podporu“ na webu společnosti Apple.

2. Do příslušného pole zadejte sériové číslo iPhonu (jak zjistit sériové číslo), zadejte kód zobrazený na obrázku a stiskněte tlačítko Pokračovat.

Sériové číslo iPhonu NIKDY neobsahuje písmeno „O“ (používá číslo „0“).

3. Pokud se při kontrole údajně nového iPhonu (nebo oficiálně renovovaného společností Apple) zobrazí zpráva „Aktivujte zařízení“, skutečně to potvrzuje, že smartphone nemá žádnou historii a je skutečně nový.

Po aktivaci se ve službě Právo na servis a podporu zobrazí (možná ne ihned, ale během jednoho dne) předpokládané datum ukončení práva na servis a podporu, které se stanoví přičtením 365 dnů ke dni aktivace. Jinými slovy, chcete-li zjistit datum první aktivace, odečtěte od odhadovaného data přesně 1 rok.

POZNÁMKA: Data na serveru společnosti Apple se nemusí změnit okamžitě, obvykle v rozmezí 1 minuty až 12 hodin.

Jak jinak rozpoznat padělek

Některé správné způsoby, jak rozeznat pravý iPhone, již znáte, ale pokud některý z nich nemůžete použít nebo máte stále pochybnosti, měli byste věnovat pozornost následujícím informacím:

 • Kryt by měl být kovový, nikoli plastový.
 • Zásuvka nabíječky není stejná jako u jiných smartphonů.
 • Operační systém. iOS bez jakýchkoli známek Androidu a jeho typických aplikací, jako je Play Market.
 • Na zadní straně víka je uvedeno, že design byl vyvinut v Kalifornii společností Apple, ale sestaven v Číně. Pokud je to něco jiného, je to padělek. Samotný kryt není odnímatelný.

Výše uvedené samozřejmě neznamená, že byste si neměli kupovat použitý iPhone nebo jeho čínskou repliku. Velmi často si lidé berou i zablokované telefony. jako „dárci“ pro své vlastní. Za takovou položku by vám však měla být nabídnuta zcela jiná cena, o několik tisíc (nebo dokonce desítek tisíc) nižší než za zcela nový originál. Buďte opatrní a obezřetní.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS