Jak odebrat odběry v zařízení iPhone

Majitelé iPhonu musí stahovat nebo nakupovat hry a aplikace výhradně prostřednictvím obchodu AppStore, a to tak, že propojí svou bankovní kartu se svým Apple ID. Absence zkušebních verzí softwaru však mění proces nákupu v loterii: v jednu chvíli uživatel obdrží na svůj chytrý telefon oznámení o dluhu a najednou a bez vysvětlení. I když ztráta 50 za jednoduchý program může být zanedbatelná, nikdo se nechce rozloučit s několika tisíci za nic.

Postup pro vrácení peněz za virtuální nákupy v obchodech AppStore, Apple Book a iTunes Store je k dispozici již dlouhou dobu, ale kvůli obtížím s přístupem k příslušnému mechanismu se jen malé části publika podařilo napadnout svá práva a získat své peníze zpět. Mezitím můžete požádat o vrácení peněz nejen za aplikaci, ale také za hru, nákup v aplikaci nebo dokonce předplatné.

Jak zobrazit seznam odběrů

Pokud se chcete podívat, za jaké služby platíte, můžete to udělat přímo v iPhonu. Musíte však být připojeni k Internetu, protože je třeba synchronizovat se servery společnosti Apple. Pořadí kroků je následující:

 • Přejděte do Nastavení a klikněte na kartu účtu.
 • Dále se otevře stránka, kde je třeba znovu kliknout na svůj účet. V zobrazeném okně vyberte možnost „Zobrazit Apple ID“.
 • Zadejte heslo ke svému účtu, pak sjeďte o něco níže a v otevřeném okně klikněte na položku Předplatné.
 • Uživateli se pak zobrazí dva seznamy neaktivních a aktivních odběrů. Všechny aplikace na druhém seznamu jsou aktuálně aktivovány.
 • Kliknutím na některou z těchto aplikací získáte podrobnější informace o tom, jak dlouho je vaše předplatné aktivní a kolik peněz vás bude stát.
zkontrolovat, odběry, iphonu, dělat

Tímto způsobem je možné zobrazit úplně všechna předplatná a analyzovat výdaje na ně.

Prostřednictvím iTunes

Předplatné můžete zobrazit, změnit nebo zrušit také prostřednictvím iTunes. Postupujte podle následujících pokynů:

zkontrolovat, odběry, iphonu, dělat
 • V nabídce, která se otevře v horní části okna iTunes, vyberte možnost „Účet“ a poté „Zobrazit můj účet“. Ve většině případů se v tomto okamžiku zobrazí vyskakovací okno s výzvou k zadání hesla Apple ID;
 • Zde musíte přejít dolů na položku Nastavení. Zde vedle položky Odběry klikněte na možnost Spravovat;
 • Poté se zobrazí úplný seznam aktivních a zakázaných odběrů.

Pokud není možnost Předplatné k dispozici, vyberte možnost „iTunes Store a App Store“. Poté klikněte na ID, zadejte heslo. Pak klikněte na „Zobrazit Apple ID“. Vstupte do systému a přejděte na položku Odběry.

Pokud iPhone z nějakého důvodu nepoužíváte, stáhněte si iTunes do počítače, kde můžete zobrazit, zrušit nebo změnit předplatné. Případně se můžete obrátit na podporu společnosti Apple.

READ  Jak hodit informace do nového iPhone

Jak zobrazit placené předplatné v App Storu

V App Store si můžete také prohlédnout všechna placená předplatná. Zde postupujte následovně:

 • Najděte na obrazovce ikonu App Store a klikněte na ni;
 • Do soutěže vstoupíte kliknutím na své jméno v dolní části postranního panelu;
 • V horní části okna vyberte část „Zobrazit“. informace“. Poté může být nutné zadat heslo;
 • Poté sjeďte dolů na konec stránky, dokud se nezobrazí položka Předplatné. Otevřete sekci Správa a zobrazí se seznamy všech aktivních a deaktivovaných odběrů.

Vyberte odběr, který chcete zakázat nebo upravit, a klikněte na něj. Poté se na obrazovce zobrazí úplné informace o konkrétní nainstalované aplikaci. Zde můžete změnit nebo zakázat libovolnou aplikaci. Pokud chcete předplatné zrušit, ale nevidíte tlačítko Zrušit, aplikace je již deaktivována a nebude obnovena.

Pokud odběr deaktivujete, zůstane na seznamu neaktivních odběrů a vy jej budete moci znovu aktivovat.

Jak deaktivovat odběry pro iPhone

Pokud se majitel mobilního zařízení rozhodl deaktivovat určité odběry ve svém zařízení, může to udělat během několika minut. Je však třeba mít na paměti, že některá placená předplatná se mohou vztahovat nejen na Apple Store, ale také na Apple Music a iCloud.

Existuje několik způsobů, jak zakázat placené odběry. Uživatel si může vybrat ten, který mu vyhovuje. Odběry v iPhonu můžete zakázat prostřednictvím standardní aplikace nastavení takto:

 • Nejprve je třeba otevřít nabídku nastavení v mobilním zařízení a přejít na účet, přes který byl uživatel dříve přihlášen;
 • V otevřené nabídce klikněte na „iTunes Store a Apple Store“ a poté klikněte na osobní Apple ID uživatele. Poté klikněte na tlačítko „Zobrazit Apple ID“;
 • Poté budete muset zadat heslo, abyste se mohli přihlásit;
 • Uživatel musí počkat několik sekund, než se data nahrají ze serverů společnosti. Po dokončení stahování se zobrazí nabídka s předplatným;
 • V seznamu aktivních odběrů vyberte ten, který chcete deaktivovat, a klikněte na něj;
 • Tím se otevře nabídka aplikace, kde se můžete odhlásit klepnutím na příslušné tlačítko. Po provedení tohoto úkonu vám již nebudou účtovány žádné poplatky z vaší bankovní karty.

Důležité! Je třeba poznamenat, že po zrušení placeného předplatného se doporučuje znovu se přihlásit do aplikace, aby bylo předplatné deaktivováno.

Existuje také další způsob odhlášení z Apple Store, který může být trochu podobný výše popsanému. V tomto případě je však rychlejší předplatné deaktivovat:

Deaktivace placeného předplatného prostřednictvím iTunes

Někdy se uživatel nemůže přihlásit do obchodu Apple Store prostřednictvím svého mobilního zařízení. Např. pokud je vaše zařízení rozbité, nefunguje nebo nemá připojení k internetu. V takovém případě můžete placené předplatné na osobním počítači zakázat otevřením aplikace iTunes. To se provádí následujícím způsobem:

Stojí za zmínku, že podobné informace může uživatel zobrazit také z jakéhokoli zařízení Apple. K tomu musíte být nejprve přihlášeni ke svému Apple ID.

READ  Jak přehrávat z telefonu na televizoru LG. Prostřednictvím dlna

Jak zakázat odběry pro iPhone

V systému iOS 13 a novějším

Pokud máte smartphone s iOS 13 nebo novějším, přejděte do Nastavení → Apple ID a vyberte Odběry.

V části „aktivní“ najděte nechtěné předplatné a vyberte ho. Přejděte na spodní část obrazovky.

Klepněte na „Zrušit předplatné“ a poté na „Potvrdit“. Služba bude zobrazena jako aktivní, dokud nevyprší její platnost. Zrušení předplatného je indikováno označením „Expires“.

Ve starších verzích iOS

Správa předplatného je zde v nabídce obchodů. Otevřete Nastavení → iTunes a App Store → Apple ID.

Vyberte možnost Zobrazit Apple ID a přejděte do sekce Odběry.

V části „Existující“ najděte službu, kterou chcete deaktivovat, a vyberte ji. Stiskněte tlačítko „Odhlásit odběr“ v dolní části obrazovky.

Potvrďte akci klepnutím na stejné tlačítko. Pod předplatným se nyní zobrazí zpráva „Expires“. Placené funkce budete moci využívat až do data zrušení, kdy předplatné zrušíte a nebudou vám účtovány žádné další poplatky.

Odpojení v App Store

Další způsob, jak najít placené předplatné na iPhonu, je použití obchodu App Store. Vstupte do App Store a klikněte na svůj účet v dolní části. Zařízení může před zobrazením informací požádat o zadání hesla, jako v předchozí možnosti. Poté přejděte do části s informacemi o připojených službách.

Ve společném seznamu najdete zkušební i trvalé předplatné služeb a aplikací. kterékoli z nich můžete zrušit pomocí iPhonu. Všechny operace se provádějí z podrobných informací, které se otevřou po klepnutí na položku v seznamu.

Rozhraní je navrženo standardním způsobem: na prvním místě jsou možnosti obnovení a na druhém možnost zrušení.

Klepnutím na něj zrušíte službu nebo program.

Jak zkontrolovat odběry

Chcete-li zjistit, které aplikace vysávají peníze z vaší karty, přejděte nejprve do nastavení iPhonu nebo iPadu. V části „iTunes Store a App Store“ najděte tlačítko Apple ID, klikněte na něj a poté vyberte možnost „Zobrazit Apple ID“.

Odběry v dolní části stránky s nastavením účtu. Informuje vás o všech vašich aktivních předplatných a o tom, kdy vyprší jejich platnost a kdy se obnoví.

zkontrolovat, odběry, iphonu, dělat

Kliknutím na konkrétní předplatné změníte jeho délku nebo jej zcela zrušíte. Budete ji moci plně využívat až do jejího vypršení.

Předplatné můžete spravovat i na Macu. Přihlaste se do iTunes a na kartě „Účet“ na liště nabídek vyberte možnost „Zobrazit můj účet“. Zobrazí se stránka s informacemi o účtu. Pokud na domovské stránce Mac App Store kliknete na „Účet“, otevře se stejná stránka.

Zde můžete provádět úpravy plateb a předplatného. Pokud jste organizátorem rodinného předplatného, nemůžete spravovat předplatné jiných osob. To mohou dělat pouze majitelé účtů.

Zrušit přes iTunes

Jedním z nejjednodušších způsobů deaktivace předplatného je použití iTunes, protože zařízení vůbec nepotřebujete. Hlavním požadavkem je zadat vlastní ID a přihlásit se do svého profilu. Pro úspěšné odemknutí postupujte podle těchto pokynů:

 • Přejděte do Nastavení miniaplikace iTunes a najděte sekci Účet.
 • V zobrazeném okně klikněte na tlačítko Zobrazení dat.
 • Přihlaste se do profilu zadáním svého ID.
 • Klikněte na tlačítko „Zobrazit“ a zobrazí se podrobné informace o profilu.
 • Najděte hlavní nastavení, kde se nachází blok s odběry a tlačítko pro správu.
 • Zobrazí se seznam aktivních odběrů účtu.
 • Zadejte zdroj, který nepotřebujete, a odhlaste se z odběru.
READ  Jak vyčistit místo v iPhonu. Aplikace ke stažení

Dále bude možné používat stávající nástroje pro manipulaci s odběry. Službu nemusíte deaktivovat, protože můžete používat jiný plán. Pokud bylo odhlášení předplatného provedeno z jiného zařízení, např. z telefonu, tlačítko se před službou deaktivuje a další měsíc vám nebude účtováno. Pro informovanější čtenáře je uvedeno přesné datum deaktivace zdroje. Tyto informace se samozřejmě objevují v důsledku toho, že jste za službu nezaplatili včas. Za těchto okolností se doporučuje předplatné ihned deaktivovat, aby se zabránilo hromadění dluhů.

Po zrušení předplatného se na pravé straně obrazovky zobrazí datum, do kterého můžete službu opět používat. Pokud její platnost vyprší, nebude možné ji znovu aktivovat.

Správa přes iTunes

Alternativním způsobem odhlášení odběru aplikací nebo služeb na iPhonu je použití iTunes. Metoda funguje stejně dobře pro PC i Mac.

K tomu je také nutné přihlásit se pomocí Apple ID, aby systém povolil změny. Poté přejděte do informací o účtu pomocí příslušné položky v hlavní nabídce programu.

V tomto okamžiku může být nutné ověření, po kterém můžete začít sledovat přímo. Chcete-li k odběru přistupovat jako v iPhonu, přejděte do sekce nastavení.

Poté pomocí ovládacího tlačítka vpravo přejděte na seznam věcí, které jste si předplatili. Ze zobrazeného seznamu možností vyberte požadovanou službu.

Úplně dole pod možnostmi je tlačítko zrušit. Pomocí ní se můžete odhlásit z přijímání dalších služeb.

Předplatné pro iPhone: jak zobrazit, zrušit a obnovit předplatné

Otevření aplikace Nastavení na iPhonu nebo iPadu. Klepněte na své jméno v horní části. Klikněte na Předplatné. Nyní se zobrazí všechny aktivní a prošlé odběry spojené s vaším Apple ID. Klepnutím na jednu z nich zrušíte, změníte nastavení nebo zobrazíte další informace. Můžete také povolit / zakázat možnosti obnovení, které vám každý měsíc / rok připomenou obnovení předplatného

Po dokončení předplatného nebo bezplatné zkušební verze vám společnost Apple sdělí, jak dlouho ji můžete používat (během již zaplacené/zdarma poskytnuté zkušební doby).

| Denial of responsibility | Contacts |RSS