Způsoby kontroly výdrže baterie iPhonu

Po zprávě, že společnost Apple zpomaluje starší modely iPhonů, je vhodnější než kdy jindy zamyslet se nad stavem baterie vašeho smartphonu.

Prozradíme vám 4 způsoby, jak zkontrolovat stav baterie iPhonu.

Výdrž baterie iPhonu

iPhone má nainstalované lithium-iontové baterie. Jejich výhodou je, že jsou poměrně lehké, ale mají dostatečnou kapacitu. Také tyto komponenty jsou vybaveny technologií rychlého nabíjení.

zkontrolovat, baterii, iphonu

Každá baterie má omezenou životnost. Takže u iPhonu klesne výkon baterie po 500 plných nabitích o 20 %. V tomto případě je myšleno úplné vybití zařízení a jeho následné nabití na 100 %. Tento počet dobití odpovídá zhruba 1,5 až 2 letům používání.

Zároveň se smartphone stává citlivějším na změny teploty. Při sebemenším chladu se začne vypínat. Kromě toho si uživatel může všimnout, že se zařízení může vypnout, pokud je váha nabitá na méně než 25 %.

Další etapou bude dalších 500 plných nabití. Obvykle to trvá asi 3-4 roky aktivního používání smartphonu. Baterie zařízení tak bude fungovat pouze na 50 %. Vždy však můžete prodloužit životnost baterie bez její výměny.

Další informace o výdrži baterie iPhonu najdete v tomto videu

Kontrola životnosti baterie

Stav iPhonu můžete zkontrolovat dvěma způsoby:

Pro přesnější vyhodnocení doporučujeme použít 2 možnosti. Od iOS 11 mají všichni uživatelé možnost zkontrolovat opotřebení přímo v nabídce Nastavení. Kontrola v části Baterie/Stav. Pokud je maximální kapacita udržována na 90-99 %, dochází k malému opotřebení. Hodnota 80 % a méně znamená, že baterii bude nutné v blízké budoucnosti vyměnit.

Mimochodem, zde si také můžete zkontrolovat, které hry a aplikace spotřebovávají hodně energie. Odstraňte je nebo je zakažte, omezte dobu používání, abyste šetřili baterii iPhonu.

Jak prodloužit výdrž baterie iPhonu

Existuje několik opatření, kterými můžete prodloužit výdrž baterie iPhonu. Kromě nabíjecích cyklů ovlivňuje životnost iPhonu i způsob jeho používání. Pokud chcete, aby vám baterie vydržela dlouho, podívejte se, na co si dát pozor:

 • Aktualizace softwaru. iPhone vždy aktualizujte, protože aktualizace často souvisejí s výkonem baterie a optimalizací. Pokud na iPhonu nemáte povoleny automatické aktualizace, pravidelně kontrolujte, zda jsou k dispozici.
 • Nastavení jasu. výdrž baterie můžete prodloužit nastavením automatického jasu nebo snížením jasu obrazovky. Podle následujících kroků aktivujte funkci Automatický jas:
 • Otevřete „Nastavení“.
 • Klepněte na položku „Dostupnost“.
 • Klepněte na položku Zobrazení a velikost textu.
 • Zapnutí automatického jasu.
 • Používání Wi-Fi. Kdykoli potřebujete přistupovat k internetu, určitě použijte připojení Wi-Fi, protože spotřebovává méně energie než mobilní síť.
 • Použít režim nízké spotřeby. tato možnost, zavedená v systému iOS 9, umožňuje optimalizovat nastavení a rychle prodloužit životnost baterie. Kdykoli je telefon nabitý na 20 nebo 10 %, můžete jej jedním kliknutím zapnout. Nebo ji můžete aktivovat v nastavení. Po aktivaci iPhone automaticky upraví jas, optimalizuje výkon a zakáže nepotřebné funkce, aby prodloužil výdrž baterie. Telefon můžete stále používat k volání, zasílání zpráv a připojení k internetu. Po opětovném nabití telefonu se režim nízké spotřeby automaticky deaktivuje.
 • Sledování aktivity na pozadí. zjistěte, které aplikace jsou spuštěny na pozadí, zatímco používáte jiné aplikace.
 • Zkontrolujte služby určování polohy. některé aplikace mohou využívat služby určování polohy, a tím vybíjet baterii. U některých aplikací můžete zakázat služby určování polohy.
 • Zapnutí režimu letadlo. pokud se nacházíte v oblasti se slabým signálem, iPhone bude hledat silnější signál, což se projeví na výdrži baterie. V této situaci zapněte na zařízení režim letadlo, dokud se nenacházíte v oblasti s dobrým signálem. Totéž se stane, když jste v oblasti bez signálu.
 • Nevystavujte iPhone horkému prostředí. vysoké teploty a přímé sluneční světlo mohou baterii poškodit. Ujistěte se, že nenecháváte iPhone delší dobu ve vysokých teplotách.
 • Nevystavujte iPhone chladu. vysoké teploty, mráz a chladné počasí mohou také ovlivnit výkon a životnost baterie.
 • Oznámení na zamčené obrazovce. kdykoli obdržíte oznámení, rozsvítí se obrazovka iPhonu, což vybíjí baterii. Pokud nechcete dostávat žádná oznámení, můžete je vypnout a šetřit baterii.
 • Odstranění nepotřebných aplikací. Ukládání aplikací, které nepoužíváte, vybíjí baterii, protože tyto aplikace mohou často běžet na pozadí, i když o tom nevíte. Pokud některé aplikace nepoužíváte, nezapomeňte je odstranit. Kromě optimalizace baterie budete mít více úložného prostoru a iPhone nebude zamrzat.
 • Ukládání iPhonu. Pokud iPhone delší dobu nepoužíváte, nechte ho napůl nabitý, abyste prodloužili výdrž baterie.
READ  Jak vyčistit mezipaměťové hry na iPhone

Co dělat, když zjistíte, že baterie iPhonu nefunguje správně

Pokud jste si již uvědomili, že baterie selhává, musíte situaci brát střízlivě a nepanikařit. Restartujte zařízení a znovu zkontrolujte informace o baterii. Pokud se nic nezměnilo. hledejte dobré služby na základě zpětné vazby od zákazníků, přístupu k vám, celkového dojmu ze servisu (pokud jste tam již byli).

A pak už jen požádejte o průvodce. Ale nemluvte hned o výměně baterie. Požádejte o diagnostiku v jedné službě, v jiné službě. Pokud se alarmující údaje potvrdí. pak již požádejte o výměnu baterie v iPhonu.

Jak zkontrolovat počet dobíjecích cyklů iPhonu pomocí běžných nástrojů

Není to tak snadné, musíte pracovat se soubory.

 • Nejprve otevřete Nastavení na iPhonu.
 • Vyberte oddíl Ochrana osobních údajů.
 • Nyní přejděte na konec a vyberte možnost Analýza a vylepšení (Analýza).
 • Zde vyberte možnost Analyzovat data.
 • Zobrazí se obrovský seznam souborů seřazených podle abecedy. Přejděte dolů k souborům „log-aggregated“ a vyberte poslední z nich.

Poznámka: V jiném souboru se stejným vzorem názvu najdete počet nabíjecích cyklů hodinek Apple Watch. Budete mít dva soubory se stejným datem a jeden z nich bude obsahovat informace o hodinkách Apple Watch.

 • Přejděte do aplikace Poznámky.
 • Vložte text dokumentu do poznámky.
 • Nyní klepněte na ikonu „Sdílet“ nebo na tři tečky v pravém horním rohu.
zkontrolovat, baterii, iphonu
 • Vyberte možnost Najít v poznámce.
 • Do vyhledávacího řádku nad klávesnicí zadejte bez mezer „batterycyclecount“. Najděte číslo přímo pod zvýrazněným textem. Jedná se o počet nabíjecích cyklů baterie.

Nyní víte, jak zkontrolovat cykly dobíjení baterie iPhonu nebo iPadu. Doufáme, že metodu chápete, i když není nejpohodlnější.

Při kopírování a vkládání textu se může smartphone zpomalit kvůli velkému množství textu. Buďte trpěliví, protože jakmile to uděláte, vrátí se to do normálu.

READ  Jak nastavit telefon Samsung Galaxy s8

Pokud tento dokument nemáte, je možné, že máte vypnutou analýzu. Aktivujte ji ve stejné sekci přesunutím přepínače „Sdílet pro iPhone a hodinky“ do polohy zapnuto a počkejte 1-2 dny, než se shromáždí statistiky používání iPhonu.

Existují i další pohodlnější způsoby, které popíšeme níže.

Kdy vyměnit baterii iPhonu?

Kontrola Macu pomocí Coconubattery

Vpravo nahoře klikněte na ikonu zařízení iOS, pak se podívejte na řádek Loadcycles a uvidíme počet cyklů baterie naproti, v tomto případě je to 190, což znamená, že máme docela dobrou baterii.

Kontrola iPhonu pomocí funkce Životnost baterie

Procházejte obrazovkami aplikace zprava doleva, dokud se nezobrazí tyto statistiky. Zkontrolujte řádek Cycles a zjistěte počet cyklů baterie, v tomto případě je to 317. Aplikace také zobrazí aktuální kapacitu baterie a spotřebu energie při nabíjení v mA/hod.

Životnost baterie iPhonu

Průměrná životnost Li-Ion baterie moderního smartphonu je přibližně 2 roky. Pokud iPhone používáte dostatečně, po roce zaznamenáte znatelný úbytek kapacity. Odhaduje se, že po 500 úplných nabitích se kapacita baterie sníží o 20-25 % (za předpokladu, že úplné nabití je takové, kdy je zařízení zcela vybito a poté nabito na 100 %). Když uvážíme, že telefon obvykle dobíjíme jednou denně, po roce a půl můžete mít problém s vybitou baterií.

Jak se to může projevit? Výkon iPhonu se při nízkých teplotách zhoršuje. může se začít vypínat i v mírném mrazu. Pokud se telefon vypne, když je baterie nabitá pouze na 15-25 %, znamená to, že baterie ztratila svou původní kapacitu.

Limit pro počet dobíjecích cyklů se údajně pohybuje kolem 1 000, což představuje zhruba 2-3 roky používání smartphonu. Ztráta kapacity o 50 % se stává kritickou. baterie vydrží sotva několik hodin provozu. Je třeba mít na paměti, že používání stárnoucí baterie není bezpečné, a proto je třeba předem přijmout odpovídající opatření.

READ  Jak nastavit vyzvánění na iPhonu XR

Paměť baterie

Něco mezi asistentem, který vám poradí, jak správně používat operační a vnitřní paměť smartphonu, a zároveň vám řekne, proč se váš iPhone, iPad nebo iPod Touch déle nabíjí, rychleji se vypíná a hůře funguje mimo síť.

Informace jsou rozptýleny v různých sekcích a jsou pěkně strukturované. Ani při velkém přání nelze najít žádné reklamy, ale opět žádné rady. jen holá fakta a nepříjemné výsledky testů potvrzující nevyhnutelnost a skutečnou existenci problémů.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS