Jak poznám, že je můj mobilní telefon odposloucháván?

Mobilní telefon má dnes téměř každý. Multifunkční elektronické zařízení, které vám nabízí mnoho možností komunikace a získávání informací, sledování audio a video obsahu. Náš mobilní asistent může být použit proti nám k různým účelům, jedním z nich je odposlouchávání našich rozhovorů tajnými službami, konkurencí nebo prostě žárlivými manželi. Jak zjistíme, zda je náš mobilní telefon odposloucháván, a jaké jsou způsoby identifikace odposlechu?? V našich materiálech vám řekneme.

Jak víte, odposlech mohou iniciovat různé subjekty. Mezi nimi. stát reprezentovaný speciálními službami a policií, obchodní konkurenti, reklamní agenti nebo dokonce manželka či manžel, kteří se náhle zajímají o tajemství vašeho soukromého života.

Přestože ústava většiny států uznává právo občanů na soukromí, v praxi to tak růžově nevypadá. Odposlechy mohou být například odůvodněny bezpečností státu a jeho občanů. A rozhodnutí soudu, které je nutné pro povolení odposlechů, mohou zpravodajské služby snadno získat od zvláštního soudce s označením „tajné“ a nikdo se o tom nedozví.

V tomto případě poskytují zpravodajské služby příslušné vybavení a přístup sami poskytovatelé mobilních služeb, takže neočekávejte, že se poskytovatel postaví na vaši stranu.

Podle hrubých statistik je v Rusku asi 9 milionů posluchačů, což je asi 6 % obyvatelstva.

Vidíme tedy, že je téměř nemožné odhalit sledování ze strany příslušných orgánů. Co v jiných případech?

Zde je 8 kombinací v telefonu. která vám pomůže zjistit. Tyto kombinace většina uživatelů telefonů nezná a ne každý operátor je zná.

#43# Na displeji telefonu se zobrazí informace o čekajícím hovoru.

777# (kód pro Ukrajinu) Zjištění aktuálního zůstatku a zobrazení nabídky mobilního operátora podle toho, kterého právě používáte.

Zjištění, zda jsou prostory odposlouchávány.

Nejprve je třeba provést vizuální kontrolu všech těžko přístupných míst, kterým obvykle nevěnujete pozornost: pod nábytkem, v dekorativních prvcích kanceláře (vázy, suvenýry atd.), v kancelářiд.).

Protože odposlouchávací zařízení mohou být skryta. Doporučujeme používat speciální vyhledávací zařízení pro detekci vysílacích zařízení. tzv. anti-bugs.

Taková zařízení nejen odhalí přítomnost chyby, ale díky svému principu fungování ji také pomohou najít a zneškodnit. Přípravek proti štěnicím si můžete zakoupit na tomto odkazu.

Tato zařízení nejsou nezákonná, naopak pomáhají v boji proti špionáži.

Modely pro skenování skrytých kamer mohou stát již od 4000 Kč Jejich cena závisí na rozsahu skenování a na zařízeních, která jsou schopny najít.

Jak odstranit odposlech z telefonu nebo ochranu proti odposlechu

Ať už jste si jisti, že vaše telefony byly odposlouchávány, máte pouze podezření nebo se domníváte, že by mohly být v budoucnu odposlouchávány, ve většině případů se můžete chránit a odposlech dokonce odstranit. Podle níže uvedených rad odborníků se můžete vetřelců zbavit.

 • Nejjednodušší způsob, jak se vypořádat s nelegálním odposlechem, je povolit přesměrování. Výše jste se dozvěděli, jak můžete zjistit, zda je váš telefon odposloucháván pomocí kombinace. Stejnou metodu lze použít také k zakázání přesměrování hovorů. Chcete-li to provést, vytočte na telefonu číslo ##002#.
 • Pokud máte podezření, že jste odposloucháváni, můžete se obrátit na svého operátora. Telefonní operátor vám s největší pravděpodobností pomůže zjistit, zda se jedná o nelegální odposlech.
 • Další metodou, jak odhalit a zakázat odposlech, je instalace speciálního softwaru. Software jako EAGLE Security FREE, Darshak, Android IMSI-Catcher Detector nebo CatcherCatcher vám pomůže nejen odhalit nelegální používání hardwaru smartphonu, skryté odesílání SMS bez vašeho svolení a dokonce zabránit připojení k falešným základnovým stanicím. Upozorňujeme, že tato metoda je dostupná pouze pro moderní zařízení Smart a nelze ji použít na starších telefonech.
READ  Kde v iPhonu je složka pro stahování. Jak stáhnout archivy zip do iPhonu?

Pokud zjistíte, že vaše zařízení nelegálně odposlouchávají bezohlední lidé. hlavně nepanikařte. Dobře si prohlédněte své okolí. Zvláštní pozornost věnujte lidem ve svém okolí. Pokud však máte důkazy o špionážní činnosti neznámých osob, určitě se obraťte na policii.

Kontrola odposlechu telefonu pomocí kódů USSD

Kódy USSD jsou příkazy pro rychlou výměnu zpráv mezi mobilním zařízením a službou. Na rozdíl od SMS nemají zprostředkující databázi a nejsou ukládány. veškerá komunikace probíhá v rámci jedné relace.

Jak zkontrolovat telefon na odposlech pomocí příkazů USSD:

 • #21#. která telefonní čísla mají přístup k podrobnostem o SMS a volání.
 • #33#. Seznam služeb aktivních v mobilním zařízení.
 • #30#. příchozí čísla.
 • #62#. telefony, na které je povoleno přesměrování hovorů.

kód USSD pro vypnutí přesměrování je ##002#.

Výše uvedené příkazy fungují pro většinu ruských smartphonů, pokud se vám nepodaří získat informace pomocí těchto kódů, můžete požádat svého mobilního operátora o vhodnou kombinaci příkazů.

Mohou orgány činné v trestním řízení odposlouchávat chytrý telefon?

Ve skutečnosti je však možné požadované číslo vyťukat, pokud jej přidáte do souboru s odkazem na „provozní nutnost“. Nebo použijte korupční schéma. Je zřejmé, že tyto možnosti jsou nezákonné, ale prokázat to by bylo velmi obtížné.

Složitější je zjistit, proč by se někdo chtěl dotknout vašeho smartphonu. Manžel nebo manželka může hledat důkazy o nevěře, šéf nebo kolega vás může podezřívat z úplatků nebo úniků informací, zloději mohou kontrolovat váš rozvrh, aby zjistili, kdy je nejlepší čas na krádež.

 • Technicky byste měli začít kontrolou smartphonu na přítomnost virů a nežádoucího softwaru. Vyzkoušejte několik antivirových programů s čerstvými databázemi, protože není neobvyklé, že každý z nich nevidí všechen malware.
 • Uložení všech potřebných dat a obnovení továrního nastavení smartphonu. Vypněte data a Wi-Fi, vložte kartu SIM s nulovým zůstatkem a vezměte smartphone tam, kde není Wi-Fi. Může trvat nějakou dobu, než se zobrazí chybová zpráva a malware se odhalí.
 • Praktický tip: Najděte si někoho, komu důvěřujete, a podělte se s ním o „supertajné“ (ale skutečně nepravdivé) informace. Pokud se to dozví někdo zvenčí, buď váš přítel není takový přítel, nebo jste přece jen odposloucháváni. Druhou možností je vytvořit si tajného volajícího a komunikovat s ním, aniž byste měli chytrý telefon v dosahu. jeho mikrofon by neměl zachytit vaši konverzaci.
 • Chcete-li svůj smartphone chránit před připojením k falešným základnovým stanicím, použijte detektor IMSI pro Android nebo CatcherCatcher.
 • Aplikace EAGLE Security vás upozorní na připojení k falešné základnové stanici a poskytne vám kompletní seznam aplikací, které mají přístup k mikrofonu a kameře (zde můžete přístup také zakázat). Aplikace dokáže sledovat polohu základnových stanic, a pokud se některá z nich pohybuje po městě nebo pravidelně mizí ze své pozice, spustí alarm.
 • Darshak sleduje podezřelé aktivity v mobilní síti, včetně SMS, které jsou odesílány bez vašeho vědomí, a vyhodnocuje zabezpečení sítě v reálném čase.
READ  Jak najít odpojený telefon se systémem Android pomocí počítače. Jak najít vypnutý smartphone se systémem Android

Existuje řada indicií, které naznačují, že je váš smartphone odposloucháván:

 • Baterie se rychle vybíjí nebo se zařízení zahřívá. Pokud jste na telefonu nespustili žádný software, nemluvili jste s ním, nenabíjeli ho atd.е. Miniaplikace je neaktivní déle než hodinu, ale baterie se rychle vybíjí nebo je velmi horká. je důvodem pro kontrolu. Buď je baterie vadná, nebo je to známka toho, že jste odposloucháváni.
 • Samovolné zapínání obrazovky, přepínání mezi aplikacemi, spouštění sekcí „Kontakty“, „Zprávy“, messengerů, mobilních aplikací bank nebo jiných, to s největší pravděpodobností znamená buď odposlech, nebo malware, nebo selhání systému. Rozhodně byste měli zkontrolovat telefon!
 • Časté chybové zprávy nebo restarty mohou také naznačovat problém se spywarem ve smartphonu.
 • Rušení hovorů. т.е. Když telefonujete, slyšíte cvakání, syčení, praskání nebo slyšíte hlasy jiných lidí či dokonce neznámé osoby, která se zapojí do hovoru. To je jasný příznak odposlechu.
 • Pokud mobilní telefon leží v blízkosti reproduktorů a vy nekomunikujete a reproduktory vydávají výrazný syčivý zvuk. Existují dvě možnosti: telefon buď aktualizuje síťové připojení, nebo (v případě dlouhodobého rušení) je odposloucháván.

V každém případě se před kontrolou zařízení vyplatí pečlivě zkontrolovat, zda nemáte v telefonu nainstalované aplikace, které by mohly být neustále spuštěny na pozadí a spotřebovávat baterii nebo způsobovat rušení (např. aplikace pro určování polohy atd.).д.).

Nyní budete vědět, kdo vám volá ze skrytého čísla

K dnešnímu dni existuje pouze jeden účinný způsob, jak zjistit, kdo volal ze skrytého čísla, o kterém budeme hovořit.

zjistit, telefon, odposloucháván, odposlechu, telefonu

Prakticky všichni hlavní ruští operátoři mobilních sítí zpřístupňují svým účastníkům službu „Super Caller ID“, která umožňuje identifikovat skryté číslo. Přečtěte si více o tom, jak zjistit, kdo volal ze skrytého čísla každého z těchto operátorů.

Jak zjistit, kdo volal ze skrytého čísla pro předplatitele MTS/Rusko? Postupujte podle hlasových pokynů v menu pomocí kódu USSD 111 007 #, použijte mobilní aplikaci „Moje MTS“ nebo přejděte na webový portál Můj účet. Ale. a dalších 6,50 denně za použití, ale účastníci z Krasnodarského kraje, například, se mohou připojit pouze za 15.

zjistit, telefon, odposloucháván, odposlechu, telefonu

Předplatitelé Megafon mohou zjistit, jak identifikovat skryté číslo, pokud aktivujete službu SuperAON zdarma, odesláním prázdné zprávy na 5502 nebo vyplněním žádosti 502 #. Pokud jste z Moskvy a víte, jak zjistit skryté číslo, bude vás to stát 1500 měsíčně. Obyvatelé Petrohradu zaplatí za každou další přípojku 6 denně 100, obyvatelé Samary 5 denně atd.д.

READ  jak zapnout Wi-Fi na iPhonu.

Chcete-li aktivovat „Super Number Identifier“ pro předplatitele Beeline, pošlete žádost 110 4161 # nebo volejte 0674 4161. Rozdíl v ceně je značný: Moskvané za možnost zjistit, kdo volal ze skrytého čísla, platí 1500 měsíčně, obyvatelé Petrohradu 150 a obyvatelé Soči 105.

Ukrajinští mobilní operátoři také vědí, jak identifikovat skryté číslo, a měsíční poplatek je v tomto případě stejný pro obyvatele všech regionů.

Předplatitelé tohoto ukrajinského operátora mohou zjistit, kdo volal ze skrytého čísla pomocí kódu 168 1 #, hlasové menu 477, nebo přihlášením do „My Kyivstar“. V tomto případě není připojení superAON zpoplatněno a denní poplatek činí 1,81 UAH.

Předplatitelé Vodafonu budou moci zjistit, kdo volal ze skrytého čísla po jeho aktivaci zasláním SMS zprávy na číslo 3410 nebo USSD kód 101 410 #. Připojení bude stát 107 hřiven a denní poplatek pak 1,10 hřiven.

Uživatelé se mohou přihlásit do služby My Lifecell, odeslat požadavek USSD ve tvaru 123 255 # nebo textovou zprávu SMS HI VKL na číslo 123 pro připojení „Skryté účastnické číslo“. Budete muset zaplatit 30 hřiven za 30 dní nebo 1,18 hřiven za den, pokud na vašem účtu není dostatečná částka za měsíc.

Jak zabránit odposlechům

Co dělat a co nedělat, abyste se nemuseli obracet na profesionály?? Čas od času je užitečné použít, protože samotný odposlech se většinou neprojeví.

Pro jistotu se ujistěte, že se váš telefon nedostane do nepovolaných rukou. to je základní požadavek, abyste jej mohli skutečně plně ovládat.

Pokud chcete nebezpečí předcházet, a ne řešit následky. provádějte pravidelnou diagnostiku.

Náš tým vám ochotně a profesionálně pomůže spolehlivě odhalit odposlech vašeho telefonu. Po našem testu nebude pochyb!

Další podrobnosti o této službě najdete na stránce Kontrola telefonu při poklepání.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS