Jak společnost Apple určuje, zda je iPhone způsobilý pro záruční opravu?

Přidejte si ji do záložek

Dlouho trvalo, než jsme zjistili, zda má váš iPhone nárok na záruční opravu, a to s ohledem na různé závady? Nyní máte jistotu, že.

Business Insider zveřejnil fotografie dokumentů popisujících možné vady chytrých telefonů. Takto hodnotí iPhone autorizovaná servisní střediska.

V prvním dokumentu jsou zařízení se závadami zelené zóny způsobilá k opravě nebo výměně. Mezi tyto případy patří:

 • Jedno prasklé sklo na rohu smartphonu (bez pavučin)
 • závada přední kamery (posun)
 • Úlomky nebo abnormální (rozbité) pixely pod obrazovkou (pouze na žádost uživatele)

Problémy, na které se vztahují mimozáruční opravy, zahrnují:

 • Pronikání kapaliny (potvrzeno uživatelem)
 • Zkorodované vnitřní součásti
 • vady displeje (mechanické poškození)
 • jediná trhlina, z níž vycházejí další trhliny
 • Různé praskliny ve skle
 • poškozený port 3.5/Lightning (nečistoty, které nelze snadno odstranit)
 • špatně opotřebované sklo, knoflíky nebo ohnutý rám
 • odpojení displeje (vybitá baterie se nepočítá)
 • špatný mikrofon nebo reproduktor (zanesený nečistotami natolik, že jej nelze snadno vyčistit)

Nepodléhá úřední opravě:

V příručce jsou také uvedeny situace, kdy vniknutí kapaliny do iPhonu může vést k zamítnutí bezplatné opravy a vyřazení ze záruky.

Pod displej se dostala tekutina, konektor Lightning začal korodovat.

Pokud může uživatel osobně potvrdit selhání smartphonu v důsledku vniknutí kapaliny.

Záruka se nevztahuje na poškození způsobené vniknutím kapaliny do těla přístroje.

Opravy budou hrazeny. Existuje pouze jedna šance, jak zůstat v záruce: ukázat suchý iPhone bez koroze s bílým/šedým indikátorem (červený je kaput). Zobrazuje vodu vnikající do zařízení.

Poslední obrázek ukazuje, na které kosmetické vady se záruka vůbec nevztahuje. Podívejte se a pamatujte si.

Výše uvedená pravidla se nevztahují na zákazníky služby AppleCare. Umožňuje opravit nebo vyměnit zařízení i v případě mechanického poškození. [Macrumors]

Záložka

Jak zkontrolovat, zda je váš iPhone pravý, nebo falešný?

Zatím existují tři hlavní způsoby, jak zjistit, zda je váš iPhone pravý, nebo falešný. Abychom si usnadnili hledání, rozdělili jsme je do tří kategorií. Fyzické, výkonnostní a systémové.

Nejprve začneme kontrolou fyzických znaků, abychom se ujistili, že váš iPhone není padělek.

Prohlédněte si použitý iPhone online

Zde přejděte na webové stránky prodejce, vyjednávejte s přítelem pradědečka přítele a podívejte se na obrázky a cenu použitých zařízení. Na co je důležité si dát pozor:

Model. zkontrolujte model telefonu: použitý iPhone SE a použitý iPhone 12 Pro Max jsou nyní v prodeji.

Kapacita úložiště. věnujte jí pozornost, výrazně ovlivňuje cenu.

Cena je nejlepším ukazatelem kvality. Pokud najdete iPhone z druhé ruky za cenu o 10 tisíc nižší než nový stejného typu, nijak zvlášť se nevzrušujte. Obvykle mohou prodejci snížit cenu dobrého iPhonu, obnovit tovární nastavení podle všech pravidel a bez jakýchkoli „překvapení“ v oblasti 2-5K. Cokoli příliš levného může být buď falešný iPhone, nebo může být rozbitý, uzamčený nebo vůbec nefunkční. Takže buďte chytří. nenechte se takovými „věcmi“ zmást, je lepší jednou zaplatit o něco víc, strávit více času hledáním a koupit si slušné zařízení, než jen tak vyhodit i těch 4-5 tisíc.

READ  Proč je nahrávání obrazovky iPhonu tiché. Jak nahrávat video na obrazovku iPhonu se zvukem?

Kvalita fotografií. použité iPhony lze obvykle najít na stránkách služeb nebo prostřednictvím osobních inzerátů ve službách, jako je OLX. Je dobré, když prodávající chápe obavy kupujícího a pořídí skutečné fotografie, řeší případné nedostatky, uvede, zda je iPhone odblokovaný, zda byl aktivován atd.

Jen zvláštní úctu k těm prodejcům, kteří nejsou líní a kvalita inzerátu, odpovědět na všechny otázky, umožnit vám zaplatit částku po obdržení.

Jsou však i tací, kteří požadují vše najednou, odmítají ukázat výrobek v jeho současné podobě a svým zákazníkům vyloženě lžou.

Proto je kvalita fotografií tak důležitá. Posuďte sami: pokud člověk skutečně upgradoval na novější model. co mu brání pořídit kvalitní fotografie svého použitého zařízení a odpovědět na některé otázky. Přesně chápe, jakou cenu má tento iPhone, proč můžete mít otázky, protože se bojíte, že budete podvedeni.

Nenechte se „zmást“ příliš hezkými obrázky. stejně jako byste se neměli nechat zmást velmi nízkou cenou. Fotografie by měly být přijatelné, ne rozmazané. Měly by zobrazovat obrazovku iPhonu, zadní stranu iPhonu, nabíjecí port a fotoaparát. Někdy svědomití prodejci dokonce zobrazují fotografie opotřebení baterie, což by mělo rovněž vzbudit důvěru.

Jak zjistit, zda byl iPhone opraven

Poznámka: Pokud váš iPhone nebyl opraven, tato karta nebude k dispozici.

Pokud byl některý z dílů měněn vícekrát, v historii se zobrazí pouze poslední volání do servisního střediska Apple. Kromě toho se v této části zobrazí také informace o tom, zda některá z částí nefunguje správně.

Samozřejmě to ještě není ideální nástroj pro kontrolu použitých zařízení, protože údaje o náhradním displeji a fotoaparátu budou k dispozici pouze u iPhonu 12 a iPhonu 13. Pokud máte iPhone 11, budete mít k dispozici pouze informace o výměně baterie nebo displeje. Majitelé iPhonu XR, XS a starších modelů budou moci zobrazit pouze údaje o výměně baterie.

Kontrola iPhonu podle IMEI

IMEI je jedinečný kód, který je vytištěn nejen na samotné krabičce, ale také uvnitř na částech miniaplikace. Můžete si ji prohlédnout po vyjmutí karty SIM. Mimochodem, nikdy nedůvěřujte odemčenému zařízení.

Doporučujeme mít s sebou funkční kartu SIM.

Vložte jej do sluchátka, a pokud jej operátor bez problémů identifikuje, znamená to, že je vše v pořádku. Na oficiálních webových stránkách můžete zjistit téměř cokoli. zda byl opraven, kdy byl vyroben, kdy byl aktivován atd.д.

Všechna výše uvedená opatření jsou však méně důležitá. Můžete získat 100% záruku, že váš přístroj bude opraven pouze s pomocí diagnostiky technika. Musíte si domluvit schůzku s majitelem za účelem diagnostiky.

Technik pod jeho dohledem otevře přístroj a prozkoumá jeho součásti. Pokud narazíte na čínské napodobeniny originálních dílů, můžete nákup bez obav odmítnout, ať už je cena jakkoli nízká.

V opačném případě vás opakované neúspěchy budou znovu a znovu frustrovat.

Jak používat iPhone PRO Checker?

Nejprve přejděte na stránku https://www.IMEI.Zadejte své číslo IMEI a potvrďte ho pomocí ochrany CAPTCHA, poté klikněte na tlačítko Ověřit.

Nyní se zobrazují všechny specifikace vašeho zařízení Apple. Nyní vyberte ze seznamu službu, o kterou máte zájem.

KONTROLA ČÍSLA SÉRIE JABLKA

Zadejte sériové číslo svého zařízení a získejte přístup k podrobným informacím o svém produktu Apple. Pokud jste uživatelem iPhonu, iPadu, iPodu, MacBooku nebo hodinek iWatch. Apple TV nebo Airpods (nebo jakéhokoli jiného zařízení Apple) můžete získat přístup ke skrytým informacím o svém zařízení jednoduše zadáním sériového čísla. Použijte naši bezplatnou funkci SN LookUp a přečtěte si tajné informace o svém zařízení Apple.

READ  Jak vidět heslo Wi-Fi na iPhone

Přečtěte si níže uvedené pokyny a zjistěte, jak snadno zjistíte sériové číslo, když ho potřebujete. Neměl by být problém najít toto číslo pro iPhone, iPad, iPod, HomePod, Mac nebo jiný produkt Apple.

Kde se nejprve podívat?

Nezapomeňte, že místo, kde najdete sériové číslo zařízení, závisí na produktu. Zkontrolujte následující místa:

 • Povrch vašeho výrobku.
 • Pokud se vaše zařízení synchronizuje s iTunes, sériové číslo najdete tam.
 • V počítači Mac:
 • Otevření nabídky Apple.
 • Zvolte „O tomto Macu“.
 • Velké! Zde je vaše sériové číslo.
 • Na iPhonu, iPadu, iPodu touch, iPodu a Apple Watch:
 • Přejděte do Nastavení.
 • Najděte a vyberte možnost Obecné.
 • Vyberte ikonu „O aplikaci“.
 • Dobrá práce! Zde najdete všechny potřebné informace!

S výrobkem není žádný problém

Pokud nemáte svůj produkt, protože byl odcizen nebo ztracen, podívejte se na níže uvedené informace. Také když nemůžete zapnout zařízení.

zjistit, iphone, opraven, jaký, mezi
 • Pokud vlastníte originální obal. Sériové číslo je uvedeno na čárovém kódu.
 • V případě iPhonu, iPadu, iPodu touch a krytů iPodu otevřete kartu Zařízení v předvolbách iTunes a získejte sériové číslo.
 • Podívejte se na originál prodejního dokladu nebo faktury, kde můžete najít také sériové číslo zakoupeného zboží.

Jaké je sériové číslo / IMEI? Jak zjistit sériové číslo nebo IMEI iPhonu, iPadu nebo iPodu Touch?

Jedná se o jedinečné číslo, které identifikuje každé jednotlivé zařízení. Na světě neexistuje žádný jiný gadget se stejným IMEI (International Mobile Equipment Identity) nebo sériovým číslem. Můžeme ji přirovnat k lidské DNA, která je neměnným charakteristickým znakem člověka. Neexistují však žádné výjimky, stejně jako v případě DNA dvojčat. Ještě lepší srovnání. je otisk prstu, který identifikuje pouze jednu konkrétní osobu.

Proč potřebuji sériové číslo / IMEI?

Pokud jste si zakoupili nové zařízení, vyplatí se zkontrolovat a zapsat si sériové číslo a IMEI pro případ krádeže nebo ztráty. Pomocí něj můžete zjistit značku, model a sériové číslo. Číslo IMEI je 14místný řetězec s dalšími 15 kontrolními číslicemi pro ověření celého řetězce. Sériová čísla mohou obsahovat čísla, písmena a další typografické znaky nebo mohou být tvořena výhradně řetězcem znaků.

Sériové číslo iPhonu

 • Tato čísla lze nalézt na několika místech, například v Nastavení, iTunes, na fyzickém zařízení a na originálním obalu.
 • Sériové číslo nebo číslo IMEI / MEID lze použít k identifikaci zařízení poté, co se s určitými problémy obrátíte na podporu společnosti Apple.

Jak získat sériové číslo, IMEI/MEID nebo ICCI

Stále se nedaří najít správné číslo? Přejděte k následujícím oddílům.

 • iPhone 11
 • iPhone 11 Pro
 • iPhone 11 Pro Max
 • iPhone XS
 • iPhone XS Max
 • iPhone X
 • iPhone 8
 • iPhone 8 Plus
 • iPhone 7
 • iPhone 7 Plus
 • iPhone 6s
 • iPhone 6s Plus

U těchto iPhonů najdete sériové číslo v nastavení. a IMEI / MEID. na přihrádce na kartu SIM. Pokud však potřebujete identifikovat svůj mobilní telefon při volání na podporu společnosti Apple a nemáte přístup do nabídky nastavení, můžete místo sériového čísla použít IMEI / MEID.

U šesti výše uvedených iPhonů najdete sériové číslo v nastavení a IMEI / MEID. je prvních 14 číslic IMEI) na zadní straně. Pokud potřebujete podporu, ale nemůžete otevřít nabídku nastavení, můžete místo sériového čísla použít IMEI / MEID.

U čtyř nejstarších iPhonů lze sériové číslo a IMEI/MEID najít na zásobníku karty SIM. Sériové číslo i IMEI jsou vyryty na zadním panelu.

Sériové číslo zařízení Apple iPad, iPad Pro a iPod touch najdete na zadní straně zařízení. V případě mobilního modelu iPadu zde najdete také číslo IMEI. Pokud vás zajímá, co je to MEID, je to prvních 14 číslic IMEI.

zjistit, iphone, opraven, jaký, mezi

iTunes

Věřili byste, že sériové číslo vašeho zařízení lze najít také v iTunes?? Přečtěte si pokyny níže a zjistěte, jak toto číslo najít prostřednictvím iTunes!

 • Nejprve připojte zařízení k počítači.
 • Otevřít iTunes. Pokud se neotevře automaticky.
 • Pak najděte své zařízení.
 • Přejděte na kartu „Synopse“.
 • Velké! Zde jsou všechny potřebné informace!
READ  Jaké množství paměti si vybrat pro iPhone

DŮLEŽITÉ: V případě iPhonu klikněte na „Phone Number“ a zjistěte IMEI / MEID a ICCID. U iPadu (mobilní model) klikněte na tlačítko b a zjistěte CDN, IMEI/MEID a ICCID.

Žádné zařízení kolem pouzdra

 • Nejprve otevřete prohlížeč v počítači a přejděte na stránku svého účtu Apple ID (appleid.Apple.com).
 • Zadruhé se přihlaste pomocí Apple ID specifického pro dané zařízení.
 • Najděte a vyberte kartu „Zařízení“.
 • Na samém konci vyberte toto zařízení.
 • Dobrá práce! Zde najdete sériové číslo zařízení a číslo IMEI/MEID.

Druhý způsob funguje pouze v případě, že máte zařízení se systémem iOS 10.3 nebo novější se stejným Apple ID na něm.

Jak zkontrolovat

Zjištění sériového čísla iPhonu.

Nejjednodušší je přejít do Nastavení. Základní. O tomto zařízení a vyhledat stejnojmennou položku.

Sériové číslo najdete také na originální krabici zařízení a může být také uvedeno v iTunes v počítači, se kterým jste zařízení synchronizovali.

Pokud nemáte přístup k zařízení nebo počítači, můžete sériové číslo zjistit na webu appleid.Apple.com. Po přihlášení ke svému Apple ID vyhledejte své zařízení v části Zařízení a klikněte na položku.

Přejděte na webovou stránku Check Your Right to Service and Support (Ověřte si své právo na služby a podporu).

Zadejte sériové číslo iPhonu a captcha do příslušných polí.

Služba vám sdělí, zda má majitel nárok na servis telefonu, a datum uplynutí jednoleté záruční lhůty.

Platné datum nákupu znamená, že společnost zaznamenala platné datum nákupu vašeho zařízení, což usnadňuje servis a komunikaci se společností obecně.

Telefonická technická podpora. Všichni uživatelé Apple dostanou 90 dní telefonické podpory od okamžiku zakoupení zařízení.

Opravy a údržba uvádí, zda se na váš produkt vztahuje omezená záruka společnosti Apple.

Nezapomeňte, že další rok záruky musí poskytnout prodejce iPhonu.

Přidat do záložek

Sledování, které neoriginální díly budou fungovat na kterých iPhonech

Dostupnost originálních dílů po opravě iPhonu (vlevo) a neoriginální instalované komponenty v iPhonu (vpravo)

Cupertinians původně uvedli, že funkce bude fungovat na všech modelech iPhone 12 a iPhone 13, později se ukázalo, že některé starší iPhony budou zobrazovat neoriginální komponenty.

◈ všechny modely iPhone 12 a iPhone 13. zjistíte, zda byla vyměněna baterie, displej nebo fotoaparát.

Přejděte do Nastavení. Základní. O tomto zařízení a zobrazte informace. Pokud byly díly vyměněny, zobrazí se Historie dílů a servisu.

Systém rozlišuje mezi originálními díly Apple a náhradními díly. V případě oficiální opravy v autorizovaném servisním středisku budou k dispozici podrobné informace a datum přístupu s poruchou.

zjistit, iphone, opraven, jaký, mezi

Znovu připomínáme, že systém vás neochrání před neoficiální výměnou komponent s přeflashováním ovladače. V tomto případě iOS 15.2 jednoduše neuvidí, že komponenty byly vyměněny. Systém nerozpozná ani náhradní díly, které nejsou na výše uvedeném seznamu.

Doufejme, že v budoucích modelech iPhone zástupci společnosti Cupertino rozšíří seznam komponent, které mohou být nahrazeny někým jiným, a systém bude schopen kontrolovat originalitu těchto komponent.

Záložky

| Denial of responsibility | Contacts |RSS