Jak modelovat televizor?

Existují různé situace, kdy je nutné zjistit model televizoru, počínaje objednáním vadných dílů a konče nákupem dalších zařízení, jako jsou antény, dálkové ovladače, přijímače atd.д. Nejjednodušší způsob, jak zjistit potřebné informace, je samozřejmě nahlédnout do dokumentace přiložené ke spotřebiči. Ale ne každý si uchovává na první pohled zbytečné dokumenty po několik let.

zjistit, model, televizoru, samsung

Dalším způsobem, jak modelovat televizor Samsung, LG nebo Philips, je vyhledat originální obal zařízení. Výrobce na něm povinně uvádí číslo a celý název modelu.

Ztratili jste doklady a obal jste již dávno vyhodili? Stále musíte hledat výrobní štítek. štítek z výroby zařízení. Obvykle se nachází na zadní straně televizoru. Štítek má podobu malého čtverce v černé nebo bílé barvě s nápisy v ruštině, angličtině nebo jiném jazyce. Pokud jednotka visí na stěně a máte problémy s jejím otáčením, můžete telefonem přiložit ruku za obrazovku a vyfotit štítek.

Pro ty, kteří přesně vědí, jak svůj televizor nastavit, je však odpovědí na otázku, jak zjistit model televizoru Samsung, LG nebo Philips, vyhledání potřebných informací v nastavení přijímače.

Jak zjistit model a řadu televizoru

Pokud máte příručku, můžete si v ní vyhledat sérii. Informace najdete na titulní straně brožury nebo uvnitř na předních stranách. Jedná se o jeden z nejjednodušších způsobů, jak najít hledaná data. Ale co lidé, kteří nemají manuál?

Svůj model můžete určit pomocí nabídky. Lze jej také nalézt přímo na zadní straně výrobku.

Pro různé značky výrobků existuje specifický algoritmus. Nejprve byste proto měli zjistit název výrobce, který se obvykle nachází na přední straně pod obrazovkou. Měli byste to vědět, protože jste si původně koupili konkrétní značku. Kupující s největší pravděpodobností znal název určité značky.

Jakmile je název značky znám, můžete přejít k dalším krokům.

Samsung

Jak zjistit model televizoru Samsung? Za tímto účelem:

 • Přejít do nabídky.
 • Pak najděte podporu.
 • Dále je třeba kontaktovat společnost Samsung. Pole „informace o produktu“ bude obsahovat kód modelu a sériové číslo.

Televizor Samsung má na zadní straně obrazovky štítek. Obsahuje sériové číslo nástroje a další názvy. Přečtěte si také, jak zjistit číslo a sériové číslo televizoru Samsung.

Chcete-li zjistit model televizoru LG, použijte dálkové ovládání. Musíte na něm stisknout tlačítko „Menu“ a poté stisknout červené tlačítko s bílou tečkou. V okně, které se zobrazí, můžete zobrazit údaje o produktu s požadovanými informacemi.

Další způsob, jak zjistit, do které řady patří vaše zařízení. Existuje určitý algoritmus, který je třeba dodržovat:

 • Nejprve je třeba stisknout tlačítko „Home“ na dálkovém ovladači.
 • Dále je třeba zadat „Nastavení“.
 • Pak je třeba zobrazit informace o produktu. Zde se zobrazí údaje.

Sérii si můžete prohlédnout také na opačné straně obrazovky.

Philips

Informace o modelu televizoru Philips naleznete na zadním krytu. Pokud nálepku nevidíte, můžete zkontrolovat záruční list.

Как очистить память в SmartTV? Что делать если завис SmartTV? Не работает приложение в SmartTV?

Společnost Philips také umožňuje přečíst sériové číslo v nabídce. Pro přístup k němu stačí na dálkovém ovladači vytočit následující kombinaci: 123654. To by mělo být provedeno při sledování televizních kanálů.

READ  Instalace aplikací do televizoru Sony Smart TV. Kde získat aplikace pro Sony Smart TV

Chytrý televizor

Smart TV jsou nová a chytrá zařízení, která svým uživatelům usnadňují všechny úkoly. Pokud na zadní straně takového zařízení není záruční list ani nálepka, musíte přejít do „Menu“ a poté prostřednictvím „Podpory“ kontaktovat společnost výrobce. Zde najdete sérii, kód a verzi softwaru. Přečtěte si také, jak vybrat Smart TV.

Pomoc a podpora uživatelů

Poradit se můžete přímo v prodejně televizorů. Na internetu jsou k dispozici také oficiální stránky výrobců. Můžete požádat o odbornou pomoc. Někdy vám mohou pomoci sousedé, příbuzní nebo přátelé, kteří vědí o televizních věcech. Přečtěte si také, jak vybrat správný LCD televizor.

Jak zjistit sérii televizoru Samsung Smart TV

Uchovávejte krabici až do konce záruční doby. Značení na zadní straně je špatně vidět, protože je většinou otočená ke zdi. Jak rychle zjistit sérii televizoru Samsung Smart TV a jeho specifikace pomocí uživatelské nabídky.

 • Zapněte televizor a vstupte do „menu“ stisknutím příslušného tlačítka na dálkovém ovladači.
 • V pravém sloupci se symbolem vyberte poslední nápis „Support“. Symbol. stránka s otazníkem.
 • Druhý spodní řádek „Kontaktovat společnost Samsung“. Před ním je symbol zkřížení: šroubovák a klíč.
 • Na referenční stránce se kód modelu skládá z písmen a číslic.

Как установить ютуб на телевизор Самсунг смарт тв или вернуть обратно Сони Панасоник Lg Smart Hub

Pokud potřebujete více informací, najdete je na oficiálních stránkách společnosti. Rok výroby televizoru Samsung je k dispozici v označení. Místo číslic se používají tato písmena. Jejich překlady naleznete v následující tabulce.

Rok výroby Označení Rok výroby Označení
2009 B 2014 H
2010 C 2015 J
2011 D 2016 K
2012 E 2017 MU/M
2013 F 2018 NU/N

Kompletní kód televizoru je vytištěn na zadním panelu a obsahuje následující informace:

 • První písmeno označuje typ monitoru;
 • následuje označení kontinentu, na který jsou výrobky zasílány;
 • Čísla udávají velikost úhlopříčky obrazovky v palcích;
 • následované písmenem označujícím rok výroby;
 • Tvar obrazovky je označen jedním písmenem;
 • následované číslicemi řady;
 • následující ikony jsou určeny pro odborníky na televizní produkci, spotřebitelé je nerozumějí;
 • Abecední označení země výroby je uvedeno na konci označení.

Číslo série je označeno číslicemi od 9 do 4. Nejnovější model je označen číslem 9. V následujícím roce ustupuje novému, modernizovanému a levnějšímu přístroji a dostává o jedno pořadové číslo méně.

A tak je to každý rok. Výrobky staré 5 let jsou označeny číslem 4 a staženy z výroby. To platí pro televizor Samsung jakéhokoli modelu nebo modifikace.

Jak zjistit sériové číslo televizoru Samsung Smart TV

Moderní výrobci různých druhů zařízení a přístrojů vyrábějí tolik různých modelů svých výrobků, že pro běžného člověka není snadné se v tom všem vyznat. Protože však seriózní výroba vyžaduje řád, jsou všechny výrobky a jejich rozmanitost systematizovány. Pro co nejjednodušší evidenci a identifikaci byl vyvinut systém štítků.

Označení. Jedná se o informace zakódované ve formě znakové sady. Dva základní a nejdůležitější pojmy při identifikaci zařízení. číslo série a sériové číslo. Mnoho neznalých uživatelů si myslí, že jde o totéž, ale ve skutečnosti jde o dva zásadně odlišné pojmy.

Sériové číslo je informace o konkrétním zařízení. Je to osobní „razítko“, podle kterého můžete zjistit, kdy a kde bylo zařízení sestaveno, a identifikovat konkrétní zařízení. Sériová čísla jsou jedinečná a každé z nich patří k jinému konkrétnímu zařízení.

Číslo série zase. jde o informace o celé modelové řadě, tzv. sérii. Pod tímto číslem jsou zašifrovány informace o specifikaci modelu, technické informace a konstrukce spotřebiče. Číslo série obsahuje tři číslice. První. jsou informace o modelu zařízení. Čím vyšší číslo, tím je televizor dražší a technicky vyspělejší, a čím nižší číslo, tím jednodušší model. Druhá číslice udává technickou klasifikaci modelu, kterou jsme následně ztotožnili s první číslicí. Třetí číslice obsahuje informace o konstrukci modelu.

Informace na televizoru jsou zpravidla nutné pro odbornou konzultaci nebo opravu, když se obrátíte na servisní středisko Samsung. Zde je návod, jak zjistit číslo modelu televizoru.

READ  Jak připojit zrcadlení obrazovky k televizoru Samsung. Jak zobrazit iPhone/iPad na televizoru LG nebo Samsung Smart TV

Najděte si v nabídce, co potřebujete

Výrobce umístí informace o použitém modelu televizoru, kódu série a roku výroby na nálepku na zadní straně skříně. Pokud je televizor připevněn na stěně, můžete mít v případě potřeby potíže s rychlou aktualizací čísla modelu. Je třeba získat přístup k systémovým informacím televizoru, což vyžaduje několik manipulací s dálkovým ovladačem.

Samsung

V nabídce Smart-TV této populární jihokorejské značky jsou informace o modelu umístěny v sekci „Podpora“. Dále procházejte položky podnabídky:

LG

S Smart-TV, neméně populární značka z Jižní Koreje označení modelu lze určit prostřednictvím nabídky. Pořadí operací pomocí dálkového ovládání je následující:

 • vstupte do nabídky zařízení;
 • a otevřete sekci „Nastavení“;
 • přejděte na položku „Odvolání“;
 • klikněte na kartu „TV info“;
 • V informačním textu vyhledejte požadovaný „Model Cod“.

Philips

Způsob přístupu k systémovým informacím u „chytrých“ televizorů evropských značek je řešen odlišně. Uživatel musí nastavit zařízení do režimu sledování pozemního televizního vysílání pomocí dálkového ovladače. Není třeba přecházet k nastavení kanálu. Pro výběr kanálu stačí rychle zadat číselnou sekvenci „1 2 3 6 5 4“. Na obrazovce se zobrazí nabídka služeb. Následuje:

Stisknutím tlačítka „Home“ na dálkovém ovladači probuďte zařízení ze servisního režimu.

Sony

U japonských panelů Smart Panels závisí způsob přístupu k systémovým informacím na verzi operačního systému Android TV.

 • Na televizoru s verzí systému do 3.533 včetně, pro přečtení kódu modelu stiskněte tlačítko „HOME“ a projděte následující části nabídky zařízení: „Nastavení“ → „TV“ → „O zařízení“ → „Název zařízení“ → „Systémové informace“.
 • Sekvence přepínání na televizoru Sony Smart TV s verzí softwaru 3.843 nebo novější je jiná. Po stisknutí tlačítka „HELP“ přejděte na obrazovku „System Info“. Označení najdete po otevření obrazovek: „Smart Help“ nebo „System Info“.
 • U televizorů Sony Smart TV bez systému Android se označení modelu zobrazuje v části nabídky „Zákaznická podpora“. Chcete-li přepnout, stiskněte tlačítko „HOME“ na dálkovém ovladači, otevřete kartu Nápověda / Nastavení. Otevřete požadovanou sekci v seznamu sekcí.

Modely jiných výrobců

U zařízení Toshiba, Sharp, Supra, Panasonic a dalších méně známých značek nejsou k dispozici jasné pokyny pro přístup k systémovým informacím prostřednictvím nabídky zařízení. Název tlačítka nabídky naleznete v uživatelské příručce. Výrobce zde také určuje pořadí procházení položek pro zobrazení informací o modelu na obrazovce. Nabídka se často nazývá „Nastavení“, „Možnosti“, „Vlastnosti“, „Doplňky“ a „Systémové informace“.

Televizní seriál

Následující čísla označují sérii a pod-sérii vašeho televizoru Samsung.

V sestupném pořadí se snižuje cena a technické specifikace řady, přesněji řečeno se jednotky zjednodušují, bez dalších funkcí.

Druhá číslice označuje sérii podcast. Podle některých odborníků může toto číslo skrývat různé technické údaje. Firma k tomuto číslu neposkytla žádné oficiální vysvětlení, takže je těžké říci s jistotou.

Třetí číslice se vztahuje k designu, takže neuvádí žádné technické parametry.

Označování televizorů Samsung

Každý elektrický spotřebič má svůj model, a tedy i typové označení. Dnes zjistíme, co se skrývá za modely televizorů Samsung od roku 2008. Z označení můžete vyčíst typ obrazovky, rok výroby a oblast, pro kterou jsou televizory Samsung dostupné. Některé technické specifikace lze zjistit z čísel sérií a podsérií, protože společnost předem deklaruje, která série bude mít jaké technické řešení. Tato označení se nacházejí také na zadní straně samotného televizoru a na obalové krabici. Upozorňujeme, že číslo série není „sériové číslo“, ale číslo, které je uvedeno v názvu modelu.

Stojí za zmínku, že se díváme na obvyklé značení pro modely 2012 a 2013, ale u některých dřívějších modelů může být dekódování jiné. Ale i tak je nepravděpodobné, že byste v obchodech našli tak staré modely, a určitě víte, jaké je označení moderních televizorů Samsung Budete také moci sami zjistit, do jakého typu nebo oblasti ten či onen model patří.

Podívejme se tedy blíže na to, co znamenají čísla a písmena v modelu televizoru Samsung, na názorném příkladu:

Jak přečíst rok výroby?

Korejská společnost Samsung používá pro označení roku výroby svých výrobků velká anglická písmena. Každé kalendářní období má své charakteristické písmeno v abecedě nebo kombinaci písmen:

 • A znamená dva tisíce osmin;
 • B. devátý;
 • C je desáté;
 • D. jedenáctý;
 • E je dvanáctý;
 • F. třináctý;
 • HU/H čtrnáctý;
 • JS/JU patnáctý;
 • KS/KU. šestnáctý;
 • Q/MU/M je sedmnáctý;
 • NU/N/QN je osmnáctá;
 • RU/R/QR. devatenáctý.
READ  Jaké aplikace lze nainstalovat do Smart TV.

Kombinace písmen QN nebo QR znamená, že se díváte na prémiový televizor QLED.

Další nápisy za datem výroby uvádějí:

 • U. obrazovka s ultravysokým rozlišením 4K UHD;
 • S pro displeje se super vysokým rozlišením založené na technologii kvantových teček.

Model televizoru s označením UE32F6800 byl vyroben v roce 2013, jak je uvedeno v písmenu „F“ bezprostředně za označením „32“.

Dříve bylo datum výroby označeno takto:

A samotné označení může vypadat takto: LN.T4671FX / XA, kde: LN. LCD (Liquid Crystal Matrix). označuje typ televizoru;

(Můžete také vidět tyto písmenné kódy označující typ televizoru:

Установка виджетов на тв Samsung SmartTV старых моделей не с официального сайта

 • FP nebo HP. plazma;
 • HL. DLP je technologie vytváření obrazu založená na mikroskopických zrcadlech;
 • CX. CRT. model CRT, který k zobrazení obrazu na obrazovce používal CRT.)
 • T. 2007 je datum, kdy byl televizor uveden do prodeje;
 • 46. velikost obrazovky;
 • 71 je televizní seriál;
 • F znamená rozlišení obrazovky;
 • X. typ provedení;
 • HA. prodejní region.

Funkce Smart TV: je přítomna, nebo ne, jak ji zkontrolovat?

Napsal jsem několik článků o chytrých televizorech a soudě podle komentářů ne každý chápe, zda má jeho televizor Smart TV. A co se týče připojení k internetu, je to dokonce slepá ulička. Rozhodl jsem se, že v samostatném článku podrobně popíšu, jak můžete zkontrolovat a zjistit, zda je váš televizor vybaven funkcí Smart TV. Jsem si jistý, že tato otázka většinu uživatelů ani nenapadne, protože mnozí z nich se při výběru televizoru zaměřují na dostupnost nebo absenci funkce Smart TV. Ale pokud se na to lidé ptají, znamená to, že by tyto informace mohly být pro někoho užitečné. Myslím, že to bude důležité zejména pro majitele relativně starých televizorů (které jsou staré asi 5-8 let). Někdy je krabice od televizoru pryč, nejsou k ní žádné dokumenty, model televizoru není znám a není jasné, zda má televizor funkci Smart TV. Pokud máte moderní televizor a chcete zjistit, zda má funkci Smart TV, pomůže vám tento článek.

Tipy pro všechny výrobce televizorů: LG, Samsung, Sharp, Sony, Philips, Toshiba, DEXP, TCL, Hisense, Panasonic atd. д. Nejprve několik slov o funkci Smart TV. Jedná se o operační systém (software). který je předinstalován v televizoru a rozšiřuje jeho funkce. Televizor s funkcí Smart TV je zhruba jako velký tablet. Můžete instalovat aplikace, procházet internet, sledovat Youtube, sledovat videa pomocí jiných aplikací nebo prohlížeče atd. д.

K dnešnímu dni běží televizory Samsung na operačním systému Tizen. Společnost LG do svých televizorů instaluje také proprietární systém webOS, zatímco televizory ostatních výrobců (Toshiba, TCL, Philips, Sony atd.). д.) běží na operačním systému Android TV. Důležitý bod: pokud je váš televizor vybaven funkcí Smart TV, musí mít připojení k internetu. Prostřednictvím síťového kabelu a/nebo Wi-Fi. Pokud televizor není Smart, nebude možné jej připojit k internetu. Lidé se na to také často ptají. Přítomnost portu LAN na televizoru však ještě neznamená, že má Smart TV a možnost připojení k internetu. Další informace najdete v samostatném článku: Proč zásuvka LAN na televizoru?

| Denial of responsibility | Contacts |RSS