Jak zjistit vaši internetovou adresu

Ne každý moderní uživatel ví, co je počítač IP. Dnes budeme mluvit o tom, co to je. Zvažte také, jak zjistit vaši IP adresu internetu.

Ne každý moderní uživatel ví, co je počítač IP. Dnes budeme mluvit o tom, co to je. Zvažte také, jak zjistit vaši IP adresu internetu. Tyto informace budou užitečné pro začátečníky.

zjistit, místní, adresu, počítače

Než zvážíme, jak najít IP, měli byste zjistit, co to je. Musíte znát rozdíly mezi různými typy adres. IP je síťová adresa konkrétního zařízení, které se nachází v místní a globální síti. Toto je digitální kombinace, čísla, ve kterých jsou umístěna v určité sekvenci. IP lze porovnat s adresou, na které osoba žije. Například síťová adresa může vypadat takto: 192.168.Jeden.Jeden. Jak vidíte, kombinace se skládá ze čtyř oktetů. Jedná se o třicet.dva bity, kde je každý oktet osm. Každá část je vyjádřena numerickou hodnotou od nuly do dvou set padesát pět. První 3 díly jsou adresová data sítí a podsítí. Poslední oktet označuje adresu uzlu. Společně se nazývá uživatel IP PC nebo jiné zařízení.

Externí a vnitřní

IP může mít dva typy: interní a externí. Posledně jmenované se používají k přímé identifikaci PC nebo serveru na internetu. Také se nazývají „bílá“. Webové stránky jsou bílé. Interní IP se používá uvnitř uzavřených sítí. Jsou izolované, nemají přímý přístup k internetu. Kromě toho jsou adresy rozděleny do pěti tříd. Třídy A, B, C se používají k řešení jednotlivých zařízení a sítí. Třída D se používá k oslovení skupin PC a třídy E jsou registrovány, ale nejsou použity.

Dynamické a statické

 • Dynamika je přiřazena automaticky službou DHCP. Například domácí router může takovou adresu přiřadit.
 • Statické. uvedené v nastavení parametrů ručně. Nezměňuje se, dokud ho uživatel nezmění.
READ  jak zjistit, zda je váš telefon odposloucháván. Minimalizace rizik odposlechu telefonu

Stanovení IP adres jiných zařízení s PC

Existují speciální nástroje umožňující skenování domácí sítě pro adresy zařízení, která jsou k ní připojena.

Příkazový řádek

IP adresu počítače najdete v místní síti prostřednictvím CMD:

 • Pro každý adaptér se zobrazí seznam zařízení, která mají přímé připojení. Řádek „Inte Wee“ označuje ikonu aktuálního počítače v Lalloku.
 • „Internetová adresa“ vydává informace o jiných zařízeních, která jsou v místní „síti“. Kromě IP jsou jejich MAC adresy vydávány.

Ale správně určete ikonisty jiných pomůcky, s výjimkou přímo připojeného routeru (192.168.0.1), s PC selže. Proto by měly být zváženy alternativní programy, které zobrazí IP adresu místní sítě.

Pokročilý IP skener

Zdarma a spolehlivé vyhledávací stroj pro zařízení v místní síti. Zobrazuje data na všech zařízeních a vytváří seznam: IP, MAC adresa, výrobce a jméno.

Je důležité pochopit, že nástroj vytáhne IP adresy adaptérů, které kontaktují síť prostřednictvím této skříňky. Sekce „Název“ neobsahuje různá PC nebo jiná zařízení. Spíše obsahují adaptéry, které mohou používat stejný počítač.

 • Provozní adaptér VPN a přiřazené připojení PC s IP počínaje 10.180.Jeden…
 • Standardní IP adresa 192.168.0.1-router z TP-Link. Vzhledem k tomu, že server DHCP s řadou IP adres od 100 do 199, následné IP v místní síti začíná 100 v poslední nakonfigurované buňce.
 • Localhost. s 101. Toto je připojená Android TV Box.
 • 102 s označením Huawei. Honor smartphone 9 lite.
 • 103 s Apple. iPhone 7.
 • Na 104 bez označení, ale s názvem „Desktop“. počítač, ze kterého je zkontrolován.
 • Třetí IP na ploše je adaptér upraveného virtuálního počítače „Oracle VM VirtualBox“.

Ostatní zařízení nejsou spojena s místním „webem“, takže program plně zvládl jeho povinnosti. Určila síťovou adresu počítače a dalších pomůcek v jedné místní síti.

Jiné programy

Na nástroje lze připsat určení gadgetů připojených v domácím „webu“:

Naučíme se externí IP adresu počítače pomocí Yandex

Mnozí používají Yandex k prohledávání internetu, ale ne každý ví, že vaše IP adresa je v ní přímo prohlížena. Chcete.li to provést, do vyhledávací linky zadejte dvě písmena „IP“. První výsledek zobrazí externí IP adresa počítače na internetu. A pokud stisknete „Naučte se vše o svém připojení“, můžete také získat informace o regionu (městě), který patří k vaší adrese používané prohlížečem a někdy i jiné jiné. Můžete prostě přejít na stránku HTTPS: // yandex.ru/ Internet/ Chcete.li zobrazit informace o vaší IP adrese a dalších parametrech připojení, a také měřit rychlost internetu.

READ  Jak nahrát fotografie ze zařízení Huawei do počítače. Lze Honor 10 připojit k televizoru?

Zde si všimnu, že některé služby definice IP třetích stran, které budou popsány níže, mohou zobrazit podrobnější informace. Proto je někdy raději používám.

Jak zjistit externí IP adresu počítače.

Abychom mohli sledovat externí IP adresu, existuje velké množství online služeb. Budeme považovat za nejpopulárnější 2ip.Ru. Jdeme na tento web a uvidíme naši externí IP adresu s velkým počtem. Jak vidíte, vůbec není jako vnitřní. Tato IP adresa se může hodit, pokud chcete připojit uživatele jiného počítače, což je vzdáleně.

Jak zjistit IP vašeho počítače pomocí Yandex.Ru? Pravděpodobně téměř všichni lidé použili vyhledávač Yandex více než jednou, ale ne každý ví, že pomocí tohoto vyhledávače můžete určit IP adresu vašeho počítače. Chcete.li to provést, otevřete vyhledávání a napište do IP adresy vyhledávání. Systém vám poskytne adresu vašeho počítače.

Jak zjistit IP adresu vašeho počítače

IP adresu počítače najdete několika způsoby. Tady jsou některé z nich:

Metoda 1. Pokud je počítač připojen k internetu, univerzální způsob, jak to zjistit IP adresa (externí).Na některé speciální web, který automaticky poskytuje návštěvníkům relevantní informace, například na této stránce (viz viz. Výše), nebo zde. http: // internet.Yandex.Ru;

Metoda 2. Zjistěte IP adresu počítače, připojeno k místní síti (Místní IP adresa), můžete v nastavení síťového připojení. Chcete.li to provést, proveďte následující:

V systému Windows XP: V nabídce Start přejděte na „Ovládací panel“ a tam v části „Síťové a internetové připojení“ otevřete „síťové připojení“. V části, která se otevírá, klikněte na pravé tlačítko na „Připojení v místní síti“ a v kontextové nabídce vyberte „Vlastnosti“. V seznamu, který se objeví, musíte najít protokol „Internet/IP) a zdvojnásobte na něj levým tlačítkem myši (nebo vyberte tuto položku a stiskněte tlačítko„ Vlastnosti “). IP adresu najdete v oblasti stejného názvu, viz. Screenshot (stiskněte pro zvýšení);

V systému Windows 7, Windows 8, Windows 10: Na klávesnici stiskněte kombinaci klávesnice Winr v úvodním okně, NCPA.CPL a stiskněte klávesu Enter. Otevře se část „Síťová připojení“, ve které musíte kliknout na „připojení k síťovému připojení“ nebo „síťové připojení“ se správným tlačítkem myši a vyberte „Vlastnosti“. Další v seznamu vyberte „Protokol internetu verze 4 (TCP/IPv4)“ a stiskněte tlačítko „Vlastnosti“. IP adresa se zobrazí v poli „Použijte následující IP adresu“.

READ  Přehled televizního set-top boxu Xiaomi Mi box s

Metoda 3. Chcete.li zjistit IP adresu počítače, můžete také použít speciální programy, například Getmyip.

Getmyip nevyžaduje instalaci, sestává z jednoho souboru a může být spuštěna i z flash disku. Po spuštění v počítači obdrží uživatel úplný seznam svých místních IP adres za několik sekund po několika sekundách.

zjistit, místní, adresu, počítače

Chcete.li určit externí IP adresu v okně programu, budete muset stisknout tlačítko Získat skutečné IP a trochu počkat.

zjistit, místní, adresu, počítače

Napište autorovi

Jak zjistit IP adresu televize

Televizory na podporu inteligentní televize získávají mezi spotřebiteli stále větší popularitu.

Zjistěte IP adresu Sony, Philips, Samsung, LG a dalších výrobců je v nastavení zařízení nejjednodušší.

Pokud však najednou tlačítka na dálkovém odmítnutí stisknout, můžete použít skener síťových zařízení z předchozí sekce. Jen nezapomeňte zapnout televizi.

Jak zjistit externí IP

Externí IP adresa je přiřazena poskytovatelem, který poskytuje přístup k internetu. Najdete to prostřednictvím jakékoli služby. Stačí vstoupit do fráze: „Moje IP“ do vyhledávací linie „Yandex“.

Na webu bude mít formulář „000.000.000.000 „a podepsáno jako“ IPv4 „. IP můžete také zjistit, pokud zadáte externí příkaz IP do internetové linky nebo přejděte na jakoukoli takovou online službu. V důsledku toho můžete získat požadované informace o počítači za pár minut. Hlavní věc je řídit výše uvedené informace.

Změna soukromé IP

Pokud jste najednou potřebovali změnit vnitřní adresu, je zde nejjednodušší způsob (pro příklad „desítek“):

Po změně parametrů je uložte tlačítkem OK.

To je vše, co jsem chtěl říct. Téma je pro mě nové, snažil jsem se všechno objasnit. Nezapomeňte napsat, zda existují otázky nebo si všimněte chyby. Děkuji všem!

| Denial of responsibility | Contacts |RSS