Jak zjistit, v jakém režimu disk funguje (SSD, HDD): SATA I, SATA II nebo SATA III

Tvrdé a pevné disky.state mohou fungovat v různých režimech, v závislosti na tom, s kým jsou spojeny základní desky. Provozní režimy se nazývají jako SATA a hodně záleží na tom, která verze funguje, skrze to funguje. Například v režimech SATA II a SATA III se maximální rychlost, se kterou může zařízení fungovat, se výrazně liší výrazně. Navíc může rozdíl dosáhnout indikátoru jeden a půl až dvakrát.

Způsoby, jak zkontrolovat, v jakém režimu váš pevný disk v současné době pracuje, je jich několik. Zvažte všechno důsledně a samostatně.

Což je lepší SSD nebo tvrdý? Mé myšlenky

Takže kluci. Seděl jsem dlouho. Na pevném disku. Teď jsem si koupil SSD, který Jak byl trochu trápený. zkopíroval jsem spoustu koncertů, testoval na nás okna jednu sekundu. Několikrát se světlo vyřadilo.

zjistit, který, počítači
  • Vezměte SSD. I bez myšlenky. Nainstalujte na něj systém, všechno ostatní na běžný disk. Trvím. vezměte SSD!
  • Delirium o zdroji. Obyčejní uživatelé. dost pro oči. Trvalo mi to 6 terabyt na měsíc. A věřte mi. hodně jsem zde zkopíroval, od SSD po tvrdé, zpět, několikrát jsem dal všechny druhy oken, testováno, formátováno, obecně věřte mi. udělal jsem hodně ze všech! A nakonec celkem 6 terabajtů. Proto jsem si jistý teď. max 1 terabayt zdroj, nebo dokonce naamic méně, odejde na měsíc!
  • Opakuji. vezměte SSD. Můžete levné, ale dobrou společnost, například Kingston. Vzal jsem Samsung pozoruhodný, rychle, byl jsem spokojený. Ale Kingston také není špatný, nejlevnější bude stát. Hm. Asi 40 Bude to pro vás dost dlouho, věřte mi. Ale je to malé. 120 koncertů, ale levné, společnost. Počítač uzdraví nový život.
  • Zapomeňte na všechny nesmysly: přenos mezipaměti prohlížeče na pevný disk, všechny druhy větviček shmiki, abyste vypnuli vše a vše, co může zvýšit použití zdroje disku. Všichni tito pánové. nadbyteční, věřte mi, já sám jsem utrpěl a přestavěl. v praxi jsem všechno rozuměl))! Za tímto účelem jsem vzal SSD Samsung zvýšený zdroj. A ukázalo se to marně. Bylo by to dost obyčejné. V mém modelu. 600 TBW terabajte a trvalo mi to jen 6 terabyt za měsíc. 600 terabyte. 100 měsíců, deset let, krátce, dost na dlouhou dobu))
READ  Jak nastavit procento baterií na Samsung

Napsané celkové bajty je dešifrováno, znamená to, kolik můžete zaznamenat celkem terabajt. 1 terabajte je 1000 gigabajtů. V levném Kingstonu 40 nebo 50 terabajtů. To znamená, že můžete zaznamenat 401000 = 40 000 gigabajtů. Tohle je. Někde 25 000 tisíc filmů v domácí kvalitě. Stručně řečeno, pánové, vezměte SSD, i když nejlevnější, 120 koncertů, ale hlavní věc je norma společnosti))))

Stanovení typu disku pomocí okna „Optimalizace disků“

Systém často správně určuje typ disku. Ale je lepší to redrew jinými způsoby.

zjistit, který, počítači

Typ disku můžete určit pomocí funkce „Optimalizace disků“, která se častěji používá k defragmentovým diskům.

Otevřete vodič. Za tímto účelem jdeme do „tohoto počítače“ (v systému Windows 10) nebo „počítač“ (v okně 7).

Ve vodiči klikněte na pravé tlačítko na pevném disku a v kontextové nabídce vyberte „Vlastnosti“.

V okně „Vlastnosti“ jdeme na kartu „Service“ a stiskneme níže uvedené tlačítko „Optimalize“.

Otevře se okno „Optimalizace disků“, ve kterém bude ve sloupci „typ nosiče“, naproti každému disku, buď „pevný disk“. je to HDD nebo „solidní jednotka“. toto je SSD.

Zatím nemám žádné „solidní disky“, protože nejsou uvedeny.

Jiné zpusoby

Výše uvedené metody jsou dostatečné k získání informací, které potřebujeme. Ale již podle převládající tradice nemůžeme udělat, aniž bychom zmínili programy třetích stran, které pomáhají zjistit model a velikost pevného disku, a také analyzovat a zkontrolovat stav pevného disku a kontrolovat stav pevného disku.

Uživatelé, kteří si zakoupili hotový sestavený počítač nebo notebook, často nevědí, který disk je nainstalován na jejich počítači. V tomto materiálu zvážíme několik jednoduchých způsobů, jak určit typ jednotky v operačním systému Windows 7, Windows 8 nebo Windows 10.

Prostřednictvím optimalizace disků

Další způsob, jak zjistit charakteristiky disků na počítači, aniž byste je rozeznali. Chcete.li to provést, použijte službu „Disk Optimization“ v oknech pro budování systému Windows:

READ  Jak připojit LG Soundbar k počítači

Dalším způsobem, jak zavolat na optimalizační program, je vyhledávání.

Používání programů třetích stran

Před stanovením toho, co je v počítači nebo notebooku. pevný jednotku nebo pevný disk, musíte nainstalovat nástroj pro diagnostiku a shromažďování informací o systému.

Hwinfo

Spusťte program a přejděte do sekce disků. Vyberte zařízení, ze kterého chcete určit typ nosiče. Pokud se jedná o pevný disk, bude rychlost rotace uvedena v linii rychlosti rotace médií (například 7200 ot / min). Pokud je to SSD, bude tato linka označit „SSD Drive. bez rotace“.

Speccy

Po spuštění programu zkontrolujte informace uvedené v bloku úložiště. Zde jsou všechny disky, které jsou připojeny k PC. Pokud se jedná o disk SSD, bude tam vhodná značka.

Vizuální kontrola

Dalším způsobem je otevřít obálku systémové jednotky a zkontrolovat všechna připojená zařízení. Pevný disk vypadá jako krabice, která má určitou tloušťku. Drive s pevným stavem je mnohem tenčí a obvykle má menší rozměry.

Pokud je to možné, odstraňte detail. Jeho vlastnosti by měly být uvedeny na jmenovce přilepeném na horním krytu. Zde můžete objasnit nejen značku a model, ale také typ použité paměti a hlavní pracovní vlastnosti.

Také vám doporučuji přečíst „Jak zjistit základní desku na Windows 7“ a „Jak zjistit, kolik jádra procesoru Windows 10“. Nezapomeňte sdílet publikace tohoto blogu na sociálních sítích. takto pomůžete jeho propagaci.

A za účelem obdržení oznámení o přijímání nových materiálů včas, přihlaste se k odběru zpravodaje. takže vám rozhodně nebude chybět nic důležitého. Brzy se uvidíme!

Jak zjistit, co je na počítači s Windows 7

V této verzi Windows není takový nástroj žádný takový nástroj. Budeme muset nainstalovat jeden z diagnostických nástrojů, které určují parametry komponent.

Jako příklad mohu doporučit:

READ  jak zjistit verzi systému Windows ce v navigátoru. Mapy Google

Pokud místo jednotky SSD vidíte čísla 7200 nebo 5400, pak je to HDD.

Každý z programů vydává informace o ukládání dat, včetně toho, který typ je. SSD nebo HDD.

Pokud neexistuje způsob, jak tyto aplikace nainstalovat, to je alternativní způsob.

zjistit, který, počítači

Přejděte na ovládací panel, kde spusťte správce zařízení. Sekce „Disse Devices“ označuje seznam jednotek nainstalovaných v počítači. Pomocí vyhledávače pomocí modelu zařízení najdete jeho vlastnosti označující typ.

Také vám doporučuji přečíst „výhody jednotky SSD z pevného disku HDD“. Uveďte tento článek na sociální sítě, abyste pomohli propagaci mého blogu, budu vděčný. Uvidíme se!

| Denial of responsibility | Contacts |RSS