IMEI Změna na smartphonech Samsung: Dva osvědčené způsoby

Kód IMEI je univerzální identifikátor pro přístroj, který je přiřazen jako jedinečná 15místná digitální kombinace pro každé vyrobené zařízení. To se provádí pro identifikaci a řízení provozu mobilních zařízení.

Smartphony jsou obvykle provozovány s továrním nastavením pouze s firmwarem výrobce a problémy s vypouštěním IMEI nevznikají. Problémy mohou nastat po firmwaru, pokud uživatel nastaví modifikovaný firmware sestavy třetích stran (vlastní) na smartphonu nebo provede manipulace s odemknutím bootloaderu.

Firmware ne od výrobce přístroje na Androidu je nebezpečný v tom, že vývojář nemusí vzít v úvahu fragmentaci paměti nebo věnovat malou pozornost oficiálním procesům ve firmwaru, které budou ztraceny kvůli poškození NVRAM.

Jedním z důvodů může být rozpis dodávky energie během instalace softwaru společnosti (nebo aktualizace “pomocí vzduchu). Stojí za to odpojit kabel a problém s identifikátorem létání bude přijat. Přijdeme na to, jak obnovit imei.

Proč identifikátor zmizí

Příčinou zmizení IMEI mohou být problémy s softwarem a hardwarem v závislosti na modelu a výrobci přístroje. Časté problémy jsou však poněkud jako takt

 • IMEI zmizel při blikání smartphonu nebo jej resetoval do továrního nastavení pomocí služby služby. Problém je obzvláště běžný v čínských smartphonech založených na procesorech MTK. Díky špatně koncerpovanému firmwaru (nebo firmwaru sestavením z přístroje někoho jiného) můžete přepsat nebo vymazat sekci EFS, která obsahuje důležitá data jako IMEI, MAC adresa Wi-Fi bezdrátového adaptéru, identifikátor Bluetooth. Po takovém neúspěšném firmwaru nebude pro přístroj fungovat ani jediná bezdrátová integrace;
 • Smartphone navštívil opravu, kde byl připálen do rozhlasového modulu, a s ním Eeprom s oficiálními informacemi. V důsledku IMEI je přístroj nesprávný nebo prázdný;
 • IMEI je úmyslně resetován na předchozího majitele. To se často děje v zařízeních s temnou minulostí. V nejlepším případě se IMEI uzavírá, aby obešel operátor blokující charakteristiku smluvních telefonů a v nejhorším případě. Aparát je odcizen. Pokud v kompartmentu baterií je nálepka nepřítomná nebo poškozena tak, aby čísla nečetla. Smartphone ukradl 100%. Není to poslední majitel, takže předchozí a s takovým zařízením je lepší nekontaktovat. Přečtěte si trestní zákon.
READ  Registrace konzole Sony Playstation 3

Jak zkontrolovat IMEI na oficiálních webových stránkách

Majitelé chytrých telefonů, zejména pokud jsou zakoupeni ručně, se obávají problému originality gadgetu. Oficiální web společnosti Samsung nabízí kontrolní službu, kterou mám kód. Existuje mýtus, podle kterého vám ověření identifikačního kódu umožní zkontrolovat originalitu produktu. To není pravda. Pouze kombinace čísel, která lze zfalšovat. Taková kontrola nebude chránit před nákupem falešného. Původní podvodníci mohou být svázáni s odcizeným nebo neriginálním zařízením. Postup lze použít pouze jako pojištění, jak je uvedeno na webu.

Naučte se vlastnosti požadovaného smartphonu nebo tabletu

Pokud studujete technické vlastnosti požadovaného smartphonu nebo tabletu předem, pomůže to odlišit originál od falešného. Faktem je, že kopie mají výrazně lepší specifikace, takže vidět rozdíl nebude obtížné.

Požádejte prodejce, aby vyzkoušel zařízení v populárních měřítcích, jako jsou Antutu, Geekbench a GFXBench, a poté vám hodí screenshots. S největší pravděpodobností to odmítne, což je dobré potvrzení, že zařízení je neriginální. Doporučujeme také nainstalovat program AIDA64 do telefonu, který zobrazuje úplný seznam charakteristik na obrazovce.

Kopie například používají jiné obrazovky, procesory, paměť, flash disky a kamery.

Jak zjistit IMEI Android

Nejjednodušší způsob, jak zjistit číslo IMEI pomocí speciální žádosti o USSD. Tato metoda je naprosto zdarma a pracuje na jakémkoli smartphonu Android, bez ohledu na to, jaký je na něm firmware nainstalován a kdo je jeho výrobcem. Samsung, Xiaomi nebo jiná značka. K tomu potřebujete:

Jedno zařízení může mít dva kód IMEI, obvykle se to děje se zařízeními pracujícími se dvěma SIM kartami současně.

Druhou možností je zkontrolovat IMEI v nastavení. V závislosti na modelu smartphonu se názvy položek nabídky mohou mírně lišit, ale princip je všude stejný.

IMEI na Androidu můžete zjistit pomocí aplikací třetích stran. Nejoblíbenější programy pro toto jsou IMEI a moje imei. Mají elementární integraci, a proto by absence ruského jazyka neměla být vážným problémem.

Co dělat, pokud je telefon rozbitý nebo v uzamčeném stavu? Jak je v tomto případě kontrolován IMEI? Existuje několik způsobů:

 • Najděte krabici smartphonu a pečlivě jej rozeznáte, často výrobce aplikuje číslo IMEI na jednu ze stran (nejčastěji na spodní straně).
 • Vývojáři starých telefonů často aplikovali nálepku z IMEI pod baterií. Zkuste proto vytáhnout baterii ze zařízení a zkontrolovat, zda existuje správná kombinace.
 • Některé moderní gadgety jdou s IMEI, aplikované na zásobník SIM karty, takže vyjměte komponentu a opatrně ji zkontrolujte.
READ  zkontrolovat stav sériového čísla iPhonu a zjistit, zda je. Zkontrolujte IMEI na oficiálních stránkách mezinárodní identity mobilního zařízení

Poslední způsob, jakým budeme dnes analyzovat, je vhodný pro majitele, jejichž smartphone je vázán na účet Google. Musíte být online, to znamená, mít připojení k internetu.

 • Jdi na můj účet.Google.com/dashboard a vraťte se zpět do svého osobního účtu s přihlášením a heslem.
 • Přejděte do sekce s názvem „Android“.
 • Klikněte na „Najděte zařízení“ a vyberte si gadget na zobrazené stránce.
 • Klikněte na kulatou ikonu s písmenem I, které je umístěno vpravo od názvu zařízení.
 • Objeví se okno, ve kterém bude uvedeno zařízení IMEI.

Co je to imei

IMEI je zkratka mezinárodní identity mobilního vybavení, která se překládá jako „mezinárodní identifikátor mobilního zařízení“. Jednoduše řečeno, jedná se o jedinečný kód sestávající z 15 číslic, který je přiřazen každému mobilnímu zařízení, stejně jako některé satelitní telefony. Zjistíme, proč je to nutné a jak zjistit kód (mít) telefon.

Mít jiné telefonní číslo telefonu jiným způsobem. Operátor to definuje, když zařízení vstoupí do sítě.

 • Prvních šest čísel je kód pro určení modelu telefonu a první dvě číslice jsou kódem výrobce;
 • Následující dvě číslice jsou kód země, kde bylo zařízení sestaveno;
 • Následující šest čísel je sériové číslo zařízení;
 • Poslední číslice je záložní číslo.

Neexistují žádné dva identické imeis. Pokus o změnu sériového čísla mobilního zařízení je nezákonný. Ve skutečnosti je to stejná jako „přerušovací“ čísla na motoru automobilu.

K čemu je identifikátor mobilního zařízení

Unikátní sériové číslo (identifikátor) telefonu se používá k detekci zařízení v síti. Na to může operátor buňky v případě potřeby najít telefon, pokud byl ukraden nebo nelegálně dovezen do země. Pomocí kódu IMEI můžete zařízení nejen najít v síti, ale také jej zablokovat pro ochranu osobních údajů vlastníka vlastníka.

IMEI může pomoci nejen při detekci odcizeného zařízení. S tím můžete pochopit například při nákupu telefonu z rukou, nabízí vám prodejce nelegální nebo odcizené zařízení.

READ  Představení desktopových procesorů Intel 13. generace Raptor Lake

Informace na krabici

Chcete.li zjistit model vašeho zařízení, můžete se podívat na jeho původní krabici. Balení má zpravidla kus papíru s nejdůležitějšími informacemi. Tato metoda je vhodná pro lidi, kteří si kupují nové zařízení nebo použijí, ale podléhá prodeji s krabicí. Pokud neexistuje žádný balení, nemůžete získat takové informace. V praxi by měla být krabice uložena po dobu jednoho roku, poté musí být odhozena. Pokud zůstala, jen plus. Jinak budete muset použít jiné metody, o kterých budeme hovořit níže.

Jak najít číslo IMEI na Samsungu?

Na smartphonu Samsung je několik příležitostí získat jedinečné identifikační číslo najednou. Tyto zahrnují:

Tajný kód

Nejjednodušší metodou pro nalezení čísla IMEI je použití tajného kódu.

Metoda prostřednictvím nastavení

Nejvíce univerzální metoda je vhodná pro jakýkoli model Samsung.

 • Nejprve otevřete nastavení.
 • Po nalezení a zadejte nabídku telefonu.
 • Poté vyberte stav a najděte své číslo IMEI zde.

Dashboard Google

Tato funkce je k dispozici pouze pro uživatele Androidu, navíc pouze pro ty, kteří mají účet Google.

 • Chcete.li začít, otevřete prohlížeč a přejděte na Google.com/nastavení.
 • Poté zadejte svůj účet Google.
 • Zde rozbalte záložku Android.
 • Na této stránce najdete všechna svá zařízení a jejich čísla IMEI.

Samotné zařízení

Vaše číslo IMEI najdete také na správném zařízení. Existují dvě možnosti.

 • Zásobník pro SIM / pod baterií vytištěným číslem IMEI najdete na zásobníku ze sim karty nebo v horní části slotu SIM, stejně jako pod baterií.
 • Na většině smartphonů Samsung Galaxy se číslo IMEI nachází na zadním panelu. Stačí otočit zařízení, abyste to viděli!

Originální krabice

Vezměte původní balení ze zařízení a najděte číslo IMEI na jedné ze stěn. Není nic jednoduššího!

| Denial of responsibility | Contacts |RSS