Jak zjistit heslo k síti Wi-Fi v počítači

Uživatelé často zapomínají heslo k síti Wi-Fi, protože počítač se automaticky připojuje k bezdrátové síti. Když je pak po nějaké době třeba připojit k bezdrátové síti další nové zařízení: notebook, chytrý telefon nebo tablet, vyvstane otázka, jak zjistit heslo k wifi.

Bezdrátové internetové adaptéry Wi-Fi se nejčastěji používají v přenosných počítačích a mobilních zařízeních. Bezdrátová datová technologie umožňuje přesouvat zařízení v dosahu signálu přístupového bodu, aniž byste byli vázáni na jedno místo jako u kabelového připojení.

Uživatelé obvykle zadají heslo jednou při připojení svého zařízení k síti a poté se připojení vytvoří automaticky. Uživatel časem bezpečně zapomněl své heslo k síti Wi-Fi. V určitém okamžiku potřebujete k bezdrátové síti připojit nové zařízení a zapomněli jste nebo jste ztratili heslo. Jak zjistím heslo k síti Wi-Fi??

V tomto článku si projdeme návod, jak zjistit heslo připojení Wi-Fi pomocí příkazového řádku v nastavení routeru na počítači s různými verzemi systému Windows.

Pokud je váš stolní počítač nebo notebook právě připojen k síti Wi-Fi, můžete v systému Windows získat heslo k síti Wi-Fi z počítače. Existuje několik způsobů, jak se dostat do nastavení Wi-Fi, které jsou popsány v tomto článku.

Postup je stejný v jakémkoli systému Windows, existují pouze určité rozdíly v počátečním rozhraní operačních systémů. Přečtěte si o tom, jak zjistit heslo Wi-Fi v systému Android.

Získání hesla z nastavení sítě Windows

Pokud jste připojeni (nebo jste byli připojeni) k síti prostřednictvím systému Windows, systém vás laskavě vyzve k zadání zapomenutého hesla. V závislosti na verzi systému Windows se mohou názvy položek nabídky lišit, ale jejich význam je přibližně stejný.

Přejděte do „Centra sítí a sdílení“ a přejděte na seznam bezdrátových sítí. Poté otevřete vlastnosti požadované sítě a vyhledejte heslo v poli „Bezpečnostní klíč sítě“, přičemž nezapomeňte zaškrtnout políčko „Zobrazovat zadané znaky“.

Alternativní způsob zobrazení hesla Wi-Fi

Heslo Wi-Fi počítače můžete zobrazit také pomocí nástroje WirelessKeyView. Tento program je zcela zdarma a lze jej stáhnout z oficiálních stránek vývojáře.

READ  Xiaomi redmi note 8 4 128gb recenze

Pomocí nástroje WirelessKeyView můžete velmi rychle zobrazit všechna uložená hesla, která zůstala v počítači. Chcete-li to provést, jednoduše spusťte software v počítači a počkejte, až najde uložená hesla. Poté se v okně WirelessKeyView zobrazí seznam uložených sítí Wi-Fi a jejich hesel.

Tvůrce systému comp-security.net, autor více než 2 000 článků o opravách počítačů, práci se softwarem, konfiguraci operačních systémů.

Položte otázku v komentářích pod článkem nebo na stránce „Položit otázku“ a určitě dostanete odpověď.

Sakra, je to všude. Poraďte mi, co mám dělat, když kliknu na „zobrazit zadané ikony“ a zobrazí se okno pro zadání uživatelského jména a hesla správce. Neznám ho.

Aplikace pro Android

Ačkoli se zabezpečení hesel zlepšuje, metody prolamování se zdokonalují ještě rychleji. A nyní existuje spousta aplikací pro Android, které umožňují nabourat se do cizí sítě Wi-Fi. Zde jsou ty nejoblíbenější:

WPS Connect

WPS Connect je velmi záludná aplikace, protože nejenže umožňuje připojení k síti obejitím hesla, ale také vás od sítě odpojí. Bohužel však obchází pouze ochranu WPS. Podívejme se, jak to funguje:

FYI! Držitelé kořenových práv budou moci vidět i heslo.

Wi-Fi TESTER je komplexnější aplikace, protože obchází zabezpečení WPA. Princip fungování je založen na detekci zranitelností.

Wi-Fi You je aplikace s poněkud zajímavějším principem. Nehackuje, ale pouze shromažďuje a pamatuje si hesla ze sítí, ve kterých je telefon v dosahu.

Ale tento problém lze vyřešit. Pokud je počítač aktuálně připojen k síti Wi-Fi, jejíž heslo chcete získat, můžete otevřít seznam bezdrátových připojení a přejít do vlastností konkrétní bezdrátové sítě.

zjistit, heslo, wi-fi, počítači

Klikněte pravým tlačítkem myši na síť Wi-Fi a vyberte možnost Vlastnosti.

Zobrazí se okno „Vlastnosti bezdrátového připojení“, kde je třeba přejít na kartu „Zabezpečení“ a zaškrtnout políčko „Zobrazovat vstupní znaky“

Zobrazení zapomenutého hesla Wi-Fi v nastavení směrovače

Možná se ptáte: „Jak se dostanu do nastavení routeru, když si nepamatuji heslo a nemohu se připojit k Wi-Fi??“Ale to není problém. Jednoduše připojte směrovač k počítači síťovým kabelem (síťový kabel by měl být součástí dodávky směrovače).

READ  Zobrazit svou polohu podle telefonního čísla online. "Kde jsou mé děti?"

Připojte směrovač a do adresního řádku prohlížeče zadejte číslo 192.168.1.1. Pro přístup k nastavení zadejte své uživatelské jméno a heslo. Pokud jste to nezměnili, je to admin a admin. Nebo si přečtěte podobný návod, jak získat přístup k nastavení směrovače.

V nastavení přejděte na kartu Bezdrátové připojení. Zabezpečení bezdrátového připojení. Vedle položky Heslo PSK: bude napsáno heslo pro přístup k síti Wi-Fi (heslo lze zadat na jiném řádku na této stránce).

U routerů Asus se heslo zobrazuje přímo na domovské stránce.

Pokud žádná z těchto metod nefunguje, můžete provést kompletní reset směrovače a znovu jej nakonfigurovat. A v průběhu procesu zadejte nové heslo, které je důležité zaznamenat.

Jen se ujistěte, že můžete vše překonfigurovat. Router bude po resetu jako nový, bude třeba zadat parametry pro připojení k internetu, název sítě, heslo.

Pokud máte k síti připojený chytrý telefon nebo tablet, můžete se je pokusit použít k obnovení hesla. Jednoduše přistupte k nastavení routeru z mobilního zařízení a zobrazte síťový klíč. Jak vstoupit do ovládacího panelu z tabletu nebo chytrého telefonu, se dozvíte v tomto článku.

Jak zobrazit uložené heslo bezdrátové sítě

Pokud notebook nemá problém s připojením k bezdrátové síti a připojuje se automaticky, je možné, že jste zapomněli heslo. To může způsobit pochopitelné problémy, pokud chcete k internetu připojit nové zařízení, např. tablet. Zde je uvedeno, co je třeba v takovém případě udělat v různých verzích systému Windows, na konci návodu je také samostatná metoda, která je vhodná pro všechny nejnovější operační systémy od společnosti Microsoft a umožňuje zobrazit všechna uložená hesla Wi-Fi najednou.

Kroky potřebné k zobrazení hesla Wi-Fi jsou ve Windows 10 a Windows 8 téměř totožné.1. Na webu najdete také samostatný podrobnější návod. Jak zobrazit heslo Wi-Fi ve Windows 10.

Nejprve musíte být připojeni k síti, ze které chcete získat heslo. Další kroky jsou následující:

  • Přejděte do Centra síťových připojení a sdílení. To lze provést prostřednictvím Ovládacích panelů nebo: ve Windows 10 klikněte na ikonu připojení v oznamovací oblasti, klikněte na „Nastavení sítě“ (nebo „otevřít Nastavení sítě a internetu“) a na stránce s nastavením vyberte „Centrum síťových připojení a sdílení“. V systému Windows 8.1. Klikněte pravým tlačítkem myši na ikonu připojení vpravo dole a vyberte nabídku.
  • V Centru sítí a sdílení se v části Zobrazení aktivní sítě zobrazí v seznamu připojení bezdrátová síť, ke které jste aktuálně připojeni. Klikněte na jeho název.
  • V zobrazeném okně stavu Wi-Fi klikněte na „Vlastnosti bezdrátového připojení“ a v dalším okně na kartě „Zabezpečení“ zaškrtněte „Zobrazit vstupní znaky“, abyste viděli uložené heslo Wi-Fi v počítači.
READ  co dělat, když počítač nevidí USB. Svorky baterie nejsou přelepené páskou

To je vše, nyní znáte své heslo Wi-Fi a můžete jej použít k připojení dalších zařízení k internetu.

Existuje také rychlejší způsob, jak provést stejnou věc: Stiskněte klávesy R systému Windows a do okna „Spustit“ zadejte ncpa.Chcete-li nastavit směrovač, klikněte pravým tlačítkem myši na aktivní připojení „Bezdrátová síť“ a vyberte možnost „Stav“ (poté stiskněte tlačítko Ok nebo Enter). Pak použijte třetí z výše uvedených kroků pro zobrazení uloženého hesla k bezdrátové síti.

Získejte heslo do mobilního telefonu se systémem Android

U smartphonů a tabletů se systémem Android je to složitější, protože heslo je přístupné pouze v případě, že máte práva „Root“. Nastavení práv „Root“ je specifické pro každé zařízení. Pokyny pro telefon nebo tablet můžete vyhledat na internetu.

Po instalaci práv „Root“ (možná je již máte) nainstalujte aplikaci:

Spusťte aplikaci, přeskočte reklamy a přejděte na kartu „Skenovaná Wi-Fi“. V horní části obrazovky je vaše připojení Wi-Fi, stisknutím tlačítka „SHOW PWD“ zobrazíte heslo.

zjistit, heslo, wi-fi, počítači

Pokud aplikaci nemůžete nainstalovat, můžete se k souboru dostat pomocí libovolného správce souborů v cestě „Interní paměť: /data/misc/Wi-Fi/“. V souboru „wpa_supplicant.Najděte řádek s hodnotou „PSK“. jedná se o klíč pro Wi-Fi.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS