Jak obnovit zvuk na LG TV?

Pokud je vše v pořádku s dálkovým ovládáním, musíte provést následující. vypněte televizor, vyjměte napájecí kabel z výstupu, počkejte půl minuty, minutu a znovu jej otočte do sítě a spusťte jej a spusťte jej Z dálkového ovládání. Pokud se zvuk nikdy neobjevil, mohli se reproduktory zlomit nebo jejich kontakty byly pájeny.

Zkuste stisknout tlačítko Mute na dálkovém ovládání, toto je tlačítko Zvuk/Zakázat, je umístěn uprostřed dálkového ovládání, mezi klíčem „Svazek“ a „přepínání kanálů“. Ačkoli i jednoduché zvýšení objemu klíče s trojúhelníkem by mělo zapínat zvuk a zrušit jej z tlačítka Mute.

Webos

Aktuální verze. 4.X. Nové televizory 4K a OLED pracují na verzi 4.5 (Aktualizováno 15.05.2019)

Webos má novou aplikaci od Rostelecom. Wink, kde můžete během celého roku sledovat více než sto kanálů zdarma. Všechna doporučení, nastavení a popis řešení v tomto článku se vztahují k verzi WebOS 3.0 a vyšší.

Jak zapnout zvuk na LG TV?

Důvodem, proč zvuk na Samsungu nebo jiné značce zmizel, jsou kontakty z konektoru odešly. Co dělat pro odstranění problému sami: Odstraňte a zkontrolujte zástrčky, které se připojují k dynamice. Ujistěte se, že signál při výstupu z mikroprocesoru.

Co dělat: Jednoduché krok.Akce.krok

Před diagnostikou, a ještě více předtím, než si vezmete vybavení pro opravu nebo zavoláte na pána, můžete se pokusit obnovit práci zvuku sami. Jednat krok za krokem podle níže uvedených pokynů.

Pokyny týkající se popisu nastavení se mohou ve skutečnosti lišit od vašich. Každá značka vyrábí televizní menu Inte Week a neustále se mění při aktualizaci a uvolňování nového vybavení.

 • Často, když je zvuk odpojen v samotné televizi. Na dálkovém ovládání zkuste zvýšit objem nebo stiskněte tlačítko ON/Deaktivace. Na nových modelech televizní technologie, když je zvuk konkrétně odpojen, je ikona (nebo bliká) s kříženým reproduktorem neustále na obrazovce.

Pokud neexistuje žádná ikona, neznamená to, že objem není vypnutý. Jen v televizním programu neexistuje žádná taková funkce. Proto se bez selhání musíte pokusit obnovit zvuk prostřednictvím dálkového ovládání.

Může se stát, že televizor nereaguje na stisknutí tlačítek na dálkovém ovladači nebo je TV příliš stará, kde je veškeré přepínání fyzicky vyrobeno na krytu zařízení. Pak musí být objem zvýšen tlačítky techniky, pokud existují takové.

Poté začne reprodukce melodie. Pokud je zvuk jasně slyšet a bez přerušení, pak neexistují žádné problémy z televizorů. Pokud melodie hraje dobře, klikněte na „Ano“ a zavřete okno těsta.

Ve značce TV LG musíte otevřít nabídku Nastavení pomocí dálkového ovládání (tlačítko s označením zařízení), vyberte zvukovou nabídku a poté klikněte na „Zvuková kontrola“.

Systém zahájí test a přehrává zvuk systému. Pokud je zvuk ztracen a jeho kvalita je uspokojivá, budete s tím souhlasit na obrazovce.

Pokud stále není zvuk, ale externí vybavení není připojeno, nebude možné jej snadno opravit. Poslední možností by bylo resetovat nastavení do továrny.

Lg

Samsung

A pro modely LG je možnost umístěna podél cesty „Všechna nastavení“-„General“.

TV požádá o kód PIN a potvrdí resetování. Pokud se kód nezměnil, zkuste následující: 1111, 0000, 1234.

READ  Jak zadat nabídku televizní služby

Během resetu je stav televize obnoven do továrny. To znamená, že zařízení dostanete v počátečním stavu, jak se uvolnilo od výrobce. Proto budete muset znovu upravit kanály, nainstalovat potřebné aplikace atd.D.

Pokyny pro Samsung:

Seznam akcí lze provést doma.

Pokud bylo všechno vyzkoušeno, ale z nějakého důvodu není v televizi žádný zvuk, pak je důvod fyzický/mechanický povahu. Je možné opravit televizi pouze ve službě placené nebo záruku.

Pokud zvuk zmizí při prohlížení

Pokud se televize nedostatku zvuku projevuje pouze během používání, stojí za zvážení různých důvodů. Pokud uživatel voní Gary, pak je zesilovač s největší pravděpodobností spálen. Je nutné okamžitě deaktivovat televizor a extrahovat napájecí zástrčku z výstupu. S takovými případy kontaktují službu.

Pokud ztráta zvuku dochází pravidelně a poté se znovu obnoví, znamená to, že některá složka systému je neustále přehřátá a během chlazení se znovu aktivuje. Tato součást selže dříve nebo později, a proto stojí za to se předem postarat o bezpečnost. Pokud zapnul, neznamená to, že bude také správně fungovat.

Pokud zvuk zmizí v době, kdy se hraje připojená zařízení, stojí za to zjistit, zda je zvuk na běžných kanálech. Pokud existuje, pak je běžně běžný důvod v kabelu, který selhal. To se často děje s kabely.

V televizi není žádný zvuk, pouze obrázek

Tato skupina případů je nejrozsáhlejší. Zahrnuje jak fyzické problémy vybavení a možností, pokud neexistuje zvuk kvůli nesprávným akcím uživatele. Existují situace, ve kterých je zahrnuta televize Samsung, LG nebo Philips a tiché splatné. Existují čistě dočasné faktory pro akumulaci nečistot a porušení stanovení izolace kontaktních skupin.

Nejběžnější situace, kdy uživatel sám vypíná zvuk na své televizi, vypadá takto: uživatel stiskl tlačítko ztlumení na dálkovém ovládání, aby mluvil po telefonu nebo nezasahoval do ostatních, a zapomněl na to Současně se ikona ve formě kříženého reproduktoru nezobrazuje na obrazovce některých modelů, dokud uživatel nezačal upravit objem. Odpověď na otázku, co v tomto případě dělat, zní jednoduše: Musíte stisknout tlačítko Mute nebo přidat zvuk pomocí klíčů ovládání hlasitosti na dálkovém ovladači nebo zařízení.

Reproduktory jsou blokovány

Dnes mají téměř všechny televizory, supri, Philips a další funkci automatického blokování stavěných reproduktorů při připojení externí akustiky nebo sluchátek. Pokud při zapnutí existuje pouze obrázek a není zde žádný zvuk, nejprve potřebujete zkontrolovat porty. Možná je externí vybavení skutečně připojeno k televizi. Nebo pokud jde o zvukový panel nebo akustický systém, umožňte zařízení pro přehrávání zvuku.

Nesprávná definice stavu kontaktů

Výše popsaná situace s automatickým uzamčením vybudovaných reproduktorů během dlouhodobého provozu televize může mít jeden nepříjemný důsledek. V modelech Sony a Samsung je známa tato jemnost používání zvukového konektoru. Následuje:

 • Při dlouhodobém provozu opakovaně připojte a odpojte sluchátka, prvky hnízda 3.5 mm miniJe jsou deformovány;
 • Připojený kolík 3.5 mm Minijack není vždy čistý, na něm je mastné vypouštění prstů člověka.

Kromě toho jsou kontaktní skupiny oxidovány uvnitř hnízda. V důsledku sady takových procesů začne televizor selhat při určování stanovení externího zařízení. Blokuje práci reproduktorů, protože se domnívá, že do ní se vloží sluchátka nebo jiné zařízení. Chcete.li povolit zvuk v televizi, musíte konektor vyčistit. To lze provést samostatně pomocí shody s bavlněným tampontem zvlhčeným v alkoholu.

Rada! Pokud dojde k selhání systému určování v důsledku deformace kontaktů a konektor je neomezený, musí být změněn ho. Je lepší to udělat v servisním středisku nebo voláním po pomoci kvalifikovaného specialisty.

zapnout, zvuk

Zvuk zcela chybí nebo není regulován

Poruchy softwaru často vedou k problémům se zpracováním zvuku. Všechny televizory z různých značek trpí bez výjimky. Mohou viset, pracovat bez zvuku, nedovolit vám změnit zdroj signálu a tak dále. Pokud tedy zvuk v televizi s chytrými přístavy není upraven, musíte jej nejprve restartovat, to znamená, vypnout a povolit jej.

Takové jednoduché řešení pomáhá v mnoha případech. Pokud však zařízení stále selhává, doporučuje se jej propustit do továrního nastavení nebo do úplného blikání.

Důležité! V některých případech mohou problémy s chytrými přístavy znamenat počáteční problémy s pamětí nastavenou v systému nebo provoz platformy procesoru.

READ  Jak zapnout svítilnu na iPhonu, když zazvoní. Jak zapnout blesk při volání na iPhone pro tichý režim?

Hardwarové problémy zvukového systému

Zvukový systém moderní televize je poměrně křehké technické zařízení. Je to pečlivě promyšlené, ale není pojištěno z nouzových situací. S opotřebením komponent jsou také problémy čistě hardwarové přírody spojené s opotřebením komponent.

Při poslechu televizních pořadů o maximálním objemu může čip zesilovače selhat. Například, pokud zvukový proud splní ostrý hod na úrovni. Také z hlediska televizorů je dynamika připojena postupně. Pokud je jeden z nich poškozen, vybudovaný zvukový systém úplně odmítne.

Žádný zvuk při připojení přes HDMI

Všechny problémy s připojením externích zařízení mají jedno vysvětlení vhodné pro většinu případů-to je špatný kontakt kvůli oxidaci konektoru nebo zástrček. Při propojení přes HDMI tedy může být externí přehrávač na přenosové vedení zvuku jednoduše roztržení obvodu. Co dělat pro ověření je jasné: zkontrolovat kontaktní skupiny a v případě potřeby k jejich vyčištění.

Dalším problémem, ke kterému někdy dochází při připojení přes HDMI, je nesprávná verze kabelu. V tomto případě může chybět nejen zvuk, ale také normální přehrávání videa

Jak eliminovat poruchy: tipy

Když zvuk na televizi úplně zmizel, ne vždy víte, co přesně. Situace je vyřešena dvěma způsoby.

Nezávislá oprava

Uživatelé, kteří mají znalosti o elektronice a vysoce specializované nástroje, se mohou pokusit eliminovat jednoduché mechanické poruchy. Lidé, kteří prakticky nerozumí televizním zařízení, mohou opravit pouze nejjednodušší problémy.

Při zapnutí televize žádný zvuk

První možností je znovu přepracovat techniku. Pokud tato možnost nefunguje:

 • Posílejte zvuk z dálkového ovládání.
 • Vyměňte baterie na dálkovém ovládání.
 • Posílejte zvuk pomocí tlačítek umístěných na panelu vpředu.
 • Připojte externí reproduktory nebo sluchátka k televizi. Vznikající zvuk hovoří o poruchách reproduktorů.
 • Zkontrolujte konektor. s přirozeným opotřebením je nahrazen.

Společné možnosti pro nedostatek zvuku v televizi

Oprava televize začíná diagnostikou. Za prvé, proto by člověk měl pochopit, proč v televizi není žádný zvuk. Konvenčně lze všechny příčiny poruchy rozdělit do tří hlavních skupin:

zapnout, zvuk
 • Mechanické. hardwarové rozdělení komponent a nejrůznější komponenty;
 • Systém. poruchy v práci softwaru, desky nebo procesoru;
 • Továrna. manželství spojené se špatnou kvalitní prací výrobce.

.

Nyní, když znáte příčiny zhroucení, můžete zjistit, proč zvuk zmizí na televizi. Specifika eliminace poruchy do značné míry závisí na povaze projevu selhání. Zvažte nejčastější problémy spojené se zvukem.

Při zapnutí televize není žádný zvuk

Začněte diagnostiku s vyloučením nejvíce banálních důvodů. Například zkontrolujte obslužnost dálkového ovládání, možná se baterie nefungují, pokud se zvuk neobjeví okamžitě, když je televizor zapnutý. Je možné, že minimální úroveň objemu byla dříve stanovena nebo byl aktivován režim ztlumení. Pokuste se zvýšit objem pomocí tlačítek umístěných na manuálním ovládacím panelu.

Pokud navrhovaná doporučení nejsou opravena, zkuste přepnout kanál. To je také efektivní způsob, jak zkontrolovat zdraví dálkového ovládání. Nedostatek reakce na stisknutí tlačítek označuje potřebu vyměnit baterie. Pokud to nepomohlo, koupte si nové dálkové ovládání. Není nutné koupit originální dálkové ovládání, můžete provést nákup univerzálního zařízení.

V situacích, kdy funguje dálkové ovládání, ale stejně neexistuje zvuk, zkuste vypnout televizi Pokud v televizi stále není zvuk. Představení reproduktorů by mělo být zkontrolováno. Problémy spojené s kontakty nelze vyloučit.

Pokud ztratí zvuk, pak příčinou poruchy je dynamika. Self.replacement reproduktorů. příliš složitý postup. Nedostatek zkušeností a nedostatek přístupu ke speciálnímu vybavení se stanou katalyzátory zhoršení zhroucení. Je vhodnější používat služby certifikovaného servisního střediska.

READ  Jak povolit zvuk na monitoru přes HDMI. Nastavení televizoru: zda je konektor HDMI nastaven jako platný zvukový výstup

Většinou se tento druh problémů objevuje kvůli skutečnosti, že uživatelé plně nechápou, jak nakonfigurovat LCD TV při připojení zařízení třetích stran pomocí kabelu HDMI. Ujistěte se, že jsou zástrčky vloženy do odpovídajících konektorů. Na zadním panelu televizoru vedle přístavu by mělo být vhodné značení.

Pokud televizor zmizí zvuk ihned po připojení dalšího zařízení, musíte si vybrat správný zdroj signálu. Klikněte na ovládací panel na tlačítku vstupu a poté vyberte HDMI. Nezapomeňte zkontrolovat, zda je úroveň hlasitosti dostatečná na zařízení, které je připojeno k televizi. Jde o notebook nebo počítač.

Nízká úroveň zvuku

V některých situacích je zvuk slyšet, ale úroveň hlasitosti je extrémně nízká. Důvody takové poruchy jsou podmíněně rozděleny do 4 hlavních skupin:

 • Nesprávné nastavení zvuku. hlavně majitelé Smart TV čelí takovému problému;
 • Poruchy hardwaru. Rozpis reproduktorů, desek, smyček a mikrocistů může také vést k tomu, že zvuk na televizi nefunguje, nebo se stal příliš tichým;
 • Selhání centrálního procesoru. problémy s výkonem tohoto modulu vznikají v důsledku zkratů způsobených pravidelnými poklesy napětí;
 • Pokud je například použito další zařízení pro přehrávání, notebook nebo počítač, nezapomeňte zkontrolovat nastavení hlasitosti na něm.

Pokud nezávisle určíte, proč zvuk nefunguje na televizi, nefunguje to, ujistěte se, že budete hledat pomoc od profesionálů.

Při připojení akustické periferie není žádný zvuk

Předpokládejme, že za účelem diagnostiky byla připojena externí reprodukční zařízení. reproduktory nebo sluchátka, ale také neztratí zvuk. V takových situacích je obvyklé rozlišit 3 hlavní důvody selhání:

 • Nesprávné připojení k externí akustické televizi. Obzvláště takové problémy jsou běžné, když se používá kabel HDMI.
 • Zvuková porucha se zlomila nebo kontaktní místo přístavu bylo oxidováno. Takové vady také vedou k tomu, že zvuk zmizí na televizi. Kontaktní válcování odstraní selhání.
 • Uživatel se snaží nakonfigurovat připojení pomocí vadného kabelu.

Praxe ukazuje, že konektory rychle přicházejí do bezcenného stavu. To je logické, protože je vlastníci televize aktivně používají. Deformace kontaktního místa portu povede ke vzhledu různých poruch: od problémů s objemem až po úplnou absenci zvuku.

Nezapomeňte zkontrolovat externí nastavení akustiky. Možná se parametry ztratily. Nést důkladné nastavení.

Příčiny poruchy

Ve velké většině případů je úplné zmizení zvuku příčinou selhání jakýchkoli složek akustického systému. Proto je pro identifikaci poruchy jednoduše nutné diagnostikovat uzly, jako například:

 • Zesilovač. Je to on, kdo je navržen tak, aby zajistil vysoce kvalitní zvuk televizního přijímače. Zařízení je velmi vystaveno napěťovým poklesem v síti, protože dopad může rychle vyhořet. Proto by od něj mělo být zahájení hledání poruch;
 • Dynamika. Velmi jednoduchý design těchto komponent je však velmi spolehlivé, ale mechanické poškození nebo přirozené opotřebení může vést k zmizení zvuku;
 • Rozhlasový kanál. Jeho poruchy mohou naznačovat příliš nízký objem zvuku a neschopnost jej nakonfigurovat.

Pokud mluvíme o nejběžnějších problémech, pak praktické v jakýchkoli televizích, dynamika v průběhu času selže. Pro nezávislou diagnózu poruchy těchto částí můžete nabídnout připojení sluchátek k zařízení. Pokud se v nich objeví zvuk, budete muset nainstalovat nové reproduktory.

Jak si vybrat dům pro domov: Odborné rady

| Denial of responsibility | Contacts |RSS