Jak připojit televizor Samsung Smart TV k internetu přes Wi-Fi?

V posledních letech jde vývoj technologií tak rychle dopředu, že to, co se včera zdálo jako pohádka, je dnes realitou! Říkám, že dnes můžete prohlížet internet, sledovat videa na YouTube a dělat další věci na internetu pomocí televizoru, i když nemáte počítač!

K tomu však musí být samozřejmě připojen k internetu. V tomto článku bych se chtěl zaměřit na populární, v posledních letech, Samsung Smart TV, zvážit krok za krokem nastavení Smart TV Wi-Fi (taková služba v obchodě, mimochodem, není nejlevnější), rozebrat nejčastější typ otázek.

Jak zjistit, zda je váš televizor kompatibilní s Wi-Fi

Existuje mnoho způsobů, jak zjistit, zda lze televizor LG, Samsung nebo Sony připojit k internetu prostřednictvím Wi-Fi. Nejjednodušší možností je prozkoumat technické specifikace, které jsou uvedeny v přiložené dokumentaci. Najdete je také na internetu na stránkách obchodů s elektronikou. Stačí do vyhledávače zadat název modelu televizoru.

Pokud je u položky „Wi-Fi“ napsáno „Ano“ nebo je u ní znaménko plus, znamená to, že televizor dokáže přijímat signál bezdrátového internetu. V případech, kdy není k dispozici dokumentace a není možné zobrazit specifikace na internetu, můžete jednoduše vzít dálkový ovladač a přejít do nastavení. Pokud není k dispozici karta „Síť“ nebo pokud není k dispozici položka o bezdrátovém připojení k internetu, můžete připojení Wi-Fi používat pouze po připojení speciálních adaptérů.

Připojení přes Wi-Fi

Zpočátku budeme předpokládat, že již máte nastavenou domácí síť a víte, jak ji používat, spravovat. Nejprve je třeba připojit televizor Samsung Smart TV k našemu hotspotu, a to tak, že přejdete do hlavní nabídky, vyberete možnost „Síť“ a poté přejdete na kartu „Stav sítě“. Zvolte „Nastavení IP“ z navrhovaného seznamu. Vedle řádku IP a DNS by mělo být napsáno „Přijímat automaticky“.

Zkontrolujte, zda je v nastavení směrovače aktivován protokol DHCP (Dynamic Host Configuration Protocol). Všimněte si, že když je televizor Samsung Smart TV připojen ke směrovači, automaticky se synchronizuje s přístupovým bodem. Tento protokol je téměř vždy aktivován ve výchozím nastavení.

Pokud je síť nakonfigurována, je možné se k bodu připojit. Většinou je však třeba předem nakonfigurovat základní nastavení. Jak se připojit přes Wi-Fi? Vezměme si nyní jako příklad model televizoru UE40ES 6570WW. Obecně lze říci, že všechny řady mají v podstatě stejnou nabídku, liší se pouze názvy jednotlivých příkazů.

Nyní už víte, jak připojit televizor Samsung k internetu přes Wi-Fi, není to opravdu tak složité. Intuitivní menu je hlavní předností jihokorejské značky, takže byste neměli mít žádné problémy. Procházení libovolných webových stránek pomocí předinstalovaného prohlížeče.

wi-fi, televizoru, samsung, potřebujete, připojení

Test připojení

Pokud jsou všechna nastavení provedena správně, bude televizor pracovat na dálku prostřednictvím sítě Wi-Fi. Zařízení je vybaveno webovým prohlížečem, který je zabudovaný v televizoru Smart TV. Chcete-li se ujistit, že je připojení správné, můžete zařízení otestovat.

READ  Jak vypnout Xiaomi, pokud senzor nefunguje

Test se provádí takto:

 • Televizor je připojen k elektrické síti a všechny kanály jsou postupně zapnuty. Pokud je výsledkem špatná kvalita obrazu nebo zvuková kvalita kanálů, okamžitě se provedou opravy. Moderní zařízení mají firmware, takže můžete provádět jemná nastavení.
 • Dalším krokem je připojení televizního prohlížeče k internetu.
 • Poté se otestují všechny nainstalované aplikace.

Pokud se během testu nezjistí žádné problémy, nastavení bylo provedeno správně a nyní můžete začít sledovat televizi.

Co dělat, když se televizor nemůže připojit ke směrovači Wi-Fi

Pokud byly provedeny všechny akce a heslo, které zabezpečuje připojení, bylo zadáno správně, ale nedošlo k připojení k síti, je třeba zopakovat všechny akce připojení a provést změny.

Příčinou může být také porucha serveru DHCP, který poskytuje přístup k domácímu internetu. V takovém případě překonfigurujte televizor Samsung Smart TV na Wi-Fi pomocí panelu na směrovači. V tomto případě je server DHCP zakázán a potřebné údaje se zadávají ručně.

Co je funkce Smart TV

Smart TV nebo Smart TV je technologie, která umožňuje využívat internet a digitální interaktivní služby v televizorech a digitálních STB. Televizor se připojí k internetu a umožní vám procházet oblíbené kanály, sledovat pohádky a další zábavný obsah. Kromě toho můžete na takový počítač nainstalovat mnoho aplikací a používat různé služby, které jsou k dispozici uživatelům sítě.

Adaptér Wi-Fi ze směrovače pro Smart TV bez vestavěného modulu Wi-Fi

Pokud je televizor vybaven funkcí Smart TV, je logické, že má vestavěný přijímač Wi-Fi. Některé modely ji však nemají, což způsobuje patovou situaci: existuje aplikace pro práci na internetu, ale přístup k ní je odepřen.

Zůstává nejpoužitelnější a nejpohodlnější možností připojení televizoru k internetu bez vestavěného modulu. Je založen na tom, že jako adaptér lze použít libovolný směrovač. to je to, co je potřeba k fungování. Situaci lze napravit následujícím způsobem:

 • Pořiďte si směrovač. Není nutné kupovat drahou variantu. doporučujeme Totolink a Netis.
 • Nastavení směrovače v režimu adaptéru. směrovač nebo zesilovač lze zpočátku nastavit např. Zesilovač lze ponechat zapnutý, vhodný je i režim můstku.
 • Propojení adaptéru a televizoru Smart TV síťovým kabelem.
 • Vytvořené připojení k internetu.

Tato metoda spočívá v tom, že směrovač přijímá informace z hlavní sítě a předává je televizoru prostřednictvím síťového kabelu. Nevypadá těžkopádně, ale spíše kompaktně. potřebujete pouze směrovač a síťový kabel.

Připojení pomocí Wi-Fi

Pokud uživatel neumí připojit televizor síťovým kabelem, může použít bezdrátový způsob připojení. Ve prospěch této metody lze říci, že majitel nemusí připojovat router k televizoru, a proto ušetří peníze za nákup zařízení. Za zmínku stojí také to, že při nastavování programu stačí vybrat adaptér a připojit televizor bezdrátově od jakéhokoli výrobce.

READ  Jak změnit kartu v Apple ID

Uživateli, který se rozhodne provést všechna nastavení sám, pomohou pokyny k připojení krok za krokem:

 • Je třeba zkontrolovat, zda televizor podporuje funkci Smart TV, zda má vestavěný adaptér Wi-Fi. Pokud není k dispozici interní zařízení, můžete si koupit externí analogové a připojit ho přes port USB.
 • Vyhledejte síť, ke které se má televizor připojit. Jako přístupový bod odborníci doporučují použít směrovače nebo vytvořit virtuální přístupový bod prostřednictvím počítače (notebook nebo počítač by měl mít adaptér Wi-Fi).
 • Síť se zřizuje.
 • Po vstupu do nabídky nastavení a přechodu do sekce „síť“.
 • Vyberte odkaz „nastavení sítě“.
 • Zadejte typ připojení. V tomto případě Wi-Fi (bezdrátové připojení).
 • Je třeba prohledat všechna dostupná připojení.
 • Směrovač uživatele je na seznamu.
 • Pokud je připojení zabezpečené, zadejte heslo.
 • Nastavení připojení je dokončeno, osoba, která nastavila internetové nastavení televizoru, může plynule přistupovat k různým webovým stránkám.

Jak nastavit bezdrátové připojení „Smart TV“ v zařízení „Samsung“?

Pokud máte ve své oblasti dobrý signál mobilního internetu, můžete Smart TV připojit prostřednictvím vestavěného modulu Wi-Fi. Pokud váš televizní přijímač tuto možnost nemá, musíte si zakoupit speciální bezdrátový adaptér USB.

Pokud nemáte doma nebo v bytě nastavenou síť Wi-Fi, musíte si koupit router a nastavit jej ručně nebo automaticky podle nastavení poskytovatele internetových služeb.

Ruční ovládání v nastavení televizoru: 1. Klikněte na ikonu „Síť“. 2. Na kartě Nastavení najděte oddíl „Typ“. 3. Vyberte „Bezdrátové připojení“ (u některých modelů „Kabel“).

Výběrem možnosti „Přijímat automaticky“ nastavíte automaticky. Vestavěný software přijímače vyhledá všechna dostupná bezdrátová připojení a nabídne seznam, ze kterého si můžete vybrat. Vyhledejte místní síť Wi-Fi a zadejte heslo.

Pokud jste připojeni správně, na obrazovce se rozsvítí ikona. která vás informuje o tom, že jste připojeni k internetu. Chcete-li televizor Samsung plně nakonfigurovat na Smart TV, musíte provést několik dalších kroků:

V hlavní nabídce vyberte možnost „Podpora“. 2. Aktivace funkce Smart Hub. 3. Spuštění služby, která přezkoumá systém.

Pokud jste vše provedli správně, funkce Smart TV se zapne. Nyní si můžete vychutnat televizi ve vysoké kvalitě ve svém domácím kině. Protože digitální kanály přenášejí zvuk ve stereofonním formátu, můžete televizor připojit k reproduktorům domácího kina a získat tak skvělý zvuk. (Můžete odkázat na článek „Jak připojit domácí kino“ z článku 18.03.19)

Pro majitele modelů, které podporují Plug Access, je otázka, jak nakonfigurovat televizor „Samsung“ na „Smart TV“, velmi snadná. Postup:

Vložte do portu USB směrovače paměťovou kartu USB nebo jiné paměťové zařízení. 2. Vyjmutí velkokapacitního paměťového zařízení, když bliká kontrolka LED. 3. Vložte USB disk do slotu na TV přijímači. 4. Počkejte, dokud systém nedokončí automatickou konfiguraci. 5. Vyjmutí jednotky.

READ  jak nainstalovat Google do smartphonu. Průvodce ROOT

Nyní je spotřebič připraven plnit své inteligentní funkce.

Hardware této značky je vybaven operačním systémem webOS. Jedná se o patentovanou technologii společnosti LG Electronics Corporation, která promění televizní přijímač v multimediální centrum. Podívejme se, jak nastavit Smart TV v televizoru LG.

Pro aktivaci inteligentních funkcí je nutné připojení k síti World Wide Web. Připojení pomocí kroucené dvojlinky a ethernetového připojení je podobné jako u výše popsaných zařízení Samsung. Jak nastavit bezdrátové připojení.

Chcete-li televizor LG Smart TV připojit k internetu bezdrátově, musíte postupovat podle následujícího návodu:

 • Zadejte nastavení televizoru.
 • V nabídce Síť vyberte kartu Připojení k síti Wi-Fi.
 • Ze seznamu vyberte své místní prostředí a stiskněte tlačítko „Ok“ na dálkovém ovladači.
 • Zadejte heslo k wi-fi.
 • Stiskněte tlačítko „Připojit“.

Pokud jste vše provedli správně, systém zaškrtne políčko místní bezdrátové sítě. Stačí stisknout tlačítko „Smart“ na dálkovém ovladači.

V dolní části obrazovky se zobrazí seznam nainstalovaných výchozích aplikací. Zvolte a spusťte dálkovým ovladačem. Chcete-li přidat další aplikace, stiskněte na dálkovém ovladači tlačítko „My Apps“. V zobrazené nabídce vyberte kartu LG Store.

Služba zobrazí seznam všech aplikací, které jsou pro váš model televizoru k dispozici. Vybraná a nainstalovaná aplikace se zobrazí v dolní části obrazovky v úplném seznamu nainstalovaných programů.

Tato technologie je navržena tak, aby usnadnila připojení k internetu. Nejprve se ujistěte, že televizor a směrovač tuto funkci podporují. Pokud je výsledek pozitivní, stačí provést několik jednoduchých úkonů:

 • Otevřete kartu „Menu“.
 • Přejděte do části „Nastavení“.
 • Aktivace WPS.
 • Stiskněte stejné tlačítko na adaptéru a podržte je asi minutu.
 • Operační systém TV zobrazí zprávu o připojení.

Není třeba se registrovat ani nic nastavovat. všechny operace jsou automatizované.

Firmware televizoru

Aby služby Smart TV fungovaly správně a bez poruch, je třeba včas aktualizovat software. Existují 2 základní způsoby aktualizace firmwaru operačního systému: přes Internet nebo pomocí flash disku. Pokyny krok za krokem pro instalaci aktualizací do televizoru Samsung z paměťového zařízení USB:

Sadu nevypínejte, dokud není proces aktualizace dokončen. Doporučuje se používat nepřerušovaný zdroj napájení. Protože kolísání napětí nelze vyloučit.

Teď už víte, co dělat, když televizor Samsung ztratí připojení Wi-Fi. Pokud televizor přestal přijímat signál nebo je rychlost internetu velmi nízká, zkuste problém vyřešit některým z následujících způsobů.

Pokud uživatel připojil externí adaptér Wi-Fi a televizor zařízení nevidí, znamená to problém s kompatibilitou. Chcete-li se těmto potížím vyhnout, kupujte pouze značková zařízení. Doporučujeme zakoupit zařízení od stejného výrobce jako televizor.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS