Nefunkční fotoaparát na notebooku Samsung. Jak povolit webovou kameru v notebooku Samsung

Satelitní komunikace a World Wide Web otevřely velké možnosti pro lidi žijící v různých vzdálenostech, v různých částech planety. Online režim umožňuje nejen slyšet, ale také vidět druhou stranu díky webové kameře. Navzdory obecné počítačové gramotnosti ne všichni uživatelé vědí, jak integrovanou kameru v notebooku zapnout. Nyní vám vysvětlíme, jak a v jakém pořadí to můžete udělat.

Mnoho modelů má vestavěné webové kamery, takže než začnete povolovat video zařízení, musíte se ujistit, že jsou přítomny. Pokud jím váš notebook nedisponuje, můžete fotoaparát připojit pomocí portu USB. Pro videohovory jej aktivujete kliknutím na tlačítko „videohovor“ ve Skypu. Existují také online služby, které poskytují služby streamování videa z videozařízení.

Zvláštností kamery je, že se nezobrazí, dokud ji software pro spolupráci „neprobudí“.

Důležité! Pokud v seznamu správce není ikona webové kamery, bude možná nutné přeinstalovat ovladače nebo zkusit zařízení nakonfigurovat.

Následující jednoduché kroky spolu s videem vám umožní upravit nastavení sami. Pokud se vyskytnou nějaké problémy, měli byste požádat o odbornou pomoc.

Integrovaná webová kamera v notebooku. velmi užitečná věc. Nemusíte přemýšlet o tom, jak uspořádat videochat s přáteli. Stačí nainstalovat program, jako je Skype, a bude fungovat automaticky. Pokud je webová kamera v notebooku přítomna, ale nefunguje, pomůže vám následující algoritmus.

Manuální

Často potřebujeme kameru ke komunikaci ve Skypu nebo jiném messengeru, ale naštěstí se nezapne. Nemusí být nakonfigurován nebo dokonce zapnut. Zde je několik účinných metod kontroly a nastavení spojení, které by měly v tak důležitém okamžiku pomoci.

Software

Zkontrolovat, zda webová kamera funguje, je poměrně snadné. stačí spustit libovolného klienta, který ji podporuje. Nejznámějším klientem je stejný Skype. Spusťte software, klikněte na testovací obrázek a pokud se zdá, že kamera funguje, prostě se ve správný čas zapne.

Pokud chcete webovou kameru používat k nahrávání videa nebo pořizování fotografií, doporučuji použít aplikaci fotoaparátu, která to umožňuje. Obvykle je vyrábějí výrobci třetích stran a často jsou distribuovány zdarma. Například LiveWebCam nebo WebCam Companion.

Program pro vestavěnou webovou kameru notebooku Samsung

Jak jsem napsal výše, k zapnutí fotoaparátu na Samsungu nutně potřebujete speciální program. Pokud jste si systém Windows nainstalovali sami, určitě ho nemáte, ale to nevadí.

Kliknutím na odkaz před vámi se dostanete na stránku, kde si můžete zcela zdarma stáhnout program kamery pro notebooky a další.

K dispozici jsou také podrobné pokyny k instalaci, konfiguraci a používání.

To je vše. Pokud máte ovladače a program, spusťte jej (program) a kamera na notebooku Samsung se sama zapne. Nemyslím si, že by se měly objevit další otázky. Hodně štěstí.

9 Komentáře „Jak zapnout vestavěnou webovou kameru na notebooku Samsung“

Víme, že prošel. Program stáhnout zdarma, skenuje, najde spoustu ovladačů, které stačí stáhnout, jinak notebook exploduje na pár megatun a ke stažení by měl dát 50 quid. Děkujeme.

Jak nastavit webovou kameru v notebooku od nuly

Mnoho zakoupených notebooků s vestavěnou webovou kamerou, ale bez předinstalovaného operačního systému Windows 7 nebo Windows 8 (c XP a vista již neprodávají), pak jej nakonfigurujte sami.

Nejdříve byste se měli postarat o „nativní“ ovladače.

Ovladače webové kamery se instalují během instalace operačního systému, pouze ve většině případů je třeba je změnit.

Nejlépe je stáhnout si ji z webových stránek výrobce. Jak se tam dostat, je pro nováčky těžké zjistit na vlastní pěst. Klikněte sem, vyberte svůj model a podívejte se, jak vše nastavit, je to popsáno obrázky.

Odpojeno přes speciální. Řídicí centra notebooků (antivirová jednotka)

Další věcí, která může ovlivnit fungování webové kamery, je.

READ  Jak změnit heslo na telefonu Samsung

Některé notebooky mají ovládací centrum (je součástí ovladačů). Umožňují nastavit napájení notebooku, upravit jeho monitor (jas, kontrast atd.).), podrobně nastavit klávesnici, touchpad.

Tato centra mají často také nastavení soukromí (zabezpečení), které může omezit používání mikrofonu a kamery. Doporučuji zkontrolovat tento bod.

Mimochodem, některé antivirové programy mohou také blokovat přenos snímků z fotoaparátu, protože se obávají, že by nad ním mohla získat kontrolu škodlivá aplikace (a získat tak o vás důvěrné informace). Zkuste na chvíli vypnout antivirus.

Jak povolit kameru v notebooku se systémem Windows 10

Spuštěním klasické aplikace „Fotoaparát“ můžete aktivovat webovou kameru notebooku a pořizovat snímky aktuální situace. Pokud ji chcete používat s jinými nástroji, můžete ji také povolit v předvolbách systému Windows. Zvažte, jak obojí zvládnout.

Spuštění aplikace prostřednictvím nabídky Start

Aplikace fotoaparátu je snadno přístupná, protože se nachází v seznamu nástrojů v nabídce Start v systému. Postupujte podle stručného návodu:

 • Klikněte na tlačítko okna v levém dolním rohu obrazovky. Toto je ikona na hlavním panelu vlevo. Tato nabídka se také vyvolává speciální klávesou se stejnou ikonou. Najdete ho snadno: nachází se vedle mezerníku. Kliknutím na tlačítko „Start“ s ikonou okna spustíte stejnojmennou nabídku
 • V nabídce můžete jednoduše procházet seznam služeb a aplikací až k písmenu „K“. Pokud nechcete procházet seznamem, klikněte na písmeno „A“. Kliknutím na písmeno „A“ otevřete tabulku s dalšími dostupnými písmeny
 • V zobrazené tabulce s písmeny dvou abeced vyberte levým tlačítkem myši ruské „K“. V tabulce vyberte ruské písmeno „K“
 • Zobrazí se malý seznam aplikací začínajících tímto písmenem. V tomto okně najděte položku „kamera“ a klikněte na ni levým tlačítkem. V seznamu aplikací s písmenem „K“ klikněte na položku „Camera“
 • Na displeji počítače byste se měli okamžitě zobrazit.

Zapnutí pomocí speciálních tlačítek

Mnoho notebooků má speciální klávesy, které umožňují aktivovat webovou kameru (otevřít okno, ve kterém se uvidíte). Ty se liší pro každý model výrobce. Zapnutí se provádí kombinací dvou tlačítek, z nichž první je vždy Fn. Následuje výše zmíněná klávesa: Obvykle je na ní ikona fotoaparátu, takže byste měli klávesnici pečlivě prozkoumat. Na noteboocích Lenovo existují dvě kombinace: Fn F5 a Fn Esc.

Kombinace Fn V funguje také na mnoha noteboocích.

Stisknutím kombinace kláves Fn V spustíte fotoaparát v zařízení a pořídíte fotografii

Starší notebooky mají samostatné tlačítko, které se obvykle nachází vedle tlačítka napájení. Je nutné jej pouze stisknout, Fn není v tomto případě potřeba.

Klepnutím na tlačítko Web vedle tlačítka napájení otevřete okno vestavěné webové kamery

Nastavení, zda chcete povolit používání webové kamery jinými programy

Pokud se při spuštění aplikace „Fotoaparát“ na obrazovce zobrazí bílé okno s informací, že je třeba povolit přístup ke kameře a mikrofonu, znamená to, že jste v nastavení ochrany osobních údajů zakázali přístup k nim. V takovém případě nebudou moci webovou kameru používat žádné jiné programy. Podrobně vás seznámíme s tím, jak přístup povolit:

 • Stiskněte současně dvě tlačítka: Win a I. Tímto způsobem můžete otevřít okno „Nastavení systému Windows“, ve kterém se provedou všechny konfigurační úpravy. Pokud to nefunguje, otevřete toto okno z nabídky Start tak, že jej spustíte z hlavního panelu a kliknete na ikonu ozubeného kola.
 • V okně nastavení nás zajímá dlaždice Soukromí. Obvykle se nachází v dolní části stránky. Klikněte na něj. V okně nastavení klikněte na dlaždici „Soukromí“

Okamžitě klikněte na první přepínač, abyste umožnili všem nástrojům používat kameru.

Přepněte do třetího pole s názvem „Fotoaparát. Můžete ji také spustit ze stejnojmenné aplikace, pokud ji máte spuštěnou. Chcete-li to provést, klikněte na ozubené kolečko v pravém horním rohu, posuňte panel na pravé straně okna dolů na blok „Související nastavení“. Na této kartě klikněte na „Změnit nastavení soukromí“. Systém vás okamžitě přesměruje na správnou kartu v okně „Nastavení systému Windows“.

Na kartě „Kamera“ nastavte první přepínač na hodnotu „Zapnuto“.“umožnit aplikacím používat webovou kameru

Funkce systému Windows umožňují nakonfigurovat kameru tak, aby byla povolena pouze pro jednotlivé aplikace. Pokud je to váš případ, posuňte se o něco níže a najděte nástroje, kterým chcete povolit přístup k webové kameře. Pro tyto účely nastavte přepínač do polohy „Zapnuto“.“.

V seznamu vyberte aplikace, kterým chcete povolit přístup k fotoaparátu, a poté je povolte pomocí přepínacích tlačítek vpravo

Když se vyskytnou problémy

Stiskněte současně klávesu WIN R na klávesnici a zadejte příkaz. devmgmt.msc

READ  Karta Samsung Galaxy se nezapne

Otevřete sekci zobrazovacích zařízení a podívejte se, jakou ikonu má fotoaparát.

Pokud je po restartu ikona stále žlutá, nebo obecně v této části nenašla webovou kameru, pak znovu nainstalujte ovladače pro ni a vše bude fungovat. Najdete je na webových stránkách výrobce notebooku.

Zajímavé! Pokud se vám stále nedaří žádným způsobem zprovoznit webovou kameru, doporučuji přečíst si materiál se všemi řešeními tohoto problému. Proč nefunguje kamera na vašem notebooku.

Nejčastěji vše začne fungovat po jednoduché kombinaci kláves. Problémy s jeho provozem se řeší přeinstalováním ovladačů. Vše je pro uživatele co nejjednodušší.

Oficiální webové stránky servisního střediska Samsung

Snadný průvodce krok za krokem: Jak povolit kameru v notebooku

Téměř všechny notebooky jsou dnes k dispozici s webovou kamerou. Většinu uživatelů ani nenapadne věnovat tak užitečné funkci notebooku pozornost, ale to je jen do určité míry. Jednoho dne bude potřeba kontaktovat vzdálené příbuzné nebo jen chatovat s přáteli v online konferenci, kde budete jednoduše potřebovat kameru. Zde uživatel začne hledat způsoby, jak povolit webovou kameru na notebooku.

Pozor. Vaše webová kamera je mechanicky poškozená? Při použití je obraz nekvalitní? Všechny následující způsoby instalace nefungují, a to ani v případě, že jsou v notebooku nainstalovány správné ovladače? Nastavení je pro vás obtížné? Obraťte se na servisní středisko. Naši údržbáři provádějí diagnostiku a opravy všech notebooků Samsung rychle a profesionálně každý den.

Za prvé, přítomnost webové kamery indikuje malé kolečko umístěné na vnitřní straně víka notebooku, horní straně. Stačí funkci aktivovat a můžete začít. Existuje několik způsobů zapnutí webové kamery Samsung, které jsou společné pro všechny modely Samsung. O nich vám řekneme.

Nejjednodušší způsob, jak to udělat, je spustit nějaký software, který využívá webovou kameru. Stejný Skype by fungoval například i pro vás. Pokud je s fotoaparátem vše v pořádku, program jej najde, spustí a vy můžete začít komunikovat.

Webová kamera se někdy automaticky nepřipojí. Je možné, že webová kamera jednoduše není zapnutá a je nutné ji spustit ručně. Za tímto účelem:

 • Otevřete okno „Ovládací panely“ pomocí tlačítka „Start“.
 • V zobrazeném okně vyberte kartu „Správa počítače“.
 • V seznamu na levé straně vyhledejte položku „Hardware Manager“ a klikněte na ni. Okamžitě by se měl zobrazit seznam všech zařízení na vašem notebooku.
 • V tomto okně vyberte možnost „Image Processing Device“. Stačí na něj kliknout pravým tlačítkem myši a poté kliknout na možnost „Povolit“.

Pokud váš notebook není vybaven webovou kamerou, můžete místo vestavěné kamery jednoduše připojit externí zařízení, ale v tomto případě je nutné nainstalovat ovladače. Obecně není třeba instalovat ovladače pro fotoaparát, pokud je na notebooku nainstalován operační systém Windows 7 nebo 8. V tomto případě operační systém nainstaluje ovladače automaticky. Pokud používáte jiný operační systém a nemůžete najít správné ovladače, nezoufejte, problém můžete snadno vyřešit stažením příslušného softwaru z internetu. Pro lepší výkon vašeho zařízení je třeba nezapomínat na včasnou aktualizaci ovladačů a softwaru.

Po všech manipulacích se vyplatí spustit například stejný program Skype a zkontrolovat webovou kameru. Pokud jste vše udělali správně, kvalita obrazu, můžete si vychutnat videokomunikaci s kýmkoli na světě pomocí moderní kamery notebooku.

Jak povolit webovou kameru v systému Windows 7

Díky internetu lidé neustále hledají nové způsoby komunikace. V poslední době je nejoblíbenějším způsobem komunikace chat, sociální sítě, e-mail a další.

Nyní je možné s jinou osobou nejen mluvit přes internet, ale také ji vidět. To je možné díky Skypu a dalším podobným programům. Je pravda, že ke komunikaci nestačí nainstalovat a povolit Skype; musíte také vědět, jak povolit webovou kameru ve Windows 7. Níže se pokusíme zjistit, jak to udělat.

Prvním krokem je připojení fotoaparátu k počítači. Je již nainstalován v notebooku a zabudován do samotného počítače. Měla by být připojena ke stacionárnímu počítači prostřednictvím portu USB. Fotoaparát je obvykle napájen automaticky počítačovým systémem.

Některé modely však vyžadují přídavnou baterii nebo připojení napájecího kabelu.

V současné době existují dvě možnosti fotoaparátů. První se připevňuje k hornímu okraji monitoru pomocí speciálního držáku.

Druhou možností je kamera na speciálním stojanu se zabudovaným mikrofonem.

Chcete-li to provést, musíte udělat něco takového.

 • Nejdříve je třeba zkontrolovat, zda je zařízení vůbec přítomno ve Správci zařízení. Chcete-li to udělat, musíte tento požadavek napsat do vyhledávacího pole sami a poté jej otevřít.
 • Mezi vším, co tam je, musíte hledat „Zařízení pro zpracování obrazu“. Otevřete ji a vyhledejte v ní fotoaparát.
 • Pokud tam položka není, měli byste nejprve kliknout na „Aktualizovat konfiguraci“. Toto tlačítko se nachází v horní části.
 • Pokud se stále nezobrazuje, počítač zařízení jednoduše nevidí. Ve vyhledávači musíte hledat samostatně. Zadejte název modelu notebooku, pak model a poté ovladače systému Windows. Po stažení a instalaci ovladačů zopakujte předchozí kroky. Pokud se vše jeví tak, jak má, pokračujte dále.
 • Pokud správce zařízení fotoaparát uvidí, jednoduše se vypne. Je třeba ji zapnout. Klikněte na něj pravým tlačítkem myši a klikněte na možnost „Aktivovat“.
 • Pokud ani poté zařízení nefunguje, měli byste kliknout na „Aktualizovat ovladače“ ve stejném okně, kde jsme klikli na aktivaci. To je možné, pokud jste si stáhli ovladače pro zastaralou verzi a ty nejsou ve Windows 7 plně podporovány. Můžete povolit automatické ovladače. To umožní systému, aby se aktualizoval a pracoval.
READ  Jak odstranit účet v zařízení Samsung Galaxy. Potřebuji pomoc?

Povolení a konfigurace webové kamery v systému Windows 7

Externí fotoaparát označuje další zařízení. Musí být připojen externě, ve většině případů k portu USB notebooku. Protože téměř všechny webové kamery jsou vybaveny rozhraním USB, mohou pracovat s jakýmkoli počítačem.

Externí kamery se dodávají v mnoha tvarech a provedeních. Mnoho z nich má vlastní mikrofon a přepínač.

Pro kompletní připojení a nepřerušovaný přenos signálu můžete použít prodlužovací kabely. Dodatečně napájí zařízení a zlepšuje kvalitu signálu.

Prodlužovací kabel aktivního typu umožňuje v případě potřeby přenášet kameru od počítače na vzdálenost větší než 10 metrů. Pasivní je o něco kratší a neumožní vám vzdálit se od fotoaparátu na více než 5 metrů. Vypadají takto.

Tyto kamery se prodávají společně s CD/DVD, které obsahuje ovladače a software od výrobce.

Chcete-li připojit externí videokameru k počítači a nastavit ji, připojte ji k portu a zapněte ji, pokud je na kameře tlačítko napájení. Vložte disk do diskové jednotky a nainstalujte software.

Program, který je nainstalován na disku, pomůže uživateli nakonfigurovat naprosto všechna nastavení práce s videozařízením, například nastavit zvuk, ochranu heslem a další.

Moderní vývoj však umožnil zapnout odnímatelné kamery bez nutnosti ruční instalace. Jakmile je zařízení připojeno, systém Windows jej najde a automaticky nakonfiguruje.

Nastavení fotoaparátu ve Windows a v různých aplikacích

Obvykle nestačí fotoaparát pouze zapnout. Abyste si mohli prohlédnout vlastní obrázek, musíte zkontrolovat, jak zařízení funguje. Chcete-li to provést, musíte přejít do ovládacího panelu a najít část věnovanou kamerám a skenerům. Pokud zařízení funguje, po poklepání na fotoaparát se zobrazí obrázek.

Velký počet uživatelů, kteří si kupují videokameru poprvé, si ji pořizuje jen proto, aby mohli využívat všechny funkce aplikace, jako je Skype. Jedná se o uživatelsky velmi přívětivé a snadno konfigurovatelné okno. Nastavení fotoaparátu je v něm dokonce jednodušší než v samotném systému Windows.

Po spuštění programu můžete začít připravovat obraz videa. V horní části je možnost nástroje, kde dole kliknete na nastavení. Zobrazí se okno, ve kterém vyberete, co chcete změnit. V takovém případě potřebujete nastavení videa. V dolní části je třeba kliknout na slovo „nikdo“.

Poté stiskněte levé tlačítko myši na nastavení webové kamery. Otevře se nové okno, ve kterém můžete upravit nastavení. Pohodlně je lze sledovat v reálném čase.

Stránky sociálních sítí nevyžadují konfiguraci fotoaparátu. Ve výchozím nastavení je již nastavena automaticky. Pro fungování této a mnoha dalších užitečných funkcí je však nutné mít nainstalovaný Flash Player.

Zapnutí vestavěného zařízení v notebooku

Kamera je na notebooku vypnutá. Nefunguje v pohotovostním režimu. Proto je nutné jej před použitím zapnout. Nejjednodušší je použít hardwarové klávesy. Jednou z kombinací kláves je klávesa Fn.

Druhý klíč závisí na modelu vašeho notebooku. Ve většině případů jsou funkční klávesy F1 nebo F12.

Za tímto účelem se seznamte s funkcemi kláves, nebo ještě lépe, naučte se návod dodávaný s notebookem. Význam těchto kláves je znázorněn malými obrázky v rohu kláves. Například Fn plus V, které má v rohu ikonu fotoaparátu.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS