Jak nastavit vyzvánění blesku na iPhonu

Uživatelé chytrých telefonů jsou zvyklí, že při příjmu hovoru se ozve pípnutí nebo vibrace. Pro uživatele iPhonu je tu další možnost. blikání blesku.

Tento druh budíku se zachoval od prvních iPhonů až do současnosti, ale ne všichni uživatelé vědí, jak jej používat. Poprvé se objevil ve čtvrtém modelu. Tento způsob alarmu je velmi vhodný v případech, kdy nechcete použít zvukový signál.

zapnout, svítilnu, iphonu, když, blesk

Tento alarm se spustí v případě volání, zpráv SMS nebo zpráv z různých aplikací nainstalovaných v miniaplikaci.

zapnout, svítilnu, iphonu, když, blesk

Jak nastavit blesk do tichého režimu

Chcete-li aktivovat blesk při hovoru, postupujte podle následujících kroků:

 • Vyžaduje otevření nastavení.
 • Dále vyberte sekci „Basic“.
 • Přechod k univerzálnímu přístupu.
 • Další věcí, na kterou se podíváme, je blok „Slyšení“.
 • Dále klikněte na řádek „Flash Alert“.
 • Dále je třeba nastavit posuvník doprava. Při příchozím hovoru se aktivuje bleskové upozornění. Pokud chcete, aby se blesk vypnul, když je zvukový signál tichý, musíte povolit „Tichý režim“.

Při příchozím hovoru nebo zprávě SMS nyní třikrát blikne blesk. To je užitečné zejména v místech, kde se vyskytuje silný hluk. V těchto situacích můžete zvukové upozornění snadno vynechat.

Video vysvětluje, jak používat blesk pro upozornění na hovory a SMS

Jak aktivovat blesk na iPhonu při volání standardními prostředky

Chcete-li tuto funkci na iPhonu používat, musíte provést následující přednastavení. Algoritmus pro výchozí nastavení blesku jako oznámení:

 • Přepnutí na plochu iPhone se zobrazením ikon aplikací.
 • Najděte aplikaci Nastavení a spusťte ji.
 • V nabídce nastavení najděte a vyberte část „Základní“.
 • V seznamu výchozích nastavení vyberte možnost „Univerzální přístup“.
 • Aktivace LED blesku pro upozornění.

Pokud bylo vše provedeno správně, můžete novou funkci začít používat a využívat. Smartphone bliká nejen při hovorech, ale také při dalších oznámeních:

Režim blikání je aktivní, když je telefon zamčený nebo v režimu spánku. Pokud je zařízení aktivní, svítí jeho displej. není vydán žádný oznamovací signál. Celkově je to pro uživatele výhoda. Když je domovská obrazovka rozsvícená, pozná, že přichází oznámení, bez dalšího signálu, a absence blesku šetří spotřebu baterie.

READ  Co mám dělat, když telefon zamrzne na spořiči obrazovky?. Flashing stock přes miflash pro

Jak blikat při hovoru v jiných smartphonech

Mimochodem, upozornění na příchozí hovor je možné realizovat nejen pomocí blesku. V chytrém telefonu se systémem Android to můžete provést například pomocí aplikace Flash Alerts 2. Aplikace je zcela zdarma a můžete si ji stáhnout z Google Play.

Při prvním spuštění aplikace Flash Alerts 2 se otestuje blesk ve smartphonu a požádá vás o potvrzení, že funguje. Pokud blesk funguje, budete moci nastavit různá upozornění. Chcete-li například nastavit blikání blesku při příchozím hovoru, musíte aktivovat funkci „Příchozí hovor“.

Pomocí aplikace Flash Alerts 2 můžete také nastavit, aby se blesk rozsvítil při přijetí SMS nebo oznámení z jiných aplikací.

Vše jste udělali správně, ale blesk LED odmítá fungovat? Nezapomeňte zkontrolovat stav funkce při uzamčeném zařízení. Pokud máte starší model Apple, zkuste zařízení restartovat a pak znovu zkontrolujte, zda při volání bliká kontrolka LED, nebo ne. Telefon musí být otočen displejem dolů, jinak nic neuvidíte. Pokud nemáte kam zavolat a nikdo vám nevolá, zkuste spustit upozornění nastavením časovače odpočítávání.

Nyní víte, jak povolit blesk na iPhonu 8. Tato užitečná funkce společnosti Apple je v poslední době nezaslouženě zastíněna. Aktivuje ji jen málo uživatelů, ale pro lidi s problémy se sluchem je to možnost číslo jedna v telefonu. Právě pro tento účel vytvořila společnost Apple možnost aktivovat blikání LED diody, aby upozornila na příchozí hovor.

Proč používat tuto možnost?

Jak již bylo zmíněno, ve výchozím nastavení je zaměřena na osoby se zdravotním postižením, ale mnoho uživatelů ocenilo její užitečnost a rozhodlo se ji také aktivně používat. Je to užitečné, když například máte smartphone otočený směrem dolů a neslyšíte vyzvánění nebo máte nastavené tiché vyzvánění. To je často dobrý způsob, jak se probudit, pokud jste například v tichém režimu a v místnosti je velká tma.

READ  Co znamená ikona zámku na iPhonu. Ikona šedé trubice s ikonou pauzy

Pomáhá, i když reproduktor zařízení nefunguje, nebo ještě hůře, v tichém režimu. Je to jediný způsob, jak zjistit, zda přijímáte příchozí hovor, když nejste u telefonu a nemůžete se podívat na displej.

Je tu však i malá nevýhoda. Protože používá vestavěnou diodu, telefon se vybíjí rychleji. A když vezmete v úvahu, že blesk bliká během hovorů a oznámení v podobě zpráv z různých messengerů, můžete očekávat výrazné vybití baterie.

Důležité informace! Blesk při volání lze aktivovat pouze v systému iOS 5.0 a vyšší, respektive dostupné majitelům iPhonu 4 a dalších modernějších generací.

Proč baterka nefunguje?

Funkce blesku na iPhonu je tak běžná, že mnoho lidí ani neuvažuje o možnosti jejího selhání. A tisíce uživatelů si již stěžují, že baterku nelze vůbec zapnout. Důvodů může být několik:

Prvním důvodem je, že uživatel stáhl do telefonu velké množství souborů, z nichž některé znemožnily používání užitečných funkcí, včetně svítilny. Chcete-li ji opravit, musíte iPhone vyčistit od virů nebo provést obnovení továrního nastavení. Pokud tak nechcete učinit, lze vám doporučit stažení aplikace třetí strany, například „Flashlight“.

Pozornost musíte věnovat také způsobu aktivace svítilny. Tlak na ikonu by měl být jemný, ale zároveň hmatatelný. A pokud dodržení všech doporučení nepomohlo zapnout světlo, pak se problém skrývá v samotném zábleskovém modulu. Mohlo dojít k poklesu tlaku v důsledku působení vody nebo k deformaci po pádu. To může vést k nesprávné funkci hořáku. V takovém případě je jediným způsobem nápravy zavolání do servisního střediska.

Jak zapnout blesk při vyzvánění na iPhonu

Na domovské obrazovce zařízení přejděte do Nastavení

Vyberte možnost Basic

Dotykový univerzální přístup

Najděte sekci Slyšení a přepněte možnost Alert Flash nebo Led Flash pro upozornění

Chcete-li svítilnu deaktivovat, zopakujte stejný postup a přepněte přepínač do polohy OFF.

READ  Odemknutí iPhonu pro použití příslušenství co dělat. režim obnovení jejich stavu

Jak aktivovat svítilnu pomocí aplikací třetích stran

Svítilnu můžete aktivovat také pomocí aplikací třetích stran. Chcete-li najít aplikace pro svítilnu, otevřete obchod AppStore a vyhledejte položku „Svítilna“.

Instalace speciální aplikace vám umožní vyhnout se otevírání „Ovládacího bodu“, místo toho stačí kliknout na ikonu aplikace na ploše a svítilnu aktivovat. Pokud potřebujete svítilnu používat často, může vám to ušetřit čas.

Aplikace také umožňují používat svítilnu nestandardními způsoby. Pomocí aplikace můžete například nastavit, aby svítilna blikala s určitou frekvencí.

Blikání při vyzvánění na iPhonu pro tichý režim

Volitelně můžete blesk nastavit na tichý režim (tichý režim). To se skvěle hodí, když jste venku, na dovolené nebo na hlučných místech, kde je nepravděpodobné, že uslyšíte pípnutí. Blikající kontrolka LED v tichém režimu zabrání zmeškání důležitých hovorů a zpráv. Chcete-li router zapnout, postupujte následovně:

 • Nezapomeňte zkontrolovat funkčnost LED kontrolky iPhonu. při příchozím hovoru nebo oznámení by měla kontrolka několikrát bliknout.
| Denial of responsibility | Contacts |RSS