Co dělat, když se obrazovka notebooku při zapnutí rozzáří: příčiny poruchy

Co dělat: Při zapnutí se obrazovka notebooku nerozsvítí nebo je obrazovka černá?

zapnout, obrazovku, notebooku, asus

Notebook se zapne, ale obrazovka se nerozsvítí ani nespálí tmavou barvou. Každý může takovému problému čelit. Nejdůležitější věcí není chovat paniku, problém lze vyřešit samostatně, stačí najít důvod selhání notebooku a včas jej vyřešit.

zapnout, obrazovku, notebooku, asus

V tomto článku vám řekneme, jaké důvody existují a jak je rychle vyřešit bez kontaktu s službou. Všechny body jsou umístěny do pořádku na základě popularity konkrétního problému.

Pokyny pro spuštění napájení notebooku

Na téměř všech modelech moderních notebooků je klíč inkluze umístěn v levém horním rohu pouzdra, nad klávesnicí. V okolí lze nainstalovat tlačítko pro rychlé spuštění bios, které je obvykle menší než velikosti.

Na některých ultrakompaktních notebookech a netbookech se místo klíče, který je třeba přesunout, se používá posuvník, aby zapnul sílu. Před zapnutím notebooku se ujistěte, že je baterie nainstalována a/nebo připojena k napájecímu adaptéru. Po kliknutí na tlačítko počkejte, až zařízení načte operační systém. Nepřepněte to předtím, nevypněte adaptér a nevytáhněte baterii. Co dělat, když notebook přitahuje při zapnutí nebo konstantní práci.

Jediným správným způsobem, jak vypnout notebook, je stisknout „Start“ na ploše nebo logu systému Windows na klávesnici a ve spodní části otevřené nabídky klikněte na tlačítko „Epermitation“.

Všechny ostatní metody. Vypnutí pomocí napájecího klíče nebo demontáž baterie může vést k rozpadu zařízení. Jejich použití je povoleno pouze tehdy, když notebook visí a nebude reagovat na příkazy. Jak zadat bios acer

zapnout, obrazovku, notebooku, asus

Práce chladičů je slyšet, ale obrazovka notebooku nefunguje

Je také možné, že zařízení klidně spustí svůj chladicí systém a obrazovka nefunguje. V zásadě, pokud je spuštění systému Windows doprovázeno jeho obvyklými zvuky: kliknutí myši a druhého zvuku jsou slyšet, pak je verze jedna. zlomený monitor.

Je to jednoduše zkontrolováno. Je nutné vzít monitor ze starého stacionárního počítače a pomocí kabelu HDMI připojte jej k notebooku. Pokud je monitor notebooku mimo objednávku, měl by se na vnější obrazovce objevit obrázek odpovídající fázi načítání operačního systému.

Při absenci stacionárního monitoru se můžete pokusit propojit LED-TV, pokud je modernější a má na svém panelu vhodný odchod.

READ  Jak nakonfigurovat zvuk na notebooku ASUS

Na první pohled se také někdy zdá, že se obrazovka nezapne. Ale podstata problému spočívá pouze ve skutečnosti, že podsvícení monitoru je deaktivován. Zkusme to povolit pomocí kombinace klíčů. V notebookech ASUS to záleží na rozsahu modelu, ale často jsou to: „FN“ „F7“. Zjistěte, jak snížit hluk ventilátoru v notebooku doma.

Poslední možnost, na které můžete odepsat rozpad. grafický video čip. A to se stane, i když má podobné příznaky.

Možné poruchy počítače

Pokud po připojení monitoru s jiným notebookem nebo systémovou jednotkou funguje, pak je samotný počítač vadný. Naším úkolem je zjistit, co vedlo k selhání při tvorbě a výstupu obrázku na obrazovce.

Resetování BIOS (základní vstupní/výstupní systém)

BIOS je postavený.v mikropramu, který je zodpovědný za všechna vstupní a výstupní zařízení připojená k základní desce, včetně video zařízení pro správný přenos obrázku na obrazovku. Pokud by selhání na výstupu obrázků leží v BIOS, nejlepším řešením by bylo resetovat to do továrního nastavení. Chcete.li to provést, proveďte jednoduchou sekvenci akcí:

 • Odpojte vidličku napájecí jednotky napájecí jednotku z sítě. Pokud je použit stabilizátor napětí nebo síťového filtru, odpojte od něj systémovou jednotku. To je nutné k úplnému zastavení dodávání napětí do počítače.
 • Pomocí šroubováku obrázku odšroubujte šrouby, které drží boční ochranný kryt systémové jednotky.
 • Odstraňte víko trochu na stranu (směrem k zadní části systémové jednotky), vyjměte jej a odložte stranou na stranu.
 • Najděte svetr CLRTC na základní desce a přeskupujte z pozice 1-2 do polohy 2-3 o 20 sekund. Buďte opatrní a nedotýkejte se prstů základní desky.
 • Vraťte můstek CLRTC do základní polohy.
 • Pokud je svetr obtížné najít nebo ne, odstraňte baterii BIOS po dobu několika minut (po odstranění zbytkového napětí ze základní desky bude nastavení BIOS rozšířeno z jeho paměti).
 • Nainstalujte boční panel systémové jednotky na místě.
 • Připojte napájecí kabel ke stabilizátoru zásuvky nebo napětí (pokud je použit). Zapněte stabilizátor a připojte jej k zásuvce.
 • Stiskněte tlačítko napájení počítače.
 • Zkontrolujte, zda je uveden monitor ASUS.

Diagnóza grafické karty a modulů RAM

Není žádným tajemstvím, že se uvnitř počítače hromadí hodně prachu a nečistot. Čas od času je nutné vyčistit vnitřek systémové jednotky. Pokud se tak nestane, počítač může selhat. Pokud se na monitoru počítače nezobrazí video signál, proveďte následující:

 • Odpojte vidličku napájecí jednotky napájecí jednotku z sítě. Pokud se používá stabilizátor napětí nebo síťového filtru, odpojte od něj systémovou jednotku (je to nutné k úplnému zastavení dodávání napětí do počítače).
 • Pomocí šroubováku obrázku odšroubujte šrouby, které drží boční ochranný kryt systémové jednotky.
 • Vložte víko na stranu (směrem k zadní části systémové jednotky), odstraňte jej a odložte stranou na stranu.
 • Vyjměte počítač do ulice a vyhoďte z prachu.
 • Odstraňte zbytky prachu usazeného na mikroúvěsu. K tomu použijte měkký kartáč nebo kartáč.
 • Vypršete západky, které drží moduly RAM, a odstraňte lištu.
 • Odšroubujte šrouby, které drží grafickou kartu, a odstraňte ji z konektoru.
 • Vyhoďte konektory grafické karty a řetězce RAM.
 • Pomocí gumy otřete kontakty grafické karty a modulů RAM.
 • Nainstalujte mikrocociny na místo a opravte je.
 • Umístěte boční panel systémové jednotky.
 • Připojte napájecí kabel ke stabilizátoru zásuvky nebo napětí (pokud je použit). Zapněte stabilizátor a připojte jej k zásuvce.
 • Stiskněte tlačítko napájení počítače.
 • Zkontrolujte, zda je uveden monitor ASUS.
READ  Notebook HP nezapne černou obrazovku

Pokud by se ukázalo, že rada uvedená v tomto článku je neúspěšná, mohla by jedna z vnitřních komponent systémové jednotky vyjít z pořadí:

Postup pro odstranění důsledků bezpečnosti v nouzovém režimu

V nouzovém režimu jsou spuštěny pouze nejpotřebnější programy.

V nouzovém režimu jsou spuštěny pouze hlavní programy nezbytné pro provoz všech systémů bez karty. Současně nebudou aktivovány programy, které zařízení neumožňují, a chyby, které se objevily při aktualizaci dalších komponent, neovlivní systém. Chcete.li problém vyřešit, musíte zahájit proces obnovy v nouzovém režimu. Všechny uživatelské soubory budou uloženy. V tomto případě se systém zotaví na poslední uložené parametry.

Systém BIOS není inicializován

Uživatelé notebooku ASUS často čelí poruchám. To může být způsobeno jak programovými, tak vnitřními poruchami. Uživatel může vidět začátek ověření příspěvku (počáteční testování výkonu, během kterého jsou výsledky testu zobrazeny na obrazovce). Po zapnutí však došlo k selhání a počítač se vypne. Existují případy, že příspěvek vůbec nezačíná.

 • Vezměte baterii z kompartmentu a připojte notebook ke zdroji energie. Poté zkuste to zapnout.
 • Pokud dojde k vypnutí v různých fázích nakládání, může to znamenat přehřátí procesoru. Vyčistěte chladicí systém a v případě potřeby vyměňte tepelný tuk.
 • Jedna z častých poruch, díky nimž je notebook vypnut, když načítání systému Windows může nefungovat BIOS. Pokuste se přehodnotit BIOS, dodržovat pokyny pro váš model na oficiálních webových stránkách výrobce. Stáhněte si nejnovější verze firmwaru BIOS pro notebooky Asus zde: https: // www.Asus.com/ru/podpora.

Pokud nic z výše uvedeného nepomohlo, možná dojde k automatickému restartu v důsledku rozpadu jižního mostu a dalších prvků základní desky. V tomto případě je nutné kontaktovat servisní středisko, kde po diagnostice problému budou specialisté nahrazeni vadným prvkem nebo mikroúvěrem.

Pokud notebook vůbec nereaguje na žádné lisování, ani jedna z LED dioda

Tento problém často vyvstává v důsledku nedostatku výživy. Projdu kroky, co je třeba zkontrolovat a udělat:

zapnout, obrazovku, notebooku, asus
 • Pokud se pokoušíte spustit notebook při práci z baterie, pak jej připojte k napájení a pokuste se znovu zapnout zařízení;
 • Při připojení notebooku k síti věnujte pozornost, zda indikátor (LED) hoří. Pokud tomu tak není, může to být příčina neúspěšné nabíječky (přerušený drát, rozbitý konektor atd.D.). Zkuste odstranit napájecí zástrčku z konektoru a znovu ji připojit;
READ  Jak vytvořit obrazovku na Windows

Indikátor napájení, baterie, Wi-Fi atd. V případě zařízení

Lenovo B70. Vstupní tlačítko BIOS vedle vchodu pro napájení. Je nejpohodlnější stisknout tužkou nebo perem

V zásadě, pokud vše z výše uvedeného nepomohlo, je v tomto případě obtížné radit něco jiného. Doporučuji nosit notebook do diagnostické služby. Příčinou rozpadu může být, jako je úplný nesmysl (odešlé jídlo energie. oprava penny), stejně jako poměrně vážný důvod, například spálený mikrocid pro zápasy. Prkno.

Krok 7

Pokud by všechny výše uvedené nedaly výsledky (a neexistuje žádná zkušenost s nezávislou opravou notebooků). doporučil bych vám kontaktovat autorizovanou službu pro diagnostiku a opravu zařízení.

Informace s adresami jsou zpravidla přítomny na důstojníkovi. Webové stránky výrobce notebooku:

Screenshot z webu ASUS || Karta autorizovaných servisních středisek

Pokud tento problém vyřešíte nějakým způsobem jinak, v komentářích krátký přehled.

Krok 6

Pokud všechny výše uvedené nedaly výsledky, pravděpodobně by měl být diagnostikován notebook na hardwarové poruchy. Pro obecné pochopení „obrázku“ obecně můžete poradit další. Následující:

 • Při projevení problému věnujte pozornost. Pokud například připojíte nabíjení, dokud není načtena Windows. Displej se také vypne? Jako možnost se můžete pokusit zavést s LiveCD a zkontrolovat tento tenký okamžik;
 • Když obrazovka zhasne. Drž hubu s baterkou na jeho povrchu. Zda je něco viditelné? (Faktem je, že displej může mít poškozený podsvícení. pokud ano, pak je tato oprava obvykle „penny“. );

Podsvícení vyhořelo. Obrázek je viditelný pouze tehdy, když stolní lampa září na povrch monitoru

Obecně, samozřejmě, pokud zařízení nebylo nikdy opraveno dříve-pak to doporučím-nezačnu (ještě více, abych sám mohl opravit (orat) pouze některé ne příliš složité prvky. A případy jsou odlišné a diagnóza zdaleka není vždy tak jednoduchá. ). Proto poslední rada článku ve službě.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS