Jak nastavit obraz na televizoru LG

Mnoho uživatelů se ptá, zda musí po zakoupení televizoru obraz upravovat. Výrobci LG navzdory vysokému objemu výroby dolaďují všechny funkce televizorů LG. Přesto je třeba mít na paměti, že stejně důležitou roli hrají faktory a podmínky, ve kterých bude televizor LG provozován. Zdroj signálu, výška, ve které bude televizor namontován nebo zavěšen, vzdálenost, ze které plánujete televizor sledovat, velikost místnosti a dokonce i úroveň osvětlení v místnosti. všechno může hrát roli. Obraz je tedy možné nastavit „podle svých představ“ až doma po instalaci a spuštění televizoru. Tuto činnost můžete snadno provést sami, aniž byste museli volat technika domů.

Stejně jako u jiných spotřebičů si i u televizoru LG musíte nejprve přečíst návod k obsluze, abyste mohli nastavit obraz.

Všechny moderní modely televizorů LG pracují s operačním systémem Web OS, který umožňuje intuitivní ovládání možností. Nejjednodušší způsob nastavení obrazu. aktivovat funkci „Inteligentní obrazový režim“. Když je aktivována ikona ozubeného kola, set vybere nejlepší nastavení obrazu pro každý sledovaný program.

  • Stiskněte tlačítko Domů na dálkovém ovladači. Vyhledejte nabídku „Nastavení“ (ikona ozubeného kola) a poté vyberte tři tečky v řadě nad sebou v pravém horním rohu obrazovky.
  • V otevřeném seznamu „Obrazovka“ vyhledejte položku „Inteligentní obrazový režim“.
  • Stisknutím tlačítka „On“ aktivujte režim Smart Picture.

Důležité: Tato možnost nemusí být dostupná ve všech regionech.

Pokud ve vaší zemi není režim Smart Mode aktivní, můžete obraz na televizoru LG nastavit také ručně.

  • Stiskněte tlačítko Domů na dálkovém ovladači. V nabídce vyhledejte položku „Nastavení“ (ikona ozubeného kola) a poté vyberte tři tečky umístěné v řadě nad sebou v pravém horním rohu obrazovky.
  • V otevřené nabídce vyhledejte řádek „Screen“. „Nastavení režimu obrazu“. „Režim obrazovky“.
  • Stačí se rozhodnout, který režim chcete podle typu a žánru obsahu, který právě sledujete.

Režimy nastavení obrazu v televizorech LG

„Standardní“: Standardní nastavení jasu, kontrastu a čistoty.

„Bright“: Po zapnutí tohoto režimu bude obraz na televizoru jasnější, kontrastnější a čistší díky zvýšení hodnot těchto nastavení.

„Eco / APS“ (v závislosti na modelu): Aktivací tohoto režimu se při nastavení obrazu šetří spotřeba energie.

„Kino“: Režim určený ke sledování filmů a televizních seriálů.

„Sport / Fotbal / Kriket“ (dostupné a pojmenované v závislosti na modelu a zemi): Nastavení obrazu umožňuje sledovat sportovní události v nejlepší možné kvalitě, včetně zvýšené ostrosti rychle se pohybujících objektů.

Hry„: Tento režim je speciálně navržen pro připojení televizoru LG k herním konzolím. Obrázek se zobrazuje bez zpoždění, zejména.

„Foto“ (podporováno pouze televizory Ultra HD): režim optimalizovaný pro zobrazení obrázků s minimální ztrátou barev.

ISFccc „Expert“: Tento režim je vyhrazen výhradně pro certifikované obrazové specialisty ISF.

V tomto režimu můžete obraz upravit pomocí testovacích tabulek a vzorků.

Jaká další nastavení obrazu můžete upravit na televizoru LG

V nabídce Nastavení režimu obrazu (otevřete ji v části „Sport / Fotbal / Fotbal“ na straně 54) můžete vybrat režim obrazu optimalizovaný pro sledování snímků s minimální ztrátou barev. výše) můžete upravit i další nastavení obrazu:

„Podsvícení“: Čím jasnější je podsvícení, tím jasnější je obraz na obrazovce.

„OLED Light“: Nastavení jasu podsvícení panelu OLED.

„Kontrast“: Upravuje kontrast mezi nejsvětlejšími a nejtmavšími částmi obrazu.

„Brightness“: Úprava jasu obrazu na obrazovce.

„Ostrost“: Upravuje čistotu obrazu.

„Barva“: Úprava intenzity barev obrazu.

„Tóny“: Upravuje vyvážení barev RGB. Čím blíže k hodnotě R50, tím výraznější jsou červené odstíny. Čím blíže k hodnotě G50, tím sytější jsou zelené tóny.

„Teplota barev“: Úprava vyvážení barev od studených po teplé odstíny.

V nabídce Nastavení obrázku je také podpoložka Pokročilá nastavení / Pokročilé nastavení. Nastavení“. Zde lze upravit řadu dalších nastavení:

„Dynamický kontrast“: Koriguje rozdíl mezi světlými a tmavými oblastmi obrazovky.

„Dynamická barva“: Upravuje sytost a jas barev na obrazovce.

„Korektor barev“: Optimální poměr barev na obrazovce pro zrakový vjem diváka.

„Preferovaná barva“: Korekce individuálního nastavení obrazu podle přání majitele.

„Super rozlišení“: Zvýšení jasnosti zamračeného obrazu.

„Rozšíření hran“: Zvýšení detailů na okrajích obrazovky.

„Pattern“: Tabulky pro nastavení používané v režimu „Expert“.

„Vyvážení bílé“: Korekce obrazu na teplé nebo studené tóny.

READ  jak vytvořit koláž na instagramu v systému android.

Chcete-li obnovit vybraná nastavení obrazu, musíte v nabídce „Nastavení režimu obrazu“ vybrat možnost „Obnovit“ (viz výše, jak ji otevřít).

Vyhledání vadných kondenzátorů na desce pomocí testeru ESR. Preventivní řešení problémů se staršími CRT televizory

Rozhodl se prodloužit životnost starého televizoru výměnou vadných elektrolytů. Doufal jsem, že jejich výměna vyřeší problém s podivnými kyselými barvami na obrazovce, ale bohužel se tak nestalo a problém je jinde. V každém případě se životnost zombie boxu prodlouží na neurčito.

Ve videu jsem se snažil natočit celý proces hledání porouchaných elektrolytů a následnou výměnu:

Ve svém předchozím příspěvku jsem vám řekl, jak si takový ESR-tester postavit z dostupných dílů vlastníma rukama. Zde je stručný videoprůvodce:

„Zapnutí podsvícení televizoru/monitoru. Je to smůla, ale spousta lidí to neviděla.

Mnoho lidí říká: „Umím opravit jen mobilní elektroniku?“ Tento příspěvek, pro ty, kteří neviděli/nemohou sledovat. Slovo tření jsem ještě nezmínil. Ano, byla to dobrá doba. Není třeba ji dávat na začátek, stačí ji jen procházet.

Dobrý den, milí picabushers! V tomto příspěvku se dozvíte, jak opravit zoxidované podsvícení. Asi před rokem mě oslovil jeden známý a řekl mi: „Televize se nezobrazuje, ale zvuk jde. V servisu říkali, že 9500 a že nejsou bohatí na peníze.“.

Pokud máte zvuk, ale nemáte obraz, není to tak špatné, jak to vypadá. Požádal ji, aby vzala baterku a posvítila na matrici obrazovky, a ona řekla, že běhají „mužíčci“. Přesně tak, pomyslel jsem si. Jde o podsvícení. Televizor, v té době na začátku roku 2014, byl průměrný Smart TV.

(neobviňujte mě z obrázku, chystám se ukázat všechny zbytky)

Bohužel nemám obrázek tlamy/obličeje a není tam nic zajímavého, jen černá obdélníková deska s nápisem Samsung. Rozebral jsem ho a vizuálně zkontroloval, ale nic jsem nenašel. Je vidět, že podsvícení obrazovky je realizováno pomocí „studených katod“, tj. žárovek. Závěr lze vyvodit z těch šedých drátů v pravém horním rohu.

Všechny tyto manipulace lze použít i na monitory. Moderní ploché monitory samozřejmě. Rozdíl je v levém zeleném obvodu. Tato deska je „televizní součástí monitoru“. Prostřední z nich je „dekryptorem“ videosignálu na signál, kterému monitor/televizní matice rozumí. Vpravo napájecí zdroj.

Televizory a monitory jsou staré, ty s CRT jsou svým způsobem podobné.

Větší obrázek napájení televizoru.

Po kontrole napětí, které by měly být na výstupech měničů, a tam by měly být stovky 400 voltů (nepamatuji si přesně, kolik, ale myslím, že ano), a tam jsou desítky.

POZNÁMKY: Tyto napájecí zdroje nemůžete zapojit bez zátěže, může dojít k selhání, zejména pokud se jedná o invertory (studené katody). A hlavně. VÍTEJTE PRAVIDLA ELEKTRICKÉ BEZPEČNOSTI nemusí být schopen.A. VŠECHNO. Takže buďte opatrní, nebo se raději neobtěžujte a dejte pár tisíc známému, ať to riskne.

To je to, o čem mluvím. Ach, ano. Myslel jsem, že je to PWM. Wide-Impulse Modulation) zemřel, ale ne, šumělo to. Myslel jsem, že je to zkrat, ale je to živé. Na internetu se dočtete, že tato řada televizorů, často vyfukuje tyto transformátory. Měl jsem štěstí, je neporušený. Zkontroloval jsem měřič přepětí a ukazuje desítky voltů, nikoli stovky. Odizoloval jsem jednu nohu diody (diody zvýrazněné červeně), otestoval ji a ukázala se porucha. To byl ten problém. Vyměnil všechny 3 najednou.

Další věcí u těchto diod je, že se nejedná o běžné diody, ale o vf diody, a nelze je nahradit jinými. Výkon diod je velmi závislý na teplotě. Čím vyšší je teplota, tím větší je proud zpětného zkreslení. Každopádně se při vysoké teplotě rozpadl. Vyměnil jsem ho a fungoval. Oprava stála 75 C při nákladech 130 C. Už jsou to dva roky a stále funguje.

Hlavním důvodem selhání této řady televizorů je obávané přehřívání. V tomto případě je chlazení konvekční a mělo by být nucené, pak by nikdo nepoznal problém.

Důležité informace

Pokud se zdá, že televizor ztratil jas, je třeba znát některé nuance:

  • Možná je problém triviální a uživatel má problémy s viděním. Chcete-li zjistit proč, požádejte lidi ve vaší domácnosti, aby se dívali na stejný obraz na televizoru. Pokud je skutečně tlumený, je problém v jednotce.
  • Druhým možným důvodem je přítomnost silné vrstvy prachu na obrazovce.
  • Pokud není problém s viditelností a prachem, je třeba zařízení upravit.

Pokud se vám po nastavení nepodaří obnovit jas televizoru, stojí za to pozvat zkušeného mistra k diagnostice televizního zařízení. Nedoporučuje se řešit tento problém svépomocí, protože byste mohli způsobit vážné poškození zařízení.

READ  Jak provést tvrdé resetování na tabletu

Především je třeba říci, že většina televizorů má hned dvě nastavení jasu: intenzitu podsvícení (jas samotné obrazovky) a jas signálu. Historicky se nastavení úrovně černé v signálu nazývalo „jas“, což je pro všechny stále matoucí. Zvažte jas podsvícení.

Předpokládejme, že jste se již rozhodli pro svůj oblíbený režim obrazu, ale něco vám vadí na celkovém jasu obrazovky. například je večer příliš rušivý. Chcete-li upravit jas obrazovky LCD televizoru, musíte v nastavení obrazu najít položku Backlight, Backlight Brightness nebo Backlighting (pokud je nabídka v angličtině).

Změnou jasu podsvícení změníte celkový jas obrazovky, aniž byste ovlivnili parametry signálu. V podstatě neexistují žádná zvláštní pravidla: stačí, když si na základě svého domácího prostředí zajistíte pohodlný zážitek ze sledování.

Jak vidíte, při nastavování jasu je důležité to nepřehánět! Zpočátku se může příliš jasný obraz zdát příjemnější a realističtější, ale po nějaké době vede ke snížení komfortu a zvýšené únavě očí. Kromě toho hodně záleží na skutečném kontrastu vašeho televizoru: při dobrém odlesku a slušné hloubce černé bude obraz dostatečně živý a hluboký i při středním jasu. Záleží na modelu a jeho schopnostech, ale výš se nedostanete.

Jedním z hlavních bodů počátečního ladění televizoru jsou parametry obrazu, jako je jas, ostrost a další. Tímto způsobem můžete nastavit hodnoty, které vyhovují konkrétnímu majiteli, což vám umožní plně si vychutnat sledování televizních kanálů. Kromě ruční změny režimů nastavení je k dispozici celý seznam přednastavených parametrů, které původně určil výrobce. Tomuto tématu jsme věnovali celý článek.

Jak nedělat podsvícení televizoru. LED. oprava

Nedávno začali přinášet spoustu televizorů s opraveným LED podsvícením, zemře po 9 měsících. 1 rok používání, po opravě.

Obvykle mám 1-2 televizory týdně s tímto druhem problému, všechny náhradní díly jsou na skladě a opravy jsou provedeny během jednoho dne. Ale tento týden něco nakoplo, 4 televizory, dva z nich po jiných mistrech. Zde jsou samotná mistrovská díla:

p.s: Na konci tohoto příspěvku napíšu, co musím udělat, aby to fungovalo déle.

Vypálení je pro samsung normou, ale způsob, jakým to udělali, je samozřejmě příliš špatný

No, že mistr obnoven reflektor v místě vyhoření, ale nahre byl namalován v bílých difuzory na LED diody, a pokrýt je s kusem papíru?

Protože vykupuji rozbité televizory, mám kde sehnat dárcovské orgány ;), přestavěl a vyměnil všechny podezřelé a nefunkční LED diody a pak na ně dal dobré difuzory. Zde je výsledek:

Poté, ořízl trochu více reflektor, takže se nevejde na difuzory a sestaven a voila.

Další televizor, tentokrát LG, a je to naprostá katastrofa. Jak to nedělat!Jen propojka místo LED diody. Nevidím důvod, proč ukazovat hotový výsledek, ale vlastně jen říkám pro mistry, nedělejte to tak.

Předpokládejme, že i stabilizace proudu obejde tuto závadu a sníží proud a zbytek LED diod nevyhoří, ale sakra, tmavý bod na obrazovce nikdo nezamění??

A teď je čas na zasraný příběh, který vám řekne, jak to udělat: Po opravě, výměně všech nefunkčních a podezřelých (těch, které blikají před zapnutím) LED diod je třeba softwarově nebo hardwarově snížit maximální jas o 20 procent, na oko neudělá žádný rozdíl, ale životnost se občas prodlouží. LED diody jsou z výroby nadměrně zatížené a z tohoto důvodu se vypalují. LG na LG jít do servisního menu, a tam nastavit procento maximálního jasu (trochu bolestivé to udělat bez servisního panelu, ale po tom všem, co a master, buď máte, nebo najít řešení v podobě dvou LED a zvukový soubor ;))) Samsungah hledat odpor vedle řádku podsvícení, jmenovitá hodnota je obvykle 3.17 3.6 Ohmů a přidejte do série s ním odpor 1 Ohm, čímž zvýšíte celkový odpor v obvodu a úbytek napětí na těchto odporech, který vlastně řídí jas podsvícení: čím vyšší odpor/proud, tím větší úbytek napětí, tím menší jas podsvícení (stabilizace probíhá vzhledem k těmto parametrům)

podsvícení, televizoru, opravy

No vlastně všichni, hodně štěstí vám mistři a mistry mají dobrou opravu

Co je potřeba k odstranění závady

K odstranění závady bude uživatel potřebovat nástroj a nové LED diody. Koupit LED pásek v servisním středisku nefunguje. neobjednávají a neprodávají. Tubu si můžete objednat u výrobce, ale dodání bude trvat příliš dlouho a cena bude příliš vysoká. Nejlepším řešením je vyměnit vadné diody LED samostatně.

Tip! Funkční LED diody najdete na trzích, v opravnách, na čerpacích stanicích apod.д. Hlavní je, že byly provozuschopné, takže si můžete koupit i předělané (s nefunkčními přijímači).

podsvícení, televizoru, opravy

Různé modely stejné firmy mohou mít různý počet LED diod. Například pokud má váš televizor LG s úhlopříčkou 32 palců 32LN540V-ZA pouze 21 LED diod (3 řady po 7 lampách), u 32LB522U může být tento údaj jiný. Čím větší je úhlopříčka, tím větší je počet LED diod použitých k osvětlení matice. Například model Samsung UE40ES5507K má 112 žárovek. Počet prvků v televizním přijímači je tedy možné zjistit pouze po jeho rozebrání.

READ  Dálkové ovládání televizoru Samsung Smart TV nefunguje

Detekce vadných diod LED

Po demontáži, viděl, že předchozí mistr vyříznout vadné LED diody z baru, a pak na jejich místo dát LED diody z jiných pásů. Udělal to dobře, žádné stížnosti na kvalitu provedené práce.

LED diody, které byly vyměněny při předchozí opravě

K nalezení vadných diod LED jsem použil laboratorní zdroj napájení. Na špičkách aligátorů jsou nainstalovány dvě tenké šicí jehly.

Chcete-li zjistit jmenovitou hodnotu LED diod, nastavte nejprve napětí přibližně na 3 V a zkontrolujte, zda se LED diody rozsvítí. Poté jsem zvýšil napětí na 5 voltů a znovu zkontroloval. LED dioda se rozsvítila, což znamenalo, že použité LED diody byly dimenzovány na 6 voltů.

Zkontroloval jsem všechny LED diody a našel jednu vadnou. V tomto okamžiku je nutné se s majitelem dohodnout na typu opravy.

Při opravě světel je nejlepší vyměnit všechny LED diody, protože staré LED diody mohou kdykoli selhat, což vede k opakovaným opravám. Pokud nechcete měnit LED diody, můžete si objednat celé lamely.

Majitel vyjádřil přání instalovat nové pásy. Protože nejsou skladem, objednal je v Číně na své jméno. Při čekání, TV bylo rozhodnuto přestavět, nahrazení pouze jeden LED. Po druhé poruše přijde majitel s náhradními lamelami, což zkrátí dobu opravy na minimum. Není jasné, kdy k poškození dojde, ale je možné, že televizor bude fungovat velmi dlouho

Výměna LED diod

Spotřebitelé již vědí, že pokud jejich televizor LG nezobrazuje obraz, ale je zde zvuk, je to vše v osvětlení obrazovky. nefunguje podsvícení diod. Pro mnoho lidí je však oprava diod podsvícení LED tak složitá, že raději vymění celou obrazovku.

Toto řešení může mít své přednosti, ale přesto oprava takových poruch LED televizory nemusí být příliš drahé. Dobrou alternativou k opravě každé diody je jejich jednoduchá výměna.

Jediným problémem je najít správný díl pro váš televizor LG. Faktem je, že originál je poměrně drahý. Zároveň platí, že ne každý rozhlasový trh nebo obchod má náhradní zařízení. Jako náhradu můžete použít ty, které byly na rozbitém zařízení, ale je třeba zkontrolovat jejich správnou funkci.

Při výměně diod nejprve odpojte desky starých diod. Protože jsou připevněny pomocí speciální oboustranné lepicí pásky, zahřívají se buď silným domácím spotřebičem, nebo pájkou, aby se odpojily. Pásek se upevní do držáku a poté se zapnutý přístroj nasměruje na potřebný výkon a čeká se, až se cín na lepicí pásce roztaví. Pájení se provádí naprosto stejným způsobem, takže nehrozí poškození náhradního dílu.

Pozor! Čočky na svítilnách jsou připevněny pomocí lepicí hmoty, proto je velmi důležité být při jejich demontáži a výměně velmi opatrný. V opačném případě dojde k selhání zaměření.

V některých případech má lampa velké minusové místo ve srovnání s pozitivním místem. V takovém případě se kontaktní plocha před pájením ořízne na správnou velikost.

Drobná poškození laku při opravách lze snadno opravit zakoupením plechovky tohoto typu barvy v obchodě. K lepení čoček používám superlepidlo. Při opravě LG vlastníma rukama je velmi důležité dodržovat všechny nuance. V opačném případě byste mohli udělat něco horšího. Současně mohou pracovníci servisního střediska, kteří mají neprofesionální zásahy, požadovat vyšší ceny, aby situaci napravili.

Srovnání technologií

Vzhledem k tomu, že jde o porovnání kvality obrazu na televizní obrazovce, neobejdete se bez vhodných fotografií. Pro kontrast je na obrázcích srovnávacím testem technologie Full-array local dimming v televizorech OLED a 4K. Příklady:

Ten není rozšířený, protože je příliš drahý a mezi podsvícením na spodní a horní části displeje je malý rozdíl.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS