Jak připojit anténu k televizoru Samsung

Pokud chcete zdarma sledovat televizní programy, filmy, sportovní přenosy a zprávy, není nic lepšího než anténní připojení. Pokud je váš televizor vybaven tunerem, který umí skenovat a automaticky programovat místní kanály, které se objeví v seznamu kanálů, můžete si vybrat.

Anténa může také pomoci televizoru najít ještě více kanálů a zlepšit kvalitu signálu. Anténu můžete nastavit během prvního nastavení televizoru nebo naladit pozemní kanály kdykoli jindy.

Existují desítky modelů televizorů Samsung. Níže uvedené pokyny se týkají nejoblíbenějších modelů, ale nemusí fungovat pro všechny.

zapnout, anténu, televizoru, samsung

Nemůžete zapnout nový televizor po výpadku proudu

Zdá se, že nemůžeme zapnout naši novou televizi po krátkém výpadku proudu. Tuto televizi máme: https://www.Samsung.com/uk/support/model/UE49MU6400UXXU, ale nemůžeme nikde najít tlačítko napájení na televizoru, ani nevíme, zda ho má, protože jsme se v televizoru přehrabovali a nemůžeme tlačítko napájení najít. EDIT: nyní jsme našli tlačítko napájení za místem, kde se normálně rozsvítí červené světlo, stiskli jsme tlačítko, stiskli a podrželi, ale stále se nerozsvítí.Zkontrolovali jsme také, zda jsou všechny kabely zapojeny. Červená kontrolka na televizoru je zcela vypnutá. Normálně svítí červená kontrolka a televizor jsme zapnuli dálkovým ovladačem. Zkoušeli jsme ji zapnout pomocí normální i Smart TV a také jsme zapojili napájecí kabel televizoru do jiné zásuvky, protože jsme si mysleli, že zásuvka možná nefunguje. Ale pořád máme pocit, že v televizi nic není. Může někdo poradit, co dělat?

Děkuji, to je velmi ceněn, protože jsme všichni neznalí a velmi staří lidé, kteří nerozumí nové televize!

Jak nastavit anténu na televizoru: pokyny krok za krokem, tipy

Nejzřetelnější výhodou televizní antény je osvobození od měsíčních plateb za kabelovou televizi. Kabelová televize sice nabízí mnoho zajímavých kanálů, ale stále omezuje váš výběr. Vlastní anténa vám umožní sledovat více volně šířených kanálů. zpravodajské, hudební, vzdělávací, dětské a sportovní. Televizní anténa vysílá vaše oblíbené kanály i v případě, že je satelitní nebo kabelový signál slabý nebo nedostupný.

READ  Televizor se sám zapíná a vypíná, co dělat. Jednoduché selhání

Tyto antény jsou užitečné zejména v drsných klimatických podmínkách, kde se například satelitní a kabelový signál může snadno ztratit při zataženém počasí, zatímco s digitální televizní anténou si můžete vychutnat své oblíbené pořady bez ohledu na počasí. Jedinou překážkou použití je složitost instalace a ladění. Uživatel by se proto měl před nastavením antény na televizoru seznámit se všemi úskalími této technologie.

Způsoby nastavení kanálů

Televizní kanály můžete naladit automaticky i ručně a také bez použití dálkového ovladače.

Automatický režim

Chcete-li provést automatické vyladění televizního kanálu, musíte

  • Nastavte zdroj signálu: anténa, kabel nebo satelit;
  • Nastavení typu kanálu: digitální nebo analogový;
  • vyberte režim úplného vyhledávání;

Televizní kanály budou vyhledávány po dobu několika minut, poté budou automaticky uloženy.

Manuální režim

Postup pro ladění televizních kanálů prostřednictvím antény v manuálním režimu je následující.

Připojení

Pro připojení antény k televizoru potřebujete koaxiální kabel s RF konektorem.

Všechny interiérové modely jsou jím vybaveny již při výrobě, ale často není dostatečně dlouhý, aby bylo možné umístit televizní anténu do oblasti s nejsilnějším příjmem. Často je proto nutné použít další kabel buď k prodloužení stávajícího kabelu, nebo v případě použití externí individuální antény k připojení.

zapnout, anténu, televizoru, samsung

Při výběru kabelu je třeba mít na paměti následující faktory

  • Čím kratší kabel, tím lépe. I nejkvalitnější koaxiální kabel má nenulovou impedanci, která se s každým metrem zvyšuje. Pokud je kabel příliš dlouhý, může být jeho vnitřní odpor tak velký, že signál, který umožňuje zřetelné zobrazení televizních programů, prostě nebude přijímán.
  • Téměř všechny značky kabelů mají vlnový odpor 75 ohmů. Existuje však řada dalších parametrů týkajících se kvality signálu. Například kabel RG-59 je relativně levný, ale má příliš velký útlum signálu.

Připojení se provádí do anténního vstupu televizoru nebo set-top boxu pomocí vhodně tvarované zástrčky.

V případě, že je televizor příliš starý a set-top box má vysokofrekvenční modulátor, je možné jej připojit k televizoru přes anténní vstup. I v tomto případě budete potřebovat koaxiální kabel.

Jak změnit zdroj na televizoru Samsung pomocí dálkového ovládání

Změna zdroje pomocí dálkového ovládání je pohodlná a praktická. Základním způsobem ovládání televizoru je použití dálkového ovladače. Výrobce to tak navrhuje, takže tlačítko pro výběr zdroje je na dálkovém ovladači.

Jak změnit zdroj na starších televizorech Samsung pomocí běžného dálkového ovládání

Starší televizory nebo televizory, které lze ovládat pouze standardním dálkovým ovladačem, používají zjednodušený operační systém. Vizuální zajímavost na televizní obrazovce je tak minimalizována. Chcete-li vybrat zdroj signálu, vezměte dálkový ovladač, v pravém horním rohu je tlačítko Source, stiskněte toto tlačítko. Toto tlačítko je k dispozici jak na standardních dálkových ovladačích, tak na dálkových ovladačích Smart. Někdy to může být jen čtverec se šipkou směřující dovnitř, což je logo pro změnu zdroje na televizoru.

READ  Jak nainstalovat viber na Samsung Duos

Stisknutím tlačítka přejdete do nabídky změny zdroje televizoru. Tato nabídka se nachází v horní části obrazovky. Nabídka se zobrazí asi na 6 sekund, během této doby musíte s nabídkou pracovat, jinak zmizí, ale nabídku můžete kdykoli vyvolat opětovným stisknutím tlačítksource. Některé dálkové ovladače mají také tlačítko HDMI, které vás přenese do nabídky aktivních zdrojů HDMI.

Pomocí levého a pravého tlačítka na dálkovém ovladači vyberte požadovaný zdroj a stiskněte prostřední tlačítko vstupu. Televizor se přepne na příjem signálu z vybraného zdroje.

Pro snadnější výběr jsou obvykle neaktivní zdroje zvýrazněny šedě a aktivní zdroje světlejší barvou.

Jak změnit zdroj signálu na starších televizorech Samsung Smart TV pomocí dálkového ovládání

Od počátku existence televizorů Samsung Smart TV existuje několik typů dálkových ovladačů, tlačítko Zdroj je ve všech televizorech Smart TV. Tlačítko je obvykle umístěno v horní části, je označeno a snadno jej najdete. Po stisknutí tlačítka na dálkovém ovladači se dostanete do nabídky pro výběr zdroje, vzhled nabídky se může mírně lišit v závislosti na verzi softwaru, ale princip je stejný.

Proč můj televizor nechce vybrat HDMI?

Důvod je jednoduchý a triviální. Televizor je z výroby nastaven na sledování televizních kanálů namísto použití televizoru se zařízením HDMI. Chcete-li tedy připojit další zařízení přes HDMI, musíte tuto možnost vybrat v nastavení.

Pro snazší vysvětlení si jako příklad uveďme Apple TV nebo Roku.

Ovládání zařízení připojeného přes HDMI pomocí technologie HDMI CEC. Společnost Samsung má pro tuto technologii vlastní název, takže je známá jako Anynet.

Chcete-li zapnout síť Anynet, postupujte takto

Nyní se při každém zapnutí televizoru Samsung automaticky zapnou zařízení připojená přes HDMI, jako je Apple TV nebo Roku. Můžete také zapnout Apple TV nebo Roku a televizor se zapne automaticky.

Je však možné, že ačkoli je nyní televizor synchronizován s Apple TV nebo Roku a je s nimi zapnutý, při zapnutí televizoru bude ve výchozím nastavení zvolen anténní vstup. V takovém případě je třeba změnit způsob vstupu v nastavení televizoru.

TV zesilovač

Se zesilovačem je spojena ztráta šumové rezervy. Protože tyto ztráty jsou menší než ztráty způsobené televizním tunerem, má v mnoha případech smysl použít před naladěním televizoru na digitální anténu zesilovač.

READ  Jak vyčistit Google Chrome na Androidu

Například televizní tuner se ztrátou 8 dB a obousměrný rozbočovač mohou mít za následek ztrátu 11 dB (8 dB pro rozbočovač). Pokud připočtete ztrátu 2,9 dB pro předpokládaný 50ft koaxiální kabel a pak další ztrátu 1 dB způsobenou připojením na přijímací straně, celková ztráta je až 14 dB.

Pokud zesilovač přidá 15 dB na vedení bezprostředně za anténou, bude ztráta 0,0 dB. Zesilovač také přenáší šum, např. 3 dB způsobí, že celková ztráta šumu na vedení bude 2,0 dB.

Pokud se přidá zesilovač se ziskem 20 dB a stejnou úrovní šumu, zaručí pouze nerušenou úroveň signálu z antény do televizoru, jinými slovy předzesilovač nepomůže televizní anténě zachytit signál, který je již mimo rušení. Tato okolnost musí být vždy zohledněna. Teprve poté si prostudujte, jak naladit televizor na digitální anténu.

Existují situace, kdy je zesilovač zbytečný nebo dokonce škodlivý. Pokud všechny stanice, které chcete přijímat, dopadají na anténu s šumovou rezervou menší než 30 dB a ve vedení se ztrácejí pouze 3 dB, není nutné zesílení. Pokud je signál příliš zesílený, může se stát, že tuner rozhlasovou stanici vůbec nezjistí.

Nedostatek signálu v důsledku vnějších faktorů

Povětrnostní podmínky. častý nepříjemný analogový signál. Digitální signál není ovlivněn špatným počasím, pokud není anténa narušena. Může to způsobit šum, výpadek pixelů, slabý zvuk a další poruchy.

Například prudký vítr může změnit polohu antény, paraboly nebo satelitního konektoru, pokud má uvolněný upevňovací prvek. Odstranění závady a následné nastavení kanálů:

  • Pomalu otáčejte anténou směrem od sebe a k sobě a nastavte směr, ve kterém se kvalita signálu zlepšuje.
  • Najděte optimální bod, kdy televizor začne vysílat kvalitní obraz a zvuk.

Pokud musíte satelitní anténu seřídit, musíte si uvědomit, že budovy a vysoké stromy mohou rušit signál, a seřízení satelitních konektorů je nejlepší neprovádět náhodně, ale pomocí úhlové kalkulačky. Satelitní kalkulačku si obvykle můžete stáhnout jako aplikaci pro chytré telefony nebo najít webovou verzi na internetu.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS