Zálohování iPhonu X / 8/7/6 na počítači s Windows s iTunes nebo bez nich

Jak zálohovat iPhone v počítači? Nechcete používat iTunes k zálohování iPhonu? Tento příspěvek vám pomůže zjistit, jak zálohovat iPhone do počítače s iTunes nebo bez nich.

Chcete zálohovat iPhone v počítači?

V dnešní době si stále více lidí přeje ukládat nejrůznější data přímo na svůj iPhone nebo iPad, protože lidé nemohou žít bez svého milovaného iPhonu a dalších chytrých telefonů. Zálohování se však zdá být velmi důležité, pokud vám byl iPhone ukraden nebo rozbit a nemáte přístup k důležitým datům iOS.

Jak tedy zálohovat data iPhonu, jako jsou fotografie, zprávy, dokumenty, kontakty atd. Д.? A tento příspěvek je velmi užitečný.

PC. Dobré místo pro ukládání a zálohování dat iPhonu.

Kdykoli potřebujete aktualizovat iPhone na iOS 11/12, vyměnit nový iPhone X / 8/8 Plus nebo jen uvolnit více místa v úložišti iPhonu, raději si zálohujte iPhone do počítače s Windows PC nebo Mac. To usnadňuje přístup k datům iPhonu nebo obnovu smazaných či ztracených souborů iPhonu z předchozích záložních souborů.

Tento článek vám ukáže 4 různé způsoby, jak snadno a rychle zálohovat iPhone do počítače.

Jak zálohovat iPhone na iCloud

Zálohování iPhonu nebo iPadu pomocí služby iCloud. skvělý nápad. Umožňuje zálohovat fotografie a videa, nastavení, data aplikací, iMessage, textové zprávy, vyzváněcí tóny atd. Д. Na telefonech iPhone nebo položkách zakoupených v iTunes. Pokud se vám něco stane s telefonem nebo tabletem, budete mít zálohu a přístup k nim odkudkoli s připojením k internetu. iPhone můžete také zálohovat pomocí služby iCloud automaticky nebo ručně.

Krok 1 Otevřete Nastavení na iPhonu nebo iPadu, klepněte na Apple ID v horní části obrazovky a poté klepněte na iCloud, kde můžete zkontrolovat úložiště iCloud a všechny aplikace používající iCloud.

Krok 2 Přejděte dolů a ťukněte na položku iCloud Backup, přepněte přepínač vedle položky iCloud Backup na možnost. iCloud se pokusí automaticky a pravidelně zálohovat iPhone, pokud je připojený k Wi-Fi a připojený k nabíjení.

Krok 3 Klikněte na tlačítko „Zálohovat nyní“ níže a můžete zálohovat iPhone ručně.

Poznámka : iCloud poskytuje zdarma pouze 5 GB úložného prostoru, pokud se rozhodnete svůj iPhone zálohovat, budete pravděpodobně chtít tento úložný prostor měsíčně o něco navýšit.

Jak zálohovat iPhone přes iTunes

Chcete-li vytvořit záložní kopii v iTunes, měli byste nejprve do počítače nainstalovat nejnovější verzi softwaru.

Po úspěšné instalaci připojte miniaplikaci k počítači. Po otevření aplikace se v horní části okna zobrazí ikona telefonu. Klikněte na něj. V levé části nabídky přejděte na položku „Review“. Dále se vám v bloku „Zálohy“ nabídne automatické zálohování. Vyberte tuto možnost.

V pravé části okna klikněte na „Zálohovat nyní“. Může vám být také nabídnuto šifrování záloh pro ochranu vašich dat, například hesel.

Program spustí proces zálohování, jehož průběh můžete sledovat v horní části okna.

READ  Jak přenášet kontakty z iCloud iPhone

Chcete-li obnovit data z iTunes, musíte připojit zařízení k počítači a spustit nejnovější verzi iTunes. Zobrazí se okno.Klikněte na ikonu zařízení. Budete vyzváni k provedení „Obnovení z kopie“. Zkontrolujte datum a velikost příslušné zálohy a vyberte požadovanou.

Jak vytvořit zálohu iPhonu, iPadu, iPodu [Pokyny

Mnozí z vás se jistě setkali s problémem ztráty dat v mobilním zařízení. Může to být způsobeno závadou nebo poruchou v systému nebo nepozorností uživatele. Společnost Apple omezila první dvě možnosti téměř na nulu. S více než dvouletými zkušenostmi s používáním iOS vám mohu říci, že průměrný uživatel, který není rozmazlený vylepšeními Cydia a příležitostným

Umístění aplikací a her do zařízení nepředstavuje hrozbu. Můžete odmítnout jakýkoli druh zálohy a klidně spát. Aktivní uživatelé si však opakovaně přejí, aby si po neúspěšných pokusech vytvořili záložní kopii.

Zálohování do iTunes. Mnoho lidí si jistě všimlo, že iTunes mají vestavěné zálohování, které je ve výchozím nastavení zapnuté. Ano, je to tak. Pro větší pohodlí doporučuji po připojení zařízení vyvolat kontextovou nabídku zařízení (kliknout pravým tlačítkem myši) a vybrat možnost „Vytvořit kopii“. Stejným způsobem ji můžete obnovit i později.

Možnost od společnosti Apple je dobrá, ale ukládá pouze kopie programů a her z App Store. Ostatní aplikace, které byly nainstalovány prostřednictvím služby Installous, iFunBox nebo iFile, se neukládají. A samozřejmě nebudou chráněny tweaky a programy z Cydie. Tato metoda není přijatelná pro žádného uživatele útěku z vězení. Doporučuji vám následující možnosti, jak získat zálohu:

Ukládání kontaktů pro zařízení s firmwarem vyšším než iOS 5 pomocí iCloudu. Velmi jednoduchý a spolehlivý způsob je synchronizace kontaktů s cloudovou službou iCloud. 1. Vytvoření účtu Apple ID (pokud jej máte, tento bod přeskočte). 2. Přejděte do iCloudu v nastavení zařízení iOS. iCloud

Aktivace synchronizace kontaktů pomocí přepínače Kontakty. 4. Pokud jsou kontakty uloženy na kartě SIM, můžete je zkopírovat do zařízení podle následujících pokynů. Pokud nemáte digitální kopii kontaktů, přejděte k dalšímu bodu. 5. Otevření webové stránky iCloud.com a zadejte své údaje Apple ID.

Přejděte do aplikace Kontakty na webu iCloud.com. Pokud byly kontakty v telefonu, automaticky se zkopírují do účtu iCloud (samozřejmě za předpokladu, že máte připojení k internetu).

Zadejte kontakty ručně (pomocí ikony) nebo je importujte (pokud máte kopii kontaktů ve formátu vCard).

Všechny! Pokud nyní přidáte kontakt v zařízení, automaticky se synchronizuje a zobrazí se ve vašem účtu iCloud.Kontakty se automaticky přenesou do zařízení! Nyní budou vaše kontakty spolehlivě uloženy, i když aktualizujete své zařízení na novou verzi systému iOS nebo nedej bože ztratíte.

Zálohování kontaktů pro zařízení se systémem před iOS 5. Jako uživatel systému Android jsem si zvykl ukládat kontakty do svého účtu Gmail. Je to velmi jednoduché, pohodlné a nejdůležitější je, že synchronizaci s Gmailem dnes podporují téměř všechna zařízení na všech platformách.

Doporučuji použít tento způsob. Vytvoření účtu Gmail je zdarma a trvá 3-5 minut. Výhody jsou viditelné pouhým okem. Kontakty lze pohodlně zálohovat, obnovit v zařízení, přenést do jiného zařízení a jednoduše upravovat. Další informace o ukládání a synchronizaci kontaktů pomocí služby Gmail najdete zde.

Zálohování aplikací z Cydie. Náš milovaný a respektovaný pan Jay Freeman (Saurik) se obtěžoval zálohovat naše vylepšení ve svém výtvoru Cydia. Podobně jako iTunes propojuje Cydia váš účet se zařízením a ukládá seznam nainstalovaných vylepšení. Chcete-li zobrazit seznam, musíte vstoupit do sekce „Správa účtů“ a vybrat možnost „Instalovatelné nákupy“.

READ  Kam zmizely fotky z iPhonu?. Hlavní důvody, proč z iPhonu mizí fotografie

Zatímco se však Saurik staral o nás, staral se také o své kolegy tweak makery. Ukládá pouze vylepšení zakoupená v Cydii (o tom, jak nakupovat v Cydii, si můžete přečíst zde).

Úplné zálohování dat. Všemi oblíbená Cydia má dvě vylepšení xBackup a PKGBackup. V současné době jedno z nejlepších řešení zálohování pro iOS. Přečtěte si více o PKGBackup. V nastavení tohoto vylepšení je na výběr několik možností zálohování. Může být uložena lokálně v počítači nebo na serveru aplikace. Můžete si vybrat úplnou nebo částečnou zálohu (kontaktů, nastavení nebo aplikací).

Zálohování iPhonu v iTunes

Někteří si možná správně všimli, že záloha v počítači se systémem Windows se vytváří také prostřednictvím iTunes. Tuto metodu jsme podrobně popsali dříve. Zároveň však zůstala bez povšimnutí možnost vytvořit zálohu přes iCloud pomocí stejného nástroje iTunes.

Takže. Připojte iPhone k počítači pomocí kabelu a spusťte iTunes. Poté přejděte na „Procházet“, zaškrtněte ikonu iCloud a klikněte na „Vytvořit kopii nyní“. Pokud již bylo Apple ID přihlášeno do iTunes, začne se všechna data nahrávat na servery společnosti Apple. Nezapomeňte však, že tato metoda zálohování vyžaduje připojení k internetu.

Obnovení dat prostřednictvím iTunes

Obnovení zálohy by samozřejmě nemělo být problémem. Postup je naprosto stejný jako při ukládání zálohy do počítače.

Znovu připojte iPhone k počítači, otevřete iTunes a v části „Review“ klikněte na „Recover from Copy“. Předtím nezapomeňte zaškrtnout políčko iCloud.

Ačkoli je zálohovaná v počítači, můžete ji obnovit i v telefonu. Samozřejmě pouze v případě, že záloha byla nahrána na účet iCloud.

Jak zálohovat na iCloud před koupí nového iPhonu

Další způsob, jak vytvořit úplnou zálohu souborů ve smartphonu před zakoupením iPhonu. Používá službu cloudového úložiště iCloud. iCloud. Oficiální služba cloudového úložiště vytvořená speciálně pro uživatele Apple. Nahraná data jsou uložena na serverech společnosti Apple, takže se nemusíte obávat o bezpečnost ani soukromí.

Navíc můžete své soubory kdykoli a na jakémkoli zařízení iPhone najít, sdílet je nebo je použít k obnově zařízení. Po zálohování můžete data kdykoli přesunout do nového iPhonu.

Chcete-li přesunout soubory z iCloudu do paměti nového zařízení iPhone, postupujte podle následujících pokynů:

Připojení iPhonu k internetu. Nejlepší je používat sítě Wi-Fi, protože velikost zálohy může vést ke ztrátě provozu. Také je třeba zkontrolovat paměť zařízení (množství místa).

Přejděte do Nastavení, pak na svůj účet a klepněte na iCloud. Pokud používáte iOS 10.2 nebo starší, vyberte Nastavení a poté iCloud.

Klikněte na „Zálohování iCloud“ (nebo „Zálohování“ pro iOS 10).2 a starší verze). Zkontrolujte, zda je iCloud zálohován. povoleno ve vašem zařízení.

Nyní klikněte na „Backup Now“ a zůstaňte připojeni k síti Wi-Fi, dokud nebude zálohování dokončeno.

Jakkoli je iCloud spolehlivý, má také několik nevýhod. Patří mezi ně:

  • S bezplatným tarifem získáte pouze 5 GB úložiště na iCloudu. Pokud vaše data přesáhnou tuto hodnotu, bude možná nutné zakoupit další úložiště;
  • K vytvoření kopie potřebujete připojení k internetu;
  • Zálohování může trvat dlouho (v závislosti na připojení);
  • Obnovení zálohy do nového smartphonu může způsobit odstranění nových dat.

Jak zálohovat, obnovit iPhone 13 / 12 bez iTunes a počítače

Stejně jako iTunes má i iCloud pro zálohování a obnovu iPhonu 12 pro / mini bez počítače mnoho nevýhod. Prostřednictvím úložiště iCloud můžete například zdarma zálohovat data až do velikosti 5 GB. Tento proces je také velmi časově náročný a vyžaduje vysokorychlostní připojení k internetu. Nejen to, budete muset obnovit celou zálohu iCloudu, protože neexistuje možnost selektivního obnovení. Případně můžete tuto metodu použít až po vyčištění zařízení. Pokud přesto chcete použít tuto metodu, zde je návod, jak zálohovat obnovení iPhonu 12 pro mini bez počítače.

READ  Odemknutí iPhone 4s Apple ID

1.Záloha

Nyní přejděte na „iCloud“, poté na „Zálohování na iCloud“ a zapněte přepínač „Zálohovat na iCloud“.

Obnovení

Nyní, když víte, jak zálohovat iPhone bez iTunes, je čas zjistit, jak obnovit iPhone ze zálohy iCloudu.

zálohovat, iphone, počítači

Nejprve je třeba vymazat informace ze zařízení, přejděte do „Nastavení“, vyberte „Základní“ a poté „Obnovit“. Nyní vyberte „Vymazat obsah a nastavení“ a klikněte na „Vymazat iPhone“. Po dokončení se zařízení restartuje.

Poté se musíte přihlásit ke svému účtu iCloud, který jste zálohovali. Na další obrazovce vyberte požadovanou zálohu a počkejte na dokončení procesu.

Umístění zálohy iTunes (navigace a změna)

Klikněte na panel nabídky vyhledávání, zadejte: ~ / Knihovna / Podpora aplikací / MobileSync / Zálohování / a stisknutím tlačítka Návrat vyhledejte zálohu iTunes v počítači Mac.

Pokud vytváříte konkrétní zálohu, spusťte iTunes, zvolte Nastavení, klikněte na Zařízení, klikněte na ovládací tlačítko požadované zálohy a zvolte Zobrazit ve Finderu, abyste našli umístění zálohy iTunes.

Můžete přejít přímo na: \ Uživatelé \ (uživatelské jméno) \ AppData \ Roaming \ Apple Computer \ MobileSync \ Zálohování \.

zálohovat, iphone, počítači

Můžete také sledovat níže uvedené nástroje:

Krok 1 Vyhledejte vyhledávací panel: V systému Windows 7 klikněte na tlačítko Start. V systému Windows 8 klikněte na lupu v pravém horním rohu. V systému Windows 10 klikněte na vyhledávací panel vedle tlačítka Start.

Krok 2 Zadejte% appdata% Vrátit Otevřít složky (Zálohování Apple Computer MobileSync).

Ve výchozím nastavení iTunes ukládají záložní kopii iPhonu na disk C. Umístění zálohy iTunes však můžete změnit ručně.

Pokud je záloha iTunes poškozená, stačí složku volně odstranit.

iTunes uloží zálohu iPhonu do souboru knihovny a nelze ji otevřít přímo. Pokud chcete zobrazit nebo načíst zálohu iTunes, přejděte na další část.

Jaké je nejlepší řešení zálohování pro iPhone?

Lze spekulovat o tom, které záložní řešení je lepší. Každá z těchto možností je však lepší než žádné úložiště. Pokud nechcete platit za cloudové úložiště iCloud, začněte alespoň pravidelně zálohovat v iTunes. A abyste měli maximální klid, můžete zálohovat také na iCloud a podle potřeby vytvářet zálohy v iTunes.

Pohodlí zálohování iCloud spočívá v jeho bezproblémovém fungování, nejčastěji v noci, během spánku. Považujte ji za nezbytnou ochranu svých dat. A není 59 měsíčně hodně klidu??

V některých situacích je zálohování v iTunes lepší. Když vyměníte iPhone za nový model, musíte co nejrychleji obnovit data. V této situaci je záloha iTunes přesně to, co potřebujete. Rychlost obnovy dat z iCloudu je omezena rychlostí vašeho přístupu k internetu. Zálohování v iTunes probíhá přes kabel rychlostí desítek MB/s.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS