Jak deaktivovat internet na telefonu

Do roku 2019 jsou lidé zvyklí používat internet na jakémkoli zařízení. Není žádný rozdíl, kam jít do sítě. Může to být plnohodnotný počítač nebo kompaktní smartphone. V každém případě je přístup k internetu snadno a pohodlný.

V některých situacích budete možná muset být odpojeni přístupem k síti. Podobná nutnost se objeví, když:

 • Člověk nechce používat internet.
 • Uživatel nechce dostávat oznámení od sociálních sítí a poslů.
 • Chtěl bych ušetřit nabíjení baterie.
 • Provoz je navíc placen.
 • Je nutné, aby smartphone fungoval rychleji.

Všechny tyto příklady jsou pouze seznam nejoblíbenějších situací, kdy lze internet odpojit. Každá osoba si určuje, zda by měl používat přístup k síti nebo ne.

Po odpojení internetu bude mnoho omezeno funkcí smartphonu. Například nebude možné používat sociální sítě, okamžité posly, některé služby a hry.

Zadejte heslo a nastavte

Většina bezdrátových sítí potřebuje heslo pro připojení. Pokud to nebylo nainstalováno, pak se může každý připojit. Pak se zvažují různé způsoby získání bezdrátového přístupu k internetu.

zakázat, wi-fi, telefonu

V nastavení

Prostřednictvím nastavení smartphonů můžete poskytnout přístup k bezdrátové síti. To bude muset podniknout takové kroky:

 • Přejděte do nastavení a stiskněte ikonu s obrázkem zařízení.
 • Vyberte sekci, která je věnována Wi-Fi.
 • Je nutné umožnit práci s Wi-Fi, aktivovat odpovídající přepínač.
 • Musíte si prohlédnout seznam dostupných bezdrátových sítí a vybrat ten, který je nezbytný tím, že na něj sklouznete.
 • Otevře se okno zadávání hesla.
 • Zde musíte zadat bezpečnostní klíč této sítě a proklouznout tlačítkem „Připojit“.
zakázat, wi-fi, telefonu

Chcete.li zkontrolovat správnost zadání hesla, je vhodné vložit kontrolu do řádku „Zobrazit heslo“. Pokud je to správné, bude navázáno připojení.

V ovládacím panelu

Uživatel obvykle používající oponu v horní části obrazovky dostává různá oznámení. Abychom se s nimi seznámili, je nutné jej otevřít přesunutím prstu z horní strany obrazovky dolů. Zprávy budou mít widgety nastavení, z nichž jeden je navržen pro Wi-Fi.

Chcete.li pokračovat v práci, klikněte na ikonu, na které je zobrazen kruhový sektor. Telefon ukládá přihlášení a hesla sítí, ke kterým kdysi připojil. Pokud je jeden z nich přítomen a přístupový klíč se nezměnil, smartphone se připojí v automatickém režimu. Pokud vstup do této sítě nebyl dříve vytvořen, je nutné nainstalovat požadované parametry prostřednictvím nastavení telefonu.

V oznámeních

Spojení prostřednictvím oznámení je relevantní v případech, kdy uživatel již pracoval se sítí, ale heslo bylo v něm změněno. V tomto případě přichází odpovídající zpráva, která říká o potřebě vstoupit do bezpečnostního klíče. Chcete.li to představit, musíte vyklouznout oznámením. Výsledkem je, že se objeví okno pro vstup. Pokud zadáte správnou kombinaci, pak bude přístup obnoven.

READ  jak nahrávat fotografie do cloudu na iPhonu. iCloud.com

Připojení přes WPS

Použití bezdrátové sítě je nezbytné nejen na těch zařízeních, na nichž existuje příležitost vytočit heslo, ale také na těch, kde pro to nejsou žádné možnosti. K tomu vývojáři poskytli schopnost používat připojení pomocí WPS, které je k dispozici na různých typech zařízení, včetně smartphonů s Androidem.

Aby bylo možné připojení prostřednictvím WPS možné, musí být povolení k tomu nainstalováno v nastavení routeru. Chcete.li připojit smartphone, měli byste provést následující akce:

 • Otevřete nastavení telefonu.
 • Přejděte do sekce „Síť a internet“. V různých verzích operačního systému může mít různá jména, ale budou mít podobný význam.
 • Musíme jít do pododdílu věnované Wi-Fi a otevřít „nastavení“.
 • Dále musíte vybrat „WPS-Division“.
 • Musíte stisknout tlačítko WPS na routeru. V tomto případě bude dán signál, který obdrží smartphone.
 • Dále musíte sklouznout na řádku „WPS Push“. K tomu bude přiděleno krátké období. Pokud uživatel nemá čas, budete muset znovu kliknout na toto tlačítko.

Poté bude síť připojena.

Pokud chybí tlačítko WPS na routeru, musíte kliknout na „WPS PIN ENTRIC“. Pak musíte zadat příslušnou kombinaci. Připojení stisknutím tlačítka nebo použitím kódu PIN je považováno za méně bezpečné ve srovnání se vstupem pomocí hesla. Pokud uživatel nebude používat WPS, musí tuto možnost zakázat v nastavení routeru.

Zadejte heslo a nastavte

Většina domácích sítě Wi-Fi je chráněna heslem. Pro přístup k internetu musí být zavedeno. Existuje několik způsobů, jak toho dosáhnout.

V nastavení

Metoda je vhodná při připojení ze standardní aplikace „Nastavení“. Poté, co uživatel dokončí vyhledávání sítě ve výše popsaném způsobu, musí:

Poté dojde k připojení a bude možná výměna dat.

Pro vchod musíte z seznamu kliknout na požadovanou síť a poté zadat heslo.

V ovládacím panelu

Další metoda připojení je přes panel rychlého přístupu, který se mnohem častěji nazývá „opona“. Zde je postup mnohem snazší. Budete potřebovat:

 • Zavolejte záclonu a spusťte prst ve směru z horní části obrazovky k spodnímu;
 • Stiskněte ikonu Wi-Fi a podržte ji několik sekund;
 • V seznamu, který se otevírá, vyberte požadovanou síť a klikněte na ni;
 • V objevovaném okně, které se objeví, zadejte heslo;
 • Klikněte na „OK“.

Pokud se dříve uživatel připojil k síti, je na odpovídajícím symbolu v „oponu“ dostatek jednorázového stisknutí. Systém ví, jak si pamatovat heslo. Proto to představí automaticky. Je pravda, že za to je na prvním vstupu nutné dát checkplace naproti frázi „Pamatujte na heslo“.

V oznámeních

Prostřednictvím oznámení jsou připojeny k síti, se kterou se připojení dříve objevilo, ale heslo, ke kterému bylo změněno. Metoda se také používá, pokud dříve, když při zadání vstupu, nebyla zaškrtávací značka nastavena naproti položce „Pamatujte“.

READ  Senzor v telefonu nefunguje po kontaktu s vodou. Doporučujeme vložit telefon do rýže!

V takových situacích systém najde požadovaný přístupový bod Wi-Fi a zobrazuje zprávy o potřebě zadat heslo pro připojení. Chcete.li to provést, budete muset provést následující akce:

 • Zavolejte nabídku oznámení nakreslením ve směru od horního okraje obrazovky k dolnímu;
 • Klikněte na správnou zprávu;
 • V objevovaném okně, které se objeví, zadejte heslo;
 • Klikněte na „OK“.

Připojení přes WPS

WPS. Technologie, která vám umožní připojit se ke routeru, i když je uživatel neznámý heslo. Je podporována většinou moderních mobilních zařízení. Je však třeba si uvědomit, že takové spojení se neliší v zabezpečení. data přenášená v síti mohou snadno zachytit. Proto byste se neměli připojit ke routeru někoho jiného. Tuto techniku ​​lze použít pro vaši vlastní, pokud jste zapomněli heslo a nemáte čas na objasnění.

WPS umožňuje připojit se k zabezpečené síti.

Pro použití připojení WPS je třeba provést následující akce:

 • Spusťte standardní aplikaci nastavení Android;
 • Přejděte do sekce „Síť a internet;
 • Otevřete pododdíl „wi-fi„;
 • Zavolejte na nabídku divize;
 • Vyberte bod „Nastavení“;
 • Vyberte „WPS-Division“;
 • Počkejte na dokončení hledání sítí;
 • Klikněte na pravý.

Pro použití WPS je možné jej zahrnout do routeru. Obvykle má zařízení fyzické tlačítko s odpovídajícím podpisem. Před připojením musí být stisknuto. Pokud se tak nestane, smartphone jednoduše nevidí signál, který router produkuje.

Blokování pomocí Wi-Fi a mobilního internetu na chytrých telefonech

Chcete.li blokovat přístup k internetu na telefonu, můžete použít několik metod. To může být uspořádáno jak interními schopnostmi zařízení, tak pomocí aplikací třetích stran. Blokování připojení k internetu je nejčastěji prováděno na dětských zařízeních, aby se během studií nemohly zúčastnit sítě a nezakoplé na stránky šokujícím nebo pornografickým obsahem. Dnes bude podrobně projednáno o tom, jak zablokovat internet na telefonu dítěte a nejoblíbenější způsoby, jak si to uvědomit.

Jednou z nejjednodušších a nejspolehlivějších metod blokování je použití fondů v samotném smartphonu. Jakýkoli moderní telefon může nakonfigurovat ochranu a důvěrnost některých dat instalací kódu PIN, hesel, grafických klíčů. To se provádí nejen pro celý operační systém, ale také pro každý jednotlivý program a službu. Taková funkce umožňuje plně ovládat chování dětí při používání gadgetů, blokovat nejen připojení k internetu, ale také opravit spotřebovaný provoz a omezit jej a omezit jej.

Kromě této metody existují i ​​jiné neméně efektivní, ale mají metody jejich nuancí:

 • Nastavení zařízení;
 • Použití aplikací a programů;
 • Odpojit provoz prostřednictvím operátora nebo poskytovatele;
 • Použití funkce „rodičovské kontroly“ se stejným poskytovatelem nebo operátorem.

Důležité! Tyto metody mají své vlastní vlastnosti, výhody a nevýhody, proto, aby si vybrali nejlepší možnost, měl by člověk pocházet z individuálních potřeb, schopností a věku dětí.

„Rodičovská kontrola“ od poskytovatele

Někteří operátoři nabízejí možnost „rodičovské kontroly“, která vám umožňuje omezit přístup do sítě pro dítě. Takovou funkci lze nalézt v:

  Sledujte, kde je vaše dítě, ovládejte nastavení svého telefonu a přístup k webům náklady na službu. 5 /den pro první profil dítěte. Plus 1 /den pro každý další profil „černého seznamu“ pro děti. Hovory a SMS, příchozí a odchozí. Pomozte svému dítěti vytvořit bezpečný kruh komunikace. Platba. 1,5 /den „Rodičovská kontrola“. 5 /den „Rodičovská kontrola“. Cena. 9 /den.
zakázat, wi-fi, telefonu

Podmínky a náklady se liší v závislosti na společnosti. Ne všichni poskytovatelé komunikace nabízejí kontrolu přesně přes internetový provoz. To rozpoznat individuálně.

READ  Jak přenést data z jednoho telefonu do druhého. Použití účtu Google

Aby omezili internet na dítě, rodiče si pro sebe vyberou pohodlný způsob. Nyní to lze provést jak pomocí samotného smartphonu, tak prostřednictvím telekomunikačního operátora. To platí pro úplné blokování a dočasná omezení.

Nastavení Android

Přesnější nastavení připojení lze provést v odpovídající části konfigurace parametrů Androidu. Chcete.li vypnout internet tímto způsobem, chovejte se takto:

Rozbalte hlavní nabídku smartphonu a vyberte „Nastavení“

V nabídce, která se objeví, přejděte do části „Připojení“.

Chcete-li vypnout Wi-Fi, přeložte přepínač do neaktivního stavu naproti odpovídajícímu bodu.

Deaktivace přenosu dat prostřednictvím mobilního internetu, v části „Používání dat“, poté vypněte parametr „mobilních dat“.

Zde můžete přidat nové sítě ručně, určit omezení používání provozu, vyberte SIM kartu pro připojení k síti.

Jak nastavit dopravní limit

Pokud tarif zahrnuje omezující mobilní provoz, pak je lepší jej nastavit do nastavení telefonu, aby se nepřekonal nad překročením výdajů. Uživatel tedy nemusí ovládat megabajty ručně, protože telefon vypne internet na limitu na limitu samostatně. Na Androidu se tento postup provádí následovně:

 • Přejděte do nastavení zařízení.
 • Otevřete část „Síť a internet“.
 • Přejděte do nastavení „databáze“.
 • Otevřete „varování a omezení“ a aktivujte možnost dopravního limitu.
 • Uveďte požadované omezení v megabajtech nebo gigabajtech.

Operační systém iOS nemá vybudovaný nástroj pro omezení provozu. Smartphone shromažďuje pouze statistiky, ale neblokuje přístup k internetu nebo varuje majitele. Chcete.li nakonfigurovat a přijímat oznámení, můžete použít aplikaci Widget Third.Party Data Widget.

Aplikace pro rodičovskou kontrolu-top-5

V roce 2020 bylo několik možností nejlepšími aplikacemi pro rodičovskou kontrolu. Všichni pracují na jakékoli platformě a jsou vhodné spravovat.

Nyní je prezentováno mnoho aplikací, programy za účelem omezení přístupu k internetu nebo jeho určité části pro dítě. Stojí za to být vedeno především tím, jaký účinek chce rodič získat a do jaké míry se předpokládá kontrola.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS