Jak vypnout nouzový režim v telefonu Lenovo?

Stiskněte a podržte tlačítko napájení. V zobrazené nabídce vybereme možnost „Restartovat“. „Dobře“. Smartphone se automaticky restartuje v normálním režimu.

V okamžiku zapnutí systému je třeba stisknout klávesu „F8“ nebo použít kombinaci kláves „Shift F8“. Zobrazí se nabídka s možnostmi spouštění. Tuto možnost použijte pouze v případě, že se vyskytne problém s počítačem a není možné se dostat na plochu notebooku Lenovo.

Co je nouzový režim?

Než se dozvíte, jak nouzový režim vypnout, stojí za to podívat se blíže na to, co to je.

Nouzový režim je stav zařízení, ve kterém se spouštějí pouze systémové aplikace. Pomáhá v případech, kdy je problém s výkonem nebo výdrží baterie. Pokud však takové problémy nemáte, pak vám tato funkce pouze zabrání, protože zakáže všechny stažené aplikace a dokonce skryje jejich ikony.

Obecně se tato možnost používá k odinstalování nežádoucích programů. Řekněme, že máte spoustu odpadu, který zpomaluje systém vašeho smartphonu natolik, že ho prostě nemůžete vyčistit. Pak stačí zapnout nouzový režim a odstranit vše nepotřebné. Nejdůležitějším problémem však není dostat se do nouzového režimu, protože telefon Lenovo se do nouzového režimu dostává velmi snadno, ale vrátit vše zpět.

Způsoby povolení nouzového režimu

Zařízení můžete do nouzového režimu přepnout samostatně několika způsoby, které nezávisí ani tak na verzi operačního systému, ale spíše na výrobci mobilního zařízení.

Použití nabídky služeb

Nejoblíbenější metoda. Chcete-li vyvolat servisní nabídku, stačí stisknout tlačítko napájení a podržet je stisknuté po dobu 5 sekund.

Po zobrazení servisní nabídky neuvolňujte tlačítko po dobu několika sekund, dokud se neobjeví výzva k přechodu do nouzového režimu. Po potvrzení se operační systém restartuje bez aplikací třetích stran. Bude však možné je odstranit, vyčistit smartphone, změnit nastavení.

Pro smartphony Honor, ZTE, Huawei

Zde se první metoda nepoužije. Spuštění systému Android v nouzovém režimu se na těchto zařízeních provádí následujícím způsobem:

 • Vypněte telefon (stiskněte tlačítko napájení, zatímco je zobrazena nabídka služeb. vyberte „Vypnout“);
 • stiskněte tlačítko snížení hlasitosti;
 • Zapněte smartphone;
 • Jakmile se na displeji zobrazí logo výrobce, uvolněte tlačítko;
 • Poté by zařízení mělo přejít do nouzového režimu.

TIP. Pokud tento tip nefunguje, zkuste podržet tlačítko hlasitosti po zobrazení úvodní obrazovky místo bezprostředně před zapnutím miniaplikace.

Pro smartphony Samsung, Meizu

Tyto značky mají speciální algoritmus pro spuštění systému Android v nouzovém režimu:

 • vypněte svůj smartphone;
 • Zapněte jej a po zobrazení úvodní obrazovky stiskněte tlačítko hlasitosti směrem dolů (někdy je třeba současně stisknout tlačítko napájení);
 • Telefon musí přejít do nouzového režimu.

Po diagnostice zařízení, identifikaci problémů a jejich odstranění můžete nouzový režim vypnout jednoduchým standardním restartem.

READ  Jak odstranit reklamu z telefonu Samsung

VAROVÁNÍ. U některých smartphonů (například u některých modelů Honor) nemá manipulace s tlačítky žádný účinek. Chcete-li telefon se systémem Android restartovat v nouzovém režimu, musíte jej připojit k počítači pomocí speciálního nástroje HiSuite.

Co je nouzový režim v zařízení Lenovo?

Nouzový režim smartphonu Lenovo je provozní režim, ve kterém jsou spuštěny pouze nejnutnější programy a služby a všechny ostatní, včetně předinstalovaných a nainstalovaných aplikací, jsou v deaktivovaném (neaktivním) stavu.

Stisknutím klávesy F4 nebo 4 přejdete do nouzového režimu, při řešení problémů se systémem Windows 10 můžete použít i další specifické režimy. Pokud chcete do operačního systému vstoupit běžným způsobem, stiskněte na klávesnici Enter.

Proč potřebujete v systému Android nouzový režim?

Operační systém Android se stal tak oblíbeným a žádaným díky své demokratičnosti. Uživatel zde může provádět mnoho různých operací, které by v jiném operačním systému byly nedostupné. Instalace softwaru třetích stran, ruční úpravy systémových souborů mohou způsobit, že se vzhled a fungování telefonu se systémem Android změní k nepoznání. I když můžete přijmout nový vzhled, vzdát se běžného provozu může být obtížné. V systému dochází k chybám, zamrzání, brzdění. To vše vás znervózňuje a dělá vám starosti.

Jak zakázat nouzový režim v systému Android Samsung

V tomto případě připravil systém Android pro své uživatele nouzový režim, ve kterém mohou fungovat pouze systémové aplikace. Tato možnost je nezbytná pro diagnostiku zařízení. Tento režim se v systému Android nazývá nouzový režim, což v doslovném překladu znamená „bezpečný režim“.

Důležité! V nouzovém režimu můžete odinstalovat aplikaci, která způsobila všechny problémy, odstranit chyby a vrátit se do normálního pracovního režimu.

 • Nestabilní. aplikace „padají“, zavírají se, nereagují okamžitě na výzvy při zapnutí nebo spuštění. Uživatelé v tomto případě kladou vše na výskyt virů, které narušují.
 • Antivirový software se problémů vždy nezbaví. Proto se uživatelé vždy snaží vyřešit problém kardinálně. obnovit tovární nastavení telefonu, odstranit všechny soubory spolu s užitečnými a škodlivými aplikacemi. Ale jednoduše nevědí o nouzovém režimu, že je možné zkontrolovat telefon na přítomnost virů bez použití antivirového softwaru a smazání důležitých dat. Všechny viry lze ručně odstranit v nouzovém režimu.
 • K poruchám dochází proto, že některý software záměrně nebo neúmyslně ovlivňuje Wi-Fi a Bluetooth. Uživatel tak má spoustu problémů s přístupem na internet, připojením bezdrátových zařízení. Takové aplikace je možné detekovat a vyčistit od nich zařízení v nouzovém režimu.

Aktivace nouzového režimu

Odmítnutí oznámení

Dnešní chytré telefony se systémem Android jsou bezpochyby dobré a produktivní, ale nad automatickým přehráváním nainstalovaných aplikací máte jen malou kontrolu a nemůžete zabránit zobrazování oznámení.

A i tato možnost, jakkoli se může zdát bezvýznamná, může být příčinou nemožnosti ukončit jednou načtený nouzový režim. Uživatel by tedy měl zakázat nepotřebná nebo zjevně problematická oznámení z mobilních aplikací, aby se situace napravila:

 • Vyhledejte aplikaci, jejíž oznámení brání majiteli zařízení v opuštění nouzového režimu, a posuvník vedle ní jednou klepnutím přesuňte do polohy „Zakázáno“.

Tip: Chcete-li konečně vypnout nouzový režim systému Android, je nutné vrátit posuvník, který zvyšuje prioritu aplikace, do polohy „Zakázáno“.

Odinstalování programu

Normální restart nám tedy nepomohl a po opětovném zapnutí gadgetu smartphone opět vstoupí do nouzového režimu. Udělali jste vše správně a při zapnutí jste stiskli pouze tlačítko „Power“. V tomto případě se s největší pravděpodobností jedná o problém s fungováním systémových souborů. K tomu často dochází po spuštění aplikace třetí strany nebo dokonce viru.

READ  Jak vrátit ikonu telefonu na Android

Připomeňte si, co problému předcházelo? Možná jste si nainstalovali program, aplikaci nebo hru? To se často stává u programů, které nebyly staženy ze služby Google Play, ale z internetu.

 • Vyhledání podezřelé aplikace na ploše.
 • položte prst na aplikaci a podržte jej tam, dokud se neobjeví další okno s výzvou k výběru možnosti „odinstalovat“.
 • Souhlas s akcí.

Pokud se aplikace neodinstaluje nebo se okno nechce zobrazit, zkuste jiný způsob:

Doporučuji vám odinstalovat všechny programy, které nepotřebujete.

Jak se odpojit: 2 možnosti

Stejně tak je důležitá otázka deaktivace nouzového režimu. Předtím je nutné restartovat zařízení a poté použít jednu z následujících možností.

První možností je odinstalovat

 • Telefon se zapne, po restartu se nouzový režim automaticky deaktivuje.
 • Pokud nedošlo k automatickému obnovení nouzového režimu, musíte odstranit poslední nainstalovanou aplikaci. To provedete tak, že přejdete do nabídky aplikací a klepnete na možnost Nastavení.
 • Pokud aplikaci vyberete, nabídne se možnost Odinstalovat. Tuto možnost musíte klepnout.
 • Po provedení těchto kroků restartujte zařízení.
zakázat, nouzový, režim, telefonu, lenovo, baterie

Druhý způsob zakázání

Pokud první metoda nefunguje, můžete vyzkoušet druhou metodu. obnovení továrního nastavení:

 • Nejprve v nabídce vyberte možnost Nastavení a poté v kontextové nabídce vyberte možnost Zálohování a resetování.
 • V navržené nabídce vyberte možnost Obnovit tovární nastavení a poté možnost Obnovit smartphone/tablet.
 • Odstranit vše. Poté bude zařízení jako nové. Mějte však na paměti, že všechny nainstalované aplikace a osobní údaje budou odstraněny. Zůstávají pouze tovární nastavení nastavená výrobcem.
zakázat, nouzový, režim, telefonu, lenovo, baterie

V nouzovém režimu se tak načte pouze nezbytný počet programů a nástrojů a pouze nezbytné komponenty. Právě kvůli zabezpečení uživatelských dat výrobci vyvinuli výše uvedený režim a aplikace budou spouštěny pouze ty, které výrobce telefonu. Všechny ostatní programy, které uživatel nainstaloval, mohou představovat určitou hrozbu, a proto budou zakázány.

I když měl telefon vážné problémy a ve standardním režimu neprovádí základní funkce, může stále fungovat v nouzovém režimu. Pokud se například baterie začne příliš rychle vybíjet nebo nefunguje tlačítko pro volání, můžete před odevzdáním zařízení do opravy zkontrolovat jeho funkčnost v tomto servisním režimu.

Nouzový režim Android je speciální provozní režim operačního systému Android, který slouží k odhalování a opravě chyb a závad způsobených nainstalovanými aplikacemi v mobilním zařízení. „Nouzový režim v telefonu nebo tabletu se systémem Android umožňuje diagnostikovat problém v mobilním zařízení.

Ne všichni uživatelé vědí o existenci operačního systému Andro

Při používání smartphonu nebo tabletu může docházet k chybám, zamrzání nebo restartování hardwaru. V takovém případě je třeba identifikovat problém, aby mobilní zařízení mohlo pokračovat v normálním provozu bez jakýchkoli závad.

Zavedení nouzového režimu v operačním systému Android funguje podobně jako nouzový režim ve Windows. Do mobilního zařízení se načtou potřebné systémové aplikace, všechny ostatní programy: lunchery, widgety atd. д., Nebudete moci používat automatické spouštěcí obrazovky, které se spouštějí při startu systému.

Po přechodu do nouzového režimu se na obrazovce nezobrazí mnoho aplikací třetích stran.

READ  Baterie telefonu se nenabíjí z nabíječky. Vyčistěte nabíjecí port

V případě problémů se zařízením nezbývá nic jiného než vstoupit do nouzového režimu systému Android a zjistit příčinu poruchy telefonu. Uživatel ocení rychlost čistého telefonu se systémem Android, který není zatížen různými aplikacemi třetích stran.

Hlavní důvody, které vedou uživatele k přechodu do nouzového režimu systému Android

 • Kontrola aplikací ovlivňujících váš smartphone nebo tablet.
 • Odinstalování aplikace, pokud ji nelze odstranit obvyklým způsobem.
 • Nelze přistupovat k nabídce kvůli viru.

Pokud se smartphone nebo tablet zotaví z problému v nouzovém režimu, je jasné, že příčinou je jedna z nainstalovaných aplikací. Uživatel musí pouze identifikovat problémový program.

Znovu přejděte do normálního provozního režimu telefonu, postupně zapněte aplikace a zkontrolujte fungování zařízení. Podobně lze zjistit aplikaci, která má negativní dopad na mobilní zařízení.

Samozřejmě se nejedná o všelék na řešení problémů, v některých případech může být nutné obnovit tovární nastavení smartphonu nebo provést závažnější operace.

V tomto článku najdete pokyny, jak vstoupit do nouzového režimu v systému Android a jak nouzový režim v systému Android zakázat.

Jak zakázat: 2 možnosti

Stejně důležitá je i otázka deaktivace nouzového režimu. Předtím je třeba restartovat zařízení a poté použít jednu z navrhovaných možností.

První možnost zakázání

 • Telefon se zapne, po restartu se nouzový režim automaticky deaktivuje.
 • Pokud k automatickému obnovení nouzového režimu nedošlo, je třeba odinstalovat poslední nainstalovanou aplikaci, k čemuž je třeba v nabídce aplikací vybrat možnost Nastavení.
 • Pokud tuto aplikaci vyberete, nabídne se možnost Odinstalovat. Toto je možnost klepnout na.
 • Po provedení těchto kroků restartujte zařízení.

Druhá možnost zakázání

Pokud první metoda nepřinese požadovaný výsledek, můžete vyzkoušet druhou metodu. obnovení továrního nastavení:

 • Nejprve v nabídce vyberte možnost Nastavení a v rozšířené nabídce se dotkněte možnosti Zálohovat a resetovat.
 • V navržené nabídce vyberte možnost Obnovit tovární nastavení a poté možnost Obnovit smartphone/tablet.
 • Smazat vše. Poté bude zařízení jako nové. Mějte však na paměti, že všechny nainstalované aplikace a osobní údaje budou vymazány. Zůstane pouze tovární nastavení nastavené výrobcem.

V nouzovém režimu se tedy načte pouze potřebný počet programů a nástrojů, pouze nezbytné komponenty. Výše uvedený režim byl vyvinut výrobci z důvodu bezpečnosti uživatelských dat a aplikace budou spouštěny pouze ty, které nainstaloval výrobce zařízení. Všechny ostatní programy, které uživatel nainstaloval, mohou představovat určitou hrozbu, a proto budou zakázány.

I když se v telefonu vyskytly závažné problémy a telefon již neprovádí základní funkce ve standardním režimu, může stále fungovat v nouzovém režimu. Pokud se například baterie vybíjí příliš rychle nebo nefunguje tlačítko volání, můžete jej před odevzdáním do opravy vyzkoušet v tomto servisním režimu.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS