Jak povolit noční režim na iPhonu

Kvalita fotografií je důvodem, proč mnoho lidí vymění svůj starý smartphone za nový. Přestože každý přístroj dokáže pořizovat fotografie za dne, kvalita snímků při slabém osvětlení značně trpí.

K tomu dochází proto, že malé oko fotoaparátu není schopno zachytit veškeré světlo, které se nachází v záběru. Nakonec získáte rozmazané nebo zašuměné fotografie. Stává se to i u drahých iPhonů, přestože jsou zaměřené na fotografie.

Tmavý režim

Po zavedení tmavého režimu v systému macOS v roce 2018 jej společnost Apple zahrnula také do aktualizace iOS 13 pro iPhone a iPad. Tmavý režim zcela mění mobilní operační systém Apple pomocí tmavého pozadí a světlého textu. Tato kombinace je ideální pro čtení v noci.

Tmavý režim můžete používat trvale, nebo jej iPhone automaticky zapne, když se setmí. Chcete-li ve smartphonu aktivovat tmavý režim, postupujte podle následujících kroků:

Přejděte do Nastavení → Obrazovka a jas.

Vyberte „Light“ nebo „Dark“ a v případě potřeby aktivujte „Auto“.

Pokud používáte možnost automatického zapnutí tmavého režimu, v Nastavení je možnost nastavit vlastní plán.

Kromě toho můžete tmavé téma aktivovat také v ovládacím panelu. Chcete-li tak učinit, klepněte a podržte posuvník jasu obrazovky a poté klepněte na příslušné tlačítko v levém dolním rohu.

Případně můžete Siri požádat o přepínání mezi režimy slovy: „Hello Siri, switch to dark mode“ nebo „Hello Siri, switch to light mode“.

Mnoho aplikací pracuje ve spojení s tmavým režimem iOS a automaticky se mu přizpůsobuje.

Seznam zařízení s podporou nočního režimu

„Společnost Apple není se svými aplikacemi v této oblasti průkopníkem. Pro uživatele jailbreaknutých zařízení (a počítačů) je navíc již dlouho k dispozici řešení f.lux, vybavený podobnými funkcemi. Tento nástroj se dříve prodával v App Store, ale na podzim 2015 byl zablokován. Je to také stále častější funkce mobilních zařízení jiných výrobců.

Téměř jako Heroes pro iPhone

Snil jsi někdy o tom, že budeš vládcem vlastního království?? V této hře se této role můžete ujmout, ale království je třeba nejprve vybudovat od nuly. Nebude to však nuda.

READ  přenos souborů z iPhonu do iPhonu. K tomu je třeba provést následující kroky:

Název: Kingdom: New Lands (749 ) Kompatibilita: Universal Odkaz na aplikaci: Nainstalovat

noční, režim, iphonu, funguje

Jak vytvořit noční režim pomocí aplikací

Váš smartphone nepodporuje noční režim? Pak ji můžete zapnout pomocí aplikací. Samotný Android nemůžete změnit, nanejvýš můžete změnit téma skořápky, jako v MIUI. Tímto způsobem však nemůžete měnit systémové aplikace, nastavení a oponu. Aplikace pro noční režim však můžete přepnout do nočního režimu. Přejděte do nastavení aplikací a zkontrolujte, zda ji můžete povolit. Všechny aplikace od Googlu, Yandexu a messengerů se sociálními sítěmi mají takové nastavení již dlouho.

Ačkoli se na Play Marketu mohou objevit aplikace jako Noční režim. Jediné, co dělají, je pohodlnější zapnutí tuneru uživatelského rozhraní. Tyto aplikace vám nepomohou, když není k dispozici nástroj UI Tuner.

Pořizování krásných nočních fotografií na iPhonu

Dříve se zdálo, že k pořízení krásných snímků potřebujete další vychytávky a aplikace, ale ne. Je to jednodušší: zdá se, že jsme zapomněli na filtry. Dříve se považovalo za mauvais ton zveřejňovat na Instagramu fotky bez filtrů, teď je to naopak. Zkuste experimentovat s vestavěnými filtry v aplikaci Fotoaparát a podívejte se, jak skvěle vypadají černobílé fotografie při slabém osvětlení, jako by ani nebyly pořízeny smartphonem. Černobílý filtr dodává fotografiím atmosféru, snižuje šum a další rušivé prvky.

I při troše světla fotografie ožívají

I ty nejjednodušší nástroje pro úpravu fotografií v systému iOS mohou vaše fotografie vylepšit a zdokonalit. Jednoduchým nastavením kontrastu a jasu můžete na tmavé fotografii jasně vidět, jak se vaše kočka snaží něčeho zachytit, aby nespadla z police. Pokud chcete více, použijte aplikaci třetí strany. Například editor fotografií na Instagramu je pro úpravu fotografií docela dobrý. Nezapomeňte nastavit iPhone do režimu letadlo, abyste omylem nezveřejnili fotografii!

Chytré telefony bohužel nejsou dokonalé. Banální snímače fotoaparátů jsou malé a v noci nemají dostatek světla, takže fotografie vypadají přinejmenším špatně. Potřebujete osvětlení nebo jednoduché standardní triky, které by teoreticky měly stačit k pořízení dobrého snímku ve tmě, a to i v případě, že nemáte špičkový iPhone. A co víte o způsobech fotografování v noci?? Diskutujme v našem chatu na Telegramu!

READ  Jak šetřit baterii iPhonu. Výchozí prohlížeč

Funkce nočního režimu

Snímek bez nočního režimu na iPhonu XS

Obrázek nočního režimu na iPhonu 11

Záběr bez nočního režimu na iPhonu XS

Záběr v nočním režimu na iPhonu 11

Zřetelnost detailů je okamžitě patrná, a to i u objektů v pozadí. To se dosud žádnému jinému výrobci nepodařilo. Při podrobném pohledu na snímek zjistíte, že je v něm skutečně minimální šum.

Blogger Zack Honig zveřejnil video z iPhonu 11 pořízené v úplné tmě a se zapnutým nočním režimem, které rozptyluje veškeré pochybnosti o postprocesingu prezentovaných fotografií. Snímky jsou skvělé a v těchto podmínkách iPhone XS Max ani nedokázal zaostřit na žádný objekt.

Připravte se na to, že vám vyrazí dech? Tohle je noční režim na iPhonu 11 Pro a je to DIVOKÉ. Stejně to funguje i v základním modelu 11. Nezapomeňte se dívat až do konce, abyste viděli, jak tmavá je tato místnost (tak tmavá, že můj iPhone XS Max nemůže ani zaostřit). piccom/9Jk7QQWmvK

Srovnání nočního režimu na telefonech Huawei P30 Pro, Samsung Galaxy S10 a iPhone XS Max:

S iPhonem 11 a iPhonem 11 Pro zmizí poslední omezení fotoaparátu smartphonu. Majitelé těchto chytrých telefonů jednoduše přestanou věnovat pozornost světlu v danou denní dobu. Koneckonců, stačí vytáhnout iPhone a vyfotit ho.

Není třeba aktivovat noční režim. smartphone to udělá sám.

Jediné, co vás informuje o aktivaci funkce, je žlutá ikona v levém horním rohu obrazovky fotoaparátu.

Příklad fotografie bez nočního režimu na iPhonu XS

Příklad fotografie s nočním režimem na iPhone 11 (iPhone 11 Pro)

Noční režim však nefunguje pouze ve tmě. Působivé je, že funguje, i když už světlo nestačí na skutečně detailní záběry.

Vznik těchto úžasných technologií dále zlepšuje noční režim v chytrých telefonech obecně. Není pochyb o tom, že přední výrobci se zapojí do závodu a budou tvrdě pracovat na tom, aby si udrželi náskok před konkurencí. A vítězi budou spotřebitelé.

(Koncert se bude líbit.)

Takto funguje uživatelské rozhraní #iPhone11 #NightMode: Klepnutím na žlutou ikonu zobrazíte posuvník. Spouští se na střed/automatickou převodovku. Posunutím doprava prodloužíte dobu pojistky, posunutím doleva ji snížíte/vypnete. Pokud máte stativ, můžete zrychlit na 28 sekund. piccom/PS3LhQNv4q

READ  Jak hodit aplikaci do jiného telefonu

Vypnutí nočního režimu

Chcete-li noční režim vypnout, klepnutím na ikonu měsíce v horní části rozhraní aplikace Fotoaparát otevřete posuvník nočního režimu a jeho posunutím doleva funkci pro fotografování zcela vypněte.

V iPhonu 11 je noční režim omezen na širokoúhlý fotoaparát, protože je to jediný fotoaparát s optickou stabilizací obrazu a noční režim vyžaduje fotoaparát se 100 % ohniskových bodů pro analýzu a vyrovnání snímků.

U iPhonu 11 Pro a iPhonu 11 Pro Max lze režim Night Shift používat jak se širokoúhlým fotoaparátem, tak s teleobjektivem, protože oba tyto objektivy podporují optickou stabilizaci obrazu a další funkce nezbytné pro noční režim. Noční snímky vypadají lépe s širokoúhlým fotoaparátem, protože má lepší objektiv, ale v případě potřeby můžete použít i teleobjektiv.

Zda byste měli používat funkci Night Shift

Je to praktické. Ale volba je jako vždy na vás

Moji přátelé téměř nikdy nepoužívají funkci Night Shift a jedna dívka nedávno poprvé zapnula True Tone a okamžitě ji vypnula, aniž by počkala, až jí tuto funkci vysvětlím. Použití obou je zřejmě čistě otázkou vkusu. Za sebe ale mohu říct, že se zapnutým Night Shiftem nejen lépe spím, ale také rychleji usínám. nažloutlá obrazovka mě okamžitě uspí a nedovolí mi zaseknout se na telefonu před usnutím, zejména pokud je jas obrazovky někde kolem minima. Ne všichni se mnou ale budou souhlasit: pro některé lidi nemá tato funkce žádný efekt, ale pouze obtěžuje tím, že zkresluje obrazovku. Upřímně řečeno, je až děsivé, jak jsme si zvykli žít bez ní, nešetřit oči.

Funkce Night Shift a True Tone byly vytvořeny z určitého důvodu. neignorujte je. Zpočátku na to možná nebudete zvyklí, ale rychle to přejde. pokud jste to ještě nezkusili, vyzkoušejte to.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS