Při spuštění počítače se zobrazí prohlížeč s webem, jak zakázat automatické spuštění služby Yandex?

Tento problém se objevuje náhle. Spustíte počítač, spustí se obvyklý systém Windows a pak se náhle bez vašeho přičinění spustí prohlížeč a spustí se reklamní stránka. Toto chování počítače je záhadné, zejména pokud jste se s ním dosud nesetkali. Příčiny výskytu jsou obvykle způsobeny malwarem, různými způsoby, jak se dostat do počítače. Zde se dozvíte, proč se prohlížeč po zapnutí počítače spustí s webovou stránkou, a jak tento problém vyřešit.

K tomuto problému obvykle dochází po instalaci programu třetí strany do počítače. Například po instalaci pirátského repacku hry. Při příštím spuštění systému Windows může dojít k samovolnému spuštění prohlížeče, který otevře reklamní (nebo dokonce pornografické) webové stránky.

Dalším scénářem je situace, kdy uživatel klikne na podezřelý odkaz a do počítače se nainstaluje program třetí strany. Počítač se po spuštění může chovat divně. Například se samovolně spouští prohlížeč, při procházení internetu se samovolně otevírají další okna nebo se stahují a instalují neznámé programy.

Spuštění prohlížeče s webovou stránkou je obvykle způsobeno původním škodlivým programem, který automaticky spustil prohlížeč v registru počítače. Přidala také různé adresy jako domovskou stránku, na kterou prohlížeč přejde při spuštění. Na takových stránkách se obvykle zobrazují různé druhy reklam a výzev ke kliknutí na pochybné odkazy.

Jak zakázat autorun prohlížeče

Zvažte, jak odstranit Chrome z úvodní obrazovky v různých operačních systémech.

V systému Windows

Musíme přejít do Nastavení spouštění. To lze provést dvěma způsoby:

 • Otevřete přímo Správce úloh (Ctrl Shift Esc) a klikněte na kartu „Autoloader“;
 • Otevřete okno Spustit (Win R). zadejte tam msconfig, stiskněte OK nebo Enter. klikněte na kartu „Autorun“. klikněte na odkaz „Otevřít správce úloh“.
READ  Aktualizace prohlížeče v televizoru LG Smart TV. Ztráta připojení k internetu

V okně „Autoloader“ klikněte pravým tlačítkem myši na Chrome a vyberte možnost „Zakázat„.

V systému MacOS

Nyní se dozvíte, jak zakázat spouštění prohlížeče Google Chrome při zapnutí systému Mac OS:

 • Klikněte na logo jablka v levém horním rohu obrazovky;
 • vyberte kartu Předvolby systému;
 • vyberte „Uživatelé a skupiny“ a přejděte na „Stáhnout podrobnosti“.

V rozevírací nabídce najděte Google Chrome a klikněte na něj, poté klikněte na tlačítko „-“ v dolní části obrazovky.

Proč se při spuštění počítače otevře prohlížeč Yandex??

Proč se prohlížeč Yandex otevírá po zapnutí počítače?? Odpověď je jednoduchá. vše je v systému Windows autostart.

Další, vhodnější otázka zní: „Proč to dělá??“. Žádný běžný prohlížeč to však neumožňuje. Ano, existují programy, které se přidávají do autostartu: Skype, antiviry a další podobný software. Tyto programy jsou však obvykle potřeba po celý den. Co s tím má společného Yandex??

Na fóru SearchEngines jeden uživatel velmi přesně popsal politiku vývojářů „domácího“ vyhledávače. Software Yandex se podobně jako trojský kůň instaluje do počítače uživatele spolu s dalšími aplikacemi. Stačí se podívat na Alici. A nyní je spuštěn autorun prohlížeče není divu.

Ve správci spouštění systému Windows

Co dělat, když se prohlížeč Yandex nenačítá

Postup pro systém Windows 7 je následující:

 • Otevřete „Start“ a přejděte na „Všechny programy“ = „Autorun“.
 • Odstranění zástupce Yandex z nabídky.Prohlížeč.
 • Vraťte se do hlavní nabídky a klikněte na „Spustit“ nebo WinR.
 • V zobrazeném okně zadejte příkaz msconfig. Stisknutím klávesy Enter a odsouhlasením provedete změny v systému.
 • Přepněte na kartu „Autorun“.
 • Zrušte zaškrtnutí políčka Yandex.
 • Stiskněte tlačítko OK a nerestartujte počítač, aby se změny uplatnily.

V systému Windows 8/10 je autorun zakázán pomocí následujícího algoritmu: 1. Vyvolání Správce úloh:. Klikněte na položku „Hlavní panel“ a v zobrazené nabídce vyberte stejnojmennou položku.

zakázat, automatické, spouštění, prohlížeče
zakázat, automatické, spouštění, prohlížeče

Přepněte na kartu „Autorun“.

READ  Jak odstranit automatické otáčení v zařízení iPhone. Používání aplikací třetích stran

Zvýrazněte řádek Yandex a klikněte na tlačítko Zakázat.

V plánovači systémových úloh

Zakázání autorun Yandexu.Prohlížeč při spuštění počítače pomocí tohoto nástroje, musíte:

 • Spusťte Plánovač úloh: Ovládací panely → Správa → Plánovač úloh.
 • Klikněte na položku „Knihovna plánovače úloh.
 • Vyhledání řádků obsahujících slovo Yandex Browser v horním rolovacím seznamu.
 • Označte je a klikněte na tlačítko „Odebrat“.

Jak zakázat automatické načítání prohlížeče Yandex Browser

Prohlížeč Yandex Browser můžete z autoloaderu vypnout několika kliknutími. V posledních verzích se prohlížeč spouští společně se systémem Windows. V jeho nastavení můžete změnit vše. Rychlejší přetahování jediného posuvníku v nastavení systému. Existuje více způsobů, jak.

Automatické načítání se ovládá jednoduchým přetažením přepínačů. Přejděte do umístění Možnosti aplikace Autoloader. Najděte v seznamu program Yandex a nastavte posuvník na hodnotu Zakázáno (podívejte se, jaký to má vliv na spuštění).

V klasickém Správci úloh (CtrlShiftEsc) můžete zakázat nebo povolit automatické spouštění aplikací systému Windows 10. Na kartě Automatické načítání zvýrazněte položku Yandex a stiskněte tlačítko Zakázat. Pomocí kontextové nabídky můžete otevřít vlastnosti nebo umístění vybraného programu.

Spusťte plánovač úloh příkazem taskschd.msc v okně WinR. V umístění Knihovna plánovače úloh zakažte službu Obnovení aktualizací, Aktualizace a Aktualizace systému prohlížeče Yandex.

Jak zakázat automatický spouštěč prohlížeče Yandex Browser

Automatické načítání v prohlížeči Yandex Browser můžete zakázat několika kliknutími. V nejnovějších verzích se prohlížeč spouští společně se systémem Windows. V jeho nastavení můžete změnit vše. Mnohem rychlejší je přetáhnout jeden posuvník v nastavení systému. Ačkoli existuje více způsobů, jak.

Automatické načítání se ovládá jednoduchým přetažením přepínačů. Přejděte do umístění Nastavení aplikace automatického spouštění. V seznamu najděte program Yandex a nastavte posuvník na hodnotu Zakázáno (viz efekt při spuštění).

V klasickém Správci úloh (CtrlShiftEsc) můžete zakázat nebo povolit automatické spouštění aplikací systému Windows 10. Na kartě Automatické načítání zvýrazněte položku Yandex a klikněte na tlačítko Zakázat. V kontextové nabídce můžete otevřít vlastnosti nebo umístění vybraného programu.

READ  Galaxy s7 visí

Spusťte plánovač úloh příkazem taskschd.msc v okně WinR. V umístění Knihovna plánovače úloh zakažte soubory Obnovení služby aktualizace, Aktualizace a Aktualizace systému prohlížeče Yandex.

Zakázání autorun v nastavení prohlížeče Yandex

Zvažte první možnost řešení problému: změna nastavení v samotné aplikaci. Vývojáři ve výchozím nastavení povolili funkci autorun prohlížeče hned po spuštění systému Windows.

Po instalaci do počítače se v okně aplikace zobrazí malé okno s oznámením, že prohlížeč byl přidán do seznamu spuštěných aplikací. Toto nastavení můžete změnit pomocí tohoto oznámení.

Většina uživatelů těmto varováním nevěnuje pozornost nebo je z nepozornosti ignoruje a pak se diví, že se prohlížeč Yandex Browser automaticky spouští.

 • V otevřeném okně programu v pravém horním rohu klikněte na tlačítko „Nastavení Yandex“.Prohlížeč“ (tři takty).
 • V otevřené kontextové nabídce vyberte možnost Nastavení.
 • Klikněte na kartu „Systém“ v levém menu.
 • V možnosti „Spustit prohlížeč se systémem Windows“ klikněte na možnost „Vždy“.
 • V rozevíracím seznamu vyberte možnost „Nikdy“.
 • Povolení spouštění aplikací na pozadí při zavření prohlížeče.
 • Obnovení prohlížeče, i když není spuštěn.

Co dělat, když Yandex.Prohlížeč se nadále spouští sám

Pokud se výše uvedenými metodami nepodařilo zakázat autorun prohlížeče, je váš operační systém pravděpodobně napaden virem, který obnovuje výchozí nastavení.

Tento problém lze vyřešit kontrolou systému nainstalovaným antivirovým programem, antivirovým skenerem třetí strany (Kaspersky Virus Removal Tool, AVZ4, Dr.Web CureIt!) a antivirový skener (například Malwarebites AdwCleaner).

| Denial of responsibility | Contacts |RSS