Jak zrychlit nabíjení telefonu

Někdy se vám telefon vybije v tu nejnevhodnější chvíli a vy potřebujete zůstat v kontaktu. Plné nabití smartphonu trvá nejméně hodinu. Nedokončená baterie se řádně nenabíjí a je škodlivá pro baterii. Z této nepříjemné situace existuje východisko. rychlé nabíjení vašeho gadgetu. Zvažte několik způsobů rychlého nabíjení mobilního zařízení.

Ve skutečnosti existuje několik způsobů, jak smartphone rychle nabít, nebo řešení, která to mohou výrazně urychlit. Podívejte se na ty nejúčinnější a nejoblíbenější.

Originální kabel

Pokud chce uživatel nabíjet telefon opravdu rychle, měl by dodržovat jedno jednoduché pravidlo: k nabíjení používat pouze originální nabíječku a „originální“ kabel. To je způsobeno několika faktory:

 • Různé modely nabíječek mají různá napětí a proudy. Pokud je rozdíl menší, trvá dobíjení baterie déle.
 • Kontakty na nabíjecím kabelu mohou mít jiné přiřazení pinů. Samozřejmě nemohou existovat významné rozdíly, protože všechny moderní chytré telefony používají standardní rozhraní USB. 1-2 kontakty však mohou být na různých místech. I to může negativně ovlivnit proces.
 • Kabel může být různě konstruován. Kabely musí být stíněné a musí být vzájemně stočené, aby nedocházelo k elektromagnetickému rušení. U kompletních nabíječek se toto pravidlo nejčastěji dodržuje. Na druhou stranu, ty, které se prodávají samostatně, nemusí být vždy. V důsledku toho nemusí být jejich nabíjení účinné.

obrázek

„Nabíječka“ může mít nejen nižší napětí a proud než kompletní nabíječka, ale také vyšší. Jeho používání může negativně ovlivnit funkci baterie a dalších částí telefonu. Před nabíjením byste si proto měli pečlivě přečíst technické specifikace zařízení.

Tato rada je obzvláště důležitá, pokud má váš gadget funkci rychlého nabíjení. S nabíječkou třetí strany ji jednoduše nebudete moci používat.

Vypnutí telefonu

Další pravidlo, které výrazně urychlí proces nabíjení baterie, je velmi jednoduché. telefon musíte vypnout. Jde o to, že systém během nabíjení nadále spotřebovává elektrickou energii. To spotřebuje značné množství energie na udržení přístroje v chodu, nikoli na dobíjení baterie.

Nabíjení ze zásuvky

Zásuvka nabije váš smartphone mnohem rychleji než USB. To je způsobeno napětím a proudem posledně jmenovaného. Tyto hodnoty jsou 5V a 500mA. Tyto hodnoty jsou často vyšší u nabíječek dodávaných se zařízením. I když je napětí často o něco vyšší než napětí konektoru USB, proud je zřídka nižší než 1 A. Když tedy připojíte smartphone k USB, může nastat situace podobná slabé „nabíječce“. Proto je lepší nabíjet svůj přístroj ze zásuvky.

Vzhledem k malé hodnotě napětí a proudu je konektor USB pro nabíjení méně účinný než původní nabíječka.

Zavření všech aplikací nebo přepnutí do režimu letadlo

Zavření všech aplikací pro urychlení procesu nabíjení. Ovlivňují také spotřebu elektrické energie telefonu. Čím méně aplikací spustíte, tím méně energie spotřebujete. Čím více proudu je tedy dodáváno do baterie, nikoli do hardwaru gadgetu.

Nemusíte vůbec zavírat všechny aplikace. Stačí vypnout nejnáročnější aplikace a aplikace spuštěné na pozadí. To lze provést pomocí správce úloh třetí strany. Příkladem je aplikace Správce úloh.

Ukazuje, které programy spotřebovávají kolik prostředků, a může téměř všechny ukončit (kromě služeb Google. k tomu potřebujete práva roota).

Telefon můžete také přepnout do režimu letadlo. Tím se nabíjení ještě více urychlí, protože nebude muset hledat elektrickou síť. Je však třeba vzít v úvahu, že v tomto případě nebude zařízení schopno přijímat hovory a zprávy.

Použití rozhraní USB 3.0

Pokud nemáte po ruce žádnou „nabíječku“ a v okolí je k dispozici pouze USB, můžete použít i tyto. Používejte nejlépe USB verze 3.0. Je to proto, že má vyšší proudovou kapacitu (900 mA). Určitě méně než většina moderních nabíječek, ale více než USB 2.0.

Člověk, který není technický odborník, by jen stěží dokázal rozlišit USB verze 2 od USB verze 3. Je však docela dobře možné naučit se, jak to udělat, když se podíváte na video. Také se dozvíte, jak používat rozhraní USB 3.0 lepší než předchozí verze.

Vypnutí synchronizace USB

Některé modely telefonů po připojení k počítači synchronizují svůj systém souborů s počítačem. To také spotřebovává elektrickou energii, což má přímý vliv na rychlost nabíjení baterie. Proto je nutné synchronizaci vypnout. Můžete to udělat otevřením horní „opony“ systému Android.

READ  Jak resetovat telefon, pokud tlačítko nefunguje. Způsoby zapínání zařízení se systémem Android bez tlačítka

Synchronizace není zakázána ve všech telefonech. Například u společnosti Samsung je to docela dobře možné. Ne však v NTS, protože jejich chytré telefony se s počítačem synchronizují automaticky, bez žádosti o souhlas uživatele.

Nepoužívejte bezdrátové nabíjení

Bezdrátové nabíjení si v poslední době získalo širokou popularitu. Telefon není nutné pokaždé připojovat ke kabelu USB, stačí jej položit do kolébky.

Kromě kladů má však bezdrátové nabíjení jednu zásadní nevýhodu.

Princip této technologie je založen na jevu elektromagnetické indukce. Zjednodušeně řečeno se stane následující. Zařízení generuje elektromagnetické pole. Baterie smartphonu ji zachytí a nabije.

V dnešní domácnosti se však vyskytuje mnoho dalších elektromagnetických polí. Nejsilnější z nich pocházejí z elektroinstalace a komponentů (zásuvky, vypínače), osvětlovacích těles. Slabší. z jiných elektrických spotřebičů. Ty ruší pole nabíječky, čímž dochází ke ztrátě značného množství energie a baterie se nabíjí o něco déle. Pokud tedy potřebujete svůj gadget nabít rychleji, je lepší použít klasickou „nabíječku“ s kabely.

Co můžete udělat, abyste v případě potřeby udrželi telefon déle nabitý?

Pokud vám zbývá jen velmi málo energie, snažte se minimalizovat spotřebu energie telefonu, aby vám zbylo dost energie do další příležitosti k dobití:

 • Vypnutí mobilního internetu, „Bluetooth“, „Wi-Fi“. Tyto funkce spotřebovávají nejvíce energie.
 • Snížení jasu na minimum.
 • zavření všech nepotřebných programů, aby zařízení neplýtvalo energií na jejich práci na pozadí.
 • Telefon vytahujte z uzamčení co nejméně (tj. nezapínejte obrazovku. nechte jej „spát“).
 • úplně vypněte telefon, pokud neočekáváte naléhavý hovor. Zapněte ji, když máte důležitý hovor.
 • Umístěte telefon do stínu, aby se příliš nezahříval. Zahřátá baterie se vybíjí mnohem rychleji.

Klasické způsoby dobíjení telefonu, pokud nemáte přístup k elektřině: nabitý notebook, externí baterie (kabelová nebo bezdrátová), adaptér do zapalovače v autě. Existují mnohem důmyslnější a praktičtější zařízení pro kempování: elektrické hrnce, speciální vařiče na podpal, solární baterie atd. д. Důrazně se nedoporučuje baterii zahřívat nebo jí způsobovat nárazy, abyste získali pár procent. jen ji zničíte. Jaké znáte způsoby??

Nabíjení baterie pomocí univerzální nabíječky

Nabíjejte baterii telefonu bez nutnosti dobíjení pomocí zařízení, jako je například žába. Nejedná se o falešný zub nebo žábu pod napětím, ale o speciální nabíječku, která pracuje přímo s bateriemi. Svůj název získal podle pružinového držáku, který připomíná otevřenou tlamu žáby. Pod odpruženou kolébkou baterie jsou dva pohyblivé kontakty, na které se přikládá baterie vyjmutá z telefonu. Pokud je kontakt normální a polarita správná, rozsvítí se na nabíječce příslušný indikátor.

Nevýhodou této techniky je, že nabíjecí proud nemusí odpovídat baterii. bude se nabíjet příliš pomalu nebo příliš rychle. Opačné nabíjení může zkrátit životnost baterie.

Univerzální nabíječky frog mohou nabíjet téměř všechny baterie. Při připojování je třeba dodržet polaritu.

Reverzní nabíjení

Skvělý vynález lidstva, který umožňuje našemu chytrému telefonu nejen nabíjet se ze sítě, ale také sdílet jej s dalšími zařízeními. Bezdrátové nabíjení je nejběžnějším způsobem nabíjení sluchátek a hodinek, ale nic vám nebrání nabíjet také kompatibilní smartphone. Na trhu existují modely, které podporují reverzní nabíjení pomocí kabelu, ale jsou mnohem menší. Každopádně reverzní nabíjení by mělo být povoleno v nastavení smartphonu, přepínač hledejte v části „Baterie“.Jediným omezením je procento nabití dárcovského smartphonu, které nesmí klesnout pod 30 %.

Je možné nabíjet telefon bez nabíječky (originální nabíječka)?

Pokud nemáte originální nabíječku (kabel USB nebo adaptér, který se zapojuje do zásuvky), neznamená to, že nemůžete smartphone dobít. Existují i další způsoby nabíjení. Alternativní metodu je třeba zvolit v závislosti na typu mobilního zařízení: běžný tlačítkový telefon, moderní chytrý telefon s operačním systémem „Android“ nebo „iPhone“.

Zde jsou uvedeny způsoby nabíjení, když nemáte po ruce nabíječku.

Použití kabelu USB

Pokud nemáte adaptér, který se zapojuje do elektrické zásuvky, ale máte kabel USB, zapojte jej do dostupné zásuvky v počítači. Nabíjení bude pomalé, ale bude fungovat.

Nabíjení telefonu z počítače trvá déle než z elektrické sítě

Stejný kabel můžete zapojit do adaptéru připojeného do zásuvky zapalovače cigaret v autě. Během jízdy se telefon nabíjí.

Pokud máte „iPhone“, nebudete potřebovat běžný kabel USB-microUSB, ale kabel s konektorem Lightning. Kabel pro telefon se systémem Android nebude fungovat s iPhonem.

Použití napájecího adaptéru (žába)

Tato metoda je univerzální. je vhodná jak pro běžné telefony, tak pro chytré telefony, pokud se například rozbije výstup pro nabíječku nebo pokud nemáte adaptér či kabel USB. „Žabka“ je napájecí adaptér, který nabíjí baterii odděleně od telefonu. To znamená, že vyjmete baterii z telefonu a vložíte ji do svorky.

READ  Jak najít odpojený telefon se systémem Android pomocí počítače. Jak najít vypnutý smartphone se systémem Android

Žába může být vybavena světelnými indikátory nebo displejem

Jezdce by měly být v kontaktu s koncovými kolíky baterie. Zkontrolujte správnou polaritu kontaktů. záporný kontakt se připojuje k zápornému jezdci a kladný kontakt se připojuje ke kladnému jezdci. Polarita je obvykle vyznačena u svorek. Zapojte žábu s baterií uvnitř do zásuvky. Pokud jste správně připojili kolíky k jezdcům, měly by se kontrolky rozsvítit.

Nevýhodou této metody je delší doba nabíjení, která může trvat přibližně 2 až 3 hodiny. Po dokončení procesu by se měla rozsvítit zelená kontrolka. Další nevýhodou je poškrábání pólů baterie kovovými jezdci na žabce. To by mohlo v budoucnu způsobit škody.

Pokud máte telefon s nevyměnitelnou baterií, nemůžete žabku používat. Nabíječku nelze zapnout ani přes konektor pro sluchátka, takže pokud jste měli rozbitý nabíjecí slot, budete ho muset opravit. Za tímto účelem se obraťte na servisní středisko.

S externí baterií

Externí „baterie“ (Power Bank je zařízení s baterií uvnitř, které uchovává energii pro nabíjení různých mobilních zařízení, včetně telefonů, fitness náramků, sluchátek Bluetooth atd.). д.

Připojení pomocí kabelu USB-microUSB, který se dodává s „baterií“. Po připojení kabelem stačí stisknout tlačítko napájení na powerbance a nabíjení se okamžitě spustí.

Externí baterie nabije telefon stejně rychle jako originální nabíječka

Existují také bezdrátové verze powerbank. Pro připojení telefonu jej jednoduše položte na externí baterii. Telefon však musí podporovat také bezdrátové nabíjení, a tato funkce je dostupná pouze u nejmodernějších smartphonů, takže se nejčastěji používají kabelové banky.

Kapacita „Power bank“ se liší. Je lepší vzít si „baterii“ 10000 mAh. Tato částka dobije telefon 3 až 4krát. Baterie s touto kapacitou se dá koupit za 1 tisíc korun. RUB nebo ještě méně.

Power banka nebude fungovat, pokud máte starý tlačítkový telefon, jehož nabíjecí konektor nemá podobu portu microUSB.

Použití improvizovaných prostředků

Vaše džíny pomohou trochu oživit baterii. Vyjměte baterii z telefonu, otřete ji o džínovou tkaninu nebo kapronové punčochy. V baterii se hromadí statický náboj. Tímto způsobem můžete získat 1 až 2 procenta z nákladu. Použijte je včas k uskutečnění důležitého hovoru nebo odeslání SMS.

Baterii můžete jednoduše otřít o džíny, abyste získali pár procent nabití

Dalším záludným způsobem je použití lepicí pásky. Měl by být přilepen na prostřední kontakt na baterii, který pouze odesílá informace o stavu (teplota, procento nabití). I když se telefon vypne, protože se vybil, neznamená to, že v baterii už není žádná energie. Prostě prostřední kontakt mohl do telefonu přenést špatné informace. Pokud zalepíte prostřední konektor, „ošidíte“ telefon. můžete spotřebovat poslední procento energie, které ještě zbývá v „baterii“.

Pokud máte na baterii 4 piny, musíte uzavřít 3 nebo 4 piny.

Jak opravit nabíjecí slot

K opravě poškozené zásuvky baterie smartphonu jsou zapotřebí tyto nástroje

 • ostrým tenkým nožem nebo plastovou kartou;
 • několik malých křížových šroubováků;
 • drát k mínusu;
 • nový port USB;
 • pájka;
 • pinzeta.

Všimněte si, že bez dovednosti opravovat součásti miniaplikace vlastními silami bude poměrně obtížné problém vyřešit. Kromě toho může uživatel snadno zničit vnitřní systém smartphonu.

Pokyny krok za krokem pro opravu nabíjecího slotu:

 • Telefon rozeberte pomocí šroubováků a ostrého tenkého nože nebo plastové karty.
 • Nezapomeňte připájet vodič na mínusovou stranu telefonu a druhý konec připojte k páječce. Tento postup pomůže zabránit úrazu elektrickým proudem.
 • Pomocí malého křížového šroubováku je třeba odstranit šrouby, které drží základní desku zařízení.
 • Odstraňte odšroubovaný hardware.
 • Vyhledejte konektor USB na základní desce.
 • Pomocí pájky opatrně odstraňte poškozený nabíjecí konektor.
 • Opětovné připájení nového portu USB.

Po dokončení všech kroků mobilní zařízení opět sestavte. Pokud byly pokyny dodrženy správně, nabíjení telefonu proběhne bez problémů.

Několik let pracoval v prodejnách mobilních telefonů dvou velkých operátorů. Dobře se vyznáte v tarifech a vidíte všechna úskalí. Miluji gadgety, zejména ty se systémem Android.

Čistě technicky je to možné, ale v praxi něco takového nedoporučuji. Za prvé, každé nabití telefonu zabere obrovské množství hodin (není tak snadné telefon rozebrat a znovu složit). Za druhé, neexistuje žádná záruka, že během nabíjení nepoškodíte zařízení natolik, že jej nebude možné opravit.

Tento díl, stejně jako veškeré příslušenství pro přenosné miniaplikace, se v masově prodávané elektronice vyskytuje poměrně zřídka. Pokud ve vašem okolí nejsou specializované prodejny s náhradními díly pro mobilní zařízení, můžete se obrátit na kterékoli opravárenské centrum.

READ  Jak připojit telefon k televizoru přes Bluetooth. Proč to dělat

Ano, je to velmi snadné. Při používání této metody nabíjení baterie smartphonu buďte velmi opatrní a obezřetní. Nejdříve je třeba zvážit, jak se chránit před úrazem elektrickým proudem.

V tomto případě problém s největší pravděpodobností nespočívá v nabíjecím slotu, ale v samotné baterii přenosného zařízení. Nejlepší je zvážit nákup nového smartphonu, protože výměna baterie mobilního telefonu je velmi nákladná a neposkytuje 100% řešení problému.

Vypnutí telefonu

Je logické, že chytrý telefon nebo jakýkoli jiný telefon (například staromódní tlačítkový) se bude nabíjet rychleji, pokud zrovna nebude muset nic dělat: i systémové procesy na pozadí spotřebovávají energii, zejména pokud se jedná o smartphone s operačním systémem „Android“.

Vypnutí smartphonu prostřednictvím speciální nabídky vyvolané stisknutím tlačítka napájení

Správné vypnutí zařízení. Podržte stisknuté tlačítko napájení, pokud se jedná o chytrý telefon, a klepnutím jej vypněte. Telefon se vypne, ale stále můžete sledovat průběh: zařízení zobrazí aktuální kapacitu v podobě ikony baterie.

I když je telefon vypnutý, zobrazuje průběh nabíjení

Univerzální nabíječka

K dispozici je univerzální nabíječka pro baterie mobilních zařízení. Lidově se jí říká „ropucha“ nebo „žába“. Když se položí na stůl, vypadá skutečně jako zvíře. Metoda není tak nebezpečná. Baterie však může být stále poškozená. Je lepší ji nezneužívat. A dobíjejte pouze tehdy, když není jiná možnost.

Zde najdete návod, jak nabíjet baterii telefonu bez telefonu:

 • Vypněte přístroj a vyjměte baterii.
 • Najděte na něm kontakty. kovové destičky, které jsou označeny „“ („Plus“) a „-“ („Minus“).
 • Otevřete víko „Žáby“. Za tímto účelem stiskněte okraj baterie prstem a baterie se zvedne.
 • Uvnitř jsou dvě svorky.
 • Odtud je jednoduché zjistit, jak nabíjet baterii bez přímého připojení telefonu. Vložte baterii do žabí nabíječky tak, aby byly dva krajní kontakty připojeny ke svorkám. Podívejte se, zda se klady a zápory shodují.
 • Zavřete kryt. Podrží a uzamkne vaše zařízení.
 • Zapojte nabíječku do zásuvky. Měla by se rozsvítit červená kontrolka.
 • Pokud se kontrolka nerozsvítí, pak jste zřejmě udělali něco špatně. Zkuste otočit baterii telefonu vzhůru nohama. V případě, že se klady a zápory neshodují.

Speciální pomůcka umožňuje nabíjet LIA odděleně od telefonu

„Žába je vhodná pro lithium-iontové baterie. Ve specifikacích vašeho gadgetu by mělo být uvedeno „Lithium-Ion“ nebo „Li-Ion“. Je to napsáno na kufříku.

Mimo domov

Nelze použít standardní metody ani elektrickou síť? Například odpočíváte v přírodě a váš mobilní telefon je vybitý. Jak ho nabíjíte, když je na míle daleko od civilizace?? Je tu zásuvka.

 • Solární baterie. I to jsou externí dobíjecí baterie. Při vystavení jasnému světlu ukládají energii. Není tak účinný v zamračených dnech, v noci nebo v tmavých místnostech. S tímto zařízením však budete moci nabíjet svůj smartphone ze zdroje, který se nikdy nevyčerpá. ze slunce.
 • Dynamo stroje. Malé výrobky s portem USB a páčkou. Funguje na kinetickou energii. Otočíte páčkou a baterie se doplní. Musíte být trpěliví, protože bez nabíječky baterii telefonu rychle nenabijete. Dynamo se dobíjí velmi pomalu. Přitom pákou neustále otáčejte.
 • Normální palcové baterie. Ty, které máte v dálkovém ovladači televizoru, budíku, svítilně. Není třeba je připojovat k chytrému telefonu. K dispozici je adaptér s konektorem microUSB. Vložte baterie a připojte je k telefonu.
 • Teplota. Zahřejte baterii v rukou. Pokud je teplá nebo horká, zařízení se zapne. Na mobilním telefonu sice nebudete moci poslouchat hudbu, ale na jeden hovor to stačí. Důležité je, aby nedošlo ke spálení baterie.

Existují extrémní metody. Poté je však nepravděpodobné, že by vaše zařízení fungovalo. Budete moci uskutečnit hovor nebo odeslat SMS. A tím „životnost“ baterie končí.

 • Dejte mu náraz.
 • Propíchněte ji jehlou a vložte do vody. Proběhne chemická reakce. Uvolní se část energie.
 • Můžete ji zahřívat nikoli v rukou, ale například na baterii. Nebo nůž, který byl držen nad ohněm. Smartphone se však při tom rozbije.

Přišli jste na to, jak nabíjet baterii telefonu bez nabíječky. Existují jasné a snadno dostupné metody. Existují některé náročné a rizikové. V každém případě je lepší použít kabel vhodný pro daný model smartphonu. Ostatní metody nechte na poslední chvíli.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS