Pro větší fanoušky: jak připojit smartphone k televizoru

Moderní chytré telefony jsou plnohodnotná multimediální centra. Ani přehrávání filmů v rozlišení Ultra HD pro ně není problém. Na displeji s úhlopříčkou přinejlepším šest palců ale nebudete sledovat filmové trháky? K tomu slouží možnost připojit gadget k televizoru. A vyhledávání videa na YouTube zadáním jeho názvu na dálkovém ovladači není vůbec pohodlné. jednodušší je streamovat ze smartphonu. A samozřejmě je mnohem pohodlnější ukazovat celé rodině fotografie a videa na něm pořízená na televizní obrazovce. V tomto článku se dozvíte, jakými způsoby lze spárovat smartphone a televizor a co k tomu potřebujete.

Existují nejméně tři způsoby, jak připojit smartphone k televizoru nebo monitoru pomocí kabelu. A výběr konkrétního pro starší gadgety je určen jejich schopnostmi, ale pro moderní vlajkové lodě. pouze vaše preference. Podívejme se na ně postupně.

Co je lepší: kabel nebo Wi-Fi?

Dnes už si málokdo vzpomene, že většina chytrých telefonů měla nepříliš rychlý modul Wi-Fi a výrobci, kteří viděli potřebu přenášet obsah do televize, vybavili svá zařízení speciálním čipem pro výstup videa přes HDMI. Například chytrý telefon LG 2X měl pro tento účel na horní hraně samostatný port Micro HDMI, který umožňoval přenášet vše, co se dělo na obrazovce chytrého telefonu, do televizoru v původní kvalitě.

Smartphone LG 2X má samostatný port Micro HDMI pro připojení k televizoru

Dnes je tento konektor minulostí, nahradil ho univerzální USB-C a několik dalších praktických způsobů, jak připojit smartphone k televizoru.

Připojení USB typu C

Tato metoda je vhodná pro zařízení se systémem Android. Vlajkové smartphony s konektorem USB typu C lze pomocí adaptéru připojit k různým televizorům. Jeden konec adaptéru by měl mít konektor USB typu C a druhý konec by měl mít HDMI, VGA, DVI, Display Port nebo miniDP, v závislosti na vstupu na televizoru.

Nejlepší je koupit univerzální adaptéry: mají několik portů, do kterých můžete zapojit kabely z různých televizorů, monitorů a projektorů.

Univerzální adaptér USB typu C k televizoru

Může mít konektory HDMI, DVI, VGA a mini jack 3,5 mm.

Chcete-li zjistit, zda váš chytrý telefon podporuje připojení k televizoru přes USB typu C, použijte tento odkaz (v tabulce vyhledejte svůj model):

Připojení přes MHL

V poslední době začali výrobci i levných chytrých telefonů a tabletů s procesory MTK implementovat do svých zařízení standard MHL (Mobile High-Definition Link), který umožňuje přebírat videosignál přímo z portu pro přenos dat a nabíjení Micro USB. Pravdou je, že jste k tomu potřebovali speciální adaptér MHL. Umožňuje uživatelům sledovat jakýkoli videoobsah z chytrého telefonu, včetně fotografií a videí pořízených na dovolené, a také hrát hry na velké televizní obrazovce.

Adaptér MHL

Nevýhodou takového adaptéru bylo, že pro přenos signálu bylo nutné k němu zvlášť připojit 5V napájecí kabel, aby se signál přenášený na velkou obrazovku zesílil. Chytrý telefon však nedostal podporu, takže mu poměrně rychle došla energie. Maximální kvalita obrazu 1080p navíc při vysílání zaostává.

V současné době neexistují téměř žádná levná mobilní zařízení. chytré telefony a tablety. která by podporovala technologii MHL. Pokud je pro vás tato funkce zásadní, vyplatí se vybrat si z řady velmi starých modelů, včetně Galaxy S5.

Samsung Galaxy S5 má možnost přenášet obsah do televizoru prostřednictvím MHL

Některé starší vlajkové lodě, například Sony Xperia Z2 a Z2 Tablet, jsou vybaveny rozhraním MHL 3.0, která umožňuje přenášet obraz ze smartphonu na televizor v rozlišení 4K (3840 × 2160 pixelů) při 30 snímcích za sekundu. MHL 3.0 kompatibilní se zvukovými formáty Blu-ray. True HD a DTS HD MA.

vyvést, video, televize, obraz

Bohužel nejnovější vlajkové lodě společnosti Samsung, počínaje modelem Galaxy S6, standard MHL nepodporují.

Jak vyvést obrázek nebo video z telefonu do televizoru LG

Moderní gadgety a domácí spotřebiče se již dávno staly doplňkovými zařízeními díky své schopnosti připojit se k internetu a synchronizovat se. A je to velmi výhodné, protože rozšiřuje funkce a usnadňuje a zpříjemňuje používání. Pomocí smartphonu můžete například ovládat televizor LG Smart TV (proměnit jej v dálkový ovladač) nebo zobrazovat obrázky a videa ze smartphonu na obrazovce televizoru.

Proč ji používat? Výhody připojení smartphonu k televizoru LG:

Synchronizace smartphonu má mnoho výhod. A zde jsou ty hlavní:

 • Na velké televizní obrazovce si budete moci prohlížet fotografie a videa z „galerie“ smartphonu ve vysoké kvalitě.
 • Pro hraní oblíbených mobilních her můžete zobrazit obrazovku na televizoru a také využívat různé aplikace, např. sportovní aplikace, aplikace pro výuku cizích jazyků atd.д.).
 • Velmi pohodlné procházení různých webových stránek, čtení dokumentů a prohlížení prezentací.

Jak připojit smartphone k televizoru LG: pokyny krok za krokem

Zobrazení obrázků a videí ze smartphonu na televizoru LG je možné několika způsoby, a to jak po kabelu, tak pomocí bezdrátových sítí.

Screen Share je program speciálně vytvořený pro synchronizaci telefonu a televizoru LG Smart TV, abyste si mohli vychutnat obsah na velké obrazovce. Přenos obrázků a videí se provádí pomocí

Miracast (technologie Wi-Fi Direct). Připojení je 100% možné, pokud máte televizor a chytrý telefon značky LG. U smartphonů jiných výrobců nemusí být tato možnost podporována.

Chcete-li zahájit proces synchronizace, musíte:

 • Stiskněte tlačítko Domů na dálkovém ovladači televizoru LG.
 • Vyhledání a zapnutí aplikace Sdílení obrazovky.
 • Ujistěte se, že váš smartphone má firmware OS Android vyšší než 4.2 verze.
 • Aktivace režimu Miracast (v některých případech se může nazývat AllShare Cast). Pokud váš chytrý telefon tuto možnost nemá, musíte si stáhnout Aplikace Miracast Na Google Play.
 • Ze seznamu dostupných zařízení pro synchronizaci vyberte televizor a připojte jej podle pokynů na obrazovce.
READ  Jak nakonfigurovat funkci Smart share v televizoru LG. Základní schopnosti

Důležité: Výrobci doporučují používat telefon v režimu na šířku a uzamknout posun obrazovky, aby se obraz na televizní obrazovce neotočil o 90°.

Majitelé smartphonů jiných značek než LG mohou zkusit přenést obrázky a videa z telefonu do televizoru pomocí funkce Wi-Fi Direct. To je možné, pokud je váš televizor LG moderní model a podporuje Wi-Fi.

Pro synchronizaci smartphonu a televizoru LG přes Wi-Fi Direct:

 • Ujistěte se, že je ve vašem smartphonu nainstalován operační systém Android s firmwarem vyšším než 4.0.
 • V Nastavení vyberte možnost „Bezdrátové sítě“ a poté vyberte možnost Wi-Fi.
 • Stiskněte tři svislé tečky v pravém horním rohu. V zobrazené nabídce vyberte možnost Wi-Fi Direct.
 • Pokud tuto možnost nenajdete, klepněte na možnost Rozšířená nastavení.
 • Zapněte televizor dálkovým ovladačem a vstupte do hlavní nabídky.
 • Vyberte „Síť“ a v ní část Wi-Fi Direct.
 • V seznamu dostupných zařízení pro synchronizaci vyberte název smartphonu.
 • Telefon se sám zeptá, zda se chcete připojit, a připojení potvrdíte podle pokynů.

Připojení smartphonu k televizoru LG LG přes rozhraní HDMI, pokud je telefon vybaven rozhraním mini HDMI, jinak je třeba zakoupit speciální adaptér.

 • Zapojte jeden konec kabelu HDMI do konektoru na zadní straně televizoru a druhý konec do portu v telefonu.
 • Přejděte do „Hlavní nabídky“ televizoru a vyberte „Zdroj“ / Stiskněte tlačítko Input.
 • Jako zdroj signálu vyberte port HDMI, ke kterému je připojen smartphone. Číslo konektoru najdete na zadní straně televizoru, ale v naprosté většině případů je aktivní pouze tento konektor.

Pomocí této metody můžete na televizor LG vyvést obrázky a videa z téměř jakéhokoli chytrého telefonu: LG, Samsung, Huavei, Lenovo. K synchronizaci iPhonu budete potřebovat speciální adaptér Lightning na HDMI.

K televizoru LG je také možné připojit různé modely smartphonů pomocí různých konektorů. Například řada modelů telefonů LG (včetně LG 2X) je vybavena speciálním portem Micro HDMI nebo modernějším USB typu C. Řada chytrých telefonů také podporuje standard MHL (Mobil High Definition Link), u kterého signál přichází přímo z datového a nabíjecího portu Micro-USB. Analogie standardu MHL. SlimPort, který je implementován v mnoha modelech chytrých telefonů LG, umožňuje přenos videa v rozlišení 1080p.

Všechny tyto způsoby přenosu jsou vhodné pro starší smartphony. U novějších modelů doporučujeme upřednostnit bezdrátové metody přenosu.

Přes Bluetooth

Bluetooth je legendární rozhraní z poloviny dvacátých let, které se používalo k přenosu souborů z jednoho smartphonu do druhého. Rychlost je na dnešní poměry tak nízká, že odeslání souboru mp3 může trvat až 10 minut. Bluetooth se nyní obvykle používá pro připojení bezdrátových zařízení, jako je náhlavní souprava, klávesnice nebo myš.

Mnoho lidí se vás zeptá, zda je přenosová rychlost Bluetooth dostatečně rychlá pro streamování videa do televizoru?“. Na tuto otázku můžete odpovědět buď kladně, nebo záporně. Hodně záleží na tom, jakou verzi Bluetooth zařízení podporují. Doporučuje se, aby se jednalo o Bluetooth 5.0, kde je možné dosáhnout přenosové rychlosti až 1 MB/s.

Pokud jsou televizor i chytrý telefon vybaveny snímačem nejnovější generace, je možné je spárovat:

 • Aktivace Bluetooth na obou zařízeních.
 • Vstupte do nastavení telefonu a přejděte na položku Bluetooth.
 • V seznamu možných zařízení k připojení vyberte televizor.
 • Na televizním přijímači potvrďte spárování.

Pro správný přenos dat přes Bluetooth musí být zařízení v těsné blízkosti. Vzdálenost nejméně 5 metrů.

Při správném postupu se na televizoru zobrazí projekce obrazovky smartphonu, stejně jako v případě připojení MHL a SlimPort. Občasné zpoždění v přenosu obrazu může být způsobeno relativně nízkou rychlostí Bluetooth.

Jak připojit telefon ke starému televizoru

Podívejme se na pokyny krok za krokem, ale nejprve musíme určit, co potřebujeme.

Co budete potřebovat k připojení

V závislosti na roce výroby televizoru se mohou metody synchronizace lišit. Existuje několik variant připojení telefonu k televizoru. Vzhledem k tomu, že se jedná o starší model, není pravděpodobné, že by byla k dispozici synchronizace přes Wi-Fi. K dispozici jsou následující metody připojení

Kabel USB

Nejjednodušší je propojit telefon a televizor kabelem USB. Kabel není nutné dokupovat, protože je k dispozici v sadě. Uživatel ji denně používá k ovládání telefonu připojením přístroje k nabíječce. Pokud kabel vyjmete z nabíjecí jednotky, můžete jej použít k připojení k televizoru. V tabulce jsou uvedeny výhody a nevýhody této možnosti synchronizace.

Výhody Nevýhody
Pokud připojíte telefon a televizor pomocí kabelu USB, mobilní zařízení se bude nabíjet. Baterie se nevybije v nevhodnou dobu Navzdory synchronizaci nebude uživatel schopen dosáhnout úplné duplikace. Například prohlížení webu v prohlížeči telefonu se na velkém monitoru nezobrazí. Uživatelé nebudou moci sledovat televizní kanály online nebo v reálném čase
Pokud je zvolen režim flash disku, může majitel telefonu přesouvat soubory mezi zařízeními. Obsah, který máte v telefonu, bude možné zkopírovat a přenést do televizoru. Totéž můžete udělat i obráceně. z televize do telefonu Přestože je tato možnost rozšířená, některé modely televizorů nemají port USB. V tomto případě nemá smysl kupovat adaptér, je lepší synchronizovat zařízení pomocí jiné možnosti
Snadné připojení: Uživatel nemusí kupovat kabel, protože je již součástí telefonu Při připojení telefonu k televizoru pomocí kabelu může uživatel zaznamenat rušení při sledování a přehrávání souborů. Důvodem je buď starší model televizoru, nebo samotná metoda, protože kabel nezaručuje vysokou kvalitu přenosu obsahu na obrazovku

Kabel HDMI

Další oblíbenou metodou je synchronizace zařízení pomocí kabelu HDMI. Obecně je tento port k dispozici téměř u všech modelů televizorů. Zde jsou uvedeny výhody a nevýhody tohoto typu synchronizace.

Výhody Nevýhody
Tento typ připojení zařízení umožňuje přehrávat a prohlížet soubory ve vysoké kvalitě. Optimální je silný kabel dlouhý asi 5 m Při tomto způsobu připojení si uživatel musí zakoupit adaptér, protože telefon má pouze miniport
Metoda je dostupná pro většinu modelů televizorů Baterie telefonu se může vybít, pokud obě zařízení používáte delší dobu, protože ji nelze nabíjet z televizoru pomocí kabelu HDMI
Vysokorychlostní přenos souborů z televizoru do telefonu a zpět. Úplná synchronizace obou zařízení Kabel je třeba zakoupit v obchodě. Není součástí balení zařízení, majitel zařízení bude muset vynaložit svůj čas a peníze
READ  jak připojit Wi-Fi direct k televizoru. Jak přeložit obrázek pomocí mediálního serveru?

Tulipánové zátky

Uživatelé používají k propojení dvou zařízení takzvaný „cinch“ konektor nebo kabel RCA. Vypadají jako tři různobarevné kabely, které se připojují k portům televizoru. S jejich pomocí může uživatel také prohlížet video soubory a obrázky a poslouchat zvukové materiály.

Výhody Nevýhody
Tato metoda je vhodná pouze v případě, že model televizoru byl vyroben před rokem 2000. Staré přístroje byly již dávno staženy z trhu, ale stále mohou fungovat I přes přítomnost kabelu, který přenáší zvuk, se nemůžete spolehnout na kvalitní přehrávání zvukových stop
Samotný kabel je levný Baterie telefonu se při připojení přes tulipány nenabíjí, zařízení se může rychle vybít
Kvalita obrazu a videa bude optimální Někdy mohou mít vodiče stejnou barvu, takže je obtížné najít správnou zásuvku

Jak se připojit

Propojení dvou zařízení nebude pro uživatele obtížné. Pečlivě zkontrolujte porty televizoru a v případě potřeby dokoupit potřebný kabel. Některé modely mají k dispozici všechny 3 porty. V takovém případě se doporučuje spustit synchronizaci z portu USB, protože je k dispozici metoda.

Pro synchronizaci zařízení prostřednictvím tohoto kabelu musí uživatel postupovat podle uvedeného algoritmu:

 • Odpojte kabel USB od nabíječky telefonu. Připojení by mělo být provedeno při vypnutém televizoru;
 • Na displeji telefonu se zobrazí obrazovka pro výběr režimu. Musíte klepnout na „Flash Drive“, „File Transfer“ nebo podobný režim;
 • Otevře se složka s materiály uloženými v zařízení. Uživatel se bude moci pohybovat pomocí šipek na dálkovém ovladači. Stisknutím tlačítka OK spustíte přehrávání.

Pokud taková zásuvka není k dispozici, můžete zařízení připojit přes port HDMI. Pokyny k provádění autorizace:

 • Nejprve je třeba zakoupit kabel a adaptér. Adaptér se nazývá SlimPort nebo adaptér MHL. Vypněte televizor a zapojte kabel HDMI do zásuvky, poté použijte adaptér. Zapněte televizor a připojte adaptér k telefonu;
 • Na obrazovce telefonu vyberte požadovaný režim. Synchronizace bude dokončena. uživatelské akce v telefonu budou duplikovány na obrazovce televizoru. Majitel smartphonu bude moci nejen procházet stažené soubory, ale také číst články z webového prohlížeče na velké obrazovce.

Možnosti připojení

Postup pro spárování techniky: Připojte telefon k televizoru. Nezáleží tedy na tom, jestli vlastníte iPhone nebo smartphone se systémem Android. Pokyny krok za krokem pro připojení pomocí kabelu USB, HDMI nebo bezdrátových sítí a párovacího softwaru.

Připojení pomocí kabelu USB

Teď jste se vrátili z dovolené, vaši nejlepší přátelé se scházejí u stolu s jídlem přivezeným z výletu a vy se s nimi chcete podělit o své dojmy a fotografie a podrobně jim vše ukázat. Kromě fotek v telefonu a velké televize na stěně. Nejjednodušší možností je připojit telefon k televizoru pomocí kabelu USB. V tomto případě se smartphone změní na flash disk, tj. soubory můžete spouštět pouze přes rozhraní USB samotného televizoru.

Budete potřebovat mobilní telefon se systémem Android, napájecí kabel (např. pro nabíječky) a televizor s funkčním portem USB. většina moderních modelů jej má.

Propojení televizoru a smartphonu pomocí kabelu. Zapněte televizor.

Na obrazovce smartphonu v okně oznámení, které se zobrazí, vyberte možnost „Použít jako velkokapacitní paměťové zařízení (jako USB)“.

Pomocí dálkového ovladače televizoru v seznamu zdrojů vyberte USB (obvykle to lze provést pomocí tlačítka Zdroj).

Pomocí šipek na dálkovém ovladači vyberte požadované složky a otevřete soubory. To umožňuje přehrávat obrazové soubory a také přehrávat dříve stažený film z paměťové karty USB.

Co dělat, když televizor nevidí smartphone připojený přes USB?

Zkontrolujte, zda kabel funguje. Také kabely dodávané s nabíječkami mohou být určeny pouze k nabíjení. Ujistěte se, že používáte kabel dodaný s telefonem, který je určen pro připojení zařízení k počítači.

Pokud kabel funguje, zkontrolujte, zda jste na obrazovce smartphonu vybrali správnou položku. Zkuste jej odpojit a znovu připojit k televizoru a vyberte správnou možnost (ne „Pouze nabíjení“).

Co můžete udělat?

Použití smartphonu jako flash disku.

Pokud tyto metody nefungují, je možné, že telefon a televizor nejsou kompatibilní pro připojení přes USB. Vyzkoušejte další možnosti níže.

Připojení pomocí kabelu HDMI

Tento způsob propojení telefonu s televizorem umožňuje proměnit spojení chytrého telefonu a televizoru v jeden počítač a spouštět všechny soubory z telefonu na velké obrazovce. Některé přístroje mají zásuvku mini-HDMI, ale je to velmi vzácné. Pokud jím váš smartphone nedisponuje, budete si muset koupit adaptér: u dražších smartphonů to může být kabel USB Type-C na HDMI, adaptér Lightning na HDMI pro iPhone a iPad nebo kabel micro-USB na HDMI (s rozhraním MHL).

Připojení telefonu k televizoru je snadné: k propojení zařízení použijte kabel, jako zdroj signálu vyberte port, ke kterému je připojen váš smartphone. Vychutnejte si zobrazení obrazovky telefonu na televizní obrazovce.

Přes konektor USB typu C

Tento adaptér pomůže připojit váš nový smartphone, vlajkové modely s moderní zásuvkou pro rychlé nabíjení k televizoru. Nejlepší je zvolit univerzální adaptér, který lze připojit k televizoru pomocí rozhraní HDMI, VGA, DVI nebo MiniDP.

Prostřednictvím Lightning

Tento adaptér umožňuje připojit zařízení Apple (iPhone nebo iPad) k televizoru. Toto zařízení může být také univerzální, aby se hodilo k jakémukoli televizoru. Levnější je koupit jednoduchý adaptér, stojí od 1500 Kč.

Prostřednictvím MHL

Jedná se o způsob, jak k televizoru připojit starší nebo levnější zařízení. Pokud má váš chytrý telefon konektor microUSB, můžete jej pomocí adaptéru MHL připojit ke konektoru HDMI. Smartphone i televizor musí podporovat technologii Mobile High-Definition Link. Chcete-li zkontrolovat, zda váš smartphone tuto funkci podporuje, stáhněte si a spusťte aplikaci MHL Checker. Na druhé straně musí mít televizor vedle konektoru HDMI označení MHL.

Přes Slim Port

Tuto metodu je nejlepší použít, pokud váš smartphone nepodporuje předchozí metodu. To se nejčastěji týká starších zařízení. Měly by mít také vstup microUSB.

Co můžete udělat?

Použití televizoru jako externího displeje pro hraní her a sledování filmů. Na televizní obrazovce se zobrazuje celá obrazovka smartphonu.

Připojení přes Wi-Fi

Tato metoda je vhodná pro televizory vybavené modulem Wi-Fi. Zda je váš televizor vybaven touto funkcí, můžete zjistit v návodu k obsluze nebo v popisu na internetu. Stojí také za to zkontrolovat, zda je váš smartphone dostatečně moderní: nic nefunguje s telefony se systémem Android nižší než čtvrtá verze nebo s iPhony nižšími než 4s. Vše funguje, pokud je ve smartphonu v položce „Bezdrátové sítě“ nastavena funkce „Wi-Fi Direct“. Obvykle ji najdete v podpoložce nastavení (za třemi tečkami vpravo). Je třeba ji aktivovat.

vyvést, video, televize, obraz

V televizoru, ke kterému chcete telefon připojit přes Wi-Fi, musíte v nabídce najít část Síťové připojení. Zde také vyberte možnost Wi-Fi Direct. V seznamu dostupných zařízení vyberte svůj telefon. s největší pravděpodobností zde bude jediný. Do smartphonu bude odeslána žádost o připojení. potvrďte ji v otevřeném vyskakovacím okně.

READ  Registrace do sítě Sony Playstation

Co můžete udělat?

Zobrazení snímků z chytrého telefonu. Rychlost přenosu je nízká.

Připojení pomocí DLNA

Tato metoda je vhodná pro smartphony se systémem Android a televizory kompatibilní s DLNA. Chcete-li přenášet soubory, musíte připojit telefon a televizor k domácí internetové síti (existuje mnoho způsobů, jak to provést) a poté v nastavení televizoru zapnout funkci DLNA. Poté vyberte film, obrázek nebo hudbu, klikněte na název souboru a v nastavení stiskněte: „Menu. vybrat přehrávač“. V seznamu najděte svůj televizor.

Co můžete udělat?

Zobrazení souborů ze smartphonu. Pro pokročilá nastavení a prohlížení souborů nejen z galerie je třeba nainstalovat libovolnou aplikaci pro DLNA z Google Play.

Vysílání fotografií a videí ze smartphonu do televizoru

Televizor musí být zapnutý a připojený k síti.

Existuje mnoho programů, které vám pomohou streamovat multimediální obsah prostřednictvím DLNA. Ale výchozí galerie HTC odvádí také docela dobrou práci.

V seznamu aplikací ve smartphonu spusťte galerii.

Otevřete například první obrázek, klikněte na „“ a „Select Player“.

Naše TV by se měla objevit v seznamu. Vyberte ji.

V tomto okamžiku by se měl na televizoru objevit obraz (nemusíte nic zapínat). Můžete procházet fotografie v telefonu a ty se automaticky zobrazí v televizoru. Takhle (omlouvám se za kvalitu fotografie) :

Fotografie výše vystihuje podstatu toho, co děláme.

Chcete-li vysílání zastavit, stiskněte tlačítko zavřít (v pravém horním rohu obrazovky). Přijdete na to :).

Jak ji používat

Přestože se obrazovky chytrých telefonů přiblížily téměř sedmi palcům, k televizorům mají ještě daleko. Propojením těchto dvou zařízení však lze vytvořit domácí posilovnu, hernu, diskotéku, kino a moderní konferenční místnost.

Stojí za to vyzkoušet připojení smartphonu k televizoru pro fitness trénink nebo pro konferenční hovory v aplikaci Zoom. Generální ředitel společnosti FitStars Ilja Kapustin v rozhovoru s deníkem Gazeta.Ru poznamenal, že cvičení s videotréninkem na velké obrazovce televizoru může přinést lepší výsledky než s chytrým telefonem.

„Cvičení doma je mnohem lepší na televizní obrazovce než na malé obrazovce chytrého telefonu. Díky širokoúhlé obrazovce jsou jasně viditelné všechny nuance a detaily cvičení, které školitelé nabízejí při videotréninku. Získáte tak lepší přehled o svých tréninkových technikách a snížíte možnost zranění. Cvičení doma s velkou obrazovkou navíc cvičence plně vtáhne do atmosféry posilovny, což zvyšuje intenzitu a efektivitu tréninku,“ říká Kapustin.

Projekce na obrazovku chytrého telefonu se bude hodit i těm, kteří si už dlouho chtějí vyzkoušet svou oblíbenou hru „tři v řadě“ na velké obrazovce nebo si v hlučné společnosti pustit zábavná videa z TikToku.

Milovníci hudby a majitelé zvukových systémů připojených k televizoru mají také skvělý důvod k zábavě. chytré telefony připojené k televizoru lze použít ke streamování hudby přímo z YouTube Music, Yandex.ru a YouTube.ru.Hudba nebo jiné platformy pro streamování hudby.

„Scénáře použití závisí pouze na požadavcích a představivosti uživatele. Můžete také připojit svůj chytrý telefon k televizoru, sledovat filmy a videa na velké obrazovce nebo si prohlížet rodinné fotografie z dovolené. Dokonce i mobilní hry mohou hrát novými barvami. zkrátka, existuje pro ně obrovské množství využití,“ píše Gazeta.Ru“ itelská expertka Svetlana Mureeva.

Nespornou výhodou streamování z chytrého telefonu do televizoru je však množství dostupných služeb a aplikací. I když je televizor vybaven operačním systémem Android TV, neznamená to, že podporuje všechny stejné aplikace jako mobilní zařízení. Od her až po klasická kuchařská díla. ne všechny aplikace lze ovládat dálkovým ovladačem, takže v těchto případech je užitečnější použít známé rozhraní a způsob ovládání, stačí vše duplikovat na velké obrazovce.

Za zvážení stojí i pro majitele chytrých televizorů, kteří dávají přednost sledování YouTube na velké obrazovce. V případě, že se společnost Google z Ruska zcela stáhne nebo dojde k zablokování hostingu videí, nebude VPN podporovat každý chytrý televizor. Takže metoda promítání YouTube ze smartphonu do televizoru je v tomto případě v lepší pozici, protože mnoho lidí se již naučilo používat soukromou síť na smartphonu.

Streamovací služby a média

Pokud není potřeba přepínat celou obrazovku chytrého telefonu na velkou obrazovku televizoru, ale je potřeba pouze video YouTube, film nebo hudba z libovolné platformy, je možné zvolit jednodušší způsob.

Za tímto účelem otevřete požadované video, film nebo hudbu a vyhledejte tlačítko s obdélníkem s ikonou Wi-Fi v rohu. Když na něj kliknete, otevře se okno s výběrem dostupných výstupních zařízení. může to být buď televizor s Chromecastem a AirPlay, nebo chytrý reproduktor.

Svetlana Mureeva ze společnosti itel hovořila o dalším způsobu přenosu mediálních souborů ze smartphonu do televizoru. Díky funkci Wi-Fi Direct mohou uživatelé posílat soubory přímo do televizoru a ukládat je do jeho paměti.

„Pokud váš televizor podporuje funkci Wi-Fi Direct, je to nejlepší způsob, jak jej připojit. Stačí, když tuto funkci povolíte v nastavení televizoru. otevřete možnost Wi-Fi Direct v nastavení smartphonu a v seznamu dostupných zařízení vyberte televizor, na který pak můžete posílat fotografie, videa a další obsah,“ sdělila Mureeva.

Nezapomeňte však, že „těžké“ soubory budou vyžadovat více místa a moderní televizory mají v průměru 8 GB vnitřní paměti.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS