Nastavení mobilního přístupového bodu Wi-Fi-How pro připojení na smartphonu Android?

Ještě jednou jsem se rozhodl vyřešit problém nastavení smartphonu na Android jako mobilní přístupový bod Wi-Fi. Verze firmwaru založené na Androidu nyní obrovské množství. Nezáleží však na tom, jaký model máte. Samsung, Huawei, Honor nebo jiné. v každé z nich můžete zahrnout funkci, jako je bezdrátový mobilní přístupový bod. Ne každý uživatel telefonu však ví, jak z něj nastavit distribuci mobilního internetu na Wi-Fi s notebookem nebo počítačem. Přestože si signál 4G-line můžete sdílet pomocí sítě Wi-Fi od jakéhokoli operátora-MTS, Megafon, Beline, Body 2 atd.D. Dnes uvidíme, jak povolit a nakonfigurovat název a heslo pro přístupový bod Wi-Fi, pokud máte telefon Xiaomi, který pracuje pod kontrolou skořápek Miui pro Android.

Mobilní přístupový bod na Androidu je režim, ve kterém smartphone poskytuje mobilní internet pro jiná zařízení Wi-Fi

Dnes může být přístupový mobilní bod vyroben z jakéhokoli moderního smartphonu, který pracuje v operačním systému Android. Abychom distribuovali internet přes Wi-Fi ze smartphonu do jiných zařízení, včetně počítače nebo notebooku na Windows, není třeba instalovat žádné další aplikace. Internet můžete sdílet s vybudovanými.v nástroji operačního systému Android, ve kterém existuje taková funkce jako „přístupový bod“.

vytvořit, přístupový, telefonu

Použijte svůj telefon jako přístupové body mobilního internetu Wi-Fi jsou obzvláště výhodné, když jste z notebooků někde venku. A bylo od něj potřeba dostat se na internet. Například rád sedím a pracuji v nějaké kavárně nebo parku. Pokud na tomto místě není žádné bezplatné připojení Wi-Fi, je velmi snadné proměnit telefon na router a distribuovat internet z něj na bezdrátové síti na notebooku.

Co je třeba udělat před distribucí

Učené zkušenostmi, doporučujeme, abyste nejprve provedli některé akce před uvedením telefonu na distribuci.

Odstraňte pouzdro z toho. Smartphone se vyhne a další „oblečení“ je pro něj zbytečné.

Připojte nabíječku. Distribuce rychle vypouští baterii, takže potřebujete jídlo.

Odpojte synchronizaci s cloudovými úložištěmi na notebooku. Pokud jste nedávno naložili velké soubory do cloudu a zřídka zapnuli notebook, informace mohou automaticky synchronizovat. Bude to vyžadovat hodně provozu.

READ  Jak obnovit smazané fotografie v telefonu Huawei.

Jak vytvořit mobilní přístupový bod pomocí Android

Wikihow pracuje na principu wiki, což znamená, že mnoho našich článků je napsáno několika autory. Při vytváření tohoto článku o jeho úpravách a zlepšování autoři-dobrovolníci pracovali.

Počet pohledů na tento článek: 133 155.

Většina moderních smartphonů může působit jako přenosný přístupový bod. Pro přístup k internetu mohou být zařízení připojena k síti Wi-Fi vašeho smartphonu a použít jeho přenosový signál dat. Sledujte toto vedení a nakonfigurujte telefon jako přístupový bod.

Otevřete nabídku „Nastavení“. Můžete přejít na „Nastavení“ kliknutím na tlačítko „Nabídka“ z domovské obrazovky nebo otevřením „Nastavení“ v seznamu aplikací.

Otevřete nabídku „režim modemu a přenosný přístupový bod“. Tato nabídka je k dispozici v části „Bezdrátové sítě“ v dodatku Nastavení. V závislosti na zařízení budete muset kliknout na „Více. „Chcete.li najít tuto možnost.

Vložte spínač „Wi-Fi Access Point na“ VKL „. Pokud vám váš plán umožní používat přenosný přístupový bod, spadnete na obrazovku Nastavení. Pokud tarifní plán nemá možnost použít mobilní přístupový bod, bude existovat zpráva s informacemi o tom, jak tuto příležitost zahrnout od svého operátora.

Změna nastavení. Síťové heslo Wi-Fi můžete nainstalovat nebo omezit počet zařízení, která se k němu mohou připojit. Abychom se vyhnuli používání vašich dat neznámými zařízeními, důrazně doporučujeme, abyste nainstalovali heslo. Název sítě (SSID). Toto je název sítě, ke které se připojíte pomocí svých zařízení.

Spojující zařízení. Když je režim přístupového bodu zapnutý, otevřete nastavení sítě na zařízení, které se musíte připojit. Prohledejte sítě a najděte ten, který jste vytvořili. Chcete.li se připojit k přístupovému bodu, zadejte heslo.

Nesprávné nastavení Wi-Fi

Nejprve by měla být věnována pozornost tomu, jak je nakonfigurován přístupový bod Wi-Fi. To vyžaduje přístup do nabídky routeru prostřednictvím prohlížeče: Ale do řádku adresy budete muset zadat řadu znaků, jejichž kombinace je individuální pro každé zařízení. Obvykle jsou tato data na zadní straně routeru, hledejte řádky přihlašovacího a hesla, budou vyžadovány v další fázi.

Zadejte uživatelské jméno a heslo. Pokud se vám podařilo získat přístup do nabídky, měli byste nejprve věnovat pozornost parametrům bezdrátového režimu. Zde je relevantní několik jednoduchých možností:

 • Kanál. auto, ale můžete se pokusit dát další kanál.
 • Režim. 11 bg smíšené, ale změna parametru pouze na 11 bg může poskytnout pozitivní výsledek.
 • Šířka kanálu. auto.
 • Rychlost přenosu, pokud existuje, je stanovena na maximální hodnotu.
 • Region má malé účinky, ale teoreticky to může být zdrojem poruchy.
READ  jak odstranit rodičovský zámek v telefonu.

Pokud je vše správně nakonfigurováno, ale internet stále funguje nesprávně, měli byste se obrátit na servisní středisko nebo hledat problém na jiném místě, například při obrácení k poskytovateli. Zařízení může být technicky vadné, takže se doporučuje jej zkontrolovat ihned po nákupu.

Vytvoření přístupového bodu na Androidu

Ne všechna technika Android může distribuovat internet, takže se ujistěte, že telefon má GSM/3G a samozřejmě Wi-Fi modul. Proměňte takové zařízení na modem, který bude distribuovat připojení, je poměrně jednoduchý.

 • Přejděte do nabídky Nastavení, vyberte část „Wireless Network“.
 • Otevřete kartu „Více“ a klikněte na linku „Modem Modem“.
 • V okně, která se objeví, vyberte část „Přístupový bod“, otevřete nastavení tohoto parametru.
 • Zdá se, že okno vytvoří nové připojení, kde zadáte název pro síť, v níž se zobrazí v seznamu, nastaví heslo a označí typ šifrování.
 • Uložte změny a vraťte se do nabídky „Access Point“ pro aktivaci této metody.

Nyní můžete telefon použít jako router, ke kterému se můžete připojit k různým zařízením. Následně nemusíte znovu upravovat parametry, stačí zapnout řádek „Přístupový bod“.

Můžete také sledovat, kdo používá váš seznam Wi-Fi-The Seznam, se zobrazí v okně „Modem Mode“.

Aplikace

Existují speciální programy, se kterými se smartphone mění v přístupový bod, například Tethering Foxfi nebo Wi-Fi. K dispozici je také nástroj pro tethering widget, který funguje jako widget. K čemu jsou potřebné?.

Proč potřebujete přístupový bod Wi-Fi na telefonu?

Například, pokud je uživatel daleko od domova, t.E. Připojit se k obvyklému domácímu wi-fi, nemůže. Pokud neexistují žádné bezpečné veřejné sítě Wi-Fi v okolí s poměrně vysokou rychlostí pro pohodlnou práci, pak je přístupový bod Wi-Fi v telefonu nejdostupnější a nejpřínosnější možností distribuce internetu pro jiná zařízení.

Můžete povolit a nakonfigurovat přístup k mobilnímu bodu prostřednictvím nastavení bezdrátových kloubů. Chcete.li začít distribuovat internet z telefonu, potřebujete:

 • Otevřete nastavení a najděte bod zodpovědný za přístupový bod. Lze jej nazývat „síť a internet“ nebo „připojení a obecný přístup“.
 • Najděte položku nazvanou „Personal Access Point“ nebo „Wi-Fi Access Point“.
 • Aktivujte posuvník vedle řádku „Přístupový bod“.

Chcete.li to provést, ve stejné části musíte kliknout na bod „Nastavení přístupového bodu“ a provést změny.

READ  Jak obnovit tovární nastavení telefonu. Jaké jsou různé způsoby resetování systému Android?

Můžete například nainstalovat další nastavení, omezit počet zařízení, která se mohou současně připojit k přístupovému bodu. V této části můžete také aktivovat automatické vypnutí Wi-Fi, pokud se po určitou dobu nepoužívá. To vám umožní ušetřit nabíjení baterie telefonu, protože přístupový bod při rychle vypouští zařízení.

Poté, pokud mobilní operátor neomezuje možnost distribuce, přístup k internetu se objeví na jiném zařízení. Pokud operátor nedovolí internetu pouze distribuovat internet, pak se odpovídající banner objeví na druhém (připojeném) zařízení.

vytvořit, přístupový, telefonu

Problémy s připojením

Běžné chyby, které brání distribuci.

Nevhodné APN

Pro provoz mobilního internetu je předem protažen APN. Co je to, APN. Konfigurace přístupu k síti, která je uložena na SIM nebo naladěno v ruce. Na zařízení s konfigurací 2-3 vytvořených ručně může dojít k selhání a 3G/4G nebude fungovat. V tomto případě:

Ve výchozím nastavení jsou APN uloženy na SIM kartě a jsou zapnuty automaticky. Pokud neexistují žádné APN, zavolejte na technickou podporu operátora.

Jak najít skrytý bod

Na smartphonech skryté Wi-Fi není v celkovém seznamu viditelné:

V systému Windows 10 se připojení objeví v celkovém seznamu z níže.

Zahrnuto VPN

V některých klientů VPN v režimu distribuce Wi-Fi je spuštěna funkce Switch Switch, která blokuje jakýkoli internetový provoz. Odpojte technologii v nastavení nebo nepoužívejte VPN.

Virtuální soukromé sítě skrývají provoz uživatele a mohou snížit rychlost přenosu dat (v závislosti na vybraném serveru, Encryption Protocol).

Na Androidu dochází k aktivaci bodů Wi-Fi v nabídce s nastavením. Další parametry umožňují povolit šifrování dat, změnit frekvenční rozsah a nastavit limit provozu.

Jak resetovat nastavení Wi-Fi

Na samém začátku musím říci, že změníte konfiguraci pouze pro vybrané připojení. To znamená, že tato nastavení se nebudou vztahovat na jiné body V novém okně vyklouzněte na „zapomenout na síť“ nebo klikněte na „Změnit konfiguraci“.

V první verzi budou konfigurace odstraněny pro toto připojení a budete muset zadat heslo. Ve druhé možnosti můžete povolit DHCP v nastavení IP. Umožní vašemu smartphonu přijímat nezbytná nastavení v automatickém režimu.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS