Jak vytvořit snímek obrazovky na notebooku: 5 jednoduchých způsobů

Screenshot (Screen, Screenshot). Obrázek obrazovky notebooku nebo její plochy uložené na médiu v JPG, PNG, JPEG atd.D Zvláštní dovednosti a znalosti za účelem pořízení obrazovky obrazovky na jakémkoli notebooku. Stačí se seznámit s integrovanými nástroji OS Windows 10 a třetími druhy.

Použití vytvořených schopností OS výrazně zjednodušuje proces zachování obrázků z monitoru, protože není nutné instalovat další programy. Chcete.li vytvořit obrazovku, použijte kombinaci funkčních klíčů na klávesnici. Proces bude následující:

 • Najděte tlačítka PRTSC a CTRL na klávesnici;
 • Současně je stiskněte (operace provádí zachování grafického objektu ve výměnné vyrovnávací paměti);

Proč nefunguje Printscreen

Když tlačítko obrazovky na notebooku odmítne fungovat a vyrovnávací paměť výměny zůstane prázdné, stojí za to zkontrolovat aktivitu dalších klíčů. Klávesnice může být vybavena hedvábnou klíčem.

Důležité! Aktivace tohoto režimu je označena LED v pracovní oblasti. Klíče takového plánu nejsou na notebookech od Lenovo a ASER neobvyklé.

Na některých modelech mají funkční klíče několik hodnot, kde se hlavní nebo naopak pomocná akce provádí v tandemu s tlačítkem FN. Ten se nachází téměř na všech notebookech: „Samsung“, „Toshiba“, HP atd.D

Na modelech notebooků minulých generací z Dell a Vaio lze snímek obrazovky vyrobit pouze stisknutím tlačítka Ctrl Printscreen. Rovněž stojí za to zkontrolovat aktivitu klíče FN v BIOS. Může být odpojen nebo přiřazen k jiné funkci. Pokud není možné v žádné z výše uvedených kombinací pořídit snímek obrazovky, pak je s největší pravděpodobností vytvořen software třetí strany, který blokuje tuto funkci.

Pokud v pracovní oblasti není tlačítko Printscreen, můžete pomocí digitálního analogu standardní klávesnice pomocí platformy prostředky. Tento problém je relevantní pro staré notebooky Asus a Toshiba Vyberte aplikaci a poté klikněte na klávesu PrintScreen již v digitální verzi. Nástroj se nachází v „Centru pro speciální příležitosti“.

Jak vytvořit vysoko kvalitní snímek obrazovky na počítači

V této části vám podrobně řekneme, jak vytvořit snímky obrazovky na počítači: pomocí programů, postavených funkcí a také vám pomůžeme pochopit nastavení PC.

Standardní programy obrazovky

Všechny počítače jsou operační systémy, které podporují různé možnosti zachycení obrazovky. Budeme analyzovat několik standardních řešení, jak vyrobit snímky obrazovky na počítači nebo notebooku.

Program „nůžky“

Standardní aplikace Windows. Vývojáři slibují novou aktualizaci Win10, aby tento program odstranili a přenesli všechny možnosti na „náčrt na fragmentu obrazovky“.

„Nůžky“ mohou pořídit snímek obrazovky celé obrazovky, samostatné fragment nebo aktivní okno. Výsledný obrázek může být uložen na počítači nebo odeslán poštou.

Chcete.li povolit program „nůžky“, přejděte do nabídky Start. „Standardní Windows“ a najděte požadovanou možnost ze seznamu. Jiným způsobem, program lze nalézt prostřednictvím vyhledávání na hlavním panelu: Zadejte název aplikace a klikněte na otevřenou ikonu.

READ  Fotoaparát Samsung Galaxy s8 nezaostřuje

Snímek obrazovky zobrazuje obrazovku notebooku s otevřeným programem „Nůžky“:

Příklad práce „nůžky“ ve Win10

Program „Náčrt na fragmentu obrazovky“

Nová aplikace „Náčrt na fragmentu obrazovky“ má významný rozdíl od předchozího programu: můžete vytvořit fragmenty obdélníkového nebo libovolného tvaru a také vytvořit screenshoty celé obrazovky a aktivního okna.

Příklad snímku obrazovky na Win10

Chcete.li pořídit snímek obrazovky, klikněte na kombinaci klíčů: Win Shift S nebo přejděte do programu prostřednictvím „Start“.

Výsledek výběru libovolného fragmentu:

Výběr libovolného fragmentu a jeho úpravy

Posílejte řetězy spouštěcích zpráv pozdravu, opuštěný koš, reaktivaci, kombinování e.mailu, SMS a web tlačí do jednoho řetězce.

Kleases

Na každém počítači můžete nakonfigurovat horké klíče tak, aby se snímky obrazovky na obrazovce.

Zahrnutí tiskové obrazovky na Win10:

Pomocí tiskové obrazovky vytvořte obrazovku

Kombinace videoher v parametrech Win10:

Vyladění horkých klíčů na PC

Win/FN PRTSCR

Klasická kombinace: Vyhrajte PRTSCR na počítači a FN PRTSC pro notebook.

Kombinace tlačítek je zobrazena na klávesnici:

Kombinace klíčů Win/FN PRTSC

Obrázek je uložen ve složce „Obrázky“ nebo „obrazovky“ ve formátu PNG.

PRTSC barva

Klávesa tiskové obrazovky automaticky pořizuje obrázek obrazovky, ale tato funkce neotevře aplikaci, ve které byste mohli pracovat s výsledným obrázkem. Systém ani neuloží obrazovku, ale pouze zkopírujte do vyrovnávací paměti Exchange. Zapněte barvu (standardní program Windows) a klikněte na tlačítko „Vložte“ nebo použijte kombinaci klíčů: Ctrl V.

Důležité! Barvy lze nahradit jakýmkoli jiným editorem, na který jste zvyklí používat.

Příklad pracovní barvy

Alt Prtscr

Kombinace klíče ALT PRTSCR vám umožní pořídit aktivní snímek okna a zkopírovat jej do vyrovnávací paměti Exchange. Musíte použít libovolný grafický editor a udržovat výslednou obrazovku.

Kombinace tlačítek je zobrazena na klávesnici:

Kombinace klíče ALT PRTSCR

Snímek aktivního okna v grafickém editoru

Důležité! O tom, jaké horké klíče se používají pro produkty Apple, přečtěte si v počítačovém certifikátu Mac.

Externí programy slotů

Na internetu najdete velké množství snímků obrazovky. Používáme: Monosnap, Lightshot, Joxi.

Pojďme přebývat na Monosnap a podrobně analyzovat jeho schopnosti a nastavení. Program lze stáhnout do počítače nebo použít příponu v prohlížeči Chrome.

Monosnap může vytvořit obrazovku celé obrazovky, fragmentu, obrázek celé stránky nebo pouze její části a také zaznamenat video.

vytvořit, obrazovku, notebooku, samsung

Monosnap Screenshot funguje ve verzi prohlížeče

PCS PC s horkými klíči:

Soubor můžete také otevřít v editoru nebo si jej stáhnout do vyrovnávací paměti Exchange. Ale před vytvořením snímků obrazovky se podívejme na nastavení.

Jak upravovat Printskrin

Úpravy obrazovky v programech barvy a malování.Síť

Nejjednodušší cestou je zavolat program Paing a pomocí své pomoci vše zbytečné.

Jak víte, jedná se o nejjednodušší „kresbu“ a stejně jako jednoduše s jeho pomocí a upravujte velikost snímku obrazovky. Je to pouze nutné:

 • Otevřete nabídku „Start“, můžete to provést pomocí klávesy Win nebo otevření nabídky vlevo;
 • Vyberte složku nazvanou „Standard“;
 • Klíče Ctrlv budou moci vložit snímek obrazovky do nového plátna.
 • Pak musíte vybrat nástroj „zvýraznění“, který označíte požadovanou oblast a „řez“.
 • Zbývá pouze uložit obrázek.

Nic komplikované, jen pár kliknutí a můžete jej poslat kdekoli.

READ  Jak pořídit snímek obrazovky na notebooku Asus. Použijte klávesu pro tisk obrazovky

Stejně tak můžete upravit jakýkoli dostupný program, který máte po ruce. Pomocí kombinace klíče „vložení“ může být výsledná obrazovka umístěna do absolutně jakékoli aplikace.

A pokud například něco není v pořádku s tlačítkem Printskrin? Nebo zde není nic jasného? Co v tomto případě dělat?

Jak vytvořit snímek obrazovky

Gratuluji, dnes máte štěstí. A pak neexistují žádné programy ke stažení, není třeba instalovat. Jde o to, že váš notebook již má standardní program s názvem „nůžky“.

Chcete.li jej otevřít, nechte nabídku startu. všechny programy. standardní. nůžky.

Otevřeme je a nemusíme stisknout nic jiného Stačí vybrat oblast obrazovky a uvolnit myš. Poté klikněte do horní nabídky „Soubor“ a vyberte Uložit.

Velmi velký článek se ukázal být jen jedním, jednoduchým tlačítkem, ale nyní víte, jak vytvořit 3 typy snímků obrazovky prostřednictvím oken a uložit je. Aby se informace u nejnadalovanějších konvic (bez urážky) lépe naučily, navrhuji to vidět

Pokud chcete odstranit vybranou oblast, nakonfigurujte formát obrázku fotografií, přidejte nápisy nebo obrázky, je lepší použít speciální aplikace. Otevírají více příležitostí, i když pracují na podobném principu.

Photoskrin

Jeden z nejlepších programů pro vytváření obrázků na obrazovce. Ve Photoskrinu můžete natočit určitý fragment nebo celou plochu. Na vrcholu obrázku můžete přidat nápisy a obrázky a poté stáhnout obsah do sítě nebo stáhnout ve vhodném formátu.

vytvořit, obrazovku, notebooku, samsung

  Stáhněte si zdarma na Windows 10, 8, 7, Vista nebo XP. Spusťte jej a zvýrazněte nezbytnou oblast myší.

Musíte nahrát video z obrazovky? Kupte si prémiovou verzi softwaru. Umožní vám zachytit každou akci na ploše, vytvořit video s vysokou kvalitou a exportovat výsledek do vhodného formátu. Pro-balení stojí 495.

Lightshot

Jednoduché počítačové obrazovky a rozšíření pro prohlížeč. Lightshot vám umožní zachytit část displeje, zpracovat obsah a exportovat jej do vhodného formátu médií. Pro použití:

 • Stáhněte si software z oficiálního webu.
 • Na konci instalace otevřete nástroj a vyberte plochu plochy.
 • Upravte výtisky obrazovky a poté klikněte na ikonu ochrany.

Screenster

Jednoduchý software, který nabízí možnosti pro úpravy materiálu a vytváří obrázky v populárních formátech médií. Jak vytvořit snímek obrazovky na počítači a uložit jej jako obrázek?

 • Stáhněte si obrazovky a otevřete. Nainstalujte požadovanou oblast střelby.
 • V případě potřeby upravte obrázek. Přidejte text, šipky, kreslení.
 • Klikněte na ikonu úspory. Označte složku a formát.

Yandex.Disk

Cloudové úložiště nabízí další nástroj pro vytváření snímků obrazovky. Můžete odstranit monitor a zpracovat personál v editoru postaveného. Použití funkce Yandex.Disk:

 • Nainstalujte software. Stisknutím kombinace posunu Ctrl 1 a zakroužkujte místo.
 • Rám se otevírá v editoru. Proveďte změny: Umístěte šipky, text atd.D.
 • Klikněte na „Uložit“. Vyberte místo na počítači.

Snímek obrazovky

Software pro natáčení celého displeje nebo zadaného fragmentu. Snímek obrazovky také poskytuje funkce pro umístění nápisů, nálepky, číslování a postav.

 • Stáhněte si software a na konci instalace spusťte.
 • Zvýrazněte fragment stolního počítače.
 • Zpracovejte obrázek a klikněte na „Ready“. Exportujte materiál na PC ve vhodné expanzi.

Vytvořte obrazovku online

Touto metodou můžete fotografovat, aniž byste se vůbec obtěžovali. Žádné instalace programů a rozšíření, nemusíte nic otevírat a vkládat, jen „kliknutí“ a obrazovka je připravena.

Podívejme se na nejpohodlnější weby a na to, jak s nimi pracovat, s nimiž můžete pořídit snímek obrazovky online:

READ  Odinstalování aplikace Samsung Smart TV

Chcete.li získat obrazovku, pořiďte si snímkem klávesnicí stránky, kterou potřebujete, okna, programy pomocí tlačítka PrintsCRN, otevřete web a klikněte na „Ctrlv“.

Připraven. Nyní můžete: stáhnout, získat odkaz na to, upravit a smazat jej.

Všechno, stejně jako ve výše uvedeném příkladu. Pouze tento web je v angličtině (nic komplikovaného, ​​ani nemusíte číst) a má více funkčnosti.

Skvělý nástroj, s nímž můžete pořídit snímek obrazovky celého webu. Výrazem „celé místo“ jsem měl na mysli obrázek v plné výšce, a to nejen viditelnou oblast obrazovky.

Chcete.li vyfotit stránku, přejděte na web a vložte odkaz na stránku pro obrázek. Počkejte několik sekund a máte hotovo. Nyní máte obrázek celého webu a můžete si jej stáhnout nebo si na něj vzít odkaz.

vytvořit, obrazovku, notebooku, samsung

Programy třetích stran pro vytváření snímků obrazovky

Yandex Disc

Disk Yandex. klientská aplikace stejné cloudové služby stejného názvu. Pokud jej nainstalujete do počítače, budete mít nejen manažera pro práci se soubory v cloudu, ale také vynikající editor screenshot.

 • Aplikace na fotografii různých postav, šipek a značek;
 • Přidání textu;
 • Rozmazaná část obrázku;
 • Ořezávání a otočení obrázku;
 • Stáhněte si obrázky na svůj disk Yandex.

Disk Yandex monitoruje stisknutí tlačítka tiskové obrazovky a automaticky otevře editor pro tuto událost.

Faststone Capture

Faststone Capture. Placený program (19.95 pro celoživotní licenci) vytvořit obrázky obrazovky s mnoha užitečnými funkcemi:

 • Zachycení celé obrazovky nebo přidělené oblasti, zachycení posouváním, zachycení nabídky, zachycení časovačem;
 • Záznam videa;
 • Získání obrázků ze skeneru;
 • Zvětšovací sklo a pravítko;
 • Změna snímků obrazovky v editoru Fild.In: Použití trusů (rámečky, šipky, text atd. E), ořezávání, otáčení, korekce jasu a kontrastu; Editor podporuje práci s několika snímky obrazovky na různých kartách;
 • Zachování grafiky v BMP, GIF, JPEG, PCX, PNG, TGA, TIFF a PDF;
 • Převod několika obrázků na jeden soubor;
 • Odesílání screenshotů pomocí e-mailu a serveru FTP.

Po spuštění rychlého zachycení se na obrazovce objeví panel pro rychlé volání hlavních funkcí pro vytvoření snímků obrazovky.

Hotový obrázek se automaticky otevře v editoru programu, kde můžete použít poznámky na obrázek a uložit jej ve správném formátu.

Jiné programy

Popsané aplikace nejsou zdaleka jediné. Na internetu najdete mnohem více analogů s širokou škálou funkčnosti. Zde jsou nejoblíbenější:

  – Program ZDARMA s funkcemi vytváření, úpravy snímků obrazovky a jejich načítání na svůj vlastní server. Odkazy na obrázky lze rozdělit prostřednictvím poslů, poštou, sociálních sítí placená profesionální aplikace pro hluboké zpracování obrázků na obrazovce;. Další placený profesionální nástroj pro vytváření snímků obrazovky;. Program zdarma, který stejně jako Lightshot stahování pořídí fotografie na server.

Pokud potřebujete krásně vytvořit snímek obrazovky nebo na něj aplikovat poznámky. šipky, rámy, nápisy atd.D., Je lepší použít aplikace třetích stran, které jsme vám řekli výše.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS