Jak zobrazit iCloud na iPhonu

Apple se zaměřuje na vývoj internetových technologií pro své uživatele. V roce 2011 společnost představila svou vlastní službu iCloud.

Jedná se o službu cloudového úložiště, která umožňuje zákazníkům společnosti ukládat do něj své mediální soubory. Přístup k němu má každý, i když nemá iPhone. Cloud funguje na všech platformách.

Význam služby je dán tím, že původní konfigurace iPhonu mají skromnou vnitřní paměť (32-64 GB). Někdy není k dispozici dostatek interního úložiště pro nahrávání obrázků a videí ve vysokém rozlišení. iCloud pak přichází na pomoc a šetří místo v samotném iPhonu. Zejména proto, že iPhone nepodporuje karty MicroSD.

Služba je podmíněně bezplatná. Zákazník získá 5 gigabajtů prostoru a nemusí za něj platit. Za rozšíření úložiště o 50, 200 nebo 2 000 gigabajtů je však třeba zaplatit předplatné.

Jak funguje cloud v iPhonu

Služba je podobná Dropboxu, Disku Google a Yandexu.Disk a funguje na podobném principu. Je postaven na streamování souborů do místních serverových úložišť společnosti Apple. Můžete si ji prohlédnout takto.

Uživatel na iPhonu pořídí novou fotografii, nahraje video nebo zpracuje textový soubor a nativní monitorovací systém iOS je okamžitě uloží do interní mezipaměti zařízení. Při dalším připojení k síti Wi-Fi se operační systém připojí ke cloudovému úložišti a předá serveru informace o nově vytvořených souborech nebo provedených změnách. Synchronizace probíhá automaticky, takže aktualizovaný obsah je uložen v místní „databázi“ společnosti Apple.

V okamžiku nahrávání ze smartphonu na iCloud je soubor rozdělen na několik fragmentů, které jsou distribuovány na různé servery. Když je třeba stáhnout soubor z cloudu zpět do smartphonu, je automaticky sestaven výpočetním hardwarem a přenesen do telefonu majitele.

Jak přistupovat k webové verzi služby iCloud přes iPhone

Někdy potřebujete přistupovat k iCloudu z prohlížeče v iPhonu. Nemůžete to však udělat jen tak a zařízení vás upozorní, že k přístupu je nutná autorizace v cloudové službě prostřednictvím nastavení zařízení. Toto omezení lze obejít kliknutím na tlačítko „Sdílet webovou stránku“ ve vestavěném prohlížeči a následným výběrem možnosti „Úplná webová stránka“:

READ  Jak přenášet data z iPhonu do iPhonu.

Odtud použijte verzi webu pro stolní počítače.

Výhody služby iCloud

Cloudové úložiště nabízí svým uživatelům mnoho výhod. Proto se uživatelé Apple neuchylují ke službám třetích stran. V následující tabulce jsou uvedeny hlavní výhody a nevýhody systému.

Jeden účet lze používat na více zařízeních

Uložení zálohy a přístup k ní kdykoli

Uložení až 1000 obrázků bez ohledu na velikost

přístup k informacím na všech zařízeních připojených k vašemu účtu

Další funkce, jako je „Najít zařízení

Ukládání hesel, klíčů, kalendáře, telefonního seznamu, zpráv, bankovních karet na jednom místě

Při koupi nového chytrého telefonu stačí aktivovat účet cloudové služby a přenést všechna data ze starého zařízení

Zdarma je k dispozici pouze 5 GB úložného prostoru

Vysoké náklady na další prostor

Jak uvolnit místo v iCloudu?

Přejděte do Nastavení → Apple ID (vaše jméno a příjmení) → iCloud → Správa úložišť a v horní části seznamu určitě uvidíte „nejtěžší“ sekce „Zálohy“, „Fotografie“ nebo iCloud Drive. To jsou ty, které zahlcují prostor iCloudu. Odstranění nepotřebných souborů a uvolnění místa v cloudovém úložišti Apple.

Jak vyčistit místo na iCloudu v iPhonu nebo iPadu

Také zakažte budoucí automatické zálohování v iCloudu (buď úplně, nebo selektivně).

Chcete-li zálohování v iCloudu zcela zakázat, přejděte do Nastavení → Apple ID → iCloud → Zálohování a zakažte možnost Zálohování v iCloudu.

Nejlepší možností pro většinu uživatelů je zadat soubory při vytváření záloh ručně (selektivně zakázat kopírování knihovny médií).

Přejděte do Nastavení → Apple ID → iCloud → Správa úložiště → Zálohování;

Zaškrtněte políčko „Knihovna médií“ (a případně další aplikace) na pasivní pozici;

V téže nabídce klikněte na tlačítko „Odstranit kopii“ a vymažte cloud;

Vraťte se do Nastavení → Apple ID → iCloud → Zálohování na iCloud a vytvořte novou kopii již bez objemných fotografií a mediálních souborů.

Jakmile se váš gadget připojí k internetu, fotografie a videa z něj se odešlou do cloudu a uloží se v chronologickém pořadí.

READ  Jak vytvořit obrazovku na smartphonu Android

Mějte na paměti, že funkce Unlimited funguje pouze v mobilní aplikaci při použití automatického načítání. Soubory stažené do úložiště si však můžete prohlížet na iPhonu nebo iPadu nebo na libovolném počítači pomocí prohlížeče.

A zde je služba neomezeného ukládání videa Yandex.Bohužel budete muset zaplatit poplatek v závislosti na plánu úložiště v aplikaci Disk Pro.

Všem uživatelům služby Yandex.Disky spuštěné v počítačích mají navždy k dispozici 10 GB volného místa.

Jak vyhledám fotografie na iCloudu??

přejděte na iCloud v prohlížeči svého zařízení.com a přihlaste se pomocí svého Apple ID.

Klikněte na ikonu „Fotografie“.

Fotografie a videa roztříděné podle let, měsíců, dnů, všech fotografií. Naše sbírky Vzpomínky a Lidé jsou také synchronizovány napříč všemi zařízeními, takže můžete kdykoli najít fotografii člena rodiny nebo přítele.

Disk Google

Ano, Google nás potěší nejen vyhledáváním stránek na internetu, ale také tím, že poskytuje „bezplatný“ úložný prostor v cloudu. Stačí se zaregistrovat na gmailu a 15 GB je vašich.

Zaregistrujete si účet Google One. získáte 15 GB zdarma, které budou sdíleny mezi službami Fotky Google, Disk Google a gmail.

  • 100 GB za 139r/měsíc (1390r/rok).
  • 200Gb za 219r/měsíc (2190r/rok).
  • 2TB za 699r/měsíc (6990r/rok).
  • 10 TB za 6990p/měsíc.
  • 20 TB za 13.990r/měsíc.
  • 30 TB za 20.990p/měsíc.

Samostatnou poznámkou je, že předplatné Google One (za poplatek) nahrazuje předplatné Disku Google a zahrnuje všechny služby společnosti Google.

Skvělé místo pro zálohování fotografií a videí.

Stručný popis hlavních služeb iCloudu

E-mail

Každý uživatel si může v cloudu vytvořit svůj vlastní bezplatný e-mail pomocí formuláře „name@iCloud“.com a získejte kdykoli okamžitý přístup ke své korespondenci. Přímo na webu iCloud.com je implementována jako klasická poštovní schránka rozdělená do kategorií (Doručená pošta, Spam, Koncepty atd.).д.). Chcete-li aktivovat cloudovou poštu, přejděte na Macu nebo iZařízení do Nastavení. iCloud a zadejte svou E-mailovou adresu, která bude automaticky vytvořena.

Kontakty

Všechny kontakty v adresáři zařízení se automaticky zkopírují do iCloudu a naopak. V cloudu na iCloudu.com nabízí všechny možnosti úprav profilů, což je poměrně pohodlné. například je mnohem snazší připojit ke kontaktům fotografie na PC než na smartphonu nebo tabletu.

READ  Nastavení televizoru Samsung Smart TV

Kalendář, poznámky, upomínky

Díky cloudové službě samozřejmě odpadá nutnost přenášet informace z příslušných aplikací z jednoho zařízení do druhého. iCloud automaticky synchronizuje všechny definované události, vytvořené poznámky a další data.

Fotografická služba na iCloudu.Je v podstatě stejná jako mobilní a desktopová aplikace. Jedná se o kompletní knihovnu médií pro ukládání fotografií a videí uspořádaných do alb nebo momentek (v závislosti na režimu zobrazení). Zde můžete fotografie snadno odstranit, přesunout nebo odeslat e-mailem.

iWork v iCloudu (Pages, Numbers, Keynote)

Nedávno představená sekce iCloudu s obdobami v prohlížeči pro aplikace Numbers, Pages a Keynote. Můžete tak vytvářet, upravovat a odesílat tabulky, wordové dokumenty nebo prezentace z libovolného zařízení.

iWork je bezplatná webová obdoba Microsoft Office (Word, Excel).

Najít iPhone a najít přátele

Pokud se vaše mobilní zařízení ztratí, nejsnadněji ho najdete pomocí aplikace Najít iPhone umístěné na iCloudu.com, stačí zadat své Apple ID a heslo. Zde můžete také zařízení zcela vymazat, přehrávat na něm zvuk nebo jej zapínat a vypínat (viz Najít iPhone, Hledat iPhone a další). snímky obrazovky výše).

Webová aplikace Najít přátele umožňuje získat informace o poloze přátel na mapě.

Aplikace Najít iPhone a Najít přátele jsou v posledních verzích iOS předinstalovány ve výchozím nastavení.

Disk iCloud a zálohování v iCloudu

Služba je plnohodnotným cloudovým úložištěm (podobně jako Dropbox, Disk Google, Yandex, Google Drive).Disk, Cloud atd.д.), které mohou obsahovat libovolná data. Velikost úložného prostoru je určena tarifním plánem, aktuální ceny jsou: 5 GB. zdarma, 50 GB. 59/měsíc, 200 GB. 149/měsíc, 1 TB. 599/měsíc.

Klíčová vazba

Služba iCloud keychain umožňuje automaticky ukládat záložky, historii procházení, přihlašovací jména a hesla ze Safari na všech zařízeních.

Jak aktivovat a používat klíčenku na iPhonu, iPadu, iPodu Touch a Macu jsme se dozvěděli v tomto článku.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS