Jak změnit velikost textu na Androidu (zvýšení nebo snížení nastavením)

Ilya.editor.in.Cief of Softdroid.Síť. Je autorem několika stovek manuálů a článků o nastavení Android. Asi 15 let opravuje zařízení a řešení technických problémů iOS a Android. Vypořádal se téměř o všech více či méně populárních značkách mobilních smartphonů a tabletů Samsung, HTC, Xiaomi a další. Pro testování se používají iPhone 12 a Samsung Galaxy S21 s nejnovější verzí firmwaru.

Základní (a nejrychlejší) způsoby, jak učinit text na obrazovce znatelnější

V tomto vedení vám řekneme, jak jednoduchým způsobem, jak vytvořit písmo na obrazovce mobilního zařízení větší nebo menší. Můžeme tedy zlepšit jeho čitelnost, jinými slovy, učinit text pohodlnější pro oči.

Pokud zažijete problémy se zrakem a písmo na obrazovce se zdá být mělké, můžete se vždy uchýlit k nastavení Androidu a změnit velikost na větší. Respektive a naopak, pokud je písmo příliš velké, můžete zmenšit obsah obrazovky snížením velikosti.

Jak to udělat? Jsou vytvořeny.v nastavení systému, bez ohledu na model zařízení Android.

 • Přejděte do nastavení
 • Otevřete sekci displeje
 • Přejděte do sekce sekce a velikosti písma.

Velikost písma je nastavena posuvníkem. Doprava. větší, doleva. menší. Všechna měření se používají v reálném čase, příklad textu se zobrazí nahoře.

Dále přejděte na speciální příležitosti. prostředky ke zlepšení viditelnosti. velikost a styl písma.

V části Zlepšení viditelnosti také věnujte pozornost velikosti a škálování sekce nastavení. Zejména přes něj můžete ovládat okno zvětšovače obrazovky aktivací (sklouznutí podél posuvníku), zvýšit text za běhu nebo škálovat obrazovku.

Změna písma na telefonech Samsung a instalaci písem

Telefony Samsung, stejně jako některé modely LG a HTC, mají možnost změnit písmo v nastavení.

Pro jednoduchou změnu písma v Samsung Galaxy můžete podniknout následující kroky

 • Přejděte na Nastavení. Zobrazit.
 • Vyberte položku „Stupnice písma a obrazovky“.
 • Ve spodní části vyberte libovolné písmo a poté stiskněte „Připraveno“, abyste jej použili.

Okamžitě existuje položka „zatížení písem“, která vám umožní nainstalovat další písma, ale: Všichni (kromě Samsung Sans) zaplacené zaplacené. To však lze obejít a nastavit vlastní písma, včetně souborů písma TTF.

K dispozici je několik přístupů k instalaci písem na telefonech Samsung Galaxy: do verze Android 8.0 Oreo FlipFont Písmo (používají se na Samsung) lze nalézt na internetu a stahovat se ve formě APK a byly okamžitě k dispozici v nastavení, také pravidelně zpracovaná písma nainstalovaná pomocí aplikace IFONT (budou diskutovány později v sekci (budou později diskutovány v sekci (budou později diskutovány v sekci v sekci o jiných telefonech Android „).

Pokud má váš smartphone Android 7 nebo více staré verze, můžete tyto metody používat stále. Pokud máte nový smartphone s Android 8 nebo 9, budete muset hledat řešení pro instalaci vašich písem.

Jeden z nich, nejjednodušší a nejvíce pracující v současné době (testováno na Galaxy Note 9). použití aplikace Themegalaxy dostupné na trhu Play: https: // přehrávání.Google.com/obchod/aplikace/podrobnosti?Id = projekt.Živý.Témamgalaxy

Nejprve o volném používání této aplikace ke změně písem:

 • Po instalaci aplikace budete mít v seznamu dvě ikony: pro spuštění tématu Galaxy a samostatné. „Témata“. Nejprve spusťte samotnou aplikaci Theme Galaxy, poskytněte potřebná povolení a poté spusťte „témata“.
 • Vyberte kartu písem a v rohu namísto „vše“ vyberte „Cyrillic“ tak, aby se zobrazovaly pouze ruská písma. Seznam je k dispozici bezplatná písma s písmami Google.
 • Klikněte na „Stáhnout“ a po stažení. „Nainstalujte písmo“.
 • Obnovit telefon (vyžadovaný pro Samsung s Android Oreo a více nových systémů).
 • Písmo se objeví v nastavení telefonu (Nastavení. displej. písmo a stupnice obrazovky).

Stejná aplikace umožňuje nainstalovat vlastní písmo TTF (které jsou hojně dostupné ke stažení na internetu), ale funkce je vyplácena (nejméně 99 centů, United). Cesta bude následující:

 • Spusťte aplikaci Theme Galaxy, otevřete nabídku (přejeďte přejetím z levého okraje obrazovky).
 • V nabídce v části „Navíc“ vyberte “Vytvoření písma z.Ttf „. Při prvním pokusu o použití funkce budete požádáni o její koupi.
 • Označte název písma (jak se zobrazí v seznamu v nastavení), označte „Vyberte soubor.TTF ručně “a označují místo ukládání souboru písma v telefonu (můžete také složit soubory písma v temegalaxy/písem/vlastní/složce a poznamenejte si„ načítání písma z uživatelských složek “.
 • Klikněte na „Vytvořit“. Ihned po vytvoření bude nainstalováno písmo.
 • Obnovit telefon (pouze pro nové verze Androidu).
 • Písmo se zobrazí v nastavení a bude k dispozici pro instalaci na integraci Samsung.
READ  Jak vypnout vyskakovací reklamy v telefonu Samsung. Když už jsme u toho

Další aplikace, která může nainstalovat písma na Samsung. Afonty. Oreo také vyžaduje restartování, vytváření jeho písma vyžaduje nákup funkce a ruská písma v katalogu chybí.

K dispozici jsou další metody pro instalaci písem na Samsung Galaxy s novými verzemi Androidu: https: // 4pda.RU/Fórum/index.PHP?Showtopic = 191055 (viz. Sekce „Pónty pro Samsung na Android 8.0 oreo). Existuje také způsob, jak používat substrat/Andromeda, kterou si můžete přečíst (v angličtině) zde.

Pomocí nastavení systému

Pokud tvůrce operačního systému obvykle šíří pouze jedno písmo v Androidu, pak výrobci smartphonů často licencovali několik svých stylů najednou. Proto se pokuste vyhledat dostupná písma v „Nastavení“. Je možné, že jsou tam přítomni. A i když ne, můžete změnit alespoň velikost písma.

vytvořit, písmo, telefonu

Jdi do nastavení“.

Přejděte na sekci „Displej“.

Klikněte na položku „Písmo“.

V nabídce, která se otevírá, si můžete vybrat velikost KEZH a styl písma, pokud jeho výrobci umožňuje.

Poznámka: Na některých chytrých telefonech je také položka, která vám umožňuje stahovat další písma. Mějte na paměti, že někteří z nich stojí peníze.

Když se rozhodnete pro písmo a jeho velikost, klikněte na tlačítko „Ready“.

Bohužel, taková snadná výměna písma Androidem není zdaleka vždy možná. Mnoho výrobců nechce utrácet svou sílu a peníze za další písma, což komplikuje životy uživatelů, kteří mají tendenci experimentovat.

Jak si vytvořit vlastní písmo

Existuje několik metod, jak vyrobit další písmo na Honor Phone a změnit jej na svou vlastní verzi.

Nevýhodou je, že instalace nového písma na počest nebude fungovat zdarma. Navrhované možnosti jsou asi 70. Změnit téma zdarma nebude fungovat.

(Pomocí programu „Písma pro Huawei / Honor:

 • Počkejte na načítání a klikněte na klíč „Použít“.
 • Zadejte „témata“, „moje témata“ a najděte načtenou verzi textu.
 • Klikněte na klíč „Použít“.

Tato metoda vám umožňuje změnit data na čestném telefonu a nakonfigurovat návrh plochy, s přihlédnutím k osobním preferencím.

 • Přeneste soubor do telefonu do interní paměti a potom témata. Název složky se může lišit v závislosti na verzi témat Emui. Huawei nebo HWTHEME.
 • Zadejte aplikaci „téma“ na ploše.
 • Klikněte na tlačítko „já“.
 • Stisknutím panelu na pravém symbolu jej změňte na počestvém telefonu.
 • Vyberte dříve načtenou možnost.

(Pomocí spouštěče společnosti Launcher Apex):

 • Zadejte program, vyberte „hlavní obrazovku“ a „Rozvržení a styl“.
 • Uveďte optimální typ textu, který plánujete změnit aktuální možnost.

Chcete.li změnit nápisy v aplikacích, klikněte na „Zásuvka na aplikaci“ a po „Ikonách Matcam a Image“. Jděte dolů a poté stiskněte „písem“ a vyberte nejlepší možnost.

Podle příkladu výše uvedeného můžete použít další spuštění ke změně designu na Honor Phone.

Proč je nastavení textu na telefonu

Písmo Samsung v telefonu Samsung může být nutné z několika důvodů:

 • Zvyšte písmo na telefonu Samsung nebo vytvořte písmena na polovinu.fat, abyste jasně viděli text a pohodlněji čtení zpráv, jakož i názvy položek nabídky;
 • Naopak, můžete snížit písmo na telefonu Samsung, aby bylo na obrazovce umístěno více informací. na úroveň, která je pro vás pohodlnější. Mnoho položek nabídky, které skončily třemi stupni, si můžete přečíst zcela;
 • To pomůže personalizovat zařízení nastavením stylu, který se bude lišit od ostatních, nebo bude pro vás jednoduše příjemný a pohodlný.

Změna nastavení vytvořené klávesnice

V některých aplikacích je možné upravit velikost písmen nebo samotné rozvržení. Zvažte nejoblíbenější klávesnice z oficiálního obchodu Google Play.

Gboard

Možná je Gboard hlavní aplikace pro klávesnici, která je vybavena většinou mobilních zařízení založených na Androidu. Zvláště pokud mluvíme o „čistých“ systémech AOSP. Ačkoli mnoho výrobců smartphonů s jejich vlastním firmwarem také dlouho přepnulo na Gboard (například Xiaomi).

READ  Jak nastavit vyzvánění na iPhonu XR

Otevřete nastavení zařízení a klikněte na vyhledávací panel.

Poté, co se na obrazovce objeví rozložení Gboard, stiskněte ikonu Gear a přejděte do nabídky aplikace.

Klikněte na tlačítko „Nastavení“ a přejděte dolů do části „Rozvržení“.

Najděte řádek „Výška klávesnice“ a vyberte si vhodný parametr pro sebe. Ve výchozím nastavení je hodnota „normální“ nastavena, ale protože výška se mírně mění, je lepší vybrat „velmi vysokou“.

Velikost písmen nelze změnit, protože to není poskytováno ve funkčnosti programu, ale můžete zvýšit výšku rozvržení.

Microsoft Swiftkey

Microsoft Swiftkey není o nic méně populární klávesnice. Někteří výrobci to upřednostňují ve výchozím nastavení pro mnoho svých zařízení (například Honor, Huawei). Pokud použijete tuto aplikaci, změníte svou velikost rozvržení a písmen, postupujte podle následujících akcí:

Otevřete program Microsoft SwiftKey a poté přejděte do sekce „Laying and Key“.

Otevřete kartu „změna velikosti“ a přetáhněte horní posuvník co nejvyšší.

Chcete.li změny uložit, stiskněte tlačítko OK.

vytvořit, písmo, telefonu

Chcete.li obnovit výchozí nastavení v kroku 2, stačí kliknout na „Reset“.

Yandex.Klávesnice

Klávesnice z Yandexu na oplátku již vybrala více než 1 milion uživatelů. Existuje překladatel postavený, pokročilý systém gest, velké množství různých témat a mnoho dalšího. Možná ne každý věděl, že tady můžete vyrobit velikost tlačítek a samotného rozvržení.

Spusťte aplikaci a otevřete sekci „Vzhled“.

Vyberte řádek „Výška klávesnice“ a nastavte požadovanou hodnotu (lepší. „100%“).

Uložte změny pomocí tlačítka OK. Chcete.li obnovit nastavení, můžete stisknout výchozí klávesu.

Pro nejlepší efekt zkontrolujeme, že hodnoty v polích „mluví z okraje obrazovky“ a „mluvení ze spodní části“ jsou nastaveny v „0%“.

Jak změnit písmo na telefonu Android

Písmo na Androidu lze změnit v závislosti na verzi operačního systému a plnění (pokud existuje). Jediná instrukce proto nemůže být.

Pokud mluvíme o nedávných verzích čistého Androidu (9, 10 a nový 11), můžete v něm změnit pouze velikost textu. Nicméně díky softwaru a spuštění třetí strany můžete také ovlivnit další parametry.

Změníme styl písma

Styl písma v systému je stejná změna v textu jako u textových editorů podle typu slov.

Zařízení Samsung

Na moderních tabletech a smartphonech od jihokorejského výrobce Samsung existují předem nahrazené textové styly. Shell vám navíc umožňuje načíst další možnosti.

 • Přejděte do nastavení.
 • Otevřel část „displej“ nebo „obrazovka“.
 • Klepnutím na kartu „Velikost a styl písma“.
 • Vyberte položku „styl písma“.
 • Objeví se seznam několika možností. Můžete si vybrat kterýkoli z nich.

Huawei chytré telefony

Styl textu můžete změnit na chytrých telefonech Huawei, který pracuje na Androidu s Emui Shell. Následující akce se netýkají harmonického operačního systému, který zcela nahradil platformu Google na nových gadgetech čínské společnosti.

 • Najděte předinstalovanou aplikaci „Témata“.
 • Držte na něm prst.
 • V seznamu, který se objeví, vyberte „Styl textu“.
 • Vyberte si jeden ze stylů.

Zařízení Xiaomi

Nová mobilní zařízení z Xiaomi dokázala změnit typ písma bez instalace dalšího softwaru. Funkce je k dispozici díky proprietární membráně EMUI.

Ifont

Nejoblíbenější aplikace pro změnu textů na mobilních zařízeních Android. Je třeba mít na paměti, že vzhledem k různým verzi operačních systémů a výplní se nastavení používá různými způsoby.

Téměř vždy se nevztahují na absolutně všechny písma v systému. Stejná část nastavení bude vypadat standardní, ale domácí okno a nabídka aplikace se změní.

 • Najděte program na trhu hry a nainstalujte jej.
 • Spusťte aplikaci a umožňují přístup ke všem požadovaným funkcím zařízení.
 • Filtrujte text tak, aby pouze cyrillic.
 • Vyberte si své oblíbené písmo.
 • Klepněte na nápis „Instalace“.

Důležité! Ve většině případů budou práva superpoleru povinna program používat. Výjimkou jsou zařízení z Huawei a Samsung.

Spouštěč akcí

Tento software je spouštěč, který je umístěn na vrcholu stávajícího operačního systému. Zhruba řečeno, jedná se o náplň uživatele, ale samozřejmě, pokud jde o funkčnost, je nižší než oficiální skořápky v typu EMUI nebo MIUI.

 • Nainstalovat program.
 • Aktivovat to.
 • Vytáhněte spouštěč a spusťte prst a spusťte ovládací panel.
 • Klepněte na aplikaci Nastavení akce.
 • Přejděte do nastavení.
 • Otevřete kartu „vzhled“.
 • Klepněte na bod „písmo“.
 • Umístěte zavěšení naproti možnosti, kterou se vám líbí.
READ  Jak smazat facebook z telefonu

Poté se změní styl použitý ve spouštěči a na domovské obrazovce.

Plus této metody spočívá v tom, že nevyžaduje práva superfallor. MINUS Používá se pouze uvnitř spouštěče.

Změňte barvu písma

Pokud mluvíme nejen o tom, jak změnit písmo, ale také o tom, jak změnit jeho barvu, nemůžete to udělat bez poskytnutí pravého kořenového práva. Navíc pouze jedna metoda funguje efektivně prostřednictvím výše uvedené aplikace IFONT.

Po obdržení práv Super.User potřebujete:

 • Spusťte aplikaci.
 • Po filtrování v podporovaných jazycích vyberte písmo.
 • V okně nastavení konkrétního stylu si musíte vybrat barvu.
 • Klikněte na nápis „Instalace“.

Důležité! Nedoporučuji oddávat se změně barev ani se zákony o kořenech, protože to může vést k systémovým chybám a chybám. Pokud potřebujete změnu barvy, je lepší zapnout režim pro barevné žaluzie nebo nainstalovat vhodný software.

V případě, že chcete změnit text v určitých aplikacích, pak to lze provést prostřednictvím stejného IFONT výběrem sekce PerappFronts.

Některé aplikace také umožňují přístup k úpravám jejich vlastních písma, ale to je omezeno pouze na zvýšení nebo snížení velikosti.

Jak zvýšit písmo na Androidu

Změna písma na telefonu Android je nejjednodušší způsob. To lze provést bez ohledu na verzi operačního systému a Shell.

Pokyny (názvy a pořadí bodů se mohou změnit):

 • Přejděte do nastavení.
 • Otevřená část „Screen“.
 • Vyberte kartu „Písmo“.
 • Podle odstavce „velikost“ je posuvník, který lze přesunout doleva a doprava. Levá strana je obvykle spojena s malou velikostí a pravá s velkým. Na většině zařízení se také zobrazí příklad textu tak, aby byly změny viditelné.

.

Jak vrátit standardní design

Abychom to napravili, je nejlepší se vrátit ke standardním designu. Za tímto účelem je nejjednodušší způsob, jak uvést všechna nastavení do továrny, čímž se „spoléhá“ smartphone.

Před resetováním nastavení musíte uložit všechna důležitá data: kontakty, fotografie, videa, poznámky atd. Je důležité pochopit, že reset nastavení do továrny zahrnuje úplné očištění paměti mobilního zařízení. nic se nezachovává.

 • Zadejte nabídku.
 • Vyberte část „Nastavení“.
 • Přejděte na kartu „Obnovení a resetování“.
 • Poté musíte stránku posouvat dolů a vybrat „Reset nastavení“ (název se může mírně lišit).
 • Pak musíte vybrat položku „Vymazat vše“.
 • Systém požádá o zadání kódu. Po jeho vstupu bude nastavení resetována do standardní továrny.

Někdy je smartphone v takovém stavu, že je obtížné přejít z karty na kartu, operační systém visí a pravidelně vyvolává chyby. V takové situaci musíte použít hardwarové klíče smartphonu:

 • Stiskněte tlačítko vypnutí smartphonu a udržujte jej stisknuté, dokud není zařízení vypnuto.
 • Přejděte na zotavení. Režim obnovy. Chcete.li to provést, musíte současně stisknout a držet 2 nebo 3 tlačítka. Které z nich závisí na modelu zařízení. Například na ASUS, tlačítky ACER. napájení a snížení hlasitosti. Na Lenovo. 3 tlačítka (snížení a zvýšení objemu plus tlačítko napájení). Na Huawei. po dobu 10 sekund stiskněte tlačítko napájení a snižte objem.
 • Počkejte na nabídku obnovy. Je ovládán kliknutím na prsty. Pokud nabídka nereaguje na kliknutí, můžete ji ovládat pomocí tlačítek zvýšení a snížit objem
 • Musíte vybrat sekci pro resetování dat / továrny.
 • Po otevření okna musíte jednou stisknout tlačítko napájení. tímto způsobem se uživatel souhlasí s resetováním nastavení do továrny.
 • . Na konci tohoto postupu musíte kliknout na systém restartu, to znamená, nechte příkaz restartovat smartphone.

Také resetujte nastavení do továrny, můžete použít digitální kombinaci:

Pokud po zadání kódu nezačne odpovídající akce, musíte kliknout na klíč volání. Smartphone bude restartován a nastavení bude spuštěno do továrny.

vytvořit, písmo, telefonu

A co je nejdůležitější, můžete vždy vrátit standardní nastavení, pokud se novým nelíbí nebo zhoršují provoz mobilního zařízení.

Zanechte své názory na aktuální téma materiálu. Jsme vám nesmírně vděční za vaše komentáře, předplatné, odpovědi, diesely, lajky!

| Denial of responsibility | Contacts |RSS