Jak vytvořit dvě obrazovky na iPadu

.

Pomocí gest multitaskingu na iPadu rychle uvidíte přepínač programu, přepněte jinou aplikaci nebo se vraťte na domovskou obrazovku:

 • Cm. Spínač dodatek: V iOS 12 nakreslete jeden prst nahoru od spodního okraje obrazovky a držte uprostřed obrazovky, zatímco se objeví přepínač. Můžete také dvakrát stisknout tlačítko Domů a zobrazit všechny otevřené aplikace. Utratit jeden prst napravo na nalezení a otevření další aplikace.
 • Přepínač aplikací: Při použití aplikace nakreslete prst doleva nebo doprava se čtyřmi nebo pěti prsty, abyste mohli přejít na předchozí program. Na iPad Pro s 11 palci nebo iPad Pro od 12.9 palců (3. Generace), nakreslete podél spodního okraje obrazovky a přepněte mezi dříve používanými aplikacemi.
 • Vraťte se na hlavní obrazovku: V iOS 12 při použití aplikace nakreslete prst z spodního okraje obrazovky. Můžete být také utaženi čtyřmi nebo pěti prsty na obrazovce a návrat na hlavní obrazovku.

Instalace serveru vzduchového zobrazení na počítači a klientských programech na iPadu

V tomto příkladu dojde k instalaci serveru na PC s Windows 7. V instalaci není nic komplikovaného. jediné, co budete muset udělat, je schválit instalaci ovladačů displeje na žádost softwaru AVATRON a po instalaci ovladačů proveďte restart.

Zatímco je počítač restartován, nainstalujte aplikace iPad. Pokud to spustíte poprvé, nabídne vám pokyny pro připojení k počítači. Pokud již jste s aplikací obeznámeni, nechte ji otevřenou a znovu přepněte do počítače, abyste mohli spustit aplikaci vzduchu již na ní.

Teoreticky by mělo všechno jít hladce. Pokud však stále máte chybovou zprávu, budete muset přepnout server DNS svého hostitele z výchozího nastavení (vašeho poskytovatele) na veřejně dostupné otevřené otevřené DNS nebo Google DNS Server. Pokud neexistovala žádná chybová zpráva, je čas začít připojit iPad k počítači.

Klikněte pravým tlačítkem myši na ikoně displeje vzduchu, abyste se dostali do kontextové nabídky. Kromě standardních položek nabídky byste měli vidět jméno iPad.

Pokud v síti nevidíte tablet, musíte znovu zkontrolovat všechna připojení a jste připojeni k této síti. Pokud je zařízení zobrazeno v síti, stačí na něj kliknout.

Jakmile na něj kliknete myší na počítači, měla by ikona připojení začít blikat na samotném tabletu. Poté by vaše plocha měla začít blikat a přepínat z motivu Aero na Basic.

Pokud pracujete na jednom monitoru, výchozí obrazovka iPad by měla být na pravé straně. Pokud pracujete s několika monitory, bude obrazovka tabletu umístěna na pravé straně na prvním monitoru. Pokud pracujete se dvěma monitory a ten na levé straně je a s pravým. pak bude nová obrazovka iPad umístěna přímo mezi nimi. Pokud jsou na vašem autě nainstalovány tři monitory, bude monitor iPadu mezi extrémní levicí a uprostřed.

Ale můžete si vybrat místo pro umístění dalšího monitoru sami. Chcete.li to provést, musíte znovu kliknout na ikonu displeje vzduchu na myši, vyberte aranžéři displeje, abyste přesunuli monitor na místo, které jste zadali.

Po nastavení umístění dalšího monitoru můžete jej použít podle zamýšleného.

Zábava

Split pohledu bude samozřejmě užitečný nejen pro provádění pracovních úkolů. Při sledování vašeho oblíbeného filmu můžete okamžitě otevřít Safari a zjistit název herce nebo název této nezapomenutelné písně. Může být použit k hledání vstupenek restaurace nebo kina, zároveň chatování s přáteli na FaceTime nebo k položení výletní trasy odeslané k poště do „karty“.

Řekněme, že chcete upravit sváteční fotografie a vytvořit album. Díky Split View můžete současně otevřít editor a Safari s pokyny nebo hráčem s video tutoriálem.

Jak otevřít tři aplikace současně na iPadu

Můžete dokonce otevřít tři aplikace současně pomocí kombinace oddělené obrazovky a posuvníku.

Nejprve spusťte rozdělenou obrazovku podle předchozích pokynů. Poté, co se podíváte na rozdělenou obrazovku, nakreslete ze spodní části obrazovky a přetáhněte jednu z ikon doku do středu obrazovky.

READ  jak vytvořit koláž na instagramu v systému android.

Musíte umístit aplikaci, kterou chcete spustit do režimu Slide Over, těsně přes černý separátor mezi dvěma aplikacemi se oddělenou obrazovkou. Pokud jej umístíte nesprávně, nahradí jednu z aplikací rozdělenou obrazovkou aplikací, kterou přetáhnete.

S vydáním tablet iOS 11 od Apple obdržela dokovací panel podobný Doku v MacOS. Tato inovace výrazně zjednodušená práce s několika okny, protože nyní můžete okamžitě přistupovat k požadovanému programu a nehledat ji na seznamu bočního seznamu, jako v iOS 10. Shromáždili jsme čtyři nepochybné způsoby, jak pracovat s několika okny na iPadu. jsou velmi pohodlné.

1 Otevřete tři aplikace najednou, jak otevřít dvě aplikace na jedné obrazovce vědět téměř všichni-vytáhněte dock panel zdola, vytáhněte ikonu požadované aplikace a uvolněte ji na levé nebo pravé straně obrazovky. Můžete však také otevřít třetí. Chcete.li to provést, vytáhněte dokument, vytáhněte třetí ikonu aplikace a uvolněte ji přísně nad oddělením obrazovky. Program se otevře ve třetím okně na vrcholu dalších dvou, které lze přesunout bažinami podél obrazovky nebo dočasně zničit, jednoduše „ho zahodit“ mimo displej.

V závislosti na modelu iPadu mohou být všechna tři okna aktivní (na iPadu s 4 GB RAM), nebo jsou dvě hlavní okna, zatímco třetí je na obrazovce (na modelech od 2 GB RAM). Přísně řečeno, můžete otevřít čtvrtou aplikaci. ve formě malého okna Split View s videem.

Otevřete dvě okna stejné aplikace Počínaje iPadosem 13, tablet umožňuje několikrát otevřít jednu aplikaci. Chcete.li to provést, Otevřete, řekněte, Safari, poté vytáhněte panel Dock a znovu vytáhněte ikonu safari na levé nebo pravé straně obrazovky. Další okno prohlížeče se otevře vedle prvního.

Existuje jiný způsob. Otevřete „poznámky“, držte prst na jakékoli poznámce a vytáhněte jej na pravý okraj obrazovky. Poznámka se otevře vedle druhého okna. Ne všechny programy poskytují takovou příležitost. mezi vývojáři třetích stran vám dvě okna umožňují otevřít, řekněme, dokumenty pomocí readdle. Chcete.li to provést, přetáhněte jakýkoli soubor do programu na okraj obrazovky. soubor se otevře v samostatném okně dokumentů. Chcete.li zavřít okno navíc, stačí vytáhnout odlučovač okna na jakoukoli stranu obrazovky.

Pracujeme s „plovoucími“ okny o to, že jsme řekli, jak otevřít „plovoucí“ okno nad ostatními. Chip je, že tímto způsobem můžete otevřít několik aplikací a pohybovat se mezi nimi. Otevřete jakoukoli aplikaci pro celou obrazovku. Poté vyjměte panel Dock a vytáhněte další aplikaci na prvním místě. Ukázalo se to plovoucí okno. Nyní si vezměte Dock znovu a vytáhněte několik programů jeden po druhém. Uvidíte, jak každé další okno nahradí předchozí okno.

A pak nejzajímavější. Ve spodní části „plovoucích“ oken uvidíte dlouhý šedý pás, stejně jako v iPhone X, 11 a 12. Pokud v tomto pruhu uděláte vodorovné přejetí, okno programu se změní na předchozí okno. Svislé přejetím zdola nahoru otevře dispečer plovoucí okna. další aplikace mohou být „vyhodit“ nahoru.

Otevřete banner v okně „plovoucí“, pokud se v horní části obrazovky objeví banner oznámení, můžete jej stáhnout a rychle reagovat na zprávy, každý to ví. Existuje však další způsob interakce. Když se banner objevil nahoře. přetáhněte jej prstem doleva nebo na pravé straně obrazovky a banner se v okně „plovoucí“ změní v program. To je užitečné, pokud vám někdo odpověděl v Messengeru a už jste zapomněli na podstatu korespondence, můžete si celý chat rychle zobrazit v „plovoucím“ okně.

Jak vytvořit dvě obrazovky na iPadu

Multitasking in iPad: To určitě použijete!

S růstem úhlopříčky obrazovek mobilních zařízení se spektrum jejich schopností rozšiřuje. Ipados je vizuální demonstrace toho, jak pohodlná a užitečná různá gesta a funkce multitaskingu mohou být při práci s několika aplikacemi.

Navzdory skutečnosti, že první taková gesta se poprvé objevila ve vzdáleném iOS 9, právě v iPadosu obdrželi vážnou revizi.

Ipados je operační systém iPadu pro tablety. Který nahradil iOS. Druhý se stal exkluzivním pro iPhone. V současné době lze iPados nainstalovat na následujících tabletech Apple:

Budeme hovořit o každém z dostupných režimů, které uživatel OS pro iPad nabízí. V detailech.

Tento režim umožňuje spustit dvě aplikace současně, zatímco jeden bude umístěn přímo na druhé straně. Hlavní aplikace bude fungovat ve standardním režimu plného stupně a sekundární ve snížené verzi ve formě malého okna.

READ  Jak připojit zrcadlení obrazovky k televizoru Samsung. Jak zobrazit iPhone/iPad na televizoru LG nebo Samsung Smart TV

Tato metoda umožňuje vypořádat se s okamžitým úkolem na iPadu. Nepřímo ovládání druhé aplikace. Další okno používá další okno reprodukci videa, Messenger nebo Video Communication s Interlocutor, ačkoli mnoho dalších aplikací má podporu „obrázků na obrázku“.

Zapněte možnost se stejným názvem a otevřete „Nastavení“. „Domovská obrazovka“. „Multivature“.

Spusťte aplikaci podporující tento režim.

Při prohlížení videa proklouzněte tlačítkem reinterpozice videa, které lze lokalizovat na různých místech v závislosti na přehrávači videa: na ovládacím panelu obsahu nebo v režimu celé obrazovky a možná na obou místech najednou.

Když bylo video opraveno, můžete spustit jinou aplikaci. V tomto případě můžete změnit polohu videa na obrazovce, nastavit velikost okna s přejetím dvou prstů a dokonce se schovávat za obrazovkou.

Tato metoda funguje na mnoha různých webech, pokud používáte prohlížeč postavených safari. Prvky speciální správy umožňují vyztužené video otevřené přímo v plně naplněné aplikaci a také zcela zavřete aplikaci.

V tomto režimu je interakce se dvěma aplikacemi podobná předchozímu režimu: Hlavní okno je plné stupně, zatímco sekundární nebude zobrazena v rohu, ale na straně obrazovky.

Spektrum aplikací působících v tomto režimu je mnohem širší: téměř všechny programy App Store podporují „Slide Over“, s výjimkou her a aplikací, které nefungují s vertikální orientací zařízení.

Povolte možnost „Povolit několik aplikací“ otevřením „Nastavení“. „Domovská obrazovka“. „Multivature“.

Otevřete aplikaci, která bude fungovat v režimu v plném měřítku, a poté zavolat do doku s pomocí svahu ze spodní části obrazovky.

Aplikace, která musí být spuštěna na „Slide Over“, musí být vytažena z dokovacího panelu na obrazovku.

Voila! Pomocná aplikace je spuštěna ve formě dalšího okna na obrazovce na jednom ze svých „hranic“. Nyní to může být přesunuto z jedné strany obrazovky na druhou, nebo zcela skryté obrazovkou, přitahování aplikace na stranu a držení horního panelu.

IPADOS umožňuje spustit několik aplikací v režimu „Slide Over“. Navíc nebudou hromadit obrazovku, protože na obrazovce je aktivní pouze jeden z nich. Rychlý přepínač mezi nimi lze provést držením spodního panelu a tahem aplikace do strany. Chcete.li otevřít všechny spuštěné aplikace v režimu „Slide Over“, ve formě karet musíte vytáhnout spodní panel nahoru.

Práce v tomto režimu je již úplným oddělením obrazovky iPadu na dvě poloviny, z nichž každá má svůj vlastní program. „Split View“ je k dispozici téměř všem aplikacím a některé z nich mohou obsadit obě okna najednou, což uživateli umožňuje pracovat s jednou aplikací, ale ve svých různých sekcích.

Povolte možnost „Povolit několik aplikací“ otevřením „Nastavení“. „Domovská obrazovka“. „Multivature“. Ano, ano, stejná možnost aktivuje předchozí režim „Slide Over“.

Spusťte požadovanou aplikaci a poté zavolejte do doku pomocí svahu ze spodní části obrazovky.

Vytáhněte potřebnou aplikaci na pravou nebo levou „stranu“ obrazovky (připomínáme vám, že se zatáhne přímo na obrazovku, spustíte „Slide Over“).

Takový jednoduchý postup aktivuje plnohodnotný režim dvojité kůže a velikost oken může být změněna pomocí dělicího proužku mezi nimi. Horizontální orientace zahrnuje tři možnosti poměru oken na obrazovce (30/70, 50/50, 70/30) a vertikální. pouze dva (60/40 nebo 40/60), s výjimkou stejného rozdělení.

Pokud potřebujete zanechat Split View, pak stačí pouze vytáhnout dělicí pás a natáhnout jednu z aplikací na celou obrazovku. Chcete.li změnit Windows, musíte jednu z nich vytáhnout na stranu a držet horní panel.

vytvořit, obrazovky, ipadu

„Split View“ také umožňuje rychle přejít na režim „Slide Over“. Stačí stáhnout, když držíte horní panel, okno, které by mělo začít pracovat v jiném režimu. IPADOS neomezuje uživatele pouze dvě okna: Během provozu Split View můžete přidat další okno na posuvku přes nebo na „Obrázek na obrázku“.

Pokud potřebujete zobrazit všechna otevřená okna aplikace, klikněte na soubor na její ikoně. Nabídka se otevře tam, kde je třeba vybrat „Zobrazit všechna okna“. Chcete.li otevřít dvě karty Safari nebo dvě poznámky, přetáhněte kartu nebo druhou poznámku na boční obrazovku obrazovky.

Jak vidíte, multitasking na iPadu se nejen aktivuje, je také velmi výhodné při práci s několika aplikacemi a výrazně zrychlí vaši interakci s nimi!

READ  Jak nahrávat video z obrazovky iPhonu 11

Používejte dvě aplikace současně

Docking stanice vám umožňuje snadno pracovat s několika aplikacemi současně. Přetáhněte aplikaci z doku, abyste se více posunuli nebo ji přetáhli na pravý nebo levý okraj obrazovky, abyste vytvořili rozdělené vidění. Můžete dokonce pracovat na jedné aplikaci na snímku, sledovat dvě aplikace v Split Watch a sledovat film nebo použít FaceTime na „Obrázek na obrázku“. vše na stejné obrazovce.

Otevřete druhou aplikaci pomocí snímku

Použijte snímek pro práci na aplikaci, která sklouzne do všech otevřených aplikací, dokonce i na dvou otevřených aplikacích v rozštěpeném pohledu:

 • Otevřete aplikaci.
 • Strávte prst nahoru ze spodní části obrazovky a otevřete doku.
 • Na dokovacích stanicích klikněte a podržte druhou aplikaci, kterou chcete otevřít, a poté ji přetáhněte na obrazovku.

Pokud pracujete se dvěma aplikacemi při rozdělení pohledu a chcete otevřít třetí aplikaci, aby se pro sebe sklouzli, stačí vytáhnout ze spodní části obrazovky a otevřít Dock. Poté přetáhněte aplikaci na horní část aplikace děliče.

Chcete.li aplikaci přesunout na snímku na kliknutí a podržte. A poté ji přetáhněte na levou nebo pravou stranu obrazovky.

Můžete také přesunout aplikace otevřené při sklouznutí mimo obrazovku a přesunout je zpět, když je chcete použít. Stačí položte prst a přetáhněte aplikaci doprava a na obrazovku. Pokud chcete aplikaci znovu použít, nakreslete prst doleva od pravého okraje obrazovky.

Můžete použít snímek z tabletu pro iPad (5. Generace a výše), iPad Air a novější, iPad mini 2 a novější.

Používejte dvě aplikace současně se oddělením

Se oddělením můžete použít dvě aplikace současně. Například můžete zobrazit fotografie při psaní e.mailu. Nebo se podívejte na umístění v mapách, zatímco hledáte nápady na relaxaci v Safari.

 • Otevřete aplikaci.
 • Strávte prst nahoru ze spodní části obrazovky a otevřete doku.
 • Na dokovací stanice stiskněte a podržte druhou aplikaci, kterou chcete otevřít, a poté ji přetáhněte do doku.
 • Když se aplikace otevře na snímku, přetáhněte dolů.
 • Chcete.li dát aplikacím stejné místo na obrazovce, přetáhněte odlučovač do středu obrazovky.
 • Split se zase na snímku starší, nakreslete z horní části aplikace.
 • Zavřete pohled, přetáhněte separátor k aplikaci, kterou chcete zavřít.

Kombinovaný režim můžete použít s iPad Pro, poté pro iPad (5. Generace a novější), iPad Air 2 a novější, iPad Mini 4 a novější.

Používání aplikace při sledování videa na obrázku

Z obrázku na obrázku můžete dělat věci, jak odpovědět na e.mail při sledování televizní show. Pokud používáte FaceTime nebo Sledujte video, klikněte a obrazovky videa jsou upraveny v rohu vašeho displeje. Pak můžete otevřít druhou aplikaci a budou i nadále hrát.

Chcete.li video přesunout, přetáhněte jej do jiného úhlu. Chcete.li vrátit video na celé obrazovce, stiskněte video v levém rohu. Video můžete také skrýt přetažením doleva nebo pravého okraje obrazovky. Kliknutím na ikonu šipky natočte video znovu.

„Obrázek na obrázku“ můžete použít s iPad Pro a pro iPad (5. Generace a výše), iPad Air a New, iPad Mini 2 a novější.

Jak používat „obrázek na obrázku“ na iPadu

Ipad je také schopen provádět multitasking „obrázek na obrázku“. Aplikace, ze které vysíláte video, by měla podporovat funkci „obrázek na obrázku“. Pokud k tomu dojde, funkce „Obrázek na obrázku“ bude aktivována kdykoli, když sledujete video v této aplikaci a zavře se z aplikace pomocí tlačítka „Domů“.

Prst můžete také použít k přetažení videa na libovolnou obrazovku obrazovky. Dávejte pozor, abyste jej nepřetahovali mimo obrazovku. Video bude i nadále hrát, ale bude skryto, dokud na obrazovce zůstane malé okno ve formě krabice. Tato malá část okna vám umožňuje přetáhnout ji zpět na obrazovku prstem.

Pokud kliknete na video, uvidíte tři tlačítka: tlačítko pro vrácení videa do režimu plného obrazovky, tlačítko přehrávání/pauzy a tlačítko Stop video, které zavře okno.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS