Jak přidat tlačítko Domů do iPhonu

Na tvorbě tohoto článku se podílel náš zkušený tým redaktorů a výzkumných pracovníků, kteří zkontrolovali jeho správnost a úplnost.

Tým správců obsahu wikiHow pečlivě sleduje práci našich redaktorů, aby zajistil, že každý článek splňuje naše vysoké standardy kvality.

Počet zobrazení tohoto článku: 88 464.

V tomto článku se dozvíte, jak pomocí funkce AssistiveTouch na iPhonu vytvořit virtuální tlačítko Home.

Posuňte posuvník vedle položky „AssistiveTouch“ do polohy „Enable“. Na pravé straně obrazovky se zobrazí ikona s bílým kruhem v šedém čtverci.

Stiskněte tlačítko ➖. Tato ikona se nachází v pravém dolním rohu obrazovky. Klikněte na něj, dokud se nezobrazí možnost „Arbitrary“.

Klikněte libovolně. Zobrazí se seznam možností, které lze aktivovat pomocí vytvořeného virtuálního tlačítka.

 • Pokud je obrazovka zamčená, nelze použít virtuální tlačítko Domů. Nejprve tedy musíte stisknout tlačítko „Spánek/probuzení“ na pravém nebo horním panelu iPhonu.
 • Mnoho uživatelů si vytváří virtuální domovské tlačítko, aby snížili opotřebení fyzického domovského tlačítka.

Při používání technologie Assistive Touch?

V tomto seznamu jsou uvedeny hlavní důvody, proč uživatelé tuto technologii ve svém smartphonu povolují:

 • Osoby se zdravotním postižením. Tato technologie byla původně určena pro ně;
 • Uživatelé s poškozeným tlačítkem Home. I když se chystáte odnést zařízení do servisního střediska, chcete si ho zálohovat, uložit důležitá data, informovat rodinu a přátele, že s nimi nebudete moci nějakou dobu komunikovat. Proto je možné technologii aktivovat a provádět všechny akce i s nefunkčním tlačítkem Domů;
 • Mimo zájem. Lidé často zkoušejí zobrazit tlačítko Domů jen proto, aby si ho vyzkoušeli, a mnozí si na něj jednoduše zvyknou, protože je opravdu pohodlné.
READ  Jak vytvořit dvě obrazovky na iPadu

Obecně platí, že ať už je důvod jakýkoli, princip aktivace a práce s touto možností je stejný.

Jak zobrazit tlačítko Domů?

Přepnutí na asistovaný dotyk

Existuje i jiný způsob, jak ji povolit pomocí Siri. Stačí říct „Hello Siri“, aby se hlasová asistentka objevila, a následovat větu „Activate Assistive Touch“.

Tato technologie je dostupná v zařízeních se systémem iOS 5 a novějším a je podporována iPhonem 3GS a novějšími generacemi.

Mimochodem, doporučujeme vám přečíst si podrobný návod, jak pracovat s příkazy Siri.

Funkce AssistiveTouch

Virtuální tlačítko na obrazovce je téměř všemocné. umožňuje přístup k hlasové asistentce Siri, zamykání a otáčení obrazovky, změnu hlasitosti, ztišení smartphonu nebo tabletu, pořizování snímků obrazovky a zobrazení bohatého panelu multitaskingu a zobrazení posledních oznámení. Každá jednotlivá akce je uspořádána do předem definovaných tematických sekcí, které lze samozřejmě libovolně měnit a přizpůsobovat.

Pokud se vám výše uvedené funkce zdají málo, vyplatí se okamžitě sáhnout do nastavení a rozšířit pravomoci asistenta obrazovky. nebude problém ani simulovat určitou interakci se zařízením. tak například jediným klepnutím můžete zobrazit třesení nebo roztažení prstů pro přiblížení či oddálení.

Jak zobrazit tlačítko Domů na obrazovce iPhone

Chcete-li zobrazit systémový klíč, postupujte podle několika jednoduchých kroků:

Po dokončení se na domovské obrazovce zobrazí tlačítko AssisitiveTouch. Zobrazí se u každé položky nabídky, aby se majitel zařízení mohl kdykoli vrátit na plochu. Ve výchozím nastavení však lze funkci AssisitiveTouch přiřadit jinou akci. Proto je důležité zkontrolovat, zda je v nastavení této funkci přiřazeno tlačítko „Domů“. Pokud při provádění operace narazíte na problémy, podívejte se na videonávod. Podrobněji a srozumitelněji popisuje podobný postup.

Po nastavení všech parametrů můžete začít používat funkci AssisitiveTouch. Zpočátku je milovaný kruh zobrazen v dolní části obrazovky, ale lze jej snadno přesunout do jiné oblasti klepnutím a přejetím prstem. Uživatel si tak může nainstalovat ovládání na nejvhodnější místo bez jakýchkoli omezení.

Nastavení iPhonu umožňují přizpůsobit průhlednost funkce AssisitiveTouch. Tlačítko Domů může být prakticky neviditelné nebo může být co nejbohatší.

READ  Jak vytvořit počítač se nezapne

Proč zobrazovat domovské tlačítko

Středové tlačítko nebo touchpad je klíčovým prvkem všech modelů amerického výrobce:

Diskutovaný pomocný prvek je součástí operačního systému iOS a byl vytvořen speciálně pro potřeby uživatelů. Interaktivní tlačítko představuje pohodlný způsob přístupu k mnoha funkcím v odlehčeném režimu, včetně sekce Domů.

Zde jsou jen některé z důvodů, proč může být užitečná:

 • pro použití osobami se zdravotním postižením;
 • Pokud dojde k fyzické nebo softwarové poruše;
 • když je to z pohledu majitele gadgetu výhodnější;
 • pro snadný přístup k často používaným funkcím;
 • Aby se snížilo opotřebení hlavního tlačítka.

Tlačítko můžete umístit na libovolné vhodné místo na ploše nebo na zamykací obrazovce. Usnadňuje vyhledávání a přístup k funkcím telefonu.

Když chcete, aby se na obrazovce zobrazilo tlačítko Domů

Důvodů pro aktivaci virtuálního klíče je několik:

 • skutečný klíč je poškozený nebo dočasně nereaguje;
 • opakovaným stisknutím skutečného tlačítka si ho nechcete opotřebovat;
 • je pro vás jednoduše pohodlnější používat virtuální ikonu.

Klávesa Domů slouží k následujícím činnostem

Mimochodem, kvůli frekvenci volání na tlačítko Home se nezřídka rozbije, pak musí být smartphone dán k opravě. Touha chránit fyzický klíč tedy není tak zvláštní, jak by se mohlo na první pohled zdát.

Jak odstranit tlačítko Domů z obrazovky zařízení

Ne vždy je to vhodné. Tlačítko je vždy nahoře, u všech aplikací a her bez výjimky. I při své mobilitě může vážně narušovat sledování nebo hraní. Skrytí dříve přidaného prvku Assistive Touch jako celku. Jednoduše přejděte do hlavní nabídky a deaktivujte tuto možnost. Pokyny jsou následující:

 • Přejděte do části „Nastavení;
 • najděte řádek „Basic“;
 • zde vyberte možnost „AssistiveTouch“;
 • V horním panelu se zobrazí zelená značka, kterou je třeba vypnout (poté se zobrazí ve stupních šedi).

Tyto manipulace způsobí, že se položka na iPhonu přestane zobrazovat. Alternativní vysvětlení procesu je uvedeno ve videu:

Je také možné ponechat virtuální tlačítko, ale odstranit položku „Domů“ z widgetu prostřednictvím nastavení služby.

Práce v oblasti IT a vývoje zařízení. Myslím, že dobrý výukový program odstraní 90 % otázek. Otevřeno pro dotazy a připomínky

READ  Jak nastavit anténu na staré televizi

Proces aktivace iPhonu

Před zapnutím iPhonu se ujistěte, že máte kartu SIM správné velikosti (micro u starších modelů a nano u novějších). Bez SIM karty ji nebude možné aktivovat. Budete také potřebovat bezdrátové (nebo mobilní) připojení k internetu nebo počítač s iTunes (jako možnost obnovení zálohy). A teprve po ověření všech výše uvedených kroků můžete bezpečně stisknout tlačítko napájení (nebo stisknout spodní tlačítko hlasitosti a tlačítko uzamčení u iPhonu 10 a novějších).

Neexistují žádné legální způsoby aktivace zařízení bez karty SIM! Tato zranitelnost existovala ve verzích iOS 7 a vyšších/nižších, ale od verze iOS 7.1.2 toto bylo opraveno.

Aktivace v zařízení iPhone

K aktivaci stačí iPhone, žádná další zařízení nejsou potřeba. Stačí provést několik následujících kroků:

  Vložte kartu SIM do speciální přihrádky. slot je umístěn na boku zařízení, na pravé straně (u velmi starých zařízení, počínaje prvními iPhony typu 2G, 3G, 3GS, je slot umístěn nahoře). Otvor lze otevřít nástrojem, který se dodává se samotným zařízením, na rozloženém kartonu. Pokud tento nástroj nemáte po ruce, můžete použít kancelářskou sponku (zásobník neotvírejte ostrým předmětem, například jehlou, protože by mohlo dojít k jeho poškození). Vložte sponku nebo nástroj do tenkého otvoru a vyjměte slot, poté vložte SIM kartu správné velikosti (nezapomeňte, že se jedná o velikosti micro nebo nano);

| Denial of responsibility | Contacts |RSS