Jak povolit a používat cloudové úložiště iCloud v iPhonu

Americká společnost Apple každoročně na podzim uvádí na trh nová zařízení ve velkém měřítku. Velké množství uživatelů útočí na Apple Store, hlavním problémem je migrace dat do nového zařízení. Každý mobilní přístroj je celý život: fotografie, SMS, telefonní seznam a další. Naštěstí se podařilo najít řešení problému s ukládáním dat: byla vytvořena globální cloudová služba iCloud. Podívejme se, jak používat iCloud v iPhonu.

Cloudové úložiště iCloud je v podstatě malý úložný prostor na serverech společnosti Apple, který je k dispozici vašemu smartphonu pro přenášení důležitých dat. Ve výchozím nastavení iPhone synchronizuje nastavení, telefonní seznam, události kalendáře, fotografie a krátké zprávy. Pokud používáte nejen jedno zařízení Apple, ale také např. iMac a iPad, budou se soubory do cloudu nahrávat i z těchto zařízení. Všechny gadgety jsou propojeny stejným ekosystémem, pokud pořídíte obrázek na iPhonu, aniž by uživatel provedl jakoukoli akci, tento obrázek se objeví v galerii iPadu.

Možnosti synchronizace dat ze zařízení iCloud jsou poměrně významné:

 • Hudební knihovna, seznam nainstalovaných programů, textové dokumenty.
 • Galerie obrázků.
 • Aktuální nastavení smartphonu.
 • Dočasné soubory aplikací, např. informace o účtu, uložení, záložky atd. д.
 • Témata a umělecká díla.
 • Zprávy: SMS, iMessage, MMS.

Výhodou této služby je absence platby, „cloud“ funguje v systému od iOS 5. Úložiště je dvakrát šifrované, takže se nemusíte obávat o ochranu soukromí.

iCloud je snadný způsob přístupu k souborům z iPhonu

Widget Poslední soubory na Disku iCloud má dvě velikosti na výběr

Jak na to: Stačí přidat widget „Soubory“ na domovskou obrazovku iPhonu nebo do postranní nabídky na levé straně plochy.

Protějšek Finderu pro Mac s názvem „Soubory“ se na iPhonu a iPadu objevil až mnohem později. Aplikace umožňuje ukládat soubory libovolných formátů do mobilního zařízení v režimu offline a také přistupovat k dokumentům z iCloudu online.

Aplikace má samostatnou část nazvanou „Nedávné“. Jak název napovídá, obsahuje odkazy na soubory, které byly použity v poslední době. Málokdo si všimne, že seznam je synchronizován napříč zařízeními prostřednictvím služby iCloud.

READ  Časový limit příběhu na Instagramu se zvýšil z 15 na 60 sekund

Když si na domovskou obrazovku mobilního zařízení přidáte widget „Soubory“, můžete okamžitě přistupovat k souborům z iCloud Drive, které jste v poslední době upravovali na Macu. Je opravdu užitečný pro ty, kteří pracují s kancelářskými a jinými soubory.

OneDrive

Pokud používáte iPhone a iPad, ale dáváte přednost počítačům se systémem Windows před Macem, vyzkoušejte OneDrive. Je také přístupný téměř komukoli a funguje podobně jako Disk Google. Služba OneDrive je v zařízeních se systémem Windows 10 již nainstalována, takže pokud chcete synchronizovat všechna data z iPhonu s počítačem, stačí se ujistit, že jste na obou zařízeních přihlášeni ke stejnému účtu.

Služba OneDrive také umí v reálném čase odesílat oznámení, když někdo upravuje dokument, a ukazuje, kdo. Nejdůležitějším prvkem softwaru je funkce komentování v PDF, pomocí které můžete zvýraznit, nakreslit a podepsat jakýkoli soubor PDF z iPhonu nebo iPadu. Pokud potřebujete k ukládání fotografií cloud, stejně dobře vám poslouží OneDrive, který automaticky přidává k fotografiím štítky a kategorizuje je, abyste je v budoucnu snáze našli.

5 GB volného prostoru, který lze rozšířit na 50 GB za 72 měsíčně, 1 TB Office 365 za 269 měsíčně a další plány.

Fotografie Amazonu. Není příliš populární, ale má své vlastní zvláštnosti

Kolik to stojí: 5 GB zdarma, neomezeně po dobu 12 let.99 měsíčně s Amazon Prime

Klíčové vlastnosti:

▪️ Může být zajímavý neomezeně ▪️ Jednoduché a příjemné rozhraní ▪️ Bez možnosti zpracování fotografií ▪️ Drahé, pokud je fotografií málo

Pokud chcete mít pro své fotografie naprosto neomezené úložiště bez přílišné komprese, je zde dobrá volba.

Aplikace má jednoduché a příjemné rozhraní bez dalších funkcí. Na jedné straně je to plus, na druhé straně mínus.

Obrázky můžete rychle zveřejnit na všech účtech sociálních médií. Služby: od do

Disk Google

Ano, ano, Google nás potěší nejen vyhledáváním stránek na internetu, ale také tím, že nám poskytne „volný“ prostor v cloudu. Stačí se zaregistrovat na gmailu a 15 GB je vašich.

Obecně platí, že si zaregistrujete účet Google One. získáte 15 GB zdarma, které můžete sdílet mezi službami Fotky Google, Disk Google a gmail.

 • 100 GB za 139 pencí měsíčně (1390 pencí ročně).
 • 200GB za 219r/měsíc (2190r/rok).
 • 2TB za 699r/měsíc (6990r/rok).
 • 10 TB za 6990p/měsíc.
 • 20 TB za 13.990r/měsíc.
 • 30 TB za 20.990p/měsíc.
READ  Jak uskutečnit konferenční hovor na iPhonu. Jak používat konferenční hovor na MTS?

Předplatné služby Google One (placené) nahrazuje předplatné služby Disk Google a zahrnuje všechny služby společnosti Google.

Skvělé místo pro zálohování fotografií a videí.

Cenově nejdostupnější možnost

Většina z vás již má router s připojením USB. Pokud podporuje připojení externího disku (někdy je USB přiděleno pro přeflashování nebo nastavení tiskového serveru), jste na půli cesty.

Některé směrovače bude třeba přeflashovat, aby bylo možné vytvořit síťové úložiště souborů. O těchto manipulacích jsme vás již podrobně informovali.

Zbývá jen najít velkokapacitní externí úložné zařízení, flash disk nebo dokonce běžný pevný disk s „kapsou“ pro připojení USB.

Obecné schéma nastavení je následující:

Externí disky a flash disky formátujeme pomocí souborového systému APFS (Apple File System), Mac OS Extended (HFS) pro systémy starší než macOS High Sierra nebo exFAT. Nepokoušejte se používat systém NTFS. může to mít za následek nestabilní výkon a nízkou rychlost přenosu ze systému macOS.

Pořiďte si směrovač, který podporuje externí disky, a připojte k němu naformátovaný disk. Směrovač nemusí podporovat oddíly APFS nebo HFS. Někdy se to řeší pomocí firmwaru, jindy je třeba použít souborový systém exFAT.

Připojení síťové jednotky k systému macOS.

Překonfigurování místa ukládání záloh v nastavení Macu nebo pomocí terminálové utility.

 • systém je poměrně náročný na router, ne všechny routery budou fungovat;
 • Taková síťová jednotka nebude mít prakticky žádná nastavení a bude muset být ovládána pomocí hrubého softwaru směrovače nebo příkazového řádku;
 • Nastavení jednotky pro přístup přes rozsáhlou síť nemusí vždy fungovat;
 • Organizace pole RAID pro vyšší spolehlivost bude velmi obtížná.

Fotky na Apple iCloudu

Pro ty, kteří jsou plně ponořeni do ekosystému Apple, by fotografie na iCloudu byla dokonalým cloudem. Služba nejenže automaticky zálohuje všechny vaše fotografie, jakmile je pořídíte na iPhone. Zároveň k nim ale můžete rychle přistupovat z jakéhokoli zařízení Apple. Okamžitě z iPhonu a iPadu, Macu, Apple TV a jakéhokoli počítače a mobilního zařízení přes iCloud.com.

Originály ve vysokém rozlišení jsou uloženy na iCloudu, zatímco menší verze jsou uloženy v zařízeních, což šetří místo a zároveň umožňuje přístup ke všem fotografiím.

Aplikace Fotky na iPhonu, iPadu a Macu má také základní funkce pro úpravu fotografií, jako je ořezávání, retušování, přidávání filtrů a ruční úprava vyvážení bílé a dalších nastavení. Foto iCloud má také funkci sdílení fotografií, můžete sdílet své fotografie z dovolené s přáteli a rodinou na svém zařízení iOS a oni mohou fotografie komentovat a hodnotit.

READ  Jak uložit kontakt na SIM mapě Xiaomi

Apple poskytuje 5 GB prostoru ve svém cloudovém úložišti zdarma, další tarif je 50 GB za 59 měsíčně. Průměrnému člověku stačí 5 GB, pokud nepoužíváte iCloud k ukládání fotografií. Většina uživatelů, kteří používají iCloud jako zálohu, si vybírá 50GB tarif, pokud potřebujete ještě více místa, jsou ceny iCloudu rozumné. 200 GB. 149 měsíčně, 1 TB. 599 a 2 TB. 1490.

Jak obnovit smazané dokumenty a soubory z iCloudu?

Co dělat, když omylem odstraníte soubory z iCloudu? Lze je obnovit!

V aplikaci Soubory v iPhonu vyberte možnost Nedávno odstraněné a zobrazte smazané soubory. Chcete-li obnovit soubor, zvýrazněte jej a klepněte na možnost Obnovit.

Na počítačích Mac můžete obnovit smazané soubory z iCloudu z koše. Do prohlížeče se můžete přihlásit také na adrese iCloud.com, klikněte na nastavení účtu a v části Upřesnit vlevo dole vyberte možnost Obnovit soubory.

Zde můžete obnovit smazané soubory včetně kontaktů, kalendářů a záložek, které byly smazány během posledních 30 dnů.

Kde zálohovat iPhone: shrnutí

Jak vidíte, kromě iCloudu existuje několik možností ukládání záloh iPhonu a každá má své výhody a nevýhody. Pokud nemáte kam ukládat velké množství fotografií a videí a nevadí vám, že je budou prohlížet algoritmy strojového učení, můžete zálohovat na Disk Google nebo Yandex s neomezeným úložištěm.Disk. Je to také nejjednodušší dostupná možnost: stačí jednorázově nastavit automatické načítání souborů do cloudu.

Pokud nechcete, aby vaše fotografie a videa viděli roboti, je rozumné zálohovat soubory do počítače. A pokud je potřebujete mít po ruce v kompaktní podobě, zkuste iPhone spárovat s flash diskem nebo externím pevným diskem. Postupem času to bude pravděpodobně snazší. A abyste měli jistotu, že vaše soubory nebudou odcizeny nebo poškozeny, zabezpečte svá zařízení. K tomu máme bezplatné bezpečné řešení, které je kompatibilní se všemi oblíbenými operačními systémy. iOS, Android, Windows a macOS.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS