Vývoj mobilní aplikace pro iOS pro začátečníky

O programu „Hello World“ jste již pravděpodobně slyšeli!“Pokud jste předtím četli knihy o programování. „Hello World!“- Program pro začínající programátory. Jedná se o jednoduchý program, který zobrazí zprávu: Hello World!“ na obrazovce. Vytvořme aplikaci s názvem Hello World!“ pomocí Xcode!

Co budeme dělat? Každý detail a myšlenka nám mohou pomoci vytvořit potřebný vhled do projektu.

Mít základní znalosti Xcode. Zjistěte, jak vytvořit projekt Xcode a rozhraní v nástroji Interface Builder.

Zjistěte, jak zkompilovat program, sestavit aplikaci, otestovat aplikaci pomocí vestavěného simulátoru.

Nejprve zkuste vyhledat řešení na Googlu a Stack Overflow. Pokud nemůžete najít odpověď, můžete využít naši sbírku chatovacích místností pro programátory v ruštině.

Co je certifikát vývojáře iOS? Jak ho získám??

Certifikát Apple Developer Certificate je certifikát, bez kterého vám společnost Apple nedovolí uvádět aplikace v App Store. V současné době stojí 99 dolarů ročně. Více informací o získání certifikace najdete v tomto článku.

Mohu vyvíjet aplikace iOS na virtuálním počítači Hackintosh\?

Ano, nicméně k instalaci Hackintoshe potřebujete vhodný hardware a virtuální počítač potřebuje dostatek paměti RAM a dostatek místa na SSD. Ani to však nezaručuje, že vše bude fungovat správně a příliš se nezpomalí.

XCode je jediné oficiální vývojové prostředí společnosti Apple, které zvládá veškerý vývoj aplikací pro iOS.

Potřebuji iPhone??

V simulátoru můžete testovat aplikace, ale kamera a některé další funkce nejsou k dispozici.

Jak si můžete vytvořit vlastní aplikaci

Existují dva způsoby vývoje aplikace:

Způsob vývoje závisí pouze na dvou vzájemně propojených faktorech. jak dlouho společnost podniká a zda máte peníze na nákladný vývoj.

Pokud firma teprve začíná, není rozumné investovat do vývoje mnoho peněz. Proto je lepší zkusit si aplikaci vytvořit sám.

Pokud vaše firma funguje již dlouho a můžete si dovolit vývoj, je lepší nechat práci na profesionálech. získáte lepší zkušenosti, funkčnější a uživatelsky přívětivější aplikaci a lepší zákaznickou zkušenost.

Zde jsou uvedeny signály, které vám umožní vytvořit aplikaci v nástroji pro tvorbu aplikací:

 • Nepotřebujete složité funkce. Pokud váš zákazník potřebuje jednoduché rozhraní se snadným přístupem z chytrého telefonu, můžete to udělat sami
 • Žádné peníze. Pokud vaše firma teprve začíná, nemusíte hned investovat polovinu nebo celý rozpočet na vývoj do aplikace. Není to udržitelný přístup, zvolte komunikační strategii napříč jinými kanály
 • Pokud je aplikace experimentálním kanálem. Předpokládejme, že přitahujete zákazníky hlavně z offline prostředí a chcete mít skvělý nástroj pro udržování neustálé komunikace s publikem. Udělejte si aplikaci sami a vyzkoušejte teorii

Pokud jste se rozhodli pro cestu seberozvoje, je třeba zvážit řadu faktorů, než začnete.

Co je třeba vědět před vývojem aplikace

 • Účel: Proč aplikaci potřebujete? Aplikace mají různé tvary a velikosti a všechny jsou potřebné: prodej produktů, reklamní bannery, propagace služeb. to vše lze provádět prostřednictvím mobilních služeb
 • Publikum: Pro koho je aplikace určena? Barvy a celkový design aplikace se budou lišit podle toho, kdo je cílovou skupinou projektu. Pro pochopení rozdílu si stačí představit dívku ve věku 20-25 let, která studuje na univerzitě, a muže ve věku 30-40 let, který pracuje jako bankovní úředník. Myslíte si, že jejich vnímání a preference jsou podobné?? Možná v něčem, ale rozhodně ne v barvách a designu
 • Rozhodněte se, jaký nástroj pro tvorbu aplikace použijete. Náš přehled 10 nejlepších programů pro tvorbu aplikací vám pomůže

Jak určit požadované funkce aplikace

To jsme zjistili v předchozím kroku. účel a publikum. Při posuzování funkčnosti se nemusíte na aplikaci dívat z obchodního hlediska. Podnik má jeden nebo několik cílů, z nichž všechny se omezují na „zvýšení prodeje nebo zisku“. Podívejte se na svou novou službu z pohledu klienta. Jak s ní bude komunikovat, co by mělo být pro uživatele snadno přístupné, k čemu si aplikaci vůbec nainstaluje a co v ní bude dělat.

READ  Jak vytvořit koláž z fotografií na iPhonu. Kombinujte své fotografie

Zde jsou nejdůležitější parametry kvality, které by měly být zohledněny v každé aplikaci elektronického obchodu

 • Pohodlná navigace. Příklad. snadné vyhledávání podle kategorie produktů s filtrováním podle výrobce, ceny a dalších parametrů
 • Snadné odbavení. Objednávka na tři kliknutí, nákupní košík, různé způsoby platby
 • Oznámení Push. informovat klienta o všech důležitých událostech: slevách, akcích, užitečných novinkách
 • Další funkce: ukládání do oblíbených položek, historie nákupů

Při vývoji aplikace věnujte maximální pozornost funkčnosti. Vlastní rozvržení záleží na designérovi, se kterým spolupracujete, bude vycházet z rozvržení návrhu.

Jak vytvořit aplikaci pro iPhone

wikiHow je založena na wiki, což znamená, že mnoho našich článků je psáno více než jedním autorem. Na tomto článku pracovalo 25 lidí, včetně anonymních, kteří se podíleli na jeho úpravách a vylepšení.

Počet zobrazení tohoto článku: 202 303.

Trh s aplikacemi se neustále vyvíjí a mění. Úspěšných příběhů už je tolik, že o nich každý ví. Myslíte si, že máte skvělý nápad na aplikaci pro iPhone? Vytvořit ji může být snazší, než si myslíte. Ačkoli se budete muset naučit kódovat, většinu práce na rozhraní lze provést graficky. Vytvoření aplikace vyžaduje čas, studium a trpělivost, ale možná se vám podaří vytvořit další hru Flappy Bird! přejděte na krok 1 a začněte.

 • K vývoji aplikací pro iOS 8 potřebujete Xcode 6.0.1 a iOS 8 SDK. Obojí je k dispozici ve společnosti Apple. Sada iOS 8 SDK obsahuje několik nových rozhraní API, která vám umožní vytvářet nejrůznější nové aplikace, včetně integrace s iCloudem a Touch ID.
 • K vývoji aplikací pro iOS 10 potřebujete sadu iOS 10 SDK, která je k dispozici na webu společnosti Apple. V této verzi Xcode došlo k významným změnám programovacího jazyka Swift a SDK. Dobrou zprávou je, že po této verzi dojde v systému Swift k ještě větším změnám kódu.

Nainstalujte si dobrý textový editor. Přestože můžete v Xcode dělat vše, brzy zjistíte, že práce s rozsáhlejším kódem je mnohem snazší, pokud máte k dispozici samostatný textový editor specializovaný na programování. Dvě nejoblíbenější možnosti jsou TextMate a JEdit.

Instalace vektorového grafického programu. Pokud plánujete vytvářet obrázky a návrhy pro svou aplikaci, budete potřebovat vektorový grafický software. Vektorovou grafiku lze měnit bez ztráty kvality, což je důležité pro každou dobře vypadající aplikaci. Oblíbené vektorové programy jsou CorelDraw, Adobe Illustrator, Xara Designer a Inkscape. Dobrým bezplatným programem pro úpravu grafiky je DrawBerry. Není tak výkonný jako profesionální software, ale je vhodný pro začátečníky nebo pro ty, kteří nechtějí platit za něco, co použijí jen jednou.

 • Nyní můžete používat jazyk Swift, nástupce jazyka Objective-C. Swift má jednodušší syntaxi a je modernější.
 • Ačkoli můžete vytvořit základní aplikaci bez znalosti jazyka Objective-C, bez programování nemůžete provádět žádné pokročilé funkce. Bez Objective-C se můžete pouze pohybovat po obrazovkách tam a zpět.
 • Na internetu je k dispozici mnoho výukových programů a mnoho informací lze nalézt v knihách o Objective-C. Pokud se chcete vážně zabývat vývojem aplikací pro iPhone, budou pro vás užitečné některé z těchto zdrojů.
 • Mezi nejoblíbenější online komunity pro Objective-C patří vývojářská fóra společnosti Apple, skupina Google iPhoneSDK a StackOverflow.
 • Upwork (sloučení bývalých společností oDesk a Elance) je nejoblíbenějším tržištěm na volné noze na internetu, kde najdete stovky vývojářů a umělců všech úrovní.

Stáhněte si několik testovacích aplikací. Po registraci vývojářského účtu získáte přístup k vývojářským zdrojům společnosti Apple. Tyto zdroje obsahují mnoho ukázkových projektů, které vám poskytnou řadu informací o tom, jak se aplikace vyvíjejí. Najděte si příklad, který má něco společného s typem aplikace, kterou chcete vytvořit, a procvičte se s ním v Xcode.

 • Při vývoji aplikace se snažte co nejvíce dodržovat návrhový dokument. To vám pomůže zaměřit se na požadované funkce.
 • Zkuste nakreslit alespoň jednu skicu pro každou obrazovku aplikace.

Určete svou cílovou skupinu. Publikum vaší aplikace je velmi závislé na tom, jak aplikace vypadá a působí. Například aplikace se seznamem úkolů bude mít zcela jinou cílovou skupinu než střílečka. To vám pomůže.

READ  Jak připojit iPad k televizoru LG Smart TV. Použití adaptéru vga

Přemýšlejte o tom, k čemu aplikaci potřebujete. Pokud je vaše aplikace nějakým druhem utility, měla by nabízet řešení problému, které dosud nikdo nenabídl, nebo musíte nabídnout lepší řešení než to, které bylo nabízeno dříve. Pokud je vaše aplikace hrou, musí mít jedinečnou funkci (nebo funkce), která ji odliší od ostatních her a přiláká konkrétní hráče.

Jak vytvořit hru pro iOS bez základních znalostí?

Kdo nesnil o tom, že si vytvoří vlastní hru pro iPhone a iPad?? Herní průmysl se rychle rozvíjí a touha vyzkoušet se v tomto směru je zcela přirozená. Mnoho lidí se bojí stát se herním vývojářem, protože si myslí, že jde o náročnou práci, která vyžaduje velké soustředění a zkušenosti. Na vysněnou cestu se však můžete vydat i bez znalosti programování.

Vývoj her

Jedním z nástrojů pro vývoj 2D a 3D aplikací a her je herní engine Unity. Vývoj aplikací pro systémy Windows a OS X, iOS, Android a Windows Phone. Tento engine se používá také na konzolích Playstation 4, Xbox 360, Wii a dalších. Unity je velmi oblíbené u vývojářů, jako je Blizzard, EA, Ubisoft, protože se snadno používá, má uživatelsky přívětivé rozhraní a je zdarma. Editor je snadno přizpůsobitelný, má několik různých oken a umožňuje ladění hry přímo v něm.

V Unity je samotný projekt rozdělen na úrovně, nazývané také fáze, což jsou jednotlivé soubory s herními světy obsahujícími vlastní sady scénářů, objektů a nastavení. Skripty pracují s objekty, které obsahují sady specifických komponent. A díky podpoře úrovně detailů jsou vysoce detailní modely nahrazeny méně detailními, když je hráč v určité vzdálenosti.

Editor Unity je skutečně multifunkční: systém dědičnosti objektů, skripty jako samostatné komponenty, podpora fyziky těles a látek. Seznamte se s enginem na dvou úrovních, včetně rozhraní, skriptování, návrhu terénu a vývoje hry pro více hráčů. kurz „Game Developer“ na GeekBrains nabízí toto a mnohem více.

S obtížností 2/5 se jedná o nejvyhledávanější profesi na současném trhu, jejíž vývoj lze zvládnout za pouhých šest měsíců. K účasti na tomto kurzu nepotřebujete znalosti programování: stačí zájem a touha. Jak jsme viděli, vyhlídky jsou impozantní, protože vytváří hry pro iOS, Android, Xbox, Playstation a další platformy. Průměrný plat herního vývojáře v Moskvě a Moskevské oblasti je 102 tisíc měsíčně. Zkušení uživatelé mohou tuto hodnotu snadno zvýšit na dvojnásobek nebo trojnásobek.

Osvojení si profese herního vývojáře se skládá z výuky jazyka C#, rozdělené do dvou úrovní, následované dvěma úrovněmi Unity, a poté z týmového vývoje ve firmách a projektech. Na konci kurzu obdrží absolventi nejen životopis a osvědčení o absolvování, ale také kvalitní portfolio (včetně tvorby her pro více hráčů pomocí Unity 3D) a dovednosti týmového vývoje.

Výuka probíhá online, učitel během hodiny vysvětluje látku, studenti vidí, co dělá, na obrazovce, kladou otázky a diskutují o hodině v chatu. Stejně jako v offline kurzech dostávají domácí úkoly, které plní, a poté jsou zkoušeni, aby si upevnili, co se naučili. S pomocí fóra a zkušených programátorů můžete diskutovat o tématech souvisejících se školením.

A co je nejdůležitější, GeekBrains má partnerské společnosti, které absolventy, kteří absolvovali odborné vzdělávání, považují za stážisty s možností budoucího zaměstnání. Úspěšným splněním testového úkolu a absolvováním pohovoru může každý absolvent GeekBrains zahájit kariéru v IT hned po školení. To si piš, s takovým životopisem:

Samotné školení samozřejmě není zadarmo, ale jak řekl jeden z velikánů, nejlepší investice je investice do sebe sama. A pokud se vám podaří splnit si svůj dlouholetý sen, je to skvělé. Jděte do toho!

Potřebujete Mac??

Ano. Pro vývoj potřebujete prostředí Xcode IDE (Integrated Development Environment). Xcode můžete nainstalovat pouze na Mac. Vyber si z MacBookůPro/Air, iMaců, MacPro nebo Maců mini (naše cenově výhodná volba). Nemusíte si kupovat nový, ale pokud chcete, aby váš Mac podporoval nejnovější verzi macOS alespoň dva roky, doporučuji vám koupit Mac starý alespoň pět let.

Jednou z možností, jak se s tím seznámit, je spustit na svém počítači virtuální počítač například pomocí VirtualBoxu. V tomto článku Instalace systému MacOS do VirtualBoxu je podrobně vysvětleno, jak to udělat. Bude to pomalé, ale pro „rychlý start“ je to v pořádku.

Co je třeba vzít v úvahu při vytváření aplikace pro iOS

Univerzální iPhone

Chcete, aby se vaše aplikace přizpůsobila různým velikostem obrazovky a zároveň vypadala bezvadně. Je frustrující pracovat s aplikací, kde jeden prvek překrývá druhý, text je oříznutý a obrázky zabírají většinu plochy obrazovky.

READ  Jak opravit driftování joysticku na Nintendu Switch

Z článku o funkcích víme, že čím větší je soubor zařízení v operačním systému, tím obtížnější je testování aplikací. Apple tento problém nemá, protože zařízení jsou si navzájem podobná.

„iPhony první generace mají široké tělo, 4 až 6 palců, okraje a velké fyzické tlačítko. Nová generace. tenké iPhony s bezokrajovou obrazovkou, bez fyzických tlačítek. Žádná okázalost, žádný kýč, žádné nadbytečné prvky

Konstrukce jednoho zařízení snižuje zátěž při testování: testeři mají k dispozici dostatek modelů s různými úhlopříčkami obrazovky, aby mohli ověřit funkčnost aplikace.

Nové verze operačního systému a podpora

Nové verze iOS jsou vydávány jednou ročně. Každá aktualizace znamená trendy, užitečné technologie a zvýšení výkonu. Lidé ochotně aktualizují operační systém a očekávají, že aplikace budou mít nové funkce. To se však neděje „automaticky“. Mobilní aplikace se musí přizpůsobit novým verzím. Pomáhá:

a) zabránit konfliktům mezi systémem a aplikací, protože některé funkce mohou přestat fungovat;

b) Splnit očekávání uživatelů.

Když jsme začali vyvíjet aplikaci Gym Record, iOS neměl tmavé téma. Objevil se až ve verzi 13 systému. Náš klient chtěl, aby uživatelé mohli přepínat mezi tmavým a světlým režimem. Navrhli jsme provést barevnou inverzi a aktualizovat aplikaci.

Společnost Apple každý rok v červnu na vývojářské konferenci WWDC oznamuje nové verze operačních systémů. Vývojáři musí změny zohlednit a aplikaci jim přizpůsobit, proto je tak důležitá fáze podpory mobilních aplikací, kde dochází k inovacím.

S vydáním nového systému iOS přestává společnost Apple vydávat aktualizace pro zastaralé modely telefonů. Aby mohli vývojáři i nadále podporovat známé aplikace s velkým počtem uživatelů, z nichž někteří stále používají starší iPhony, musí napsat dodatečný kód, který zajistí, aby aplikace správně fungovaly na starších verzích systému iOS. Pro více aplikací „na kameře“ stačí, aby byly spuštěny na nejnovějších verzích.

Kompatibilita s iPady

Na začátku se rozhodněte, zda bude vaše aplikace fungovat na různých platformách (iOS, iPadOS, macOS). Pokud ano, budete muset navrhnout a navrhnout mnoho funkcí, například rozvržení rozhraní aplikace na obrazovce s rozlišením 960×640 pixelů, a to nejen na iPhonu.

Bez samostatného návrhu obrazovky pro jiná zařízení se na nich aplikace neotevře správně. prvky se mohou překrývat a text nemusí být správně přenesen.

Čtvrtý krok. Výběr jména

Věřte nebo ne, ale více než polovina úspěchu vaší aplikace závisí na jejím pojmenování. Protože je to první věc (kromě ikony), kterou uživatel vidí, a to i při „přihlášení“ z vyhledávače, je třeba ji důkladně zpracovat:

 • pokud jde o hru, můžete si vybrat z tisíců možností;
 • Pokud je aplikace úzce zaměřená (jako Poznámky), měli byste vymyslet něco se slovem „Poznámky“,
 • Pokud se jedná o hudbu. „Music“, aby váš produkt mohl být použit nejen v Rusku.

Po výběru názvu je obvykle velmi snadné nakreslit ikonu aplikace. Klidně se opakujte a půjčujte si nápady od jiných vývojářů, ale nenechte se tím unést. Mohlo by to dopadnout takto:

Vytváření aplikací: na co nezapomenout

Nemusíte být vývojář nebo si najímat specialisty, abyste si mobilní aplikaci vytvořili sami. Musíte jasně definovat cílovou skupinu, své cíle a možnosti, zvolit vhodný nástroj pro tvorbu nulového kódu a postupovat podle následujících kroků.

Chcete-li automatizovat svůj marketing, zaregistrujte se do služby SendPulse. Zkombinovali jsme mnoho nástrojů, které firmy potřebují: zasílání zpráv, chatboty v Messengeru, nástroj pro tvorbu vstupních stránek a dokonce i systém CRM.

Řekneme vám, jak vytvářet opravdu skvělé e-mailové zpravodaje. Pomáháme vám najít rovnováhu mezi péčí o zákazníky a úspěšným prodejem.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS