Jak vytisknu dokument a fotografii z telefonu na tiskárně?

V dnešním světě chytré telefony úspěšně nahradily digitální fotoaparáty. Stačí vzít do ruky chytrý telefon, stisknout několik tlačítek a máte dokonale kvalitní fotografii, kterou pak můžete přenést na papír. Zde se může skrývat problém. Jak vytisknout dokument nebo fotografii z telefonu na libovolné tiskárně? A jaké nástroje jsou k tomu k dispozici?? Řekněte nám o tom v našem článku.

Poměrně rychlým způsobem, jak vytisknout požadované fotografie na tiskárně z telefonu, je využít sílu moderního messengeru. Mnoho uživatelů má tyto aplikace nainstalované v telefonech i počítačích. Například pro tisk souboru z chytrého telefonu na tiskárnu používáme oblíbený messenger „Telegram“.

Musíte spustit Telegram a najít v něm kanál „Oblíbené“.

Stiskněte tlačítko sponky v dolní části. Chcete-li přidat požadované soubory do kanálu, zvolte možnost „Galerie“ nebo „Soubor“.

Stačí otevřít Telegram v počítači a vytisknout si fotografie z oblíbených položek na tiskárně.

Totéž můžete udělat s Viberem a dalšími populárními komunikátory, které mají mobilní i počítačové verze.

Bezdrátové připojení

Tiskárna musí podporovat bezdrátovou síť, aby bylo možné tisknout přes Wi-Fi. Každé zařízení má vlastní způsob připojení. Podrobnosti naleznete v návodu a na webových stránkách výrobce. Směrovač je však třeba nakonfigurovat dodatečně:

 • Připojte jej k počítači.
 • Otevřete prohlížeč a zadejte „192.168.0.1“ nebo „192.168.1.Do adresního řádku zadejte „1“. Adresa IP může být jiná. Záleží na modelu směrovače.
 • Zadejte své uživatelské jméno / heslo. Výchozí nastavení je admin / admin.
 • Přejděte na Nastavení bezdrátové sítě. Nastavení WPS.
 • Najděte nastavení Nastavení zabezpečení a povolte zabezpečení.
 • Zakázat filtrování adres MAC.
 • V nastavení Wi-Fi nebo na routeru musí být tlačítko WPS. Klikněte na něj. Nebo si stáhněte disk dodaný s modemem a najděte na něm nastavení bezdrátového připojení.
 • Stiskněte tlačítko WPS na tiskovém zařízení. Neváhejte. Pokud tak učiníte po dvou nebo více minutách, zařízení se nepřipojí.
 • Pokud to nefunguje, zkuste to znovu.

Smartphone musí být ve stejné síti. Přejděte do jeho nastavení, otevřete nastavení bezdrátového připojení a připojte se.

Bezdrátové tiskové aplikace

Při tisku z telefonu Virtuální tiskárna a AirPrint dělají totéž. Existují však i další aplikace. Například PrintShare pro Android.

Služba PrintShare funguje také s tiskárnami Bluetooth a USB. Má to však jednu nevýhodu. Bezplatná verze má mnoho omezení. Chcete-li ji používat, musíte si zakoupit službu Premium. Ačkoli v obchodě s aplikacemi je k dispozici mnoho dalších podobných nástrojů. Aplikace HandyPrint a Printer Pro jsou vhodné pro systém iOS, fungují stejným způsobem. Výrobci tiskáren vyrábějí vlastní software pro chytré telefony. Například Canon Print nebo Epson Print.

Jak aktivovat/deaktivovat tisk přes telefon

Jakmile si vysvětlíme možnosti připojení tiskárny k telefonu se systémem Android, přejdeme postupně k podrobným návodům pro jednotlivé metody. Upozorňujeme, že postup se může lišit v závislosti na modelu tiskového zařízení. Obecný princip však zůstává stejný.

Prostřednictvím služby Google Cloud Print

Virtuální tiskárna je automaticky propojena s výše popsanou službou Google Cloud. Nyní nainstalujme aplikaci pro chytré telefony, která umožňuje odesílat dokumenty k tisku. Můžete si ji stáhnout z oficiálního webu Play Market.

Pro přehlednost doporučujeme přečíst si pokyny krok za krokem:

 • Otevřete Google Play a zadejte název aplikace do vyhledávání.
 • Přejděte na stránku s programem a klikněte na tlačítko „Instalovat“.
 • Počkejte na dokončení instalace.

Tisk přes službu Google Cloud Print

Můžete však narazit na jednu nečekanou chybu. aplikace se na moderní telefony jednoduše nenainstaluje. To není překvapivé, protože poslední aktualizace proběhla v roce 2018. Vývojáři již více než dva roky neprovedli žádné změny ani neoptimalizovali software. Z tohoto důvodu ji nelze nainstalovat do smartphonů se systémem Android 9 a 10.

READ  Jak zapnout telefon prostřednictvím jiného telefonu

Aplikace může fungovat i na starších telefonech. Chcete-li tisknout, otevřete dokument nebo fotografii a klikněte na ikonu tří teček v rohu obrazovky. Vyberte možnost „Sdílet“ nebo „Odeslat“ a pak zaškrtněte políčko „Tisk“. Zobrazí se okno s nastavením, kde můžete zadat DPI, orientaci archu, počet kopií a barvu textu.

USB, Bluetooth, Wi-Fi

Jak již bylo zmíněno, k tiskárně se můžete připojit prostřednictvím chytrého telefonu různými způsoby. Někteří lidé dávají přednost jednoduchému připojení telefonu pomocí kabelu USB, jiní dávají přednost bezdrátovému párování. Předpokládejme, že se rozhodnete odeslat dokument k tisku přes Wi-Fi. Jak na to? A to velmi snadno, pomocí pokynů krok za krokem:

 • Zapnutí tiskového zařízení.
 • Ve smartphonu otevřete nastavení.
 • Přejděte na „Wi-Fi“.
 • Posuňte posuvník doprava u příslušné položky.
 • Připojení ke stejné místní síti jako tiskárna.

Po spárování vstupte do programu a odešlete dokument nebo fotografii k tisku. Nejlepší aplikace jsou popsány níže. Rozhodněte se připojit k tiskárně přes Bluetooth? Postupujte podle následujících kroků:

 • Zapněte tiskárnu.
 • V telefonu otevřete požadovaný dokument, fotografii nebo stránku v prohlížeči.
 • Klikněte na tlačítko „Sdílet“ nebo na podobnou ikonu.
 • Mezi dostupnými možnostmi vyberte možnost „Bluetooth“.
 • Připojení k tiskárně a tisk.

Některé tiskárny fungují bez dalších aplikací, ale téměř ve všech případech je třeba do smartphonu nainstalovat speciální aplikaci. V Marketu Play najdete jak oficiální nástroje, tak software třetích stran.

Prostřednictvím Dropboxu, cloudu

Cloudová úložiště jsou speciální služby umožňující ukládat přidané soubory na servery. Přístup k nim získáte kdykoli po připojení k internetu a přihlášení ke svému účtu. Stejnou technologii lze použít pro tisk dokumentů odesláním potřebných souborů z telefonu do počítače. Nejoblíbenějšími službami jsou Dropbox, Disk Google a Yandex Disk. Podívejme se, jak pracovat s nejnovějším cloudem pro přehlednost.

Mobilní aplikaci Yandex Disk je nejpohodlnější nainstalovat do chytrého telefonu, ale vše můžete provádět také pomocí webové verze služby. Zde jsou pokyny krok za krokem:

 • Přejděte na oficiální stránky cloudového úložiště Yandex Disk.
 • Autorizace ve vlastní schránce Yandex. Pokud ji nemáte, vytvořte si ji. Netrvá to dlouho.
 • Přejděte na kartu „Soubory“ a klikněte na znaménko plus
 • Vyberte možnost „Stáhnout soubory“.
 • Vyberte požadovaný dokument nebo fotografii ve smartphonu a potvrďte stažení.

Mimochodem, více informací o práci s cloudovým úložištěm si můžete přečíst zde.

Nyní je třeba používat počítač. Připojte k ní tiskárnu a autorizujte ji ke cloudovému úložišti „Yandex Disk“. Označte požadovaný dokument nebo fotografii a v horní části obrazovky klikněte na „Stáhnout“.

V průzkumníku počítače najděte soubor a klikněte na něj pravým tlačítkem myši. Otevře se okno, ve kterém je třeba vybrat možnost „Tisk“. Vyhledejte tiskárnu mezi připojenými zařízeními a odešlete dokument nebo fotografii ke zpracování.

Pokud používáte cloudové úložiště jako aplikaci v počítači, můžete tam posílat soubory k tisku i bez jejich předchozího stažení.

nejlepší aplikace pro tisk

Dobře, takže jsme zjistili, jak připojit tiskárnu k telefonu se systémem Android. Nyní vám povím o třech nejlepších aplikacích pro tisk z vašeho smartphonu.

HP Smart

Nejlepší aplikace mezi aplikacemi vyvinutými značkami tiskáren. HP Smart podporuje správu tiskárny jednoduchým připojením ke stejné síti Wi-Fi. Technologie HP je nezbytná.

Sdílení tiskárny

Všestranná aplikace pro tisk různých formátů souborů. Bezplatná verze umožňuje pouze tisk testovacího textu, ale koupě placené aplikace se rozhodně vyplatí.

Noko Print

Moderní aplikace se stejnými funkcemi jako PrinterShare. Hlavní rozdíl mezi připojením k tiskárně pro systém Android spočívá v tom, že v bezplatné verzi je rozsáhlejší seznam funkcí.

READ  Jak odstranit grafické heslo z telefonu

O autorovi těchto stránek

Ahoj. Jmenuji se Petr. Jsem autorem těchto stránek. Mluvím v něm o něčem, co mě velmi zajímá. Konkrétně o tabletech. V tomto blogu se pokusím jednoduše popsat firmware, nastavení a inovace všech moderních tabletů. Většina článků se také věnuje operačnímu systému Android, který se mi velmi líbí

Alternativy

Po otevření souboru v telefonu se systémem Android klikněte na elipsu v horní nebo dolní části obrazovky. Ve vyskakovacím podnabídce je třeba vybrat „Tisk“, „Tisk“, „Tisk“ atd.д.

Tisk jednoduchého obrázku nebo fotografie z galerieTisk z aplikace Android Word

Někdy se možnost tisku nachází v podnabídce funkcí Sdílet, Odeslat, Sdílet a dalších.

Poté se zobrazí náhled vytištěného dokumentu. Můžete vybrat počet kopií, nastavit formát papíru a zvolit tiskárnu. Poté stiskněte tlačítko tisku a zařízení začne přenášet informace z elektronického dokumentu na fyzické médium. list papíru.

Ať už tisknete fotografie z telefonu nebo textové zprávy. Algoritmus pro zahájení tisku je všude stejný.

Na iPhonu klikněte místo elipsy na ikonu „Odeslat“ a poté vyberte možnost „Tisk“.

Poté vyberete techniku tisku a stisknutím příslušného tlačítka zahájíte tisk.

Pokud nebudete tisknout ze standardní aplikace, jako jsou Fotky nebo Safari, ale z MS Wordu nebo případně z Excelu, Google Chrome atd., situace je stejná i v případě systému Android. K tisku budeme muset přejít přes tři tečky nahoře.

Pokud tiskárna podporuje technologii AirPrint, můžete s iPhonem připojení a tisk výrazně usnadnit. Stačí tedy, aby obě zařízení byla ve stejné síti, a nic dalšího není třeba nastavovat. Není třeba instalovat žádnou aplikaci, iPhone automaticky a bez problémů vyhledá vaši tiskárnu.

Jak tisknout z telefonu přes cloud?

Pokud tiskárna podporuje webový i cloudový tisk, můžete tisk nastavit bez použití počítače. Musíte se zaregistrovat do služby cloudového úložiště (nebo se přihlásit, pokud jste již zaregistrováni) a nastavit tisk na svém zařízení. Mimochodem, nemusí to být jen telefon nebo tablet, ale také počítač, který je na míle vzdálený od tiskárny. K tisku potřebujete pouze internet a přístup ke cloudovému úložišti.

Google Cloud Print. virtuální tiskárna společnosti Google je pro tento účel nejlepším řešením. Po připojení tiskárny k účtu Google můžete tisknout libovolné dokumenty z prohlížeče Google Chrome, kde jste přihlášeni. Nebo si můžete do chytrého telefonu či jiného zařízení nainstalovat další software, který vám umožní tisknout libovolné soubory z paměti zařízení. Přejděte na Play Market a nainstalujte aplikaci Google Cloud Print. Snadné pochopení nastavení.

Možné problémy

Problémy se spárováním se mohou vyskytnout u každého uživatele bez ohledu na jeho zkušenosti s technologií nebo kvalitu použitého zařízení.

Zde jsou nejčastější problémy a jejich řešení.

 • Pokud telefon nevidí tiskárnu připojenou kabelem USB, je třeba nejprve zkontrolovat neporušenost kabelu. Pokud jsou na něm nějaké závady, mohou být příčinou problému. Nezapomeňte, že i neporušený kabel může být uvnitř poškozen. Pokud je to možné, vyzkoušejte šňůru s jiným zařízením.
 • Nezapomeňte také zkontrolovat adaptér, zda není poškozený. Pokud jej používáte poprvé, je možné, že jste si vybrali vadný výrobek. Mnoho uživatelů kupuje levné adaptéry čínské výroby, které často selhávají.
 • Zařízení může odmítnout tisknout, protože došel spotřební materiál. Hladinu inkoustu můžete zkontrolovat pomocí ovladače nainstalovaného v počítači. Modely s LCD displejem informují uživatele bez nutnosti připojení k počítači. V zásobníku musí být také správné množství papíru.
 • Pokud software používaný pro tisk selže, vyjměte jej z telefonu a znovu jej nainstalujte. Pokud problém přetrvává, použijte jinou aplikaci nebo zkontrolujte operační systém smartphonu, zda neobsahuje viry.
 • Inkoustové tiskárny používají tekutý inkoust, který má tendenci zasychat, pokud se nepoužívá. Pro řešení tohoto problému je třeba vyhledat odbornou radu.
 • Někdy jsou příčinou ucpané konektory. Časem se zanášejí prachem a oxidují. V takovém případě byste měli porty pečlivě vyčistit běžnou ušní hůlkou nebo měkkým hadříkem. Poté je třeba znovu připojit hardware. Pokud tento postup problém nevyřeší, měli byste vyhledat odbornou pomoc.
READ  Jak zakázat nouzový režim v telefonu lenovo. Vyjmutí baterie

Postup připojení tiskárny k telefonu přes USB a tisk dokumentů najdete v tomto videu.

Připojení tiskárny k telefonu se systémem Android přes rozhraní USB

Nejjednodušší způsob tisku je přímé připojení k tiskárně přes port USB-HOST. Tiskárnu jednoduše připojte ke smartphonu pomocí kabelu. Tato metoda je vhodná, pokud máte moderní kancelářské vybavení, které podporuje připojení zařízení s různými operačními systémy.

Někteří výrobci vyřešili problém, jak připojit tiskárnu k systému Android. Vydali aplikace, které umožňují tiskárnám typu „vše v jednom“ a tiskárnám pracovat s chytrým telefonem. Za zmínku stojí několik užitečných aplikací přímého tisku:

  – Aplikace vydaná společností HP. Umožňuje připojit smartphone přímo k téměř celé řadě kancelářských modelů HP.

 • Podobnou funkci jako ePrint nabízejí i další výrobci kancelářských zařízení. Vyhledejte název své tiskárny a stáhněte správnou aplikaci: Konica Minolta. Canon Print. Brother Print. Lexmark Tisk. Epson iPrint. Xerox Print. Nevýhodou těchto nástrojů je, že fungují pouze pro jednoho výrobce, takže pokud chcete tisknout dokument mimo domov nebo kancelář na jiném zařízení, musíte si stáhnout novou aplikaci pro Android. Tiskárna, která nemá ovladač ve smartphonu, nedetekuje mobilní zařízení.
 • PrinterOnPrint je univerzální aplikace, která umožňuje vyhledat připojenou tiskárnu. Automaticky nainstaluje správné ovladače do telefonu. Tato aplikace je uživateli hodnocena nejlépe. Vyznačuje se uživatelsky přívětivým rozhraním a vysokou funkčností. je k dispozici ve dvou verzích. bezplatné a placené. Pomocí tohoto programu můžete zjistit, zda tiskárna dokáže rozpoznat váš telefon. Nevýhodou tohoto programu je, že odesílá dokumenty do tiskárny převážně prostřednictvím Wi. Fi. Bluetooth nebo cloudové úložiště. Tento nástroj je při přímém připojení k telefonu nepoužitelný.

Všechny tyto nástroje jsou k dispozici zdarma na Play Marketu. Chcete-li je nainstalovat do smartphonu, stačí vybrat požadovaný a kliknout na tlačítko „Instalovat“. Ujistěte se, že je v interním úložišti dostatek volného místa.

PrintHand

Stejně jako PrinterShare je to správce tisku pro vzdálené a místní tiskárny. Z hlediska funkcí jsou obě aplikace téměř totožné, ale PrintHand má příjemné, inteligentní a uživatelsky přívětivé rozhraní. Můžete tisknout stejné dokumenty, fotografie, webové stránky, kontakty, SMS a další. Má vestavěný správce souborů, prohlížeč a prohlížeč obrázků, který umožňuje. Kromě služby Gmail můžete e-maily a přílohy tisknout i z jiných e-mailových účtů. K dispozici je podpora dalších cloudových služeb. OneDrive, Dropbox, Box a. Evernote a SugarSync. Charakteristickým rysem aplikace PrintHand je přítomnost asistenta pro instalaci tiskáren, který usnadňuje orientaci v různých typech tiskáren a typech jejich připojení.

Proces odesílání souborů k tisku je naprosto stejný jako v aplikaci PrinterShare. Bohužel všechny problémy s formátováním a podporou cyrilice v souborech TXT, které jsou specifické pro PrinterShare, se vyskytují i zde. Kvalita tiskového výstupu PrintHand je však o něco lepší. Díky pokročilému nastavení je také o něco lepší pro tisk fotografií. Aplikace má 5denní zkušební dobu. Celkově vypadá PrintHand úhledněji než jeho předchůdce, neobsahuje reklamy a stojí o něco méně.

Kromě těchto programů v Google Play existují oficiální klienti a moduly pro tisk od společností Canon, HP, Samsung, Epson a dalších výrobců, které není obtížné najít. Většina z nich má základní funkce, ale jsou omezeny na podporu vlastních modelů tiskáren.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS