Jak rozdělit obrazovku na iPhone

Režim oddělené obrazovky je velmi užitečný, protože umožňuje udržovat dvě aplikace otevřené současně, bez ohledu na to, zda je nutné otevřít oba dokumenty na iPad Pro 11 nebo dva účty sociálních sítí spuštěných na iPhone XS. Je nešťastné, pokud nevíte, jak spustit režim oddělené obrazovky, protože iOS dává na toto téma mnoho znaků a tuto užitečnou funkci nemusíte používat.

Chcete.li nahradit své znalosti, sledujte toto jednoduché vedení o tom, jak spustit režim odděleného obrazovky na iPhone nebo iPad. Pro toto vedení jsme použili iPad Pro 12.9 (2018), ale tyto kroky také fungují pro obyčejného iPhone.

Vyrovnání oddělené obrazovky na iPhone nebo iPad

 • Otevřete druhou aplikaci. Chcete.li rozdělit obrazovku na iOS, stačí otevřít druhou aplikaci a zkrátit ji. Poté se objeví na panelech doků ve spodní části obrazovky.
 • Otevřete hlavní aplikaci. Nyní otevřete hlavní aplikaci, se kterou chcete oddělit obrazovky.
 • Vypusťte druhou aplikaci. Dále si vezměte naši druhou aplikaci s Dock Panely a přetáhněte požadovanou část obrazovky.

Připraveno, nyní jste připraveni pracovat na rozdělené obrazovce od dvou aplikací. Například můžete otevřít YouTube s nějakým druhem podcastu a zároveň si přečíst zajímavou novinku nebo článek v prohlížeči.

Jak překonfigurovat režim separace obrazovky na iPad a iPhone

Jedna velká aplikace je otevřená na vašem iPadu, který zabírá většinu obrazovky, a druhá je na straně. Pokud s tímto místem nejste spokojeni, můžete jej změnit několika způsoby.

Jak otevřít dvě okna prohlížeče Safari v iPadu?

Chcete vědět, jak používat režim Split View v prohlížeči Safari na iPadu? Pak je tento článek pro vás. Režim multitaskingu se hodí nejen při práci s aplikacemi a soubory, ale také v Safari. Více o Split View se najdete v článku od Link.

Pokud chcete rozdělit okno prohlížeče na 2 poloviny a zobrazit dvě stránky najednou, to znamená, že dvě možnosti, jak to udělat:

V prohlížeči můžete také spustit dvě okna:

 • Přejděte na Safari a otevřete jednu stránku v prohlížeči.
 • Najděte jakýkoli odkaz na stránce, podržte jej a objeví se okno, ve kterém si můžete také vybrat možnost „Otevřít v novém okně“
 • A tato karta se také otevře v režimu Split View.

Při oddělení obrazovky v Safari na iPad můžete také otevřít třetí novou kartu. Chcete.li to provést, stačí kliknout dvěma prsty na odkazu a stránka se objeví v jednom z oken. Můžete také otevřít několik karet, mezi nimiž můžete navíc přepnout. To vše vám pomůže pracovat s ještě větším množstvím informací na jedné obrazovce iPad.

Pokud chcete otevřít všechny karty v jednom okně, dostanete se z režimu Split View:

Režimy multitaskingu iPad vám pomohou pracovat na tabletu s ještě větší účinností. Otevření několika oken aplikací, dokumentů souborů, prohlížeče, činí tablet funkčnější zařízení. Používejte rozdělený pohled a práce na tabletu ještě rychleji.

Máte Macvook nebo iMac? Zejména pro vás jsme vytvořili online maraton pro nastavení užitečných služeb na Mac: Naučte se pro 8 jednoduchých tříd, jak rychle nakonfigurovat Apple ID, ICLOD a další služby na Mac. Zajistěte uživatelská data, optimalizujte úložiště iCloud atd.

Zábava

Split pohledu bude samozřejmě užitečný nejen pro provádění pracovních úkolů. Při sledování vašeho oblíbeného filmu můžete okamžitě otevřít Safari a zjistit název herce nebo název této nezapomenutelné písně. Může být použit k hledání vstupenek restaurace nebo kina, zároveň chatování s přáteli na FaceTime nebo k položení výletní trasy odeslané k poště do „karty“.

Řekněme, že chcete upravit sváteční fotografie a vytvořit album. Díky Split View můžete současně otevřít editor a Safari s pokyny nebo hráčem s video tutoriálem.

Vyrovnání oddělené obrazovky na iPhone nebo iPad

Připraveno, nyní jste připraveni pracovat na rozdělené obrazovce od dvou aplikací. Například můžete otevřít YouTube s nějakým druhem podcastu a zároveň si přečíst zajímavou novinku nebo článek v prohlížeči.

READ  Jak deaktivovat bezpečný režim iPad

S vydáním tablet iOS 11 od Apple obdržela dokovací panel podobný Doku v MacOS. Tato inovace výrazně zjednodušená práce s několika okny, protože nyní můžete okamžitě přistupovat k požadovanému programu a nehledat ji na seznamu bočního seznamu, jako v iOS 10. Shromáždili jsme čtyři nepochybné způsoby, jak pracovat s několika okny na iPadu. jsou velmi pohodlné.

1 Otevřete tři aplikace najednou, jak otevřít dvě aplikace na jedné obrazovce vědět téměř všichni-vytáhněte dock panel zdola, vytáhněte ikonu požadované aplikace a uvolněte ji na levé nebo pravé straně obrazovky. Můžete však také otevřít třetí. Chcete.li to provést, vytáhněte dokument, vytáhněte třetí ikonu aplikace a uvolněte ji přísně nad oddělením obrazovky. Program se otevře ve třetím okně na vrcholu dalších dvou, které lze přesunout bažinami podél obrazovky nebo dočasně zničit, jednoduše „ho zahodit“ mimo displej.

V závislosti na modelu iPadu mohou být všechna tři okna aktivní (na iPadu s 4 GB RAM), nebo jsou dvě hlavní okna, zatímco třetí je na obrazovce (na modelech od 2 GB RAM). Přísně řečeno, můžete otevřít čtvrtou aplikaci. ve formě malého okna Split View s videem.

Otevřete dvě okna stejné aplikace Počínaje iPadosem 13, tablet umožňuje několikrát otevřít jednu aplikaci. Chcete.li to provést, Otevřete, řekněte, Safari, poté vytáhněte panel Dock a znovu vytáhněte ikonu safari na levé nebo pravé straně obrazovky. Další okno prohlížeče se otevře vedle prvního.

Existuje jiný způsob. Otevřete „poznámky“, držte prst na jakékoli poznámce a vytáhněte jej na pravý okraj obrazovky. Poznámka se otevře vedle druhého okna. Ne všechny programy poskytují takovou příležitost. mezi vývojáři třetích stran vám dvě okna umožňují otevřít, řekněme, dokumenty pomocí readdle. Chcete.li to provést, přetáhněte jakýkoli soubor do programu na okraj obrazovky. soubor se otevře v samostatném okně dokumentů. Chcete.li zavřít okno navíc, stačí vytáhnout odlučovač okna na jakoukoli stranu obrazovky.

Pracujeme s „plovoucími“ okny o to, že jsme řekli, jak otevřít „plovoucí“ okno nad ostatními. Chip je, že tímto způsobem můžete otevřít několik aplikací a pohybovat se mezi nimi. Otevřete jakoukoli aplikaci pro celou obrazovku. Poté vyjměte panel Dock a vytáhněte další aplikaci na prvním místě. Ukázalo se to plovoucí okno. Nyní si vezměte Dock znovu a vytáhněte několik programů jeden po druhém. Uvidíte, jak každé další okno nahradí předchozí okno.

A pak nejzajímavější. Ve spodní části „plovoucích“ oken uvidíte dlouhý šedý pás, stejně jako v iPhone X, 11 a 12. Pokud v tomto pruhu uděláte vodorovné přejetí, okno programu se změní na předchozí okno. Svislé přejetím zdola nahoru otevře dispečer plovoucí okna. další aplikace mohou být „vyhodit“ nahoru.

Otevřete banner v okně „plovoucí“, pokud se v horní části obrazovky objeví banner oznámení, můžete jej stáhnout a rychle reagovat na zprávy, každý to ví. Existuje však další způsob interakce. Když se banner objevil nahoře. přetáhněte jej prstem doleva nebo na pravé straně obrazovky a banner se v okně „plovoucí“ změní v program. To je užitečné, pokud vám někdo odpověděl v Messengeru a už jste zapomněli na podstatu korespondence, můžete si celý chat rychle zobrazit v „plovoucím“ okně.

Jak vyrobit dvě okna na iPad

Multitasking in iPad: To určitě použijete!

S růstem úhlopříčky obrazovek mobilních zařízení se spektrum jejich schopností rozšiřuje

Navzdory skutečnosti, že první taková gesta se poprvé objevila ve vzdáleném iOS 9, právě v iPadosu obdrželi vážnou revizi.

Ipados je operační systém iPadu pro tablety. Který nahradil iOS. Druhý se stal exkluzivním pro iPhone. V současné době lze iPados nainstalovat na následujících tabletech Apple:

Budeme hovořit o každém z dostupných režimů, které uživatel OS pro iPad nabízí. V detailech.

Tento režim umožňuje spustit dvě aplikace současně, zatímco jeden bude umístěn přímo na druhé straně. Hlavní aplikace bude fungovat ve standardním režimu plného stupně a sekundární ve snížené verzi ve formě malého okna.

Tato metoda umožňuje vypořádat se s okamžitým úkolem na iPadu. Nepřímo ovládání druhé aplikace. Další okno používá další okno reprodukci videa, Messenger nebo Video Communication s Interlocutor, ačkoli mnoho dalších aplikací má podporu „obrázků na obrázku“.

Zapněte možnost se stejným názvem a otevřete „Nastavení“. „Domovská obrazovka“. „Multivature“.

vyrobit, okna, ipad

Spusťte aplikaci podporující tento režim.

READ  Jak vyrobit z telefonu zpravodaj SMS

Při prohlížení videa proklouzněte tlačítkem reinterpozice videa, které lze lokalizovat na různých místech v závislosti na přehrávači videa: na ovládacím panelu obsahu nebo v režimu celé obrazovky a možná na obou místech najednou.

Když bylo video opraveno, můžete spustit jinou aplikaci. V tomto případě můžete změnit polohu videa na obrazovce, nastavit velikost okna s přejetím dvou prstů a dokonce se schovávat za obrazovkou.

Tato metoda funguje na mnoha různých webech, pokud používáte prohlížeč postavených safari. Prvky speciální správy umožňují vyztužené video otevřené přímo v plně naplněné aplikaci a také zcela zavřete aplikaci.

V tomto režimu je interakce se dvěma aplikacemi podobná předchozímu režimu: Hlavní okno je plné stupně, zatímco sekundární nebude zobrazena v rohu, ale na straně obrazovky.

Spektrum aplikací působících v tomto režimu je mnohem širší: téměř všechny programy App Store podporují „Slide Over“, s výjimkou her a aplikací, které nefungují s vertikální orientací zařízení.

Povolte možnost „Povolit několik aplikací“ otevřením „Nastavení“. „Domovská obrazovka“. „Multivature“.

vyrobit, okna, ipad

Otevřete aplikaci, která bude fungovat v režimu v plném měřítku, a poté zavolat do doku s pomocí svahu ze spodní části obrazovky.

Aplikace, která musí být spuštěna na „Slide Over“, musí být vytažena z dokovacího panelu na obrazovku.

Voila! Pomocná aplikace je spuštěna ve formě dalšího okna na obrazovce na jednom ze svých „hranic“. Nyní to může být přesunuto z jedné strany obrazovky na druhou, nebo zcela skryté obrazovkou, přitahování aplikace na stranu a držení horního panelu.

IPADOS umožňuje spustit několik aplikací v režimu „Slide Over“. Navíc nebudou hromadit obrazovku, protože na obrazovce je aktivní pouze jeden z nich. Rychlý přepínač mezi nimi lze provést držením spodního panelu a tahem aplikace do strany. Chcete.li otevřít všechny spuštěné aplikace v režimu „Slide Over“, ve formě karet musíte vytáhnout spodní panel nahoru.

Práce v tomto režimu je již úplným oddělením obrazovky iPadu na dvě poloviny, z nichž každá má svůj vlastní program. „Split View“ je k dispozici téměř všem aplikacím a některé z nich mohou obsadit obě okna najednou, což uživateli umožňuje pracovat s jednou aplikací, ale ve svých různých sekcích.

Povolte možnost „Povolit několik aplikací“ otevřením „Nastavení“. „Domovská obrazovka“. „Multivature“. Ano, ano, stejná možnost aktivuje předchozí režim „Slide Over“.

Spusťte požadovanou aplikaci a poté zavolejte do doku pomocí svahu ze spodní části obrazovky.

vyrobit, okna, ipad

Vytáhněte potřebnou aplikaci na pravou nebo levou „stranu“ obrazovky (připomínáme vám, že se zatáhne přímo na obrazovku, spustíte „Slide Over“).

Takový jednoduchý postup aktivuje plnohodnotný režim dvojité kůže a velikost oken může být změněna pomocí dělicího proužku mezi nimi. Horizontální orientace zahrnuje tři možnosti poměru oken na obrazovce (30/70, 50/50, 70/30) a vertikální. pouze dva (60/40 nebo 40/60), s výjimkou stejného rozdělení.

Pokud potřebujete zanechat Split View, pak stačí pouze vytáhnout dělicí pás a natáhnout jednu z aplikací na celou obrazovku. Chcete.li změnit Windows, musíte jednu z nich vytáhnout na stranu a držet horní panel.

„Split View“ také umožňuje rychle přejít na režim „Slide Over“. Stačí stáhnout, když držíte horní panel, okno, které by mělo začít pracovat v jiném režimu. IPADOS neomezuje uživatele pouze dvě okna: Během provozu Split View můžete přidat další okno na posuvku přes nebo na „Obrázek na obrázku“.

Pokud potřebujete zobrazit všechna otevřená okna aplikace, klikněte na soubor na její ikoně. Nabídka se otevře tam, kde je třeba vybrat „Zobrazit všechna okna“. Chcete.li otevřít dvě karty Safari nebo dvě poznámky, přetáhněte kartu nebo druhou poznámku na boční obrazovku obrazovky.

Jak vidíte, multitasking na iPadu se nejen aktivuje, je také velmi výhodné při práci s několika aplikacemi a výrazně zrychlí vaši interakci s nimi!

Separace displeje smartphonu pomocí softwaru třetí strany

Získejte příležitost pracovat s různými kartami na jedné obrazovce, sledovat film a korespondovat, převrátit zprávy a zkontrolovat poštu, zobrazit dva weby současně nebo provést další akce bez přepínání mezi kartami, můžete použít speciální software.

Použití multitaskingové rozdělené obrazovky

Oddělení obrazovky od multitaskingové rozdělené obrazovky je k dispozici na iPhone i iPad. Aplikace má jednoduchost integrace a přizpůsobené, a to i pro neframe displeje nového iPhone. Lze jej stáhnout zdarma z oficiálního obchodu s aplikacemi, ale pro odstranění reklamy si budete muset zakoupit plnou verzi.

Funkčnost Split Screen multitasking poskytuje následující příležitosti:

  . Hlavní možnost prohlížeče umožňuje vyhodnotit skutečné multitasking v telefonu. Po spuštění aplikace uvidíte dvě aktivní okna s cílenou linií (je to také vyhledávání), tlačítka pro rychlý přístup na vybrané stránky a přidání do záložek. Změna velikosti oken je k dispozici zataháním potápěče linie.

 • Režim celé obrazovky. Po spuštění jednoho z oken prohlížeče tažením separátoru nahoru nebo dolů můžete použít možnost režimu plného obrazovky, po kterém bude možné přepnout na separační režim stisknutím odpovídajícího tlačítka (objeví se v Dolní pravý roh).
 • Přidávání stránek k oblíbeným. Tato možnost je užitečná pro rychlý přístup k často používaným zdrojům. Chcete.li jej použít, musíte kliknout na standardní ikonu ve formě hvězdičky napravo od řádku adresy. Seznam přidaných webů je otevřen stisknutím tlačítka na levé straně Intese.
READ  Jak odstranit heslo na iPadu

Funkce softwaru je poměrně jednoduchá a scvrkává se na práci se dvěma obrazovkami, možnosti interakce s záložkami jsou zde omezené (například je nemožné změnit název přidaného webu), neexistují žádné karty a také to je také nemožné otevřít odkaz z jednoho okna v druhém (musí být zkopírován a vložen do řádku).

Pomocí rozděleného webového prohlížeče

Další prohlížeč, se kterým získáte příležitost rozdělit obrazovku iPhone na polovinu, aby zároveň provedl několik úkolů. Aplikace je k dispozici zdarma v obchodě s aplikacemi, útěk z vězení není nutný.

 • Oddělení displeje.
 • Možnost prohlížení až 9 webových stránek na jedné obrazovce.
 • Podpora prohlížení celé obrazovky.
 • Incognito režim.
 • Postaveno.ve vyhledávání Google (můžete také použít vyhledávání Bing a Yahoo).

Co je multitasking na iPadu? Rozdělit pohled a posuňte se přes režimy

Použijte iPad, ale nevíte, jaké jsou rozštěpené zobrazení a sklouznutí přes režimy? Pak je tento článek přesně pro vás. Je čas zjistit, jaké multitasking na iPadu v systému iPados.

Obrazovka iPad s každou aktualizací se stává funkčnější. Objevil se další panel, jako na MacBooku, což je velmi pohodlné, protože jej lze provést všechny programy, které nejčastěji používáte. Poté je spusťte v rozštěpeném pohledu a přesuňte.

Za účelem přidání požadované aplikace na další. Panel:

 • Držte ikonu prstem, dokud se plocha nedostane do režimu editace.
 • Po jednoduše vytáhněte ikonu na další panel a bude tam opravena.
 • Udělejte otočení a ukončete úpravu plochy.

Poté můžete spustit funkce multitaskingu. Split View je, když spustíte jeden program na pravé straně obrazovky a druhý vlevo. V tomto případě můžete zkopírovat informace z jednoho programu do druhého. Velikost obrazovky aplikace lze také změnit například přejetím, například pro otevření nějakého programu pro většinu obrazovky.

V tomto režimu můžete také snadno zkopírovat jednu informaci z jednoho okna programu do druhého. Na snímku přes jedno okno programu je spuštěno přes jiné. V těchto režimech můžete pracovat s aplikacemi, prohlížečem, tabulkami a dalšími soubory. V okně skluzavky můžete skrýt obvyklý pól ve směru, ve kterém je okno umístěno, a poté se také vrátí, takže přejetí přejetím opačným směrem. Z skluzu lze okno programu přeložit do Split View.

Práce v Split View můžete otevřít další třetí okno a zároveň sledovat video.

 • Chcete.li to provést, vyberte video na YouTube, které chcete sledovat, a přenést jej do režimu „Okno v okně“.
 • Spusťte další program v Split View a na iPadu budete mít 2 okna.
 • Poté otevřete třetí aplikaci a její okno se objeví v režimu Slide Ove.

Zde je takové multitasking je k dispozici s OS iPados. Bohužel, ne celý iPad je možný. Chcete.li zkontrolovat, zda je k dispozici funkce multitaskingu na vašem tabletu:

 • Přejděte na „Nastavení“ → „Screen“ Home and Dock “.
 • Přejděte do sekce Multitasking a zapněte všechny tři přepínače. Povolte současnou operaci několika aplikací, obrázek na obrázku a gesta.

Poté můžete zapnout funkce multitaskingu a použít iPad na maximum.

Máte Macvook nebo iMac? Zejména pro vás jsme vytvořili online maraton pro nastavení užitečných služeb na Mac: Naučte se pro 8 jednoduchých tříd, jak rychle nakonfigurovat Apple ID, ICLOD a další služby na Mac. Zajistěte uživatelská data, optimalizujte úložiště iCloud atd.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS