Jak spravovat televizor prostřednictvím telefonu?

Mnoho majitelů televizorů (staré i nové modely) neví, že je lze ovládat téměř jakýmkoli smartphonem. Mobilní zařízení může částečně nebo dokonce zcela nahradit dálkové ovládání. Proto se ztrátou nebo rozpadem posledně jmenovaného dočasného a možná použití smartphonu může být konstantním řešením.

Začněme se starými televizory, t.Na. Dálkové kontroly pro ně jsou poměrně obtížné (nebo nemožné) najít na trhu. Je známo, že staré televizní přijímače byly ovládány výhradně prostřednictvím infračerveného (IR) signálu přijímače, který je předložen z PD. Proto, aby se ovládal starého televizního technika pomocí smartphonu, musí mít ve svém návrhu vysílač IR ve svém návrhu.

Používáme ovládání tlačítka

Pokud si vzpomínáte, první televizory jsou horizont, pak měli velký panel knoflíku vpředu. Všechna tlačítka byla působivá velikosti, měla další tipy, takže nebyly problémy s řízením starých zařízení.

Modely zahraniční produkce byly nahrazeny domácími zařízeními, kde všechny podpisy již byly vyrobeny v cizím jazyce. Navíc se tlačítka stala stále méně. V moderních modelech je pouze obrazovka, tolik věří, že dálkové ovládání je jediným nástrojem pro komunikaci s televizí. Ve skutečnosti jsou všechny televizory vybaveny manuálním ovládacím panelem. Musíte to však hledat již na zadní nebo boční stěně. Může to být tak kompaktní, že si to jednoduše nelze všimnout. Pokud se stanete směrem k displeji, pak televizor Toshiba, Philips musí hledat panel vlevo a Panasonic, Bravia napravo. Na zadní stěně jsou nainstalovány řídicí klíče Samsung, LG. Poloha se může změnit, vše záleží na konkrétním modelu. Studujeme operační příručku.

Ovládání televize prostřednictvím smartphonu

Dnes je nemožné si představit osobu, která by nepoužívala mobilní telefon. V arzenálu mnoha milovníků gadgetů mohou být dva nebo dokonce tři. Jakýkoli smartphone lze přizpůsobit pro použití jako dálkové ovládání. Moderní firmware má vestavěné programy PDU vhodné pro velkou většinu modelů televizních přijímačů. S jejich pomocí můžete provést základní sadu funkcí:

Kromě toho jsou pro konjugaci:

Trh Google Play dnes nabízí desítky bezplatných aplikací-PDU odpovídající jak televizním přijímacím třídě TV, tak jednotlivým modelům. Ale v zásadě si můžete pro každý televizor vybrat vhodný program. Jedinou nevýhodou používání smartphonu jako dálkového ovládání je potřeba nainstalovat aplikaci na mobilní pomůcky všech členů rodiny.

Ovládací tlačítka panelu

Každý televizor má ovládací panel. V závislosti na modelu se nachází před nebo na straně, méně často za zařízením. Ovládací panel umístěný v televizoru je speciální část vybavená různými tlačítky. Každé tlačítko má určité ikony a znaky.

Pokud je ovládací panel umístěn vpředu, pak je nejčastěji skrytý. Chcete.li začít spravovat nastavení televize, musíte odstranit nebo naklonit knoflíky, mírně stiskněte jej.

Před použitím musíte pečlivě prostudovat všechny nápisy a symboly umístěné poblíž tlačítek. Standardní panel, který je vybaven téměř všemi populárními modely televizních přijímačů Samsung, se nachází na předním panelu zařízení v pravém dolním rohu.

Řídicí systém obsahuje následující tlačítka.

  • ENERGIE. Stisknutím tohoto tlačítka můžete zapnout nebo vypnout televizi.
  • JÍDELNÍ LÍSTEK. Stisknutím této klávesy Otevře nabídku zařízení. Pomocí nabídky můžete nakonfigurovat jas, kontrast a další nezbytné ukazatele.
  • Všechno je dobré. Tlačítko potvrzení. Při výběru požadované položky nabídky nebo parametru Nastavení a následného stisknutí OK je změna potvrzena a zachována.
  • HLASITOST. Pod tímto nápisem jsou obvykle 2 tlačítka. Jeden se značkou „-„, druhý se značkou „“. S tím můžete snížit nebo přidat zvuk vyrobený zařízením.
  • KANÁL. Tento klíč je nezbytný pro rolovací kanály. Podle tohoto nápisu existují také 2 tlačítka, která vám umožňují změnit kanály kanálů na větší nebo menší straně.

Pokud televizní model zahrnuje umístění kláves na bočním nebo zadním panelu, budou jejich funkce stejné jako funkce klíčů umístěných na předním panelu, takže práce bude identická.

Zapnutí televizoru bez dálkového ovládání pomocí smartphonu s infračerveným portem

Tato metoda může být užitečná pouze pro majitele smartphonů s vestavěným nebo připojeným infračerveným přijímačem (jiným portem ir)). Mezi telefony, které mají takový přístav z rostliny, patří například Samsung Galaxy S6, Huawei Honor 9 nebo HTC One M9. Nemyslete si, že IR port je pouze v moderních chytrých telefonech. I když je váš telefon vyroben před 10 lety, může být v něm také přítomen infračervený port.

READ  Samsung Galaxy jak se připojit k internetu

A vypadá to, že IR port je přibližně následující:

Vypadá to jako zástrčka ze sluchátka, do které je připojen IR vysílač:

Proč obecně v telefonu IR Port? Všechno je jednoduché zde použít smartphone jako univerzální ovládací panel (i když v době tlačítka telefony byl IR port používán k přenosu souborů). Faktem je, že takové IR porty mohou generovat IR-Mples určité charakteristiky (šifrovaný kód), které je zachyceno přijímačem (v našem případě TV). Jaký druh kódu vygeneruje IR vysílač, aby jeho přijímač „rozuměl“ závisí na aplikaci nainstalované na smartphonu.

Existují takové programy pro chytré telefony Android i iOS. T.Na. Všechny gadgety Apple nemají vestavěný IR port, aby se telefon proměnil v univerzální dálkové ovládání, bude potřeba dříve zmíněné zařízení. Zde jsou příklady některých mobilních aplikací.

Dálkové ovládání pro televizi je univerzální aplikace, se kterou můžete ovládat širokou škálu technologie s přijímačem IR, včetně televizorů.

TV (Samsung) dálkové ovládání. nástroj vytvořený speciálně pro správu televizní produkce Samsung.

Universal Remote for All TV je další program specializující se na televizní správu, ale není omezen pouze technologií Samsung TV Technology.

Ve všech těchto programech stačí zvolit model televizoru, který je třeba ovládat, a možná nastavit funkce pro konkrétní tlačítko dálkového ovládání (zobrazeno na obrazovce smartphonu). Stejně jako v případě konvenčního dálkového ovládání může smartphone zapnout televizi, pokud samozřejmě není její model podporován použitými aplikací.

Systémové požadavky: Windows Vista OS a vyšší, 1024 MB RAM, 350 MB volného prostoru HDD

Znaky a příčiny selhání softwaru

Existuje řada důvodů, které mohou vést k selhání softwaru. Prvním z nich je změna zastaralé verze firmwaru na nový. To obvykle naznačuje neuspokojivou kvalitu zavedeného. V tomto případě stačí aktualizovat verzi na čerstvou. Ale někdy při načítání dochází k zlomů připojení nebo uživatel nastaví nevhodný firmware od vývojářů třetích stran. Výsledkem takových akcí je systémové selhání.

Na poznámku! S automatickou instalací aktualizací (bez účasti vlastníka zařízení) je v některých případech odhalena nedostatek paměti. To může také způsobit zmrazení nebo přerušení provozu zařízení.

Rozdíl napětí je dalším důvodem, proč televizní přijímač nefunguje nebo nefunguje nesprávně. K tomu dochází, pokud není technika připojena ke stabilizátoru napětí nebo alespoň se síťovým filtrem. Potom selhání softwaru jsou nejmenším důsledkem skoku v elektřině, v nejhorším případě může televizní přijímač spálit.

Dětské žerty, stejně jako nesprávné akce uživatele, jsou další pravděpodobnou příčinou selhání systému, které nelze opravit. V některých případech je vzpomínka na dálkové ovládání nápomocen vytažením baterií a následné rekonfigurace televizního přijímače. Parametry techniky jsou však často tak sraženy, že můžete znovu načíst restartování televize na tovární instalace.

Nesprávná instalace aplikací nebo načítání widgetů z neověřených zdrojů je dalším důvodem, proč televizor visí nebo demonstruje další známky nestabilního provozu.

V důsledku toho, stejně jako další důvody, televizní panel funguje tak špatně, že jediným řešením problému je jeho restartování nebo, jinými slovy, resetujte tovární nastavení. Toto je extrémní opatření a po něm bude nutné znovu nakonfigurovat provoz inteligentního TEL pro sebe: přihlásit se, vyhledávat a třídit kanály, aktivovat předinstalované a nainstalovat další aplikace atd.

Důležité! Po všechna nastavení inteligentní desetionu bude resetována na parametry stanovené ve výchozím nastavení u výrobce, budou provedeny všechny změny a instalace, stejně jako načtené widgety. Ale s nimi všechny důvody selhání, které zasahovalo do normálního provozu zařízení, zmizí.

Problém je v televizi

V důsledku četných kontrol jste zjistili, že dálkové ovládání funguje a televizor se při stisknutí odpovídajícího tlačítka na PDU stále nevypne? Zde je jen málo možností: přijímač fotografií je nesprávný nebo došlo k rozdělení procesoru pro správu produktu. Takovou poruchu nelze eliminovat nezávisle. můžete s činy způsobit nenapravitelné újmu. Prostě se může navždy vypnout a žádný čaroděj to nebude oživit a vy musíte jít do nové televize dopředu.

READ  Jak nahrávat zvuk z obrazovky telefonu Samsung. Systemizer aplikace + interní zvukový plugin

Každý uživatel by měl vědět, že dálkové ovládání je někdy mnohem dražší než nákup nového univerzálního nebo zvláště pod značkou vaší televize. Pokud tedy má PDD vážnou poruchu, pak je v 99% případů snazší ji nahradit než opravit. Náš článek pomůže vybrat nové dálkové ovládání.

Mimochodem, jakýkoli smartphone může být nakonfigurován tak, aby ovládal televizi, pokud na něm stáhnete speciální program, který z něj promění jedinečný ovládací panel vašich domácích spotřebičů.

Stačí poslat mobilní zařízení do televizoru pro synchronizaci a zapamatovat si nastavení. Takové dálkové ovládání je v práci spolehlivé a nebude mít výše uvedené problémy.

Můj televizní model Vestel 32le5000H. Jednou jsem stiskl tlačítko závěrky, ale dvakrát jsem provedl všechny operace. Dokonce jsem se to pokusil nahradit univerzálním dálkovým ovládáním. Výsledek je stejný. Takže chyba v televizi. Prosím, pomozte mi, co mám dělat?

Dobré odpoledne. Zkopíroval jsem signál VK/OFF z původního dálkového ovládání na konzolu internetové televize „Green Point“, po kterém tlačítko přestalo fungovat na původním dálkovém ovládání. Prostřednictvím kamery se usazeč nezbavuje. Je možné s tím něco udělat.?

TV nereaguje na dálkové ovládání. Okamžitě zapnu LG TV, zvuk sám se snižuje na nulu a to je ono

Mnohokrát děkuji Alexei za příspěvek. Už to bylo vyděšené a myslel si, kolik by opravy stálo. Rada pod P.12 hodně pomohlo!!

Žiji ve vašem domě. Dálkové ovládání funguje. Jedno tlačítko nefungovalo. Přenesl to na opravy. Nyní se nezapne a vůbec nefunguje, nereaguje na tlačítka. Jaký je důvod?

Ahoj! Televize byla včera opravena sám, s grilovanou mřížkou.

Moje 5. Seriál Samsung TV přestal reagovat na tlačítka Zvukové hlasitosti, pak všechna tlačítka dálkového ovládání

A joystick v samotné televizi a 28.Deset.17 televizorů přestalo reagovat na tlačítka výpadku napájení a

Příznaky: 1. Srpen 2017 TV přestala reagovat na tlačítka hlasitosti zvuku, zatímco indikátor příjmu

Blikal jsem signál, ale funkce nefungovala, Smart Hub nefungoval, pak nefungoval. T.Na. Televize je potřeba pouze pro

Prohlížení YouTube a někdy 1 kužele, že to bylo kritické; 2. Září 2017 TV přestala reagovat na všechna tlačítka dálkového ovládání a joysticks, s výjimkou tlačítek VKL/OFF

A režim spánku, ale někdy (pozdní noc, brzy ráno) se někdy objevila reakce na všechny tlačítka

Přiděleno mezi tlačítky; 3. 28. Října 2017 TV přestala reagovat na všechna tlačítka pro výstup a režim spánku.

Hledejte řešení problému: okamžitě řeknu, že t.Na. TV TV a vědět, že stejní lidé jako já pracují ve servisních centrech (MPE.Zhopa Forevar!), pak do služby Samsung Center nebo opravy televizorů se rozhodly kontaktovat, když jsem sám jsem na to, a počáteční podmínkou bylo opravit televizní televizi bez demontáže, protože je hloupě líný.

Model televize UE40H6230AK, ale vůbec pochopíte, že tato informace nemá nic společného s výsledkem: 1. Četl jsem téměř všechny ruské fóra.jazyk CIS, kde se diskutovaly o televizích Samsung (hodně jsem se naučil, hodně jsem si myslel (ne více než 10 minut) a rychle ano); 2. Změnil baterie v dálkovém ovládání (non.power); 3. Demontoval jsem a vyčistil všechny desky a kontakty dálkového ovládání (dálkové ovládání nepomohlo, ale pomohlo mi); 4. Zkontroloval jsem zásuvku zásuvky a vidlice (non.power); 5. Zkontroloval jsem síťovou zásuvku, demontoval ji, rozdal ji kontakty, které jej shromáždily, zkontrolovaly Zemi (ne.síd); 6. Zkontroloval ochrannou nulu a stroj v distribuci. Shield, podal kontakty (nebutton); 7. Upustil nastavení inteligentního rozbočovače v nabídce (non.power); osm. Prostřednictvím hesla služby (z nějakého fóra) jsem upustil inteligentní rozbočovač, nastavení vestavěného prohlížeče, vyčistil mezipaměť, vypnul Wi-Fi (non-výkon); devět. Prostřednictvím hesla rozšířeného přístupu (z nějakého fóra) získal přístup ke všem továrním kalibracím, nastavením a funkcím. Tam jsem hledal funkci Bluetooth, t.Abych to i tehdy, kromě Bluetooth, zkontroloval jsem vše, co je možné (non.síd); deset. T.Na. Všechno, co by mi mohlo pomoci. Už jsem udělal podporu Samsung, zavolal jsem jen tam, abych objasnil, zda je možné zakázat Bluetooth. Manažer technické podpory prostřednictvím externího přístupového hesla opakované výboje a nulování, zkontroloval tovární nastavení a zároveň vysvětlil, že neexistuje žádný software/off Bluetooth, pouze pro rozebírání a vypnutí antény rukama (Korejci jsou také z našich. Manipulace :)), o ní také diskutovali o ní hloupě přilepené k ní které nemohu, ale nechci (Undo); jedenáct. Neustále, pozorování reakce na tlačítka, odpojila všechna zařízení a dráty od televizoru, vypnula všechna zařízení Wi-Fi a Bluetooth v bytě; 12. Vzal jsem si mobilní telefon a spustil hledání zařízení Bluetooth, nad a kolem televizoru, zařízení „TV Samsung 9-Driving TV“ bylo objeveno pod televizním signálem silnější, je zřejmé, že televizní muži jsou televizní muži v Spodní (studená válka kvůli mým hlučným dětem), abychom přerušili signál, potřebujeme kovovou mřížku nebo rošt, který byl nalezen v plynovém sporáku. mřížka grilu 500×500 mm.

READ  Karta Samsung Galaxy se nezapne

Dejte mřížku na gril na podlahu pod koberec pod pravým rohem televize (tam anténa Bluetooth) a všechny funkce televizoru vydělané jako nová bez rozebrání televize, bez zbytečného diagnostického řízení a servisu do středisek zaplatit 500-1000 za „viz“ “

Ty. Podpora společnosti Samsung v telefonu potvrdila, že zachycení funkcí jedné televizní show Samsung je možné další starší telekomunikační telekomunikace a nemají problém (Korejci také jehly).

Jak najít knoflíkový panel v televizi

Pokud není z dané televizory žádné dálkové ovládání nebo je nefunkční, můžete použít ruční ovládací panel na samotném zařízení. Koneckonců, DU-Device není jediným nástrojem pro základní manipulace: zapnutí/vypnutí, nastavení a přepínání kanálů na televizi.

Nalezení panelu knoflíku v pouzdru závisí na konkrétním modelu. Nejčastěji může být umístěním ovládacích tlačítek zadní, pravá nebo levá stěna televizních panelů, méně často ve spodní části pouzdra, na horním konci nebo na předních snímcích. Mimořádná kompaktnost tlačítek může vyhledávání komplikovat, jsou stěží patrné.

Důležité! Většina televizních modelů má ruční ovládací panel. Chcete.li jej najít, použijte provozní pokyny.

Výrobci televizních panelů používají různé technologie týkající se ovládacích prvků. Jsou nalezeny následující možnosti.

  • Smyslová tlačítka zahrnutí jsou umístěna ve spodní části obrazovky vedle indikátoru.
  • Skrytá tlačítka pod víkem na pouzdře. Chcete.li je používat, musíte otevřít víko kliknutím na západku.
  • Sotva patrný otevřený panel knoflíku na straně barvy těla.
  • Ovládací panel ve formátu Joyic zespodu.

Chcete.li zapnout televizi bez dálkového ovládání, musíte kliknout na odpovídající tlačítko na pouzdře poskytnuté výrobcem. Podobně můžete vypnout televizor bez dálkového ovládání. V TVS LG, Sony, Thomson, Samsung, panel knoflíku je obvykle umístěn na zadní stěně vedle konektorů. V TVS BBK, Philips, Toshiba Control Plements jsou často umístěny na pouzdře vlevo a v Panasonic. vpravo. Modely mají horizont, rytíř, ovládací tlačítka Supro.

Aplikace dálkového ovládání pomůže nahradit fyzické dálkové ovládání z televize

Pokud má smartphone emitor IR, pak na něm můžete nainstalovat aplikaci Mima Remote TV pro chytré televizory: // přehrávat.Google.com/obchod/aplikace/podrobnosti?Id = com.Duokan.Telefon.Remotecontrollerhl = ragl = us) nebo se to líbí.

Chytré telefony pro chytré telefony, které mohou nahradit běžné dálkové ovládání pro televizi mnoho

Tím se může mobilní telefon proměnit v plnohodnotné dálkové ovládání. Telefony Xiaomi a dalších vybavených IR emitorem jsou schopny pracovat s aplikací MI Remote, kterou lze stáhnout v Google Play. Po instalaci programu na mobilní zařízení se navrhuje vybrat typ zařízení, značku výrobce a provést některé akce pro koordinaci aplikace s ovládacím zařízením.

MI vzdálené nastavení aplikace

S úspěšným výsledkem operace, pokud se zvýší hlasitost na televizi, je stisknuta možnost potvrzení na virtuálním dálkovém ovládání. Pokud nedošlo k schválení, pak se přesunou na jiné metody nastavení, jehož algoritmus závisí na verzi zavedené aplikace. Pro funkci tréninku (přepisování příkazů IR kódu) bude dočasně vyžadováno účinné fyzické dálkové ovládání, které tuto techniku ​​skutečně řídí.

Virtuální dálkové ovládání MI dálkový

Jak ovládat televizor bez dálkového ovládání pomocí virtuální aplikace dálkového ovládání na smartphonu:

| Denial of responsibility | Contacts |RSS