Jak jednoduše restartovat iPhone 8/8 Plus a zřejmě i iPhone X

Možná se vám do toho nechce, ale na některé otázky je nutné napsat návod: bude užitečný pro lidi a vy si je také zapamatujete. Jde o to, že při používání iPhonu 8 se budete pravidelně setkávat s nejrůznějšími rozdíly oproti sedmičce. tlačítko Domů vibruje v místech, kde dříve nevibrovalo, je zde více možností konfigurace a obvyklé věci se dělají jinak. Například restart. Setkal jsem se s tím na dovolené, když něco v iOS 11 závada, jas klesl nad míru, a pouze v určitém úhlu, sotva jste viděli znaky na obrazovce. Začal mačkat tlačítka, omylem aktivoval SOS signál. pět stisknutí tlačítka napájení a jedeš, siréna vyje. Sedím u bazénu, kolem jsou lidé a já nechápu, co se děje. Tak jsem si na manželčině telefonu vyhledal na Googlu, všechno jsem si přečetl, zjistil jsem to a teď vám říkám.

iPhone 8/iPhone 8 Plus se resetuje pomocí tlačítek zcela jiným způsobem než iPhone 7. musíte podržet tlačítko napájení a tlačítko pro snížení hlasitosti, dokud se neobjeví logo Apple. Ve skutečnosti na to existuje dokonce oficiální rada společnosti Apple: „Na iPhonu 7 nebo iPhonu 7 Plus: Stiskněte a podržte současně boční tlačítko a tlačítko pro snížení hlasitosti. Podržte je stisknuté, dokud se nezobrazí obrazovka režimu obnovení. Na iPhonu 6s a starších, iPadu nebo iPodu touch: Stiskněte a podržte tlačítko Domů a horní (nebo boční) tlačítko. Podržte je, dokud se nezobrazí obrazovka režimu obnovení.“. V zařízení iPhone 8 se však z nějakého důvodu postup změnil, zde je jiný přístup: „V zařízení iPhone 8 nebo iPhone 8 Plus: stiskněte a rychle uvolněte tlačítko zvýšení hlasitosti.“ V zařízení iPhone 8 nebo iPhone 8 Plus: stiskněte a rychle uvolněte tlačítko zvýšení hlasitosti. Poté stiskněte a rychle uvolněte tlačítko snížení hlasitosti. Nakonec stiskněte a podržte boční tlačítko, dokud se nezobrazí obrazovka režimu obnovení.“.

Za dobu, co používám iPhone 8 Plus, se mi rada několikrát hodila. jas byl vynulován, zařízení zamrzlo na nulu s nejrůznějšími aplikacemi. Přesně si pamatuji, že jednou to byl Telegram, podruhé Yandex traffic. Není jasné, proč Apple změnil scénář: náhodné restartování iPhone 7 stejně nefungovalo, nyní musíte hrát tlačítka jako hudební nástroj.

Obecně si pamatujte: zvýšení hlasitosti. snížení hlasitosti. stisknutí a podržení tlačítka napájení, dokud se nezobrazí jablko. To platí, pokud jsou tlačítka v pořádku, ale pokud ne?

Jak vypnout iPhone 11

Zařízení lze vypnout několika způsoby:

 • Současné stisknutí bočního tlačítka a jednoho z tlačítek hlasitosti. Na obrazovce telefonu se zobrazí nabídka vypnutí, abyste mohli zařízení vypnout, musíte posuvník posunout doprava.
 • Použití tísňového volání. Pokud si uživatel vypnutí telefonu rozmyslí, musí stisknout tlačítko v dolní části obrazovky, aby se vypnutí zrušilo.
 • v nabídce nastavení vyberte „hlavní“, úplně dole stiskněte „vypnout„;
 • Po aktivaci nabídky vypnutí se posuvník otočí doprava.
READ  Jak vidět heslo Wi-Fi na iPhone

Jak přepnout iPhone do režimu obnovení

Pokud se vám nedaří dostat iPhone do režimu obnovení nebo DFU, můžete to zkusit pomocí speciální aplikace. Zřejmým příkladem je, když se na zařízení stále zobrazuje obrazovka s jablkem, restartuje se nebo se zobrazí černá obrazovka. Aplikace ReiBoot umožňuje uvést jakýkoli iPhone do režimu obnovení jedním kliknutím. stačí jej připojit k počítači a odemknout.

vypnout, iphone, pokud, zamrzlý, novější

Aplikace pro vstup do režimu obnovení a opravu více než 150 problémů se systémem iOS

V další části aplikace můžete opravit různé chyby, které se vyskytly ve vašem iPhonu nebo iPadu. Opraví více než 130 problémů se systémem iOS a během několika minut vaše zařízení znovu oživí. Nevyžaduje žádné uživatelské dovednosti, takže je ideálním řešením pro zkušené uživatele, kteří se nechtějí učit, jak na svém iPhonu zapnout režim obnovení.

Pokud si ani nejste jisti, v čem přesně problém spočívá (tj. pokud se váš iPhone nechce zapnout, nenabíjí se nebo je zamrzlý se zapnutým logem Apple), zvolte sekci opravit a aplikace jej vyřeší za vás.

V závislosti na svých schopnostech si můžete vybrat jeden nebo druhý způsob, jak vstoupit do režimu obnovení na iPhonu.

Co dělat, když se iPhone nechce zapnout nebo je zamrzlý

Zvažte, co dělat, pokud je displej zamrzlý, nereaguje na dotyk nebo se zařízení při zapnutí zasekne.

Tmavá obrazovka nebo nefunkční dotykový displej

Pokud má zařízení černou obrazovku nebo nereaguje na dotyk, je třeba telefon násilně restartovat.

 • iPhone 8 a novější modely. Rychle stiskněte a uvolněte tlačítko zvýšení hlasitosti a poté tlačítko snížení hlasitosti. Poté stiskněte boční stranu a podržte ji, dokud se nezobrazí nápis „Apple“.
 • iPhone 7 a 7 Plus. Stiskněte a podržte tlačítko pro snížení hlasitosti a boční tlačítko, dokud se nezobrazí logo Apple. To může trvat déle než 10 sekund.
 • 6s a starší modely. Stiskněte a podržte boční (nebo horní) tlačítko a tlačítko „Home“ po dobu přibližně 10 sekund. Jakmile se zobrazí logo Apple, uvolněte je.

Nezapne se nebo se nespustí systém

Připojte telefon k nabíječce a nechte jej asi hodinu stát. Měla by se zobrazit ikona nabíjení.

Pokud se do hodiny obrazovka nezapne nebo se zobrazí zpráva „Připojit zdroj napájení“, zkontrolujte, zda není konektor ucpaný nebo zda není poškozená nabíječka telefonu.

vypnout, iphone, pokud, zamrzlý, novější

Zavěsí se při spouštění systému

Pokud telefon visí. při zapnutí se zobrazí logo Apple (Apple), modrá nebo červená obrazovka, proveďte následující kroky

 • Připojte iPhone k počítači a spusťte iTunes.
 • Po připojení telefonu jej násilně restartujte.
 • iPhone 8 a novější modely. Stiskněte a rychle uvolněte tlačítko ztlumení zvuku a poté stiskněte a podržte boční tlačítko, měl by se spustit režim obnovení.
 • iPhone 7 a 7 Plus. Stiskněte a současně podržte tlačítko pro snížení hlasitosti a boční tlačítko, dokud se neaktivuje režim obnovení.
 • 6s a starší modely. Stiskněte a podržte klávesu Domů a boční (nebo horní) klávesu. Podržte je stisknuté, dokud se nespustí režim obnovení.
 • Jakmile se zobrazí logo Apple, tlačítka neuvolňujte a držte je stisknutá, dokud se neobjeví obrazovka režimu obnovení.
 • Po výzvě k obnovení nebo aktualizaci vyberte možnost „Obnovit“. iTunes se pokusí přeinstalovat operační systém iOS bez odstranění dat, vaše nastavení a obsah zůstanou zachovány.
READ  Jak zobrazit nabití sluchátek Airpods na iPhonu

iTunes stáhne software pro zařízení. Pokud spuštění trvá déle než 15 minut, telefon ukončí režim obnovení a v takovém případě opakujte kroky 2 a 3.

Jak přepnout iPhone do režimu obnovení

Režim obnovení se používá, když dojde k chybám při aktualizaci a přeflashování smartphonu.

 • Nainstalujte nejnovější verzi iTunes a zavřete aplikaci. V systému macOS Catalina používá místo toho standardního správce souborů Finder.
 • Připojení iPhonu k počítači pomocí kabelu.
 • Restartujte smartphone, jak je popsáno výše, a počkejte na obrazovku připojení k iTunes nebo Finderu.
 • Přijmout nabídku na provedení obnovy nebo upgradu.

Jak resetovat iPhone, pokud je zamrzlý (nucený restart)

V případě, že váš iPhone zamrzne a nereaguje, společnost Apple poskytla způsob, jak iPhone násilně resetovat, takže si s tím nemusíte dělat starosti. Pomocí následujících kroků restartujte iPhone 12, iPhone 11, iPhone XS, XR, iPhone X, iPhone 8 a SE druhé generace:

vypnout, iphone, pokud, zamrzlý, novější
 • Stiskněte a rychle uvolněte tlačítko zvýšení hlasitosti.
 • Stiskněte a uvolněte tlačítko snížení hlasitosti.
 • Stiskněte a podržte tlačítko pro vypnutí obrazovky, dokud se nezobrazí logo Apple, a pak jej uvolněte.

Po provedení těchto kroků se iPhone restartuje.

Poznámka: popsané kroky nemusí vždy fungovat hned napoprvé, pokud se to nepodaří hned, zkuste provést stejné kroky ještě několikrát, nakonec by to mělo fungovat.

U starších modelů se postup mírně liší:

 • Na iPhonu 7 stiskněte a podržte tlačítka snížení hlasitosti a vypnutí, dokud se neobjeví logo jablka.
 • U iPhonu 6s a SE první generace podržte současně tlačítko vypnutí obrazovky a tlačítko Domů.

Jak násilně restartovat iPhone X

Vynucený restart zařízení je krajním opatřením, které je v některých případech nutné provést. Pokud například telefon zamrzl, je nucený, tvrdý reset jej dokáže vrátit do normálního a stabilního provozu.

Co je to totální restart a kdy ho použít, se dozvíte v tomto videu

Tento reset se také nazývá Hard Reset. Je to mnohem složitější než běžný reset. Tento druh nejenže zabraňuje chybám softwaru, ale také zabraňuje ztrátě mnoha souborů, které uživatel jednoduše neuložil.

Tento restart by se nikdy neměl provádět trvale. Také by se neměla používat jako základní, protože existuje tradiční metoda.

Tato možnost neodstraní data z telefonu, pouze restartuje telefon. Chcete-li provést tvrdý reset, musíte:

 • Nejprve je třeba najít tlačítko hlasitosti na iPhonu 10. Existují dva stupně: zvyšování a snižování. Chcete-li zvýšit hlasitost, musíte nejprve stisknout tlačítko a poté je uvolnit;
 • Poté prudce stiskněte a uvolněte opačné funkční tlačítko. snížení hlasitosti na telefonu;
 • Poté je třeba stisknout tlačítko na boku. Je zodpovědný za zapínání a vypínání telefonu;
 • Po těchto úkonech se zobrazí obrazovka s výzvou k vypnutí systému. Klíčovým úkonem je podržet boční tlačítko a nepustit je, dokud se telefon sám nevypne. Zobrazí se černá obrazovka, která znamená, že se telefon začal restartovat;
 • Pokud se logo společnosti na zařízení nezobrazí, je třeba tyto manipulace s telefonem znovu zopakovat.
READ  Jak zvýšit hlasitost budíku iPhone. Jak zvýšit hlasitost sluchátek na iPhonu

Pozornost věnujte třem tlačítkům: vypnutí/zapnutí, zvýšení a snížení hlasitosti. Je také dobré si zapamatovat, jak restartovat počítač, abyste se později nedostali do vážných problémů. Tímto způsobem můžete telefon násilně vypnout a poté jej restartovat.

Vynucený restart (před iPhone 7 a po iPhone 7)

Standardní vypnutí a vynucený restart nejsou úplně stejné. Stisknutím tlačítka napájení telefon jednoduše vypnete. Chcete-li zařízení resetovat násilím, musíte současně podržet dvě až tři tlačítka. To je nejúčinnější způsob řešení chyby, zejména pokud obrazovka nereaguje na dotyky prstem. Vysvětleme si tuto metodu pro tři typy modelů miniaplikací, protože se od sebe liší.

Pro iPhone 4, 4S, 5, 5S, 6, 6S, 6 Plus a SE: Stiskněte současně mechanickou klávesu domů a klávesu zámku, dokud obrazovka nezhasne. Na obrazovce by se mělo zobrazit logo Applu a telefon by se měl zapnout. Pokud se logo nezobrazí, stiskněte jednou tlačítko zámku.

Pro iPhone 7 a novější modely. Od generace 7 byla mechanická domovská klávesa nahrazena dotykovou klávesou a v generacích X a vyšších Apple rozpoznatelnou domovskou klávesu úplně odstranil. Pokud operační systém nereaguje, nefunguje ani dotyková klávesa. Jak provést nouzový reset? Podržte stisknuté tlačítko zámku a tlačítko snížení hlasitosti po dobu 5-6 sekund, dokud obrazovka nezhasne. Po dokončení této operace by se mělo objevit logo a iPhone by měl fungovat bez přerušení.

Pro modely 8, 8 Plus, X, XR, XS: Nejprve podržte a uvolněte horní tlačítko hlasitosti, poté zopakujte stisknutí tlačítka hlasitosti a poté podržte zamykací tlačítko, dokud se nezobrazí logo Apple.

„Hard

Někdy však tato metoda nefunguje, protože zařízení z nějakého důvodu vůbec nereaguje na dotyk. V tomto případě přejděme k nejtěžšímu způsobu. A existuje hned několik možností.

Pokud máte iPhone 6S a starší nebo iPad s tlačítkem

Podržte tlačítko napájení a tlačítko Domů po dobu deseti sekund, dokud se neobjeví logo Apple.

Pokud máte iPhone 7

Současné stisknutí tlačítka snížení hlasitosti a tlačítka napájení. Uvolněte je pouze tehdy, když se logo společnosti zobrazí na černém pozadí:

Pokud máte iPhone 8, X nebo novější nebo iPad Pro (2018)

Chcete-li restartovat počítač, musíte v zásadě postupně stisknout tři tlačítka: zvýšit hlasitost, snížit hlasitost a podržet tlačítko napájení po dobu 7-10 sekund, dokud se na černé obrazovce neobjeví logo Apple:

| Denial of responsibility | Contacts |RSS