S tímto problémem se setkalo mnoho uživatelů desátého iPhonu a nového iPadu. Po aktualizaci systému iOS? Z gadgetu se stane nefunkční „cihla“. Problém lze snadno vyřešit i v případě, že se při spouštění telefonu nedostanete dál než k logu.

V 99 % případů nemusí firmware v telefonu fungovat správně a visí kvůli špatně nainstalovaným souborům. Je také možné, že servery výrobce poskytly nesprávné informace.

Vynucené obnovení telefonu pro opravu chyby. To lze provést pomocí osobního počítače, kabelu a aplikace iTunes.

Připojení přes kabel a otevření iTunes. Poté jej přepněte do režimu obnovení, dokud se na obrazovce neobjeví logo společnosti. Vyberte nabídku „Opravit software“ a stiskněte tlačítko „Aktualizovat“.

iTunes nainstaluje potřebné součásti. Přitom je důležité zajistit, aby se kabel neodpojil od telefonu. Systém tak automaticky vymaže informace a obnoví výchozí tovární nastavení. Nezapomeňte zálohovat na iCloud.

Vypnutí iPhonu bez tlačítka nebo s nefunkčním snímačem

Vážení přátelé, dnes se dozvíme, jak vypnout iPhone, pokud nefunguje senzor nebo zamykací klávesa. Takové případy se samozřejmě často stávají uživatelům. Může se stát, že zařízení jednoduše zamrzne a nereaguje na klepnutí na obrazovku. Nebo po nešťastném pádu přestane vypínací tlačítko reagovat. Buďte ale rádi, že můžete svůj smartphone Apple vypnout v obou případech.

vypnout, iphone

Nejprve si trochu osvěžíme paměť a připomeneme si, jak iPhone vypnout standardním způsobem:

 • Uchopte zařízení a na několik sekund stiskněte tlačítko zámku.
 • Zobrazí se dva přepínače, jeden v horní a druhý v dolní části obrazovky. Jedním vypnete miniaplikaci a druhým zrušíte operaci.
 • Přesuňte tlačítko do správné polohy příslušným tahem na horním panelu a počkejte, až se zařízení zcela vypne. Hotovo!

Jak vypnout iPhone X, iPhone 11 a iPhone 12. 2 nejlepší metody

Pokud vás zajímá, jak vypnout iPhone X, iPhone 11, iPhone 12 nebo iPhone 13. nejste sami! Spoustě lidí to uniká. Pro správné vypnutí iPhonu X, iPhonu 11, iPhonu 12 nebo iPhonu 13 postupujte podle jednoduchých kroků níže.

Od té doby, co Apple vydal iPhone X, není používání iPhonu tak snadné jako dřív, zejména pokud používáte starší model, jako je iPhone 6 nebo iPhone 8 (které stále používají tlačítko Apple Home Button, a tedy TouchID).

A jedna z otázek, kterou nám kladou uživatelé nového iPhonu X, iPhonu 11 a iPhonu 12, je tato: Jak mám sakra vypnout iPhone X / 11/12 !? Ale nebojte se, nejste sami. To mnoho lidí zmátlo. Důvod je jednoduchý: vypnutí iPhonu X, iPhonu 11 nebo iPhonu 12 funguje jinak než u starších modelů.

Díky zavedení funkce FACE ID již iPhone X a novější modely nemají vyhrazené tlačítko napájení jako iPhone 8, což většinu lidí mate.

Ale nebojte se, vypnutí iPhonu 11 je snadné, pokud víte, jak na to. Stačí postupovat podle níže uvedených pokynů (a nezapomeňte, že tato metoda funguje na VŠECH moderních modelech iPhone, včetně iPhone X, iPhone XS, iPhone XR, iPhone 11, iPhone 12 a iPhone 13).

Jak vypnout iPhone XR

Jednou z potíží, se kterou se lidé, zejména ti méně zvyklí na technologický svět, setkávají po zakoupení iPhonu. Je nalezení správné kombinace kláves pro úplné vypnutí smartphonu. Pokud mezi ně patříte i vy, níže najdete všechny podrobnosti o případu.

Kombinace kláves

Jak bylo zmíněno na začátku tohoto článku, iPhone XR se na rozdíl od ostatních mobilních telefonů Apple vypíná pomocí kombinace kláves velmi specifickým způsobem. Naučte se vypnout iPhone XR, proto si musíte zapamatovat správnou kombinaci.

READ  Jak dostat iPhone pod polštář Nejvíce testováno. Zobrazit

Jaká je „kouzelná“ kombinace? Stačí na několik okamžiků současně podržet tlačítko napájení na pravé straně zařízení a jedno ze dvou tlačítek hlasitosti na levé straně těla. V tomto okamžiku se na obrazovce objeví položka. Posunutím vypnete. Stačí uvolnit dvě fyzická tlačítka a přejet prstem zleva doprava. Po provedení tohoto úkonu se mobilní telefon okamžitě vypne.

Chcete-li iPhone XR znovu zapnout, můžete pokračovat „předchozím způsobem“, tedy stisknutím a podržením tlačítka napájení, které se nachází na pravé straně terminálu. Po této operaci se na obrazovce objeví logo nakousnutého jablka a spustí se operační systém iPhone (iOS).

Nyní zadejte kód pro odblokování mobilního telefonu (pokud je aktivní) a případný vložený kód PIN SIM (tento požadavek můžete zakázat podle pokynů v jiném mém průvodci) a je hotovo. Svůj iPhone XR můžete znovu používat!

Как перезагрузить iPhone X, iPhone Xs, iPhone Xr, iPhone XS Max и iPhone Pro, iPhone 12, iPhone 13

Pokud váš iPhone XR nechce vědět, že se zapíná, doporučuji zkusit připojit mobilní telefon k napájení. Ve skutečnosti lze zařízení jednoduše stáhnout.

Nastavení iOS

Existuje také další způsob vypnutí iPhonu XR, který umožňuje vypnutí bez použití fyzických tlačítek. Jedná se zejména o nativní funkci, která umožňuje vypnout mobilní telefon prostřednictvím nabídky nastavení systému iOS.

Chcete-li pokračovat, přejděte na domovskou obrazovku mobilního telefonu a klepněte na ikonu konfigurace (ta s hardwarem). V něm vyberte možnost Obecné, sjeďte dolů na stránku a klepněte na možnost Vypnout. Skvělé, na obrazovce Slide se nyní zobrazí zpráva o vypnutí a pro „uspání“ iPhonu XR stačí přejet prstem zleva doprava.

Pokud jde o zapnutí zařízení, stačí stisknout a podržet tlačítko napájení, které se nachází na pravé straně, počkat na spuštění operačního systému a zadat odblokovací kód a následně v případě potřeby vložit PIN kód SIM karty.

Jak vypnout iPhone, když nefunguje zamykací tlačítko

Vypnutí zařízení, které funguje ve všech ohledech, není obtížné. Úkol se stává obtížnějším, když je právě toto boční tlačítko vadné. Ne, že by byl slabý, ale příliš velký stálý tlak není pro jeho funkčnost dobrý.

Pokud má váš smartphone tento problém, není to vhodné, ale ne fatální. Problém lze částečně a dočasně vyřešit pomocí integrované funkce AssistiveTouch. Jedná se o virtuální tlačítko s možností přizpůsobení. Chcete-li ji zobrazit na domovské obrazovce, postupujte takto:

 • Přejděte do nabídky „Nastavení“, „Univerzální přístup“, „Dotyk“, zaškrtněte políčko vedle AssistiveTouch.
 • Můžete to také udělat ještě jednodušeji, zavolat Siri a vyslovit příkaz „turn on AssistiveTouch“.
 • Poté přejdete do nabídky AssistiveTouch a vyberete navigaci, která vás zajímá. Přidání tlačítka restartování a vypnutí smartphonu.

Způsoby vypnutí iPhonu

Měli byste si uvědomit, že příčin nefunkčnosti snímače v iPhonu mohou být stovky, proto je třeba projít všechny možnosti pro každý případ. Postupujte podle následujících kroků, abyste zjistili, který z nich je pro vás nejvhodnější. Začneme tím nejjednodušším.

Normální vypnutí smartphonu

Vypnutí iPhonu se provádí pomocí tlačítka Napájení, které je zároveň zámkem (odemknutím) zařízení. Tato metoda má význam pouze v případě, že obrazovka nefunguje částečně, např. je rozbitá spodní část a není nic vidět, nebo obrazovka nefunguje vůbec, ale senzor funguje (i v tomto případě můžete zhruba odhadnout, kdy se má objevit vypínací lišta, a zatáhnout za ni správným směrem). Pořadí akcí je tedy následující:

 • Stiskněte tlačítko napájení na zařízení a počkejte několik sekund (3-5 sekund);
 • Pokud je obrazovka částečně rozbitá, ale snímač je funkční, jednoduše posuňte posuvník na pravou stranu a telefon se vypne;
 • Pokud je obrazovka zcela rozbitá, ale snímač funguje, stiskněte také tlačítko Napájení a počkejte několik sekund, poté se přibližte asi 1 cm od obrazovky a posuňte prst doprava. Jedná se o druh „slepého vypnutí“. V některých případech je nutné operaci několikrát opakovat, abyste se dostali tam, kam chcete;
 • Pokud obrazovka nefunguje, nefunguje ani senzor, přejděte na další bod našeho článku.

Tvrdý reset (vypnutí) iPhone

Ve většině případů se u iPhonu v případě závažných poruch softwaru nebo modulu použije „tvrdý reset“, který normalizuje stabilní provoz zařízení. Je také užitečné, pokud potřebujete vypnout iPhone, ale snímač nefunguje. Říkáte, že je tam napsáno restart, ale my potřebujeme úplné vypnutí, že?? V tom je ale háček. Pokud tlačítka včas uvolníte, zařízení se nezapne. Vlastní postup je následující:

READ  Jak obnovit iPhone bez Apple ID

Pro iPhone 6s a nižší

 • Na zařízení stiskněte současně klávesu Domů a klávesu Napájení a podržte je několik sekund, dokud obrazovka nezhasne;
 • Jakmile obrazovka zhasne, okamžitě je uvolněte, aniž byste čekali na zobrazení loga Apple.

Pro iPhone 7 a 7 Plus

U iPhonu 7 se výchozí restartování provádí pomocí tlačítek Napájení a Snížení hlasitosti, ale toto je přesně restart. Pokud však potřebujete iPhone 7 vypnout pomocí tlačítek, postup je následující:

 • Stiskněte současně tlačítka Home a Power a počkejte asi 4-5 sekund;
 • Jakmile obrazovka zhasne, uvolněte je a smartphone se již nebude zapínat, aby se restartoval.

Pro iPhone X

Proces „tvrdého resetu“ se zde neliší od procesu u iPhonu 6s. Stačí podržet tlačítka Home a Power po dobu 4-5 sekund, dokud telefon nezhasne. Poté okamžitě uvolněte klávesy, abyste nemuseli restartovat počítač.

Pro modely vyšší než iPhone X

Nejnovější generace mají trochu jiný proces „tvrdého resetu“ než všechny předchozí modely. Postup je následující:

 • Podržte stisknuté tlačítko zvýšení hlasitosti a ihned je uvolněte;
 • Poté stiskněte tlačítko snížení hlasitosti a uvolněte je;
 • Podržte tlačítko napájení několik sekund, dokud obrazovka nezhasne. Pokud tlačítko utáhnete a včas neuvolníte, telefon se restartuje.

Jak vypnout iPhone 5

iPhony 5 a 5S byly považovány za nejstabilnější modely a dlouho se těšily oblibě. Fungují skvěle, téměř stejně dobře jako nejnovější telefony.

КАК ВЫКЛЮЧИТЬ IPHONE XR

Pokud obrazovka zamrzne

Chcete-li iPhone vypnout, pokud obrazovka nefunguje, musíte na 5 až 6 sekund současně stisknout klávesu Domů a klávesu Napájení. Telefon se poté vypne bez další manipulace.

Jak vypnout iPhone XS a XR

 • Stiskněte jedno z tlačítek hlasitosti a tlačítko napájení na pravé straně iPhonu.
 • Na obrazovce se zobrazí posuvník vypnutí. Přejeďte po něm a iPhone XS nebo XR se vypne.

Jak restartovat Apple iPhone X, XS, XR, 11, 11 Pro

Jak násilně resetovat iPhone XS nebo XR

Upozornění: každý z těchto kroků by měl být proveden rychle a postupně.

 • Stiskněte tlačítko zvýšení hlasitosti a uvolněte je.
 • Stiskněte tlačítko snížení hlasitosti a uvolněte je.
 • Stiskněte a podržte tlačítko napájení, dokud se zařízení nerestartuje.

Jak přepnout iPhone XS a XR do režimu obnovení

Kroky 4-6 je třeba provést postupně a rychle (stejně jako v předchozím návodu).

 • Nainstalujte iTunes do počítače.
 • Zkontrolujte, zda používáte nejnovější verzi.
 • Připojte iPhone XS nebo XR k počítači pomocí kabelu a otevřete iTunes.
 • Stiskněte tlačítko zvýšení hlasitosti a uvolněte je.
 • Stiskněte tlačítko snížení hlasitosti a uvolněte je.
 • Při restartování stiskněte a podržte tlačítko napájení. Po zobrazení obrazovky připojení k iTunes tlačítko uvolněte.
 • iTunes vás vyzvou k aktualizaci nebo opravě připojeného zařízení.

Chcete-li ukončit režim obnovení, stiskněte a podržte tlačítko Napájení, dokud nezmizí obrazovka připojení k iTunes.

Asistivní dotyk

Varování! Tato metoda je vhodná pouze v případě, že jste předtím aktivovali možnost Asistivní dotyk a snímač obrazovky alespoň trochu reaguje na vaše akce.

 • Nyní stačí vyzkoušet spuštění funkce Assistive Touch na displeji smartphonu (i když na jeho funkční části);
 • Poté v nabídce vyberte položku „Zařízení“, několik sekund podržte tlačítko „Zamknout obrazovku“ a vypněte telefon.

Úplné vybití baterie

Další možností je počkat, až se baterie telefonu zcela vybije. Ano, není to nejchytřejší způsob, ale měli byste ho také zvážit. Zařízení můžete bez problémů nabíjet, stačí jej připojit k nabíječce nebo k počítači pomocí kabelu USB. Jen nezapomeňte, že pokud je zařízení vypnuté a máte heslo pro přihlášení, po zapnutí s rozbitou obrazovkou nebo nefunkčním senzorem jej nebudete moci používat a odemknout.

Nízká teplota

Tato možnost není zrovna „nejchytřejší“, ale pro zoufalé uživatele jsme se rozhodli vám o ní také říct. Jak pravděpodobně víte, zařízení Apple nemají zimu příliš v lásce, a pokud je prostředí skutečně takové, že vám mrznou ruce, telefon se pravděpodobně nezapne nebo se zasekne. Je tedy možné vzít iPhone venku v mrazu, když je teplota co nejnižší, a je pravděpodobné, že se automaticky vypne. Další možností je vložit jej do mrazáku, ale nedoporučujeme vám to, protože byste mohli o zařízení zcela přijít.

Vyjmutí baterie

Dalším krajním opatřením je vyjmutí baterie. Ano, u iPhonů je třeba rozebrat polovinu telefonu, abyste mohli vyjmout baterii, ale to zvládnete, pokud víte, jak s takovými zařízeními zacházet a jak je opravovat. V opačném případě se musíte obrátit pouze na odborníky, jinak je možné situaci ještě zhoršit a iPhone zcela „zabít“. Ale i s trochou zkušeností je možné telefon rozebrat, pokud máte startovací šroubovák pro práci s takovými zařízeními, a vypnout jej. Demontáž nezabere více než 15 minut.

READ  iPhone spadl do vody nefunguje zvuk. Reproduktor je podmáčený?

Vypnutí iPhonu s rozbitým displejem nebo nefunkčním snímačem není žádný problém, protože vývojáři a designéři ve společnosti Apple mysleli na všechno do nejmenších detailů a vytvořili všechny podmínky pro různé situace. Nezapomeňte však, že pokud je váš smartphone v záruce, je lepší odnést zařízení do obchodu, kde jste ho zakoupili. Je docela možné, že snímač nefunguje kvůli nekvalitním součástkám instalovaným ve výrobě. A pokud se jedná o rozsáhlý problém (obvykle se o tom dozvíte na internetu), můžete dokonce vyměnit celé zařízení.

Pokud se vám zařízení stále nedaří vypnout pomocí tlačítek, napište nám do komentářů a uveďte konkrétní model. Specialisté našich webových stránek vás budou kontaktovat a pomohou vám problém vyřešit. Přestože jsme podrobně popsali pokyny pro různé generace, nováčci mohou mít problémy, proto jsme připraveni pomoci každému návštěvníkovi našich stránek, pokud to situace vyžaduje.

Měkký restart

Zařízení je poruchové a nevypíná se. Uživatel stiskne standardní klávesu pro vypnutí, ale místo toho zařízení nijak nereaguje.

Pokud se iPhone nevypne, můžete operační systém restartovat několika způsoby. Lze je zhruba rozdělit na měkké a tvrdé, protože ty druhé mohou vést ke ztrátě dat nebo k deaktivaci některých funkcí smartphonu. Tyto metody obcházejí operační systém, a proto fungují i na zařízeních, která jsou zamrzlá „natvrdo“.

Chcete-li smartphone vypnout „jemně“, aniž byste poškodili operační systém, musíte současně stisknout tlačítka uzamčení a „Domů“. Podržte tlačítka v této poloze po dobu několika sekund.

Po chvíli by se měl telefon restartovat a začít normálně fungovat.

Někdy vás smartphone vyzve, abyste přejeli po červeném pruhu v horní části obrazovky.

Tato kombinace kláves v normálním režimu slouží k pořízení snímku obrazovky. Pro pořízení snímku obrazovky jsou však klávesy stisknuty po dobu 1-2 sekund a v případě restartu mnohem déle.

Proveďte nucený restart

Představme si, že váš smartphone zcela zamrzl a nereaguje na dotyk. Proveďte následující kroky:

 • Stiskněte tlačítko „Zvýšení hlasitosti“ a uvolněte jej.
 • Stiskněte tlačítko „volume down“ a také jej uvolněte.
 • Posledním prvkem je tlačítko zámku na pravé straně. Musíte jej stisknout na několik sekund.

Už nebudete muset přemýšlet, jak zapnout desátý iPhone. Zařízení se restartuje, provede autodiagnostiku a vrátí se do normálního provozního režimu.

Vynucený reset iPhone XR

Rychle stiskněte a uvolněte tlačítko zvýšení hlasitosti.

Rychle stiskněte a uvolněte tlačítko snížení hlasitosti.

Stiskněte boční tlačítko. Nejprve se zobrazí normální obrazovka pro vypnutí, ale držte tlačítko stisknuté, dokud se na obrazovce nezobrazí logo Apple.

Vynucený restart nevymaže vaše data. To pomůže pouze v případech, kdy smartphone zamrzne kvůli chybě aplikace nebo systému. Pokud jste upgradovali iPhone XR z iPhonu 8 nebo staršího modelu, bude se vám náš návod hodit. Je čas připomenout si nový způsob, jak si vynutit restart do budoucna.

Nenechte si ujít zprávy o společnosti Apple, sledujte naše kanály na Telegramu a YouTube.

Jak vypnout iPhone, když nefunguje obrazovka

Problémy mohou nastat s jakýmkoli zařízením, ať už se jedná o smartphone se systémem Android nebo Apple, protože se jedná o technologii a někdy může selhat: mechanický vliv zvenčí nebo od uživatele, vadné komponenty, softwarové chyby a mnoho dalších důvodů. Někdy se uživatelé setkávají s problémem, kdy obrazovka přestane reagovat na dotyk a nakonec nemohou s telefonem nic dělat, zejména pokud se jedná o iPhone.

Zatímco u běžného telefonu stačí vyjmout baterii, u iPhonu musíte rozebrat polovinu telefonu, což může vést ke ztrátě záruky. Co dělat, když přestane fungovat snímač telefonu a vy potřebujete zařízení vypnout?? Existuje cesta ven a my jsme v tomto článku popsali všechny možné varianty!

| Denial of responsibility | Contacts |RSS