Způsoby uvolnění místa v iCloudu. Zbavte se nepotřebného cloudového úložiště

Záložky

V cloudové službě iCloud se může vyskytnout nedostatek místa, takže nebude možné používat některé služby Apple. Může se to stát kvůli nezaplacení cloudové služby nebo předplatného Apple One nebo proto, že vám prostě došlo místo a nechcete si koupit dražší datový tarif.

Probrali jsme všechny způsoby, jak vyčistit místo v Macu, ale nyní se dozvíte, jak rychle a efektivně vyčistit místo v iCloudu.

Proč bych měl své zařízení odpojit od služby iCloud??

Pokud chcete zařízení prodat nebo darovat, musíte zrušit jeho autorizaci. Aby nový majitel mohl iPhone, iPad, iPod atd. plně používat, je třeba zařízení od iCloudu odpojit. д.

V opačném případě při pokusu o aktivaci zařízení jej nový majitel zablokuje a odblokovat jej může pouze servisní středisko Apple nebo oficiální místní zastoupení (v Rusku jsou to reStore a „Sotovik“) a bude to stát pěkný peníz. Při darování nebo prodeji zařízení je tedy nutné jej od služby iCloud odpojit.

Ve skutečnosti existuje několik způsobů, jak zařízení od iCloudu odpojit. Tuto variabilitu lze vysvětlit všestranností úložného systému Curtin, který může pracovat současně s počítači, notebooky, tablety a chytrými telefony.

Zapnutí knihovny médií iCloud

Software lze v nastavení přepnout do režimu spánku nebo aktivního režimu, což je poměrně snadné. Před stažením služby iCloud je třeba aktualizovat operační systém na nejnovější verzi. To je nezbytné, aby aplikace fungovala stabilně a bez výpadků. Chcete-li tuto funkci povolit, postupujte takto:

Na zařízeních Mac je vstup do trezoru stejně snadný:

READ  Jak přenášet fotografie přes Bluetooth z iPhonu. Přenos souborů

Pak víte, jak povolit knihovnu médií. Jakmile stáhnete soubory z jednoho zařízení, jsou okamžitě dostupné na všech ostatních zařízeních

Upozorňujeme, že se musíte přihlásit pomocí stejného Apple ID ze všech zařízení. V opačném případě synchronizace selže.

Ukládání médií

Služba je vhodná pro vyčištění paměti telefonu nebo jiného zařízení. Pořizování snímků smartphonem je automaticky odešle na iCloud. Pro ty, kteří se rádi věnují fotografování, je k dispozici editor v cloudu. Aplikace umožňuje zvýšit sytost a vyříznout z fotografie nežádoucí objekty. Editor fotografií je přístupný na jakémkoli zařízení.

Knihovna médií umožňuje ukládat více než jen fotografie a videa. Videa lze v případě potřeby přeformátovat, oříznout a upravit. Přímo z iCloudu můžete nahrát libovolný obsah na jakoukoli sociální síť.síť.

Další tipy

Doporučuji aktualizovat všechny aplikace z App Store v iPhonu a iPadu (kromě těch, jejichž prodej byl ukončen v roce ) a také rychle instalovat dostupné aktualizace systému.

Tento článek bude v blízké budoucnosti aktualizován. Mezitím se zmíním o několika dalších článcích podobného charakteru. řekněme „protikrizových“:

A hlavně. nepanikařte. Apple v Rusku nyní opět funguje jako obvykle, až na několik výjimek.

Záložka

Materiál aktualizován 11. března. Upozornění ihned. My ani jiná média jsme nezaznamenali žádné přímé ani nepřímé náznaky, že by se společnost Apple mohla v nadcházejících týdnech z Ruska skutečně stáhnout. K dnešnímu dni fungují všechny služby společnosti v zemi a společnost sama nadále poskytuje služby Rusům téměř v plném rozsahu. Tento článek je určen těm, kteří.

Jak se dostat z cloudu

Důvodů, proč budete muset opustit službu Icloud, může být celá řada. od koupě telefonu z druhé ruky až po ztrátu hesla k účtu.

Chcete-li se odhlásit z iCloudu na iPhonu, postupujte takto:

 • Přejděte do nabídky „Nastavení“ a poté do nabídky „iCloud“.
 • V této nabídce se úplně dole nachází možnost „Exit“.
 • Poté bude účet v zařízení iOS smazán a nebudou uložena žádná další data.

Stisknutím tlačítka „Exit“ se zobrazí vyskakovací okno se zprávou. Zobrazí se upozornění, že pokud bude účet smazán, budou smazána všechna data.

READ  iPhone 11 pro není zapnutý

Chcete-li tomu zabránit, musíte kliknout na „Zrušit“ a přejít na kartu „iCloudDrive“, která, pokud je tato možnost povolena, uloží data. Musíte uložit požadované informace a vypnout službu iCloud Drive.

Proč a čím je zaplněno úložiště iCloud?

Většinu limitu bezplatného cloudového úložiště iCloud spotřebují zálohy operačního systému, které se automaticky zálohují a poté několikrát týdně aktualizují, čímž se vaše data aktualizují. Pokud je v cloudu málo místa kvůli zálohování a je naléhavě nutné uchovávat pouze dokumenty nebo zprávy, můžete funkci „zálohování“ vypnout v „Nastavení“.

Je však lepší přenést odpovědnost za ukládání dat do počítače pomocí podobné funkce v iTunes. Druhým nejztrátovějším úložištěm iCloudu jsou fotografie. V Nastavení lze opět během několika sekund vypnout funkci synchronizace obrazu a videa.

vypnout, cloud, iphonu, vyčistit, prostor

Na konci seznamu bývají dokumenty (úplně jiné. palubní lístky ve formátu PDF, nahrané v programech třetích stran, knihy z iBooks nebo poznámky okořeněné fotografiemi, tabulky Pages nebo Numbers) a zprávy odeslané přes iMessage.

Výše popsaný příklad plýtvání volným místem závisí na nastavení synchronizace, takže se vyplatí prozkoumat nabízené možnosti ještě předtím, než se nedostatkem místa začnete zabývat:

  Otevřete „Nastavení“, vyberte první položku v seznamu (mluvíme o nejnovějších verzích iOS), která se tematicky týká iCloudu, iTunes Store a vašeho účtu Apple ID;

Synchronizace na iPhonu

Pro nové uživatele je velmi aktuální otázkou, jak synchronizovat iPhone s iCloudem. K tomu potřebujete:

Chcete-li synchronizaci zcela deaktivovat, klikněte na tlačítko „Exit“ v dolní části obrazovky. Pokud se na jednom zařízení odhlásíte z iCloudu, jste na ostatních stále přihlášeni. Nelze se odhlásit ze všech zařízení najednou.

Důležité! Pokud se uživatel odhlásí z iCloudu, nebude možné vytvářet zálohy. Mnoho lidí na to zapomíná a při změně zařízení přijde o svá data. Zálohování pomocí iTunes je však možné

Odinstalování v počítači

To lze provést pomocí aplikace Fotky nebo oficiální webové stránky úložiště. Druhá možnost je účinná a jednoduchá:

Důležité! Odinstalace v počítači odstraní soubory ze všech zařízení a zachytí více položek najednou

READ  Jak zobrazit nabití sluchátek Airpods na iPhonu

Uvolnění místa od nepotřebných dat

V cloudu se ukládají nejen multimediální soubory, ale také zálohy, e-mailová korespondence. Po určité době se data stanou irelevantními, takže je třeba je vymazat.

Pokyny k odstranění dat z iCloudu prostřednictvím telefonu

Některé programy ve smartphonu přenášejí data do zálohy. To také zabírá místo, takže byste měli tyto informace pravidelně vymazávat:

E-mailová korespondence nezabírá mnoho místa, ale přílohy ano. Co potřebujete, je uloženo, co nepotřebujete, je smazáno. Chcete-li to provést, stiskněte tlačítko „Mail“, vymažte a vysypte koš.

vypnout, cloud, iphonu, vyčistit, prostor

Pokud je cloudová pošta používána s jinými e-mailovými klienty:

vypnout, cloud, iphonu, vyčistit, prostor
 • V počítači Mac: Přejděte do zásuvky a vyberte možnost „Vymazat smazané položky“. Pak vyberte účet iCloud.
 • V aplikaci Windows Microsoft Outlook 2007: stiskněte dvě tlačítka „Upravit“ a „Vymazat“, vyberte Apple ID. Pokud se jedná o verzi 2010-2016, je třeba poštu odstranit a znovu načíst program.
 • V počítači s libovolným prohlížečem: autorizace na webové stránce cloudu.

Řešení nedostatečného prostoru

Můžete začít deaktivací služby iCloud Drive, která umožňuje ukládat všechna data aplikací. Jak to udělat přes telefon:

Existuje možnost, která nezahrnuje odstranění nebo zakázání programů. Uživatel může zvýšit kapacitu úložiště. To lze provést následujícím způsobem:

 • Přejít do nastavení.
 • Vyberte Apple ID a iCloud.
 • Klikněte na „Spravovat úložiště“ a „Změnit plán“.

Funkce poskytované na bázi pay-as-you-go. Ceny začínají od 0.99 za 50 GB

Cloudové úložiště pro iPhone nabízí omezený volný prostor pro různá data. Proto je nutné neustále odstraňovat nepotřebné soubory, které zahlcují paměť.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS