Jak zakázat aktualizace systému iOS na iPhonu

Apple se snaží zajistit, aby na iPhonu vždy běžela nejnovější verze operačního systému iOS. Tuto touhu není těžké pochopit. Čím méně různých verzí uživatelé používají, tím méně různých problémů s kompatibilitou s různými aplikacemi a firmwarem se objeví.

Pro uživatele však aktualizace systému iOS nejsou vždy přínosem. Není neobvyklé, že starší iPhony jsou po velké aktualizaci výrazně pomalejší. Historie iPhonu 6, iPhonu 5, iPhonu 5s, iPhonu 4s a iPhonu 4 to dokazuje. Někteří v tom vidí zlý úmysl společnosti Apple, jiní se domnívají, že jde o přirozený proces, protože s každou novou verzí systému iOS je to mnohem složitější.

Ať už je to jakkoli, neexistuje žádný oficiální způsob, jak zakázat aktualizace systému iOS. Zatímco v minulosti mohl uživatel jednoduše nepřipojit svůj iPhone k iTunes a aktualizace ho neobtěžovaly. Aktualizace přicházejí do iPhonu přirozeně, zabírají místo v paměti smartphonu a pravidelně vám připomínají, abyste je nainstalovali. A pokud uživatel nechce aktualizaci nainstalovat, může to být velmi nepříjemné.

Dříve jste museli pro zakázání aktualizace iOS na iPhonu použít JailBreak. Nyní však existuje alternativní způsob, jak systém obejít. Myšlenka spočívá v tom, že systém iOS lze oklamat a zadat nesprávný aktualizační server. Zde jsou podrobné pokyny, jak zakázat aktualizace systému iOS na iPhonu bez použití JailBreaku.

Jak zakázat automatické aktualizace na iPhonu a iPadu

 • Otevření předinstalovaného prohlížeče Safari na libovolném zařízení.
 • Pak zadejte odkaz do adresního řádku. https://yadi.sk/d/4SNqI0io3U3UCB klikněte na něj a stiskněte tlačítko „Download“.
 • Prohlížeč nás nyní vyzve k výběru zařízení pro instalaci služby. Vyber si iPhone, iPad nebo Apple Watch. Ano, hodinky můžete ponechat na aktuální verzi firmwaru. Tím se v nastavení telefonu otevře část, kde budete vyzváni k přidání nového profilu nebo k jeho nastavení. Klikněte na tlačítko Instalovat.
 • Telefon vás požádá o zadání hesla a instalaci potvrdí poklepáním na tlačítko „Instalovat“.
 • Po dokončení instalace vás zařízení vyzve k restartování, aby se aktuální změny uložily.
 • A je to tady! iPhone nebo iPad již nebude vyžadovat automatické aktualizace.

Princip tohoto systému spočívá v tom, že při každém novém požadavku na cloudovou aktualizaci systém iOS nejprve odešle požadavek na profil tvOS (který jste právě nainstalovali) a odmítne všechny aktualizace zařízení. Chcete-li ji odinstalovat, přejděte do Nastavení Obecné úložiště a Správa úložiště iCloud. iOS x.x.x a odstranění aktualizace. Abyste mohli opět přijímat aktualizace, musíte přejít do Nastavení Základní profily a odebrat tvOS Beta.

READ  jak připojit telefon k hotspotu TV. Jak připojit televizor s vestavěným vytáčeným připojením?

Jak zakázat aktualizace v systému Android

Postup vypnutí automatických aktualizací na všech verzích chytrých telefonů se systémem Android je obecně velmi podobný. Zde najdete návod, jak zakázat aktualizace v nejoblíbenějších verzích systému Android:

 • Chcete-li zakázat automatickou aktualizaci systému Android, přejděte do „Nastavení“;
 • Přejděte dolů do nabídky a otevřete O telefonu → Systém. V některých případech, například u společnosti Samsung, může být požadovaná položka na začátku seznamu s jiným názvem: „Aktualizace systému“, „O systému“, „Nastavení operačního systému“ atd.;
 • Nyní najděte sekci „Aktualizace softwaru“ a v ní tlačítko se třemi ;
 • V zobrazené nabídce je třeba zrušit zaškrtnutí možnosti „Automatická aktualizace“.

Pokud váš smartphone nemá tato nastavení, existuje univerzální řešení:

 • V části „O telefonu“ najděte řádek „číslo sestavení“ a 6krát na něj klikněte. Nyní jste v režimu pro vývojáře.
 • Vraťte se do nastavení a v části „Ostatní“ („Systém“ u některých značek) přejděte na „Pro vývojáře“ a najděte položku „Automatická aktualizace systému“ a zakažte ji.

Jak vypnout automatické aktualizace aplikací na iPhonu

Jakmile dojde k aktualizaci určité aplikace, uživatel o ní automaticky obdrží oznámení a po určitém nastavení je systém aktualizuje nezávisle. Společnost to udělala pro pohodlí uživatelů, ne naopak. aby je obtěžovala. Z výše uvedených důvodů se však ukazuje, že vypnutí těchto aktualizací je prostě nutností.

Jak se zbavit automatických aktualizací:

 • Nejprve je třeba přejít do nastavení, které se obvykle nachází na úvodní obrazovce. Vypadají jako ozubené kolečko na šedém pozadí, pod nímž je samotný název programu „nastavení“. Klikněte na ně;
 • Přejděte na hlavní stránku nastavení a podívejte se na „iTunes a AppStore“. Klikněte na tuto část;
 • Poté se zobrazí některé položky. Položku „Aktualizace“ je třeba přepnout na neaktivní, pokud byla zapnuta;
 • Jakmile uživatel přepne přepínač do neaktivního stavu, nebude dostávat upozornění, že je k dispozici něco nového, co stojí za aktualizaci.

po této metodě můžete aplikace aktualizovat pouze ručně.

Pokud chce uživatel radikálně změnit, aby neinstaloval aplikace ani ručně, může ve stejné sekci kliknout na e-mailovou adresu, kde se právě nachází Apple ID, a pak jen kliknout na tlačítko „Exit“. Tato metoda znemožňuje instalaci nových verzí aplikací i při ruční aktualizaci.

Další informace o tom, co je Apple ID, proč ho potřebujete a k čemu slouží, najdete v tomto videu

Co se změnilo v nastavení aktualizace softwaru iOS 13.6 и 14

Automatické aktualizace iOS na iPhonech a iPadech se objevily v roce 2018 s vydáním iOS 12. Ve výchozím nastavení povolená funkce umožňovala zařízení automaticky stahovat a instalovat nový software. Tuto možnost lze v případě potřeby vypnout.

READ  Jak nahrávat video z obrazovky iPhonu 11

Automatické stažení a instalace aktualizace softwaru na iOS 13.6

Po vydání iOS a iPadOS 13.6 na začátku tohoto měsíce byla možnost zvolit, zda se aktualizace pouze stáhne, nebo stáhne a nainstaluje.

Rozšířené možnosti nastavení aktualizací softwaru v iOS 13.6 a novější

vypnout, aktualizace, iphonu, proč

Jak povolit automatickou aktualizaci

Povolit automatické aktualizace může být nutné pouze v případě, že uživatel pochopil, že nemůže sledovat vše, včetně aktualizací, a že neexistují žádné překážky v podobě omezené šířky pásma nebo paměti, které by umožnily automatickou aktualizaci softwaru.

Provádí se úplně stejným způsobem jako odpojení. Ve stejných sekcích je třeba přepnout přepínač do aktivního stavu, čímž se jednoduchým a snadným způsobem aktivuje automatická aktualizace.

Několik let pracoval v prodejnách mobilních telefonů dvou velkých operátorů. Dobrá znalost tarifů a vidění všech úskalí. Miluji gadgety, zejména Android.

Ne. Neexistuje žádný operační algoritmus, který by to člověku umožňoval, takže je třeba to obejít. Předchozí verze si můžete stáhnout přes jailbreak. Vezměte prosím na vědomí! Metoda funguje pouze na riziko uživatele.

Ano. Někteří uživatelé to považují za nevýhodu, jiní naopak za výhodu. Existuje omezení, že pokud program váží více než 150 MB, nelze jej nainstalovat přes mobilní internet.

Je to jednoduché. Vytvořeno tak, aby uživatelé nebyli rozptylováni oznámeními a mohli se věnovat své práci i při instalaci nástrojů a operačního systému.

Lze ji použít k opětovné aktivaci nebo deaktivaci instalace nových verzí softwaru a operačního systému.

Jak zrušit stahování aktualizace

Chcete-li zabránit tomu, aby telefon pokaždé začal aktualizovat aplikace nebo jiný software, je třeba vytvořit a přidat účet Apple TV. Tím se změní sdílení aktualizací na tvOS a gadget přestane hledat novější verze iOS. K provedení operace můžete použít průvodce krok za krokem:

 • Přihlášení do proprietárního prohlížeče Safari.
 • Instalace souboru NOOTA.mobileconfig.
 • Vyberte ze seznamu své mobilní zařízení iPhone a uložte svůj účet.
 • Restartování zařízení po výzvě systému.

Chcete-li se ujistit, že metoda funguje, měli byste přejít do nabídky a vybrat možnost „Aktualizace softwaru“, kde sami aktivujete vyhledávání nové řady operačního systému. Spotřebič nic nenajde, protože se snaží připojit k systému tvOS. Všechna aktualizační hlášení se zobrazí v nabídce nastavení, ale lze je odstranit prací se systémovými dokumenty pomocí služby iBackupBot.

Chcete-li zákaz odebrat, jednoduše přejděte do nabídky nastavení, přejděte do části „Obecné“, vyberte kartu s profily a poté odeberte účet z tvOS10. Tato metoda je nejjednodušší pro nastavení zákazu aktualizací operačního systému. Pro spuštění není potřeba útěk z vězení ani vylepšení.

READ  Jak přenášet fotografie z iCloudu do iPhonu. Ukládání e-mailů z iCloud mail

Při útěku z vězení se v zařízení zvyšuje počet možností omezení, ale existuje možnost poškození operačního systému.

Zákaz je možné nastavit pomocí útěku z vězení podle jednoduchého návodu, hlavní je dodržovat jasná pravidla. V aplikaci Cydia můžete vidět kartu „Žádná aktualizace„.

Po instalaci aplikace budete vyzváni k restartu plochy, který se liší od obvyklého restartu celého systému.

Poté je třeba vstoupit do nastavení zařízení na kartě „Obecné“ a vybrat možnost „Aktualizace softwaru“. Zajistěte, aby nebyly prováděny žádné požadavky na vyhledávání nových verzí.

Pokud jste již aktualizaci do zařízení stáhli, ale nezahájili jste OTA, můžete archiv vymazat a provést reset. Před provedením tohoto postupu je třeba uložit osobní údaje, přesunout fotografie, videa a další obsah do cloudu.

Odinstalování geolokačních služeb z nepotřebného softwaru

mnoho aplikací si při prvním spuštění vyžádá povolení ke georeferencování na pozadí, ale vy to umožníte zbytečné hře, aniž byste tomu věnovali pozornost. Zakázat všechny nepotřebné aplikace, nastavit „při používání aplikací“ pro aplikace, které potřebujete, a „vždy“ pro nejdůležitější aplikace.

vypnout, aktualizace, iphonu, proč

Odinstalování nepotřebných aplikací z nabídky geolokace: Soukromí. Geolokační služby.

Další tipy

Pokud potřebujete aktualizovat aplikace a hry, ale nemáte na iPhonu přístup k internetu, můžete jej připojit k počítači přes USB, otevřít iTunes, přihlásit se stejným Apple ID jako v zařízení a v případě potřeby aktualizovat všechny aplikace i iOS. Použije se připojení k internetu, které je připojeno k vašemu počítači. Většina z nich bude využívána prostřednictvím optických vláken nebo modemů 3G-4G.

Automatické aktualizace sice nelze zakázat konkrétním aplikacím nebo hrám, ale můžete jim zakázat aktualizovat obsah a používat síť. To lze provést několika kliknutími:

 • Přejděte do Nastavení na iPhonu a přejeďte prstem dolů na aplikaci, kterou chcete omezit;
 • Klikněte na ni a deaktivujte její karty, jako jsou „Mobilní data“ a „Aktualizace obsahu“.

Důležité! Pro vypnutí automatické aktualizace nemusíte provádět všechny tyto operace. Stačí aktivovat režim „Úspora energie“, který tuto možnost sám zablokuje. Jakmile ji zakážete, systém bude aktualizovat aplikace, pokud pro ně existují nové verze!

Celkově je iOS poměrně flexibilní platforma, i když aktualizace konkrétních aplikací nelze spravovat tak, jak jsme zvyklí.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS