Vyčistěte svou poštovní schránku

Málokdo ví, že zprávy s různými přílohami v doručené poště zabírají na iCloudu poměrně hodně místa. Tento tip je důležitý pro ty, kteří používají Apple ID jako e-mail a úložiště iCloud pro ukládání e-mailů.

 • Otevřete aplikaci Pošta.
 • Vyhledání e-mailů s největšími přílohami. Někdo vám mohl poslat videa, fotografie nebo hudbu Smazat, pokud byl mediální obsah zobrazen a stažen na vaše médium již dávno.
 • Přejeďte na e-mailu doleva a klikněte na ikonu koše.
 • Nyní přejděte do koše a kliknutím na tlačítko Smazat vše zcela vymažte všechny e-maily.

vymazat, úložiště, icloud, iphonu

Jak uvolnit iCloud aneb jak vyčistit místo v cloudovém úložišti společnosti Apple

Jak víme, Apple poskytuje každému registrovanému uživateli (při vytvoření Apple ID) 5 GB volného úložného prostoru v iCloudu, ale mnoho majitelů iZařízení jej zaplní během několika týdnů a pak se potýkají s problémem zálohování, kopírování důležitých dat atd.д. Je pozoruhodné, že v 99 % případů je tato situace důsledkem nesprávného nastavení synchronizace.

Proč se píše, že je úložiště iCloud plné?

Apple nabízí pouze 5 GB úložiště zdarma. To je velmi málo vzhledem k počtu aplikací, které neustále stahujete, pořizujete videa a fotografie. Neustálé zálohování dat. Nemělo by vás překvapit, proč píše, že je úložiště iCloud plné. Můžete si koupit další prostor nebo podniknout určité kroky k jeho uvolnění.

Webinář: Jak uvolnit místo v iPhonu a iPadu

Chcete-li zobrazit volné místo, přejděte do sekce nastavení, klepněte na možnost Správa úložiště. Můžete zjistit, kolik místa využívá daná aplikace, kolik místa je k dispozici. Lví podíl záloh, kterých se můžete čas od času zbavit. To vyžaduje:

 • Přejít do nastavení.
 • Vyberte možnost Správa úložišť a potom zálohování.
 • Zadejte název zařízení, kterého se chcete zbavit.
 • Stiskněte tlačítko odstranit zálohu, vyberte vypnutí a odstraňte ji.

Nezapomeňte, že toto odstranění zálohování deaktivuje, dokud jej opět ručně nepovolíte. Dostatek místa v iPhonu pro iCloud Drive. Pomocí této aplikace však můžete synchronizovat své soubory, vytvářet nové, pracovat s nimi v různých programech, přenášet je svým přátelům. Chcete-li začít tuto službu používat, měli byste aktualizovat svůj iPhone, přihlásit se pomocí identického Apple ID, nastavit úložiště a povolit aplikaci. Sériové snímání na iPhonu: Povolení, časovač a další funkce

Jak vymazat úložiště iCloud v iPhonu?

V dnešním světě lidé ukládají do svých chytrých telefonů obrovské množství informací, fotografií, videí, hudebních nahrávek, dokumentů a mnoha dalších důležitých dat. Postupně dochází místo v telefonu, část informací se „přesouvá“ do cloudového úložiště. Společnost Apple poskytuje každému uživateli při registraci nového účtu omezené množství virtuálního úložiště iCloud za pouhých 5 gigabajtů. Co když vám dojde iCloud a potřebujete nahrát důležité informace z iPhonu?? Co přesně je toto úložiště obsazeno, jak se kompetentně vypořádat s jeho nastavením a jak uvolnit místo v iCloudu. o tom všem budeme hovořit v dnešním článku, který je pro pohodlí čtenářů opatřen podrobnými ilustracemi.

READ  Jak odemknout telefon Nokia zapomněl kód

Pro jaká zařízení je tento článek vhodný

Cloudové úložiště funguje na všech zařízeních Apple stejně, takže doporučení a pokyny pro vymazání iCloudu se vztahují na všechny aktuálně aktivně používané iPhony, jako jsou např

 • iPhone 5
 • iPhone 6/6 plus
 • iPhone 7/7 plus
 • iPhone 8/8 plus
 • iPhone X/XS/XR/XS Max
 • iPhone 11/11 Pro/11 Pro Max
 • iPhone 12/12mini/12 Pro/12 Pro Max.

Co je to volné místo v iCloudu

Volné místo na iCloudu by se nemělo zaměňovat s volným místem v iPhonu. iPhone ukládá všechny stažené aplikace a mezipaměť, různé soubory; to, co zůstane v úložišti i-zařízení nevyužito, se považuje za volné místo v iPhonu. iCloud byl vytvořen především k synchronizaci osobních informací (tj. kopie všech dat uložených v iPhonu, v případě ztráty informací, nutnosti výměny iPhonu apod. můžeme díky Apple ID přenést všechny staré důležité informace z cloudu do nového modelu) a uchovávat záložní kopii iPhonu. A místo, které nezabírají data a soubory „stažené“ z iPhonu, je volné na iCloudu. Pouze 5 gigabajtů úložiště i-cloud je pro každého uživatele zdarma, zbytek prostoru je třeba zakoupit.Jak zjistit, kolik paměti zbývá v iPhonu:

 • Přejděte do Nastavení, přejděte do části „Obecné“ a odtud do části „O tomto zařízení“. Tam najdeme informace o zbývajícím volném místě:

V Nastavení přejděte do části „Obecné“ a zjistěte, kolik paměti v iPhonu zbývá

Výběrem možnosti „O tomto zařízení“ zjistíte, kolik volného místa na jednotce zbývá

Vyhledání dat ve volné paměti iPhonu

 • Kontrola zbývajícího volného místa v úložišti iCloud: opět přejděte do Nastavení, kde klikněte na nejvyšší položku „klobouk“ s údaji o iCloudu, Apple ID, mediálním obsahu a nákupech. Poté přejděte na „iCloud“ a zobrazte informace o volném místě v úložišti.

Otevřete „záhlaví“ v Nastavení (kde jsou informace o Apple ID atd.).д.), abyste viděli iCloud

Vyberte část „iCloud“ a klikněte na ni, abyste zjistili, kolik místa je k dispozici

Kontrola volného místa na iCloudu

 • V seznamu aplikací, které využívají iCloud, můžeme ručně aktivovat/deaktivovat požadované aplikace (pokud chceme, aby se data konkrétního programu nahrávala do cloudu, nastavíme posuvník do aktivní (zelené) polohy).

Důvody zaplnění volného místa v iCloudu

Přestože „dárek“ v podobě pěti gigabajtů cloudového prostoru zdarma je poměrně malý a lze jej využít rozumně. Nezřídka se stává, že se místo zaplní ne těmi nejdůležitějšími daty, která ne každý potřebuje zálohovat; stává se také, že se fotografie, videa a zvuky ukládají do cloudu dvakrát, čímž zabírají paměť.

Proč tomu tak je? Pokud je iPhone nastaven na zálohování na iCloud, při každém připojení iPhonu k nabíjení a zapnutí Wi-Fi se automaticky zahájí přenos všech dat z knihovny médií na iCloud a poté se vytvoří další kopie všech souborů. Tím se prostor v cloudu zaplní za polovinu času.

Proto vám doporučujeme zvolit možnost Zálohování. Může být vypnuta, protože pokud potřebujete obnovit do nového iPhonu data (fotografie a videa, kontakty, poznámky) v případě ztráty starého iPhonu, lze to provést pomocí Synchronizace iPhonu s iCloudem (to znamená, že v tomto případě je důležité, aby byl iPhone synchronizován s iCloudem a nemusíte jej zálohovat).

How to Free Up iCloud Storage (& Never Worry About It Again)

 • Chcete-li deaktivovat vytváření záloh, přejděte v Nastavení na iCloud, odtud na „Zálohovat na iCloud“ a poté tuto možnost deaktivujte přetažením posuvníku do neaktivní (šedé) polohy.

V Nastavení vyberte nabídku iCloud, pak „Zálohovat na iCloud“ a deaktivujte tuto možnost přesunutím tlačítka do pasivní polohy

Jak vymazat iCloud? Správná správa cloudového úložiště

Každý aktivní uživatel Apple se dříve či později setká s problémem nedostatku místa v cloudu iCloud. Úložný prostor může náhle dojít ze dvou důvodů.

První je, že cloud je zahlcen nepotřebnými daty, která lze smazat. Za druhé. na všechny soubory, které potřebujete, už vám opravdu nestačí 5 GB volného místa na iCloudu, takže je třeba zvětšit úložný prostor. Zde je návod, jak se zbavit všech úložných prostor a koupit další úložné prostory.

READ  Tlačítko Home na iPhone přestalo fungovat

Co zabírá nejvíce místa v úložišti?

Představme si, že vašemu iPhonu dochází místo v úložišti. Nejprve je třeba zjistit, která data zabírají nejvíce místa.

Obvykle jsou nejnáročnějšími soubory na iCloudu naše fotografie, videa, zálohy a mezipaměť messengeru. Všechny je lze vyčistit ručně.

Zjistit, co zabírá nejvíce místa:

 • Přejděte do Nastavení
 • Přejděte na své Apple ID (horní řádek s vaším uživatelským jménem)
 • Klepněte na iCloud
 • Vyberte možnost „Spravovat úložiště“

Mimochodem, všechny filmy, knihy a hudba zakoupené v iTunes nezabírají místo na iCloudu. Cloud nepočítá s jejich objemem. Kromě toho jsou všechny fotografie, videa a další data, která nejsou nahrána do cloudu, uložena výhradně v iPhonu.

Nejprve se podívejte, kolik volného místa v iPhonu zbývá.

 • Přejděte na „Nastavení“ → „Základní“ → „Úložiště iPhone“.
 • Zobrazí se stupnice, která ukazuje volné místo v telefonu a místo zabrané programy, fotografiemi, médii a sekcí „Ostatní“.

Pokud je paměť telefonu zaplněna z více než poloviny a nejvíce místa zabírá část „Ostatní“ (označená šedě), je čas vyčistit úložiště zařízení.

Správa iCloudu v iPhonu a jeho vyčištění

Ne každý, kdo vlastní iPhone, ví, kde se iCloud v jeho smartphonu vůbec nachází. Chcete-li vymazat úložiště iCloud, musíte se naučit základní funkce této aplikace a pochopit, jak funguje.

Nejprve je třeba otevřít nastavení smartphonu a najít v něm část věnovanou úložišti, která se jmenuje „iCloud„.

Zde můžete nejen zjistit, jak je úložiště zaplněné, ale také analyzovat, které programy a dokumenty zabírají nejvíce místa v úložišti a jaké jsou zálohy.

Nepotřebná data můžete z cloudu vymazat sami v nastavení a nyní se podíváme, co přesně ze zařízení odstranit.

Zkrácení knihovny médií

Většinu místa zabírají soubory Knihovny médií, přesněji řečeno originály a zálohy fotografií a videí. V úložišti jsou i kopie zpracování fotografií pomocí standardního programu „Fotografie“.

Pokud tato data opravdu potřebujete, můžete je ušetřit pomocí funkce „Optimalizovat úložiště“ (viz „Jak komprimovat“ na straně 22). obrázek):

Odstranění nežádoucích fotografií a videí přímo v aplikaci „Fotky“. K tomu potřebujete:

Úplné vyprázdnění paměti aplikace od těchto dokumentů bude nějakou dobu trvat. Jde o to, že iPhone nemá speciální tlačítko, které by umožňovalo úplně vymazat všechna data, což nutí majitele smartphonu mazat každý obrázek a video zvlášť.

Nezapomeňte, že každý odstraněný soubor bude po dobu následujících 30 dnů odeslán do zvláštní složky s názvem „Nedávno odstraněné“. Chcete-li svůj smartphone trvale vyčistit od „smetí“, musíte do něj vstoupit, vybrat všechny soubory, které chcete odstranit, a potvrdit nevratné odstranění.

Jedná se o obdobu koše, která umožňuje uložit omylem smazané mediální soubory. nebo obnovit obrázky a videa, jejichž vymazání jste si rozmysleli.

Odstranění nepoužívaných dat aplikace

Většina majitelů iPhonu má v paměti aplikace, které téměř nepoužívají. Pokud jsou takové programy stále potřebné, ale obsahují zastaralou mezipaměť, kterou již nepotřebujete, můžete smartphone uvolnit odinstalováním pouze této mezipaměti.

Stojí za zmínku, že tato metoda trvale odstraní vaše informace, takže je důležité myslet dopředu.

Chcete-li začít s čištěním, postupujte podle následujících pokynů:

 • v nastavení iCloudu najděte položku „Spravovat“;
 • ve správě úložiště iCloud najděte aplikaci, která vás zajímá;
 • klikněte na tlačítko „Upravit“ v horní části panelu;
 • každý jednotlivý soubor aplikace bude mít znaménko minus. Chcete-li vymazat přebytek, musíte kliknout na toto mínus;
 • pokud nepotřebujete celou aplikaci, vyberte tlačítko „odstranit vše“.

Tato metoda umožňuje selektivně uvolnit dostatek místa, aniž by došlo k odstranění skutečně důležitých dat.

Vymazání nepotřebných dokumentů

Pokud jste se zbavili všeho nepotřebného, ale potřeba vyčistit iCloud od nežádoucích souborů přetrvává, vyplatí se podívat se na „Dokumenty a data“ nebo „Ostatní dokumenty“ (v závislosti na verzi iPhonu).

 • přejít do již známé správy úložišť
 • najít sekci „Ostatní dokumenty“. Hromadí se zde různé informace o systémovém softwaru a cizí nebo zastaralé soubory. Na mnohé z nich jste už možná zapomněli, takže je můžete bez obav vyčistit;
 • Odstranění dat stisknutím tlačítek „Upravit“ a „Odstranit vše“.
READ  jak zjistit, zda je váš telefon odposloucháván. Minimalizace rizik odposlechu telefonu

Na začátku seznamu jsou největší a nejtěžší soubory

Zakázání služby iCloud Drive

Kromě hlavní aplikace iCloud v iPhonu a dalších zařízeních Apple existuje samostatná funkce iCloud Drive, což je oddělené úložiště pro data z aplikací, které spravují soubory.

To znamená, že i zprávy WhatsApp nebo videa stažená v prohlížeči mohou být uložena v tomto cloudu.

Tento druh funkce zabírá v paměti zařízení opravdu hodně místa, takže je lepší přebytečné místo vyčistit nebo funkci úplně zakázat.

 • přejděte do nastavení iCloudu;
 • najdete funkci iCloud Drive;
 • deaktivovat jednotlivé aplikace nebo úplně deaktivovat službu pomocí zeleného posuvníku.

Pro jemné doladění doporučujeme zvolit, které konkrétní aplikace budou moci odesílat svá data na iCloud Drive a které budou blokovány.

Odstranění souborů knihovny médií ze zálohy

Knihovna médií zálohuje fotografie a videa, která jsou často zcela zbytečná. iCloud umožňuje zbavit se nepotřebných fotoproudů vypnutím kopírování souborů Knihovny médií z iPhonu do cloudu.

Nezapomeňte, že po smazání nebude možné informace obnovit, pokud gadget ztratíte nebo dojde k jeho poruše. Proto se vyplatí pravidelně přenášet fotografie a videa ze zařízení do počítače.

 • Přejděte do nastavení cloudového úložiště, konkrétně do části „Správa“;
 • otevře „úložiště iCloud“ a zde vyberte „Fotografie“;
 • vyberte možnost „Zakázat a odstranit“ a potvrďte výběr;
 • Všechny fotografie a videa budou z iCloudu odstraněny.

Podařilo se nám vymazat online úložiště stávajících kopií Knihovny médií a zastavit další kopírování fotografií a videí na iCloud.

Servisní středisko

Při první registraci účtu AppleID poskytne společnost Apple každému zákazníkovi 5 GB úložného prostoru na iCloudu. O tom, jak vytvořit AppleID, jsme již psali v jednom z našich předchozích článků. Některým uživatelům rychle dojde místo a musí si koupit další gigabajty cloudového úložiště nebo smazat svá stávající data uložená v cloudu. Existuje však i třetí možnost. 99 % problémů s plným úložištěm je způsobeno nesprávně nakonfigurovanou synchronizací iPhonu / iPadu / iPodu s úložištěm iCloud.

Nezřídka se nám stává, že obdržíme stejnou stížnost: „Tento iPhone nelze zálohovat, protože na iCloudu není dostatek volného místa“. Nezkušený uživatel se rovnou pustí do mazání oblíbených fotografií a aplikací, ale není to k ničemu.

iPhone. selhání zálohování

Upozorňujeme, že volné místo v iPhonu, iPadu nebo jiném zařízení se systémem iOS není stejné jako volné místo v cloudovém úložišti iCloud.

Interní paměť iPhonu / iPadu / iPodu je volný prostor v zařízení iOS, který je určen k ukládání osobních dat (fotografií, videí, programů, mezipaměti atd.).д.) a softwaru, na kterém zařízení skutečně běží.

Volné místo na iCloudu je prostor, který společnost Apple přidělí každému uživateli pro vzdálené ukládání záloh a dalších osobních informací.

Rozdíl mezi interní pamětí iPhonu a prostorem na iCloudu

How To Delete iCloud Storage / Free Up iCloud Space on iPhone

Co můžete na iCloudu vůbec vymazat

Zastaralá data z iCloudu můžete odstranit v následujících kategoriích:

 • poznámky;
 • připomenutí v kalendáři;
 • e-maily odeslané e-mailem;
 • Data z nainstalovaných aplikací stažených z AppStore (např. historie hovorů a zpráv Skype, Zello, WhatsApp);
 • záložky a historii procházení v Safari;
 • diktafonové nahrávky;
 • Údaje ze zdravotní aplikace (virtuální zdravotní karta v zařízení);
 • hudba stažená do iTunes (soundtracky, podcasty);
 • Zprávy SMS/MMS;
 • obrázky, fotografie a videa (klipy).

Příklad: iPhone dostane pokyny, co má uložit do služby iCloud. Může jich být až sto. každou z nich můžete spravovat.

Kopírování na iCloud lze spravovat buď zcela, nebo částečně. Je to přístupné, snadné a přímočaré.

iPad i MacBook lze nastavit stejným způsobem.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS