Jak vyčistit telefon od nečistot a zrychlit ho

Ačkoli se to zdá triviální, jedná se o jeden z nejjednodušších a nejúčinnějších způsobů, jak „oživit“ pomalý, zamrzající gadget. Restartováním se nejen znovu spustí všechny systémové procesy, ale také se odstraní různé dočasné soubory, které zabírají místo a zpomalují smartphone.

Pro restartování obvykle stačí stisknout a podržet tlačítko napájení, dokud se neobjeví nabídka, a poté vybrat příslušnou položku. Pokud to nefunguje, můžete svůj přístroj jednoduše vypnout a znovu zapnout. účinek bude stejný.

Odstranění map uložených v mezipaměti

Většina moderního mapového softwaru umí ukládat mapy pro pozdější offline přístup. Pokud si před odjezdem na dovolenou stáhnete mapu celé země, může zabrat stovky megabajtů nebo dokonce gigabajtů drahocenného místa. Ne vždy si vzpomeneme, že ji máme po dovolené smazat.

Chcete-li v Mapách Google odstranit offline mapy, musíte otevřít sekci „Stažené oblasti“, pak v seznamu najít oblasti, které nepotřebujete, a zbavit se jich stisknutím tlačítka „Odstranit“.

Přesunutí obrázků do cloudu

Vaše fotografie mohou zabírat hodně paměti. Přesunout je do cloudového úložiště, například do služby Fotky Google. díky této službě budou fotografie vždy po ruce, když bude k dispozici internet, ale nebudou uloženy v chytrém telefonu.

Můžete také použít službu Yandex.Disk, který je již dlouho neomezený pro fotografie. Stačí aktivovat automatické načítání snímků z fotoaparátu. Tato možnost se nabídne automaticky při otevření mobilní aplikace.

Průvodce čištěním zařízení se systémem Android krok za krokem

Hledáte nový smartphone, ale chcete prodat svůj starý, než si ho koupíte? Telefon je v dobrém stavu, ale nelze jej vrátit do původního stavu? Telefon je třeba připravit k prodeji. Jak zcela vymazat telefon?

Všechna současná mobilní zařízení se systémem Android jsou spojena s individuální e-mailovou adresou. Při prodeji, viróze nebo jen při čištění telefonu je tedy třeba telefon rychle vyčistit „na nulu“. Tohoto cíle lze dosáhnout několika způsoby:

Obnovení továrního nastavení

Jak úplně resetovat telefon? Metoda je velmi jednoduchá, a proto ji doporučujeme především:

 • Přejděte do „Nastavení“, vyhledejte položku „Obnovit a resetovat“ a vyberte ji.
 • V otevřené nabídce vyberte možnost „Obnovení továrního nastavení“.
 • Systém vás naposledy upozorní, že ze zařízení zmizí všechna data a profily.
vymazat, paměť, telefonu, systémem

Po restartování telefonu se zobrazí čistý systém Android.

Tvrdý reset

Důležité! Před tímto postupem je třeba smartphone plně nabít.

Vypnutí telefonu. Nyní je vyžadována kombinace ovládacích kláves. Existuje několik nejběžnějších variant:

 • Zvýšení nebo snížení hlasitosti Tlačítko napájení.
 • Obě tlačítka hlasitosti tlačítko napájení.
 • Klávesa hlasitosti „nahoru“ nebo „dolů“ klávesa domů klávesa napájení.
READ  Snímek obrazovky v telefonu Samsung note 10

Důležité! Tato kombinace by měla vyvolat nabídku Recovery, která se ovládá pomocí tlačítek hlasitosti a vybírá se tlačítkem napájení.

Musíte najít položku obnovení továrního nastavení a vybrat ji. Souhlas s výběrem a vyčkejte na zahájení procesu zúčtování smartphonu.

Panuje názor, že standardní nástroje pro mazání zařízení nejsou tak účinné jako nástroje pro mazání dat, které nabízejí různé společnosti. Jak zcela vymazat telefon pomocí jiných metod?

 • Šifrování. Šifrování vám pomůže udržet vaše osobní údaje v bezpečí, i když jste nevymazali všechny osobní údaje. Zařízení můžete zašifrovat v nastavení v části „zabezpečení“.
 • Pokud zařízení ztratíte, můžete všechna data odstranit na dálku pomocí služeb Google. Přihlaste se k účtu propojenému s vaším smartphonem a použijte tlačítko „odstranit data“.
 • Čištění zařízení nejen vyčistí telefon před prodejem, ale může také vyřešit různé problémy s provozem smartphonu.
 • Pokud z nějakého důvodu nechcete přijít o osobní údaje, můžete si zařízení vždy zálohovat. Přejděte na „osobní údaje“ a vyberte „obnovit a resetovat“, v této nabídce můžete povolit možnost zálohování dat.

Důležité ! Všechny výše uvedené pokyny platí pro novější verze systému Android a mohou se v jednotlivých zařízeních mírně lišit.

Pokud chcete „čistý“ telefon na prodej, není vždy nutné strhnout vše „až na zem“, aby se urychlil výkon zařízení. K dispozici je mnoho programů pro udržení čistoty systému.

Další způsoby vymazání vnitřní paměti systému Android

Kromě výše popsaných způsobů vymazání vnitřní paměti můžete provést několik dalších kroků

 • povolit synchronizaci fotografií s aplikací Fotky Google a ukládat fotografie až do rozlišení 16 MP a videa v rozlišení 1080p bez omezení místa (synchronizaci můžete povolit v nastavení účtu Google nebo v aplikaci Fotky). Pokud chcete, můžete použít i jiné cloudové úložiště, například OneDrive.
 • Nenechávejte si v zařízení hudbu, kterou jste již delší dobu neposlouchali (mimochodem, lze ji vyjmout z aplikace Hudba Play).
 • Pokud nedůvěřujete cloudovému úložišti, stačí občas přenést obsah složky DCIM do počítače (tato složka obsahuje vaše fotografie a videa).

Chcete něco dodat? Budeme rádi, pokud se o ně podělíte v komentářích.

Ruční odbavení keší

Zkušení uživatelé raději vymazávají mezipaměť jednotlivě. Až se seznámíte se strukturou souborového systému a nainstalujete správce souborů, můžete mezipaměť vymazat ručně. Musíte se podívat do všech složek na interním disku, identifikovat nepotřebné soubory a poté je odstranit. Postup není obtížný, ale monotónní, což vede k rychlé únavě.

V každém telefonu je složka s dočasnými soubory. Může se jednat o různé informace o nastavení, sestavy a další data aplikace.

Například jste se rozhodli vstoupit do sociální sítě prostřednictvím prohlížeče. Na první načtení všech obrázků na webu budete možná muset počkat o něco déle. Proces spouštění bude v budoucnu rychlejší.

Proč? Protože dočasná složka bude obsahovat kopie všech obrázků webu, takže stahování při dalším přihlášení bude probíhat zrychleně. Šetří také dopravu. Pokud se však uživatel rozhodne aplikaci z telefonu odinstalovat, dříve uložené soubory ve složce cache v paměti určitě zůstanou. Co z toho vyplývá? Čím více aplikací uživatel stáhne a následně odinstaluje, tím více místa zaberou dočasné soubory. Jak tento problém vyřešit? Stačí vymazat mezipaměť.

READ  Jak připojit monopod k telefonu. Chyba "Špatný pin nebo heslo" při připojení monopodu

Jak vložit kartu SIM do smartphonu Huawei nebo Honor. podrobné pokyny

Jak vymazat položku „Ostatní“ v paměti telefonu

Čištění se provádí způsobem popsaným v předchozí části, ale spolu s výběrem „Downloads“ byste měli zadat složku „Other“ (některé telefony používají název „Other“). Odstranění nežádoucích souborů po vstupu do této sekce. Ujistěte se, že uložené soubory rozhodně nejsou potřeba. V opačném případě budou data nenávratně ztracena. Pokud složka není z nějakého důvodu přístupná (stává se to), podívejte se na video na konci článku, kde je navrženo alternativní řešení.

Nejjednodušší způsoby uvolnění paměti

Přibližně v polovině případů budou uživatelé chtít uvolnit paměť RAM. Obvykle je to nutné k tomu, aby byly k dispozici prostředky pro spuštění graficky velmi náročné hry. jako 3D střílečka z první osoby.

Nejjednodušší způsob, jak uvolnit „RAM“, je zavřít všechny aktuálně otevřené aplikace. To se provádí stisknutím příslušné systémové klávesy a „listováním“ miniaturami spuštěných programů.

K tomuto účelu můžete použít také nástroje třetích stran. Např, CCleaner nebo něco podobného. Některé z těchto programů umí automaticky zavírat aplikace každou hodinu nebo v jiném časovém intervalu. Moderní chytré telefony mají obdobu tohoto nástroje s názvem Smart Manager. Lze jej použít k vymazání paměti RAM i RAM.

Jak vymazat interní paměť v systému Android

Pro zlepšení výkonu zařízení je třeba vyčistit nejen vnitřní paměť, ale také paměť RAM.

Chcete-li zkontrolovat stav a vymazat paměť RAM, musíte

vymazat, paměť, telefonu, systémem
 • Aktivace systémového tlačítka vlevo nebo vpravo.
 • Zobrazení seznamu otevřených aplikací v otevřeném okně.
 • Zobrazení zaplnění paměti RAM.
 • Stiskněte křížek na displeji a vymažte paměť RAM používanou aplikacemi.

Systémovou paměť, kterou používá operační systém, tímto způsobem vyčistit nelze.

Pokud se nechcete učit složitostem softwaru třetích stran, můžete postup provést ručně, čímž se práce se zařízením výrazně urychlí. Mezi metody ručního mazání patří:

 • vymazat mezipaměť aplikace a prohlížeče;
 • mazání zpráv;
 • odstranění aplikací, které jste již dlouho nepoužívali;
 • vyčištění telefonu od souborů v něm uložených.

Ruční vymazání paměti telefonu se systémem Android trvá déle než automatické, ale se srovnatelným výsledkem.

Odstranění zpráv v systému Android

Odstranění zpráv má význam, pokud je zařízení používáno několik let a množství textového obsahu se pohybuje v řádu tisíců souborů. Vymazání zpráv z telefonu probíhá následovně:

 • Přechod do aplikace „zprávy“ z plochy.
 • Stiskněte prstem jednu ze zpráv.
 • V zobrazené nabídce aktivujte možnost „vybrat vše“.
 • Aktivace akce „odstranit“.

Odinstalování aplikací v telefonu se systémem Android

Nepotřebné aplikace, které zabírají místo, lze odinstalovat prostřednictvím nabídky operačního systému nebo na ploše, pokud má zařízení firmware. Chcete-li to provést, stiskněte ikonu aplikace a odstraňte ji z plochy.

Tip: Pokud má prostředí systému Android plnou nabídku, odebráním ikony z plochy se aplikace neodstraní. Chcete-li aplikaci odinstalovat, přejděte do nabídky, klikněte na ikonu a přesuňte ji do koše.

Odstranění souborů v systému Android

Interní disk lze také vyprázdnit pomocí vestavěného správce souborů, což je standardní program dostupný v každém zařízení se systémem Android. Algoritmus mazání se může u zařízení různých výrobců lišit, ale obecně jsou kroky stejné.

Na většině zařízení je algoritmus následující:

 • Otevřete plochu telefonu a zobrazte ikony aplikací.
 • Vyhledání a přístup k aplikaci „soubory“.
 • Otevře se okno se zobrazením kategorií souborů a informací o velikosti použité paměti.
 • Vyberte kategorii.
 • Zaškrtněte soubory, které chcete odstranit, v zobrazeném seznamu nebo aktivujte příkaz „vybrat vše“.
 • Odstranění souborů.
READ  Jak zakázat Wi-Fi na telefonu

Přenos aplikací na paměťovou kartu, do počítače nebo cloudu

 • Pro přenos souborů do mapy použijte Průzkumníka souborů. Stačí spustit aplikaci, vyhledat soubory v paměti telefonu, označit je a určit jejich budoucí umístění.
 • Přenos souborů do počítače. jednoduše připojte telefon kabelem USB k počítači a zkopírujte soubory jako z flash disku.
 • Nahrávání souborů do cloudu. nainstalujte si Disk Google, přihlaste se pomocí údajů z účtu Google (přihlášení), klikněte na tlačítko Nahrát a vyberte soubory, které chcete nahrát do cloudu. Data lze z mobilního telefonu po nahrání do cloudu vymazat.

Automatické vymazání paměti pomocí systému Android a aplikací třetích stran. Odstranění mezipaměti a smetí v prohlížeči.

Mezipaměť v mobilním zařízení je mezipaměť obsahující informace, ke kterým můžete v blízké budoucnosti přistupovat. Mezipaměť šetří výpočetní čas, umožňuje rychlejší přístup a zvyšuje výkon. Pokud se však mezipaměť souborů nahromadí, začne zahlcovat systém a zabírat mnoho místa v paměti.

 • Otevřete nabídku nastavení zařízení.
 • Najděte sekci „všechny aplikace“.
 • Otevření správce aplikací.
 • Otevřete postupně všechny aplikace v seznamu a aktivujte klávesu „vymazat mezipaměť“.

Nevyžádanou poštu telefonu, která se nahromadila v prohlížeči, můžete vymazat následujícím způsobem:

 • Přejděte do prohlížeče.
 • Otevřete nabídku na straně.
 • Aktivace příkazu „vymazat historii“.
 • Nastavení potřebných parametrů: co se má odstranit a v jakém časovém intervalu.
 • Aktivace příkazu „odstranit data“.

Jak vymazat externí paměť telefonu (paměťovou kartu)

Externí paměť by se měla také pravidelně čistit. Čištění může být měkké (ruční selektivní mazání souborů) nebo radikální (úplné formátování (odstranění všech souborů) z paměťové karty). Podívejme se na jednotlivé metody podrobněji.

Ruční odstranění souborů

Nejúčinnější ruční čištění spočívá v odstranění nejtěžších souborů, obvykle videa, zvukových souborů nebo fotografií s vysokým rozlišením. Chcete-li je odstranit, musíte přejít do galerie a seřadit všechny soubory podle velikosti a pak odstranit „nejtěžší“ soubory.

Tip: Pokud galerie vašeho mobilního zařízení neumí třídit soubory podle velikosti, použijte správce souborů. Například Total Commander.

Formátování externí paměti v zařízení

Soubory na externím disku lze odstranit provedením úplného formátování.

Proces formátování se skládá z následujících kroků:

 • Přejděte do nastavení systému Android.
 • Vyhledejte a přejděte na „Paměť„.
 • Vyberte možnost „Odpojit kartu SD“.
 • Nastavení ukončení.
 • Vraťte se do nastavení.
 • Najděte a aktivujte příkaz „Vymazat paměťovou kartu“.

Nahrávání aplikací a souborů z internetu přímo na paměťovou kartu

Stahování aplikací přímo na paměťovou kartu se můžete naučit takto

 • Přejděte na „nastavení“.
 • Otevření paměťového oddílu.
 • Najděte podsekci s přibližnými názvy: „Hlavní paměť“ nebo „Výchozí paměť“.
 • Zaškrtněte políčko „Paměťová karta“.
vymazat, paměť, telefonu, systémem
| Denial of responsibility | Contacts |RSS