Internet na Smart TV se zpomaluje a zamrzá

Je nejvyšší čas zapomenout na doby, kdy televizor sloužil pouze ke sledování různých televizních kanálů a na jeho stropě se zobrazovaly zahraniční kanály. Nyní se můžete k internetu připojit i prostřednictvím televizoru. Tato funkce se nazývá „Smart TV“ a je dostupná ve všech moderních televizorech.

Od zavedení této technologie se péče o techniku stala o něco složitější, například nyní je třeba aktualizovat prohlížeče a různé aplikace, programy. Televizory Samsung s funkcí Smart TV mají přístup k internetu, a pokud chcete, můžete si stáhnout potřebné aplikace z obchodu „Samsung App TV“. Většině uživatelů se vestavěný prohlížeč z obchodu nelíbí, a proto se zajímají, jak prohlížeč na svém televizoru Samsung Smart TV aktualizovat, nebo dokonce nainstalovat prohlížeč třetí strany. Níže vám poradíme, jak na to.

Proč Smart TV nemá paměť??

Hlavním důvodem přetečení mezipaměti je omezená funkčnost prohlížečů Smart-TV. Chcete-li cokoli přehrát, aplikace to nejprve stáhne do své interní paměti a teprve poté můžete sledovat film nebo přehrávat zvukovou nahrávku. Mezipaměť se pravidelně automaticky vymazává, ale zařízení to nemusí dělat dostatečně rychle. Výsledkem je, že video může být například staženo až do poloviny, pak se sledování přeruší a na obrazovce se objeví zpráva o nedostatku volného místa v mezipaměti prohlížeče. V takovém případě je třeba ji ručně vymazat a pokračovat v procházení. Při vymazávání je třeba vzít v úvahu některé zvláštnosti fungování paměti televizoru:

  • Pokud není k dispozici dostatek paměti, může se aplikace několikrát zavřít a pokaždé začít stahovat znovu.
  • Pokud se informace stahují pomalu a mezipaměť se stihne automaticky vymazat, na obrazovce se nezobrazí žádná chyba.
  • Interní paměť prohlížeče nelze zvětšit instalací externího média, ať už pevného disku nebo USB flash disku.
  • Pokud televizor používáte pouze ke sledování televizních programů, ale ne k surfování na internetu, není třeba mezipaměť vymazávat.
  • Problémy s pamětí nemají nic společného s obsahem, mohou se objevit při procházení internetu nebo sledování jakýchkoli mediálních souborů.

Jak vymazat mezipaměť prohlížeče v televizoru LG nebo jiném modelu? Pro co nejefektivnější řešení můžete nainstalovat novější verzi softwaru. může mít více vestavěné paměti. Další možností je obnovit výchozí tovární nastavení.

Jak vymazat mezipaměť v televizoru Samsung

Zde potřebujete vědět, v jakém roce byl spotřebič zakoupen. V závislosti na tom se mohou metody a vestavěné funkce lišit. Pokud nemůžete najít způsob vymazání paměti televizoru Samsung, použijte tyto pokyny:

  • U modelů 2020 a novějších vyberte pomocí dálkového ovladače: Domů. Nastavení. Podpora. Péče o zařízení. Spustit péči o zařízení.
  • U starších zařízení stiskněte tlačítko „Smart“ a v nabídce vyberte možnost „Resetovat“. Počkejte, dokud nebude dokončen postup vymazání mezipaměti všech aplikací.
READ  Jak zakázat automatické spouštění prohlížeče při zapnutí počítače. Jak zakázat automatické spuštění prohlížeče Yandex

Pro vymazání prohlížeče vybereme požadovanou funkci na pravé straně a odstraníme nepotřebná data z paměti.

Jak vymazat paměť televizoru LG

Pokud se při pokusu o procházení webu zobrazí chybová zpráva, je pravděpodobné, že televizoru LG došla paměť a je třeba ji uvolnit, abyste mohli nadále využívat všechny funkce „chytrého“ televizoru. Málokdo ví, jak vyčistit paměť prohlížeče nebo jak vymazat paměť LG Smart TV na vlastní pěst, tato recenze je věnována právě tomuto tématu.

vymazat, mezipaměť, prohlížeče, televizoru, vymazání

Když se ve vestavěném prohlížeči vyskytne chyba, je třeba vymazat jeho paměť, tedy mezipaměť prohlížeče, podívejme se, jak přesně to udělat krok za krokem. Bohužel nemůžeme do televizoru přidat více paměti, i když by to bylo vynikající řešení tohoto problému. Úklid je pravděpodobně jedinou schůdnou možností, ale existují i jiné možnosti.

Chcete-li vymazat mezipaměť, vezměte dálkový ovladač od zařízení LG, stiskněte tlačítko „Smart“ a otevřete vestavěný prohlížeč. V pravém horním rohu hlavní stránky prohlížeče se nachází karta s několika částmi nabídky. V této nabídce je třeba vybrat položku „Vymazat mezipaměť“. To je v podstatě vše, co pro tuto operaci potřebujete.

vymazat, mezipaměť, prohlížeče, televizoru, vymazání

Pokud vymazání mezipaměti nepomůže a zařízení je stále nestabilní, možná bude nutné zkontrolovat, zda stále používáte správnou verzi softwaru. Pokud není možné aktualizovat software televizoru vlastními silami, obraťte se na průvodce v servisním středisku LG, kteří tuto práci zvládnou během několika minut.

K dispozici je také možnost, která vám umožní sledovat video a poslouchat hudbu online bez použití mezipaměti prohlížeče. Pomocí některých aplikací, které si můžete zdarma stáhnout z obchodu LG Store, můžete otevírat multimediální soubory, aniž byste se museli dotknout vnitřní paměti televizoru.

Každý uživatel Smart TV má také možnost uvolnit paměť odstraněním nepotřebných aplikací, což lze provést několika způsoby.

Přejděte do nabídky Smart TV, najeďte kurzorem na aplikaci, kterou nepotřebujete, a otevřete možnosti, ze kterých můžete vybrat „odebrat“. Odstranění stačí potvrdit. Stejný postup proveďte pro všechny nechtěné soubory, hry, filmy a widgety. Odinstalovat můžete také jiným způsobem. Jednoduše přetáhněte nechtěný soubor do pravého horního rohu obrazovky, dokud se nezobrazí výzva k jeho odstranění, potvrďte akci a postup je dokončen.

Jak vymazat mezipaměť a paměť v televizoru LG Smart TV

Po nějaké době se majitelé televizorů LG Smart TV setkávají s některými chybami v provozu zařízení: nainstalované aplikace se otevírají pomalu nebo je nelze otevřít vůbec, nové se neinstalují, přehrávání videa a audia se často zastavuje. Nezáleží na tom, zda je připojení k internetu přes kabel nebo Wi-Fi. Tyto příznaky ukazují, že je třeba vyčistit paměť televizoru LG Smart TV a odstranit nepotřebná data z mezipaměti. Čištění je jediný způsob, protože kapacita paměti je z výroby nastavena pro Smart TV a nelze ji zvýšit.

READ  Jak přehrávat z telefonu na televizoru LG. Prostřednictvím dlna

Ve většině případů se systémové varování o přetečení paměti televizoru LG Smart TV objevuje při pokusu o použití Internetu pro

Při procházení webových stránek se někdy na obrazovce objeví chybová zpráva. Přehrávání obrázku se pozastaví a zobrazí se ikona načítání: přesýpací hodiny nebo blikající kruh.

Po nějaké době se přehrávání obnoví, ale jen na krátkou dobu a pak se opět zastaví. Situace se opakuje stále dokola, což znemožňuje procházení stránek. Nezkušený uživatel si v takových případech často stěžuje poskytovateli připojení na pomalou rychlost internetového připojení. Skutečným důvodem je však něco jiného.

Interní paměť v televizoru Smart TV se používá dvěma způsoby:

  • Instalace aplikací a ukládání systémových dat potřebných pro správnou funkci.
  • Pro ukládání mezipaměti. dočasných souborů vytvářených při spouštění nainstalovaných aplikací a přehrávání streamovaného video a audio obsahu.

Odstranění datového odpadu je důležité zejména při sledování filmů a poslechu zvukových stop online. Rychlost přístupu ke streamovacím službám je obvykle velmi nepravidelná kvůli silnému provozu a někdy může na krátkou dobu klesnout na nulu. Aby bylo možné přehrávat video a zvuk v dobré kvalitě, operační systém Smart TV nejprve stáhne data z internetu do paměťového zařízení a odtud vyvede obraz a zvuk. Pokud není k dispozici dostatek paměti. zamrzá a zpomaluje obraz a zvuk.

S velkým počtem nainstalovaných aplikací se fyzická velikost volné paměti výrazně zmenšuje, což znemožňuje instalaci nových programů a správné fungování dříve stažených programů. V tomto případě je jediným způsobem, jak uvolnit paměť, odebrání některých nainstalovaných aplikací.

Pokud je nedostatek paměti způsoben dočasnými soubory a jiným odpadem, je třeba vyčistit mezipaměť v televizoru Smart TV pomocí operačního systému nebo softwaru třetí strany.

Uživatel by měl pravidelně čistit paměť operačního systému, protože ovlivňuje provoz přijímače s internetovým obsahem.

Proč se objevuje chyba přetečení paměti

Při pokusu o otevření prohlížeče se na obrazovce televizoru zobrazí systémové oznámení o nedostatku volné paměti. To znamená, že můžete sledovat pozemní nebo satelitní kanály i s plnou pamětí. Streamování obsahu však vyžaduje vhodný zdroj. Někdy se objeví chyba indikující, že je třeba vymazat paměť televizoru LG Smart TV. se zobrazí při spuštění hry nebo při přehrávání hudby.

Příčinou chyby je nedostatek volného místa na integrovaném pevném disku, nikoli problémy s prohlížečem nebo konkrétní webovou stránkou. Praxe ukazuje, že chybová zpráva se může objevit daleko od okamžiku spuštění prohlížeče. Např. uživatel otevře web, spustí video a teprve poté se zobrazí oznámení o vymazání paměti LG Smart TV.

Nejúčinnějším dočasným řešením problému je jednoduše obnovit webovou stránku. Softwarová závada se však objeví znovu, třeba po několika minutách. Co přesně způsobuje chybu při streamování obsahu? Příčinou je nedostatek místa v paměti pro ukládání dočasných souborů. Filmy a klipy se stahují déle než obvykle.

READ  Jak odstranit omezení Apple Music

Abyste se této chybě vyhnuli, používejte stránky, které umožňují blokové ukládání souborů. Toto rozložení paměti zabraňuje přetečení mezipaměti. Vnitřní paměť televizoru není možné rozšířit. Proto musí uživatelé tento problém vyřešit, aby mohli zařízení v budoucnu plně využívat.

Samozřejmě existují preventivní opatření, jak se výskytu tohoto selhání softwaru vyhnout. Zkuste včas vymazat mezipaměť prohlížeče a TV. Ujistěte se, že jste nainstalovali nejnovější aktualizace operačního systému Smart TV. Zastaralý firmware může způsobit snížení výkonu.

ČASTO KLADENÉ DOTAZY

Jak se vyhnout tomuto přetečení paměti v televizoru?

vymazat, mezipaměť, prohlížeče, televizoru, vymazání

Je to jednoduché, pravidelně odstraňujte mezipaměť, aniž byste čekali na nějaké problémy.

Ne, systém automaticky přiděluje paměťový prostor pro dočasné soubory určitému widgetu.

Je možné ihned zjistit, zda v televizoru není dostatek fyzické paměti??

V druhém případě mnoho programů zamrzne nebo se restartuje. A v samostatném případě funguje i systémová nabídka se zpožděním.

A všechno v mém případě ukazuje na virus, co dělat a jak zachránit televizi?

Pravděpodobně se malware již „dostal“ do systémových složek a jsou v nich soubory třetích stran. Nejdříve zkopírujte všechny cenné mediální soubory a poté přeflashujte televizor.

Možnosti TV

Pomocí LG Smart TV může uživatel procházet internet stejným způsobem jako na chytrém telefonu, notebooku nebo stolním počítači pomocí vestavěného prohlížeče. „Sedět na internetu pomocí dálkového ovladače není příliš pohodlné, i když je pro tento účel k dispozici klávesnice. Použití dálkového ovládání k navigaci po vestavěných internetových službách je však velmi pohodlné, protože.к. se okamžitě otevřou.

Sada těchto služeb, které jsou k dispozici ve Smart TV, závisí na zemi majitele a verzi firmwaru. Obvykle je to Skype YouTube, různé televizní kanály. K dispozici je také přístup k multimediálním zdrojům.

Otázka, jak vymazat mezipaměť v televizoru LG, obvykle vyvstane, pokud se vyskytne problém s nedostatkem paměti pro spuštění multimediálního obsahu. „Chytré televizory umožňují nejen sledovat běžné a kabelové televizní kanály, ale také přecházet na internet a poslouchat zvukové nahrávky, sledovat videa na YouTube a získávat další informace. Při pokusu o spuštění prohlížeče se však na obrazovce stále objevuje oznámení o nedostatku paměti. Chcete-li ji odstranit, musíte vymazat mezipaměť prohlížeče v televizoru.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS