Jak vložit nebo vyjmout kartu SIM ze zařízení Apple: pokyny a tipy pro majitele krok za krokem

Co dělat, když máte iPhone a cizí lidé vás požádají o telefon, aby do něj mohli vložit svou SIM kartu a zavolat si?? A ty je nemůžeš odmítnout, protože volat mámě je svaté? Nebo měníte mobilního operátora? Nebo právě prodáváte své zařízení Apple a potřebujete vyndat SIM kartu? Zdánlivě jednoduchá operace, která však může být i záludná.

Stojí za zmínku, že SIM karty se do iPhonu vkládají pomocí speciálního malého kontejneru. Je bezpečně uzamčen v pouzdře spolu s komunikačním čipem operátora. Tento „box“ pro kartu SIM se obvykle nachází na boku zařízení, ale může být i na horní nebo spodní straně. Pouze několik zařízení Apple (iPhone 3GS, iPhone 3G) má slot pro kartu SIM zabudovaný v horní části telefonu.

Vzhled kontejneru se prakticky nezměnil. Jedná se o přihrádku s otvorem pro speciální klíč.

Klíč je tedy třeba zasunout do otvoru a poté jej jemně přitlačit. Se zařízením Apple zacházejte opatrně, protože je shora dolů plné obvodů a čipů. A velmi snadno se poškodí při jakémkoli poškrábání.

Nádoba pravděpodobně téměř okamžitě povolí a „vyskočí“, jakmile sepnete speciální pružinu.

Okamžitě se nabízí otázka: Kde získáme klíč?? Výrobci telefonů, a společnost Apple není výjimkou, často do krabice se zařízením vkládají otvírače slotů pro SIM kartu a upevňují je tak, aby nedošlo k poškrábání zařízení při přepravě.

Pokud jste však takový dárek v krabici nenašli, nezoufejte. K otevření štěrbiny můžete použít jakýkoli předmět podobných fyzikálních a geometrických vlastností. Nejoblíbenějším způsobem otevírání slotu pro SIM kartu je obyčejná kancelářská sponka.

Speciální klíč, jako je kancelářská sponka, lze nahradit čímkoli. Např. jehla (používejte pouze tupý konec), párátko, kousek drátu atd.

Operaci lze úspěšně provést i bez speciálního klíče.

Nepoužívejte hrubou sílu, netlačte příliš silně ani se nepokoušejte nádobu vypáčit nožem. S největší pravděpodobností to povede ke katastrofálním důsledkům a poškození integrity případu.

READ  Zadání kódu v systému Android z iPhonu. Přenos kontaktů služby gmail

Buď ji vložte, nebo ji vyjměte

Karta musí být ve speciální přihrádce na iPhonu. U starších modelů však může být uvnitř zařízení. Abyste ji mohli vyjmout nebo vložit, musíte odstranit zadní panel a vyjmout baterii. Před otevřením karty SIM v iPhonu musíte zjistit, kde se nachází.

Podívejte se na kryt zařízení. U iPhonu 4, 5, 6 a SE je přihrádka na boku. V řadě 3G je na konci. V zavřeném stavu je rozpoznatelný pouze podle obrysu a malého otvoru vedle něj (slouží k vyjmutí karty SIM).

Pokud se v zařízení nic takového nenachází, musí být SIM karta uvnitř. Chcete-li ji vyjmout:

 • Odpojte zařízení od napájení. Podržte stisknuté tlačítko zámku. Na obrazovce se zobrazí červený posuvník. Přesun do strany. V některých případech ji musíte podržet.
 • Otevřete zadní stranu telefonu. Pokud se neodpojí, znamená to, že by karta SIM neměla být uvnitř.
 • Vyjmutí baterie.
 • Slot na SIM kartu. Vedle něj je uvedeno, na kterou stranu jej vložit. SIM karta je vždy nakloněná tak, aby bylo vidět, kde je její horní část.
 • Měla by být umístěna čipem dolů, aby se opírala o kontakty telefonu.
 • „V případě potřeby vytáhněte kartu SIM ze slotu. A stejným způsobem ji můžete vrátit zpět.
 • Karta může být zajištěna krytem. K otevření použijte něco tenkého.

Zde najdete návod, jak vyjmout SIM kartu z iPhonu, pokud je v přihrádce:

  Jakmile je jednou ve slotu, nemůžete ji jen tak vyjmout. iPhone by měl být dodáván s nástrojem pro vyjmutí karty SIM. Pokud nemáte, postačí vám kancelářská sponka, tupá jehla nebo podobný nástroj. Nejlepší je nepoužívat ostré předměty.

K této operaci budete potřebovat speciální nástroj

Když se karta SIM zasekne.

Použili jste kancelářskou sponku a zásobník vyskočil, ale nemůžete ho vytáhnout celý? Problém pravděpodobně souvisí s kartou SIM, protože se nepodařilo ji správně vložit, což brání jejímu vyjmutí ze zásobníku. V této fázi nebuďte nervózní, při pokusu o vyjmutí karty SIM fyzickou silou by mohlo dojít k poškození mechanismu. Pokud se tak stane, i když se přihrádka vrátí zpět do slotu, nezůstane tam, takže ji budete muset připevnit k pouzdru pomocí pásky nebo lepicí pásky.

Je lepší vzít jehlu nebo nůž a zkusit kartu SIM nastavit tak, aby nepřekážela pohybu při vyjímání zásobníku. Ano, práce je namáhavá a může být časově náročná, ale s trochou trpělivosti a zručnosti je tento problém řešitelný. Jen jehlu nezatlačujte příliš dovnitř, protože uvnitř jsou další součásti a komponenty, které se mohou neopatrným pohybem snadno poškodit.

Můžete také jednoduše poklepat na stůl nebo jiný povrch: pokud je karta v zásobníku uvolněná, může to pomoci vrátit ji do správné polohy a zásobník můžete zcela vytáhnout.

READ  jak obnovit iCloud na iPhonu. Změna tarifu

Mnozí majitelé iPhonů a iPadů preventivně brousí okraje i novějších zakoupených SIM karet jemným smirkovým papírem. Díky tomu bude snazší dostat kartu na místo v zásobníku, i když je s odstupem, protože vám nebudou překážet hrubé hrany a plastové otřepy.

Jak správně otevřít slot pro kartu SIM pomocí klíče

Otázku, jak otevřít slot pro kartu SIM pomocí speciálního klíče, lze vyřešit velmi jednoduše. Ve skutečnosti to není vůbec žádný problém. Stačí, když:

 • Najděte na boku pouzdra smartphonu speciální otvor na klíč.
 • Vložte klávesu a stiskněte ji.
 • Vytáhněte výsuvnou přihrádku, ve které bude umístěna karta SIM.

U některých modelů je ve stejné přihrádce také jednotka flash. Jejich výměna je jednoduchá, stačí je vložit do zásobníku ve správné poloze a zatlačit je do pouzdra, dokud se nezastaví.

Pokud je karta SIM zaseknutá

Uživatel mobilního telefonu může mít někdy problémy, pokud je v zařízení zaseknutá SIM karta.

Nejlepším řešením je obrátit se na profesionální servisní středisko, ale v tomto případě budete muset vynaložit určitou částku peněz.

Kartu můžete zkusit vyjmout sami pomocí papírové složky.

 • Zasuňte jej mezi slot a mobilní telefon na straně monitoru.
 • Poté stačí slot vytáhnout přitlačením k obrazovce.
 • Možná se vám to nepodaří na první pokus, proto nezoufejte a zopakujte tuto akci ještě několikrát.

Možná vám bude chvíli trvat, než se naučíte vyjmout a znovu vložit SIM kartu, ale jakmile se vám to podaří, zjistíte, že už to není vůbec žádný problém.

Skutečný mobilní expert! Píše užitečné články a návody o mobilní problematice jednoduchým a srozumitelným jazykem a rozdává nejužitečnější tipy zleva i zprava. Sledování „článků a životních tipů.

Vyjmutí karty SIM bez klíče

Skutečný mobilní expert! Píše užitečné články a návody na mobilní témata jednoduchým a srozumitelným jazykem a rozdává nejužitečnější tipy zleva i zprava. Následují články a návody na použití.

vyjmout, kartu, iphonu

Jak vyjmout SIM kartu z iPhonu pomocí klíče

POZNÁMKA: Společnost Apple důrazně doporučuje, aby byl telefon před vyjmutím karty SIM zcela vypnutý.

Je na vás, zda se tohoto doporučení budete držet, ale existuje alespoň malé riziko ztráty „kontaktu“.

READ  Přepínání snímků obrazovky v iPhonu - jak automatizovat sdílení. Metoda 2: pořizování snímků obrazovky pomocí asistivetouch na iPhonu x/8/8 plus

Pokud si koupíte nový, měl by být dodáván se speciálním klíčem k otevření slotu.

Pak ji stačí vložit do malého otvoru (je jen jeden na pravé straně obrazovky).

Snadné. není třeba běhat do servisu. Operace je tak jednoduchá, že ji zvládne i školák.

Zatímco ve starých zařízeních se používala SIM karta „plné velikosti“, v moderních zařízeních se nepoužívá ani mini, ale mikro.

Musím iPhone před vložením nebo vyjmutím SIM karty vypnout??

Může zůstat zapnutý, ale Apple doporučuje vyjmout a vložit SIM kartu s vypnutým zařízením.

Vypnutí smartphonu se provádí stisknutím tlačítka napájení na horní straně zařízení. Po klepnutí na tlačítko napájení se na displeji zobrazí možnost „Vypnout“. Aniž byste sundali prst z obrazovky, přejeďte prstem po tlačítku k jeho pravému okraji.

Bezpečné odstranění

Všichni jsme se už někdy dostali do situace, kdy bylo nutné vyjmout SIM kartu z iPhonu. Tento úkon je třeba provést správně a opatrně, aby nedošlo k poškození slotu pro kartu SIM v zařízení. Jak vyjmout SIM kartu z iPhonu 5s svépomocí. Vyjměte kartu SIM z iPhonu 5s:

  Nejprve vyjměte iPhone z pouzdra. U nejnovějších modelů je slot pro kartu SIM na boku, takže k němu v pouzdře jednoduše nemáte přístup.

 • Vypnutí miniaplikace. Se zapnutým iPhonem se nedoporučuje provádět žádné manipulace. Stiskněte tlačítko napájení, které se nachází na horní straně telefonu. Na obrazovce by se měl objevit posuvník „Slide to power off“ nebo „Power off“. Přejeďte prstem zleva doprava. Vaše zařízení je nyní vypnuté.
 • Součástí balení je obvykle speciální klíč, který otevírá přístup k sim kartě. Jednoduše ji znovu zasuňte do otvoru na SIM kartě.a vyjměte kartu SIM.
 • Po vyjmutí karty SIM nezapomeňte vrátit slot zpět na místo, abyste ji neztratili.

„Lidová cesta

Pokud nemáte klíč, nevadí. Existuje „populární“ způsob vyjmutí karty SIM z iPhonu a v tomto případě vám pomůže jednoduchá kancelářská sponka! Vyrovnejte ji a vložte do otvoru vedle slotu pro kartu SIM. V žádném případě nepoužívejte jehlu! Může narušit systém zamykání slotu pro kartu SIM v iPhonu.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS