Bezplatné aplikace pro vymazání nevyžádané pošty v telefonu se systémem Android: Nejlepší aplikace pro vymazání paměti telefonu

před nedávnem jsme popsali způsoby, jak vyčistit telefon od nepoužívaných aplikací, instalačních souborů a dalších nepotřebných dat. Většinu článku jsme přitom věnovali tomu, jak paměť vyčistit ručně. Automatická řešení byla zmíněna velmi stručně. A to proto, že jsme plánovali vytvořit samostatný článek o nejlepších aplikacích na čištění telefonu. Dnešní článek se bude zabývat tímto tématem. A nejlepší bezplatné aplikace na čištění paměti telefonu se systémem Android: Nejlepší aplikace na čištění paměti pro vaše zařízení. Představujeme nejúčinnější aplikace pro vyčištění smartphonu od nahromaděného odpadu.

Kontrola statistik využití paměti

Než podniknete kroky k vyčištění smartphonu, je vhodné zvážit, zda má na výkon takový vliv, jaký by měl mít. Pomůže vám pohled na statistiky využití paměti. Nejprve však doporučujeme zkontrolovat celkové množství paměti RAM:

Pokud tato položka nabídky neposkytuje informace o paměti RAM, můžete použít aplikaci třetí strany. Například AIDA64. Po stažení bude mít osoba k dispozici všechny informace o svém smartphonu. Včetně kapacity paměti RAM.

Stejný program vám pomůže zjistit, kolik paměti RAM je aktuálně načteno. Přejděte do sekce „Systém“ a podívejte se na statistiky. Řádek „Celková paměť“ ukazuje celkové množství paměti RAM a řádek „Dostupná paměť“ ukazuje, kolik volného místa je k dispozici.

Množství paměti RAM závisí na rychlosti smartphonu. Pokud má vaše zařízení méně než 3 GB, je třeba jej neustále čistit, aby nedocházelo k prodlevám.

Kromě paměti RAM nás zajímá také kapacita interního úložiště. Časem se zaplní a řešením je buď odstranit důležité soubory, nebo vyčistit nepotřebné. Chcete-li zjistit, kolik paměti ROM je aktuálně k dispozici, musíte

V této části je uvedena celková kapacita a počet dostupných gigabajtů. Některé modely také poskytují podrobné statistiky o tom, jaké typy souborů (fotografie, video, zvuk, programy) zabírají nejvíce místa.

Pokud je v interním úložišti aktuálně k dispozici méně než 1 GB, smartphone nebude moci nainstalovat novou aplikaci nebo hru a některé funkce budou zablokovány.

Nyní se považuje za špatný nápad kupovat smartphone s méně než 64 gigabajty úložného prostoru. Tato a další kapacita vám umožní nainstalovat všechny potřebné programy a stahovat filmy pro sledování offline.

Jak vymazat paměť telefonu

Ve většině případů je třeba provést několik kroků, abyste paměť smartphonu zcela vyčistili od nepotřebných položek:

 • vyčistit paměť telefonu od aplikací a nepoužívaných stažených souborů;
 • přenést multimediální soubory na větší paměťové médium (např. pevný disk počítače);
 • Vymazání mezipaměti prohlížeče a dalších aplikací.

Seznam vypadá impozantně, ale v praxi všechny uvedené kroky vyžadují jen málo času a úsilí. Především postupujte opatrně, abyste se vyhnuli náhodnému odstranění důležitých souborů. V následujících částech tohoto článku vysvětlíme, jak výše uvedené položky provést ručně a automaticky.

READ  jak připojit Wi-Fi direct k televizoru. Jak přeložit obrázek pomocí mediálního serveru?

Co přesně vymazat v systému Android

Musíte vědět, co ručně odstranit, abyste vyčistili paměť.

Sestavil jsem seznam souborů, které zabírají nejvíce místa:

 • video ve vysokém rozlišení;
 • vysokokapacitní aplikace;
 • propracované hry se spoustou obsahu;
 • Fotografie ve vynikající kvalitě a množství.

Programy výše uvedené typy souborů nemažou, takže musíte sami analyzovat spotřebu paměti a zbavit se dat, pro která již není místo.

Abyste nepřišli o důležité soubory, doporučujeme je uložit do cloudu nebo do počítače.

Jak často čistit tablet

Mobilní zařízení není třeba systematicky čistit, protože „znečišťování“ závisí na způsobu používání. Při aktivním používání a neustálé instalaci nových programů je třeba zařízení čistit každé 3-4 dny. Nejlepším způsobem, jak toho dosáhnout, je čisticí program.

Ve výjimečných případech všechny výše popsané informace nefungují a vaše miniaplikace nadále zaostává. Musíte se uchýlit k radikální metodě. metodě obnovení továrního nastavení. Tato akce odstraní všechna uživatelská data.

Chcete-li obnovit všechna nastavení, vypněte zařízení, podržte tlačítko napájení a hlasitosti a vyberte možnost „vymazat data/obnovit tovární nastavení“. Zařízení se restartuje a z hlediska dat bude zcela prázdné, pouze s předinstalovaným softwarem.

O autorovi těchto stránek

Ahoj. Jmenuji se Pjotr. Jsem autorem těchto stránek. V něm mluvím o tom, co mě velmi zajímá. Konkrétně o tabletech. V tomto blogu se pokusím jednoduše vysvětlit firmware, nastavení a inovace všech moderních tabletů. Většina článků se také týká operačního systému Android, který se mi velmi líbí

Nejjednodušší a nejrychlejší způsob vymazání paměti telefonu

Jak jsme již zjistili na začátku článku. paměť v telefonu má různé podoby (interní trvalá, RAM a externí připojitelná).

Zařízení s operačním systémem Android téměř neustále využívají paměť RAM a interní paměť. Můžete jej snadno a rychle vyčistit buď pomocí standardních nástrojů, nebo pomocí softwaru třetích stran. Vaše zařízení poběží výrazně rychleji, pokud bude mít dostatek paměti RAM a co nejvíce z ní. Pokud vnitřní paměť není téměř volná, smartphone často způsobuje systémové chyby, náhodně se restartuje, zavěšuje a vykazuje nízký výkon.

Uživatelé, kteří ještě nevědí, jak telefon vyčistit, by měli použít následující nástroje:

 • Vlastní funkce zařízení;
 • Pomocí softwaru třetích stran určeného pro vaše mobilní zařízení;
 • Osobní počítač;
 • Online služby. služby cloudového úložiště.

Kteroukoli z těchto metod lze považovat za dostatečně rychlou, snadnou a účinnou pro vymazání paměti telefonu se systémem Android.

Nejjednodušší a nejrychlejší způsob vymazání paměti telefonu

Jak jsme již zjistili na začátku článku. paměť telefonu je různá (interní trvalá, RAM a externí připojitelná).

Zařízení se systémem Android používají paměť RAM a interní úložiště téměř neustále. Rychlé a snadné čištění pomocí výchozích nástrojů pro čištění nebo nástroje třetí strany. Zařízení poběží výrazně rychleji, pokud bude mít dostatek paměti RAM a co nejvíce z ní. Pokud je vnitřní paměť prakticky volná, smartphone často zobrazuje systémové chyby, náhodně se restartuje, zavěšuje se a vykazuje nízký výkon.

Uživatelé, kteří ještě nevědí, jak vyčistit telefon, by měli použít následující nástroje:

 • Vlastní funkce zařízení;
 • Software třetích stran určený pro mobilní zařízení;
 • Osobní počítač;
 • Online služby. cloudové úložiště.

Kteroukoli z navrhovaných metod lze považovat za dostatečně rychlou, snadnou a účinnou pro vyčištění paměti telefonu se systémem Android.

Jak vyčistit telefon se systémem Android od nežádoucích souborů a odpadu

Telefon se systémem Android můžete vyčistit od nečistot pomocí vestavěných nástrojů, počítače nebo softwaru třetích stran.

READ  jak nastavit vyzváněcí tón v iPhonu pomocí iTunes. Jak přidat vyzváněcí tón do iPhonu pomocí aplikací

Prostřednictvím vestavěných aplikací

Systém můžete vyčistit také ve vestavěném správci úloh:

 • Klikněte na tlačítko „Vymazat paměť“ v dolní části obrazovky. Automatická analýza jednotky. Získáte tak informace o nepotřebných souborech, nepoužívaných videích, fotografiích, skladbách, aplikacích a instalačních balíčcích.
 • Poté aktivujte možnost „Vyčistit“ a počkejte, až proces automaticky odstraní softwarové smetí.

Ruční vyčištění úložiště

Ruční čištění zahrnuje vlastní přenos aplikací a souborů z interní paměti na externí disk (kartu SD). Přenášet lze pouze soubory a aplikace, které ke svému běhu nevyužívají systémové prostředky. Tato metoda vyžaduje použití Průzkumníka Android:

 • V hlavní nabídce aplikací najděte aplikaci „Průzkumník souborů“. Pokud ji nemáte, můžete si ji stáhnout ručně. EX Explorer je nejfunkčnější.
 • V průzkumníku systému Android otevřete část „Interní paměť“.
 • Poté klikněte na kartu „Správa“ a přejděte na „Aplikace“.
 • Pomocí podržení vyberte požadovaný software.
 • V dolní části obrazovky se otevře panel nástrojů, kde klepněte na ikonu nůžek.
 • Pak přejděte na kartu „Externí jednotka“ a na panelu nástrojů vyberte možnost „Vložit“. Podobně postupujte i v případě dalšího softwaru, který chcete exportovat na kartu SD.

Přenos pomocí průzkumníka třetí strany EX Explorer:

 • Otevřete Průzkumníka a přejděte na „Domů.
 • Vyberte kartu „Úložiště telefonu“.
 • Otevřete složku „APP“ a přejděte do adresáře aplikace, která má být migrována.
 • Aktivujte přenášenou aplikaci podržením stisknuté klávesy.
 • Na panelu nástrojů vyberte možnost „Kopírovat“ a exportujte na externí jednotku.

Ve smartphonech se systémem Android 5 můžete nastavit automatické ukládání aplikací na kartu SD:

Důležité! Nakonec stačí zařízení restartovat.

Odstranění prostřednictvím počítače

Smartphone se systémem Android můžete vyčistit pomocí osobního počítače:

 • Nejprve je třeba nainstalovat ovladače ADB do osobního počítače, aby bylo zařízení detekováno.
 • Před připojením přejděte do „Nastavení“, projděte seznam a otevřete „Systém“.
 • V sekci vyberte možnost „Pro vývojáře“. Přejděte na „Ladění“ a aktivujte posuvník „Ladění USB“.
 • Poté připojte smartphone k počítači pomocí kabelu USB.
 • Pomocí Průzkumníka PC vyberte telefon a otevřete „Interní úložiště“.
 • Poté obsah odstraníte nebo přesunete na kartu SD.

Čištění pomocí softwaru třetí strany

Uživatelé smartphonů se často ptají, jak vyčistit svůj smartphone se systémem Android od nežádoucích souborů pomocí softwaru třetích stran.

Vezměte prosím na vědomí! Mezi nejfunkčnější patří CCleaner, Super Cleaner, Cleaner Wizard, Nox Cleaner.

 • Stažení a instalace softwaru do telefonu. Po spuštění byste měli přijmout licenční a uživatelskou smlouvu. Po provedení této operace bude databáze disků aktualizována.
 • Poté vyberte, zda chcete použít verzi „PRO“ nebo „Basic“.
 • V hlavním okně vyberte tlačítko „Spustit skenování“.
 • Poté aktivujte příslušný posuvník a povolte programu pracovat. Poté přejděte na kartu „Speciální funkce“ a aktivujte služby CCleaner pro sledování aktivity a detekci obsahu oken.
 • Klikněte na „Spustit skenování“ a „Další“.
 • Ve vyskakovacím okně vyberte kartu „Spustit skenování“.
 • V seznamu zaškrtněte soubory, které chcete nenávratně odstranit.
 • V novém okně klikněte na tlačítko „Dokončit čištění“.
 • Po instalaci aplikace je třeba udělit oprávnění k přístupu k multimédiím.
 • V hlavním okně klikněte na tlačítko „Garbage collection“.
 • Spustí se proces skenování. Zobrazí se seznam zastaralých souborů APK a systémové mezipaměti.
 • Kliknutím na kartu „Empty“ (Vyprázdnit) dokončete proces odstraňování odpadu.

Vyčistěte pomocí aplikace „Průvodce vyčištěním“:

 • Po instalaci softwaru musíte aplikaci povolit přístup k systémovým souborům a nastavením.
 • V hlavním okně se zobrazí nástroje pro rychlé vymazání nepotřebných souborů.
 • Přejděte na položku „Rychlé čištění“ a aktivujte možnost „Prověřit“.
 • Zaškrtněte políčka u aplikací, které chcete odstranit z mezipaměti.
 • Stisknutím tlačítka „Vymazat“ zahájíte proces. Můžete také odstranit mezipaměť upozornění.
READ  jak překrýt hudbu z iPhonu na postrisu. Jak připojit hudbu k příběhům pomocí aplikace třetí strany

Jak používat aplikaci Nox Cleaner:

 • Nainstalujte aplikaci do telefonu a udělte oprávnění k přístupu k souborům a nastavením.
 • Na domovské obrazovce stiskněte tlačítko „Vymazat“. Po automatickém skenování se zobrazí seznam nepotřebných souborů.
 • V dolní části obrazovky aktivujte tlačítko „Vyprázdnit koš“. Provedení hloubkového čištění oddílů systémové jednotky. Program kompletně odstraní mezipaměť, dočasné soubory aplikací a prohlížeče.

Obnovení

Pokud programy třetích stran a běžné nástroje nepomohou problém vyřešit, můžete obnovit tovární nastavení smartphonu. Tím se odstraní všechny soubory, aplikace a systémová nastavení. Tato metoda pomůže obnovit funkčnost systému a obnovit správnou funkčnost.

Vyčištění telefonu. optimalizátory

V systému Android je k dispozici velké množství aplikací, které dokážou samy uvolnit paměť RAM a RAM. Uživatel musí pouze kliknout na příslušné tlačítko. V placených verzích nástrojů není tato akce vyžadována. čištění se provádí podle plánu. Podívejme se na nejoblíbenější aplikace tohoto druhu.

vyčistit, smartphone, nečistot, čištění, pomocí

Clean Master kombinuje optimalizátor a jednoduchý antivirus. Jak by to mělo být, program je zcela zdarma, ale v některých okamžicích může být otravný s reklamami. Aplikace si dokonale poradí s odstraňováním všech druhů odpadu, včetně toho, který zanechali klienti sociálních sítí. Mezi další doplňkové funkce patří úspora baterie (není vidět na každém smartphonu), možnost skrýt fotografie před zvědavými pohledy a plnohodnotný správce aplikací, který dokonce zálohuje ostatní aplikace.

Power Clean funguje na podobném principu. Umožňuje také provést malé čištění operačního systému, čímž se zrychluje výkon. Odstraní mezipaměť i zbytky jiných odinstalovaných aplikací. Pokud uživatel potřebuje prodloužit výdrž baterie zařízení, donutí také zastavit aplikace, které jsou nejnáročnější na energii. Nejdůležitější funkcí tohoto nástroje je však možnost blokovat nežádoucí oznámení, což pomáhá udržovat příslušný panel čistý. Program je zdarma, ale čas od času se v něm zobrazuje reklama.

CCleaner je velmi populární nástroj, který byl kdysi nainstalován téměř na každém počítači. Verze pro Android má zjednodušené rozhraní, kterému porozumí i začínající uživatel. Je distribuován zdarma, a pokud se chce uživatel zbavit reklam, může si zakoupit placenou verzi. Nástroj dokáže odstranit všechny druhy nečistot až po historii prohlížeče. A v poslední době se naučil aplikace hibernovat, čímž je efektivně vypíná, než je lze znovu spustit. Ve skutečnosti se jedná o jeden z nejbohatších optimalizátorů, který by měl být nainstalován v každém smartphonu.

Norton Clean je vytvořen vývojáři jednoho z nejoblíbenějších antivirových programů. Program také dokáže odstranit všechny druhy zbytků souborů. Včetně možnosti odstranit soubory APK, pokud se již nepoužívají. Ani zde není funkce optimalizace paměti implementována špatně. V době psaní tohoto článku je nástroj nejen zdarma, ale také bez reklam. Lepší volba, zejména pokud vám nevadí anglicky psané rozhraní!

| Denial of responsibility | Contacts |RSS