Jak resetovat Windows 7 do nastavení továrny

V některých případech musí uživatelé systému Windows 7 maximum vypustit parametry operačního systému na úroveň továrny. Tento článek představuje hlavní nuance a rysy implementace tohoto postupu.

Taková potřeba má několik běžných příčin:

 • Vážné selhání při provozu systému. Windows Seven někdy konečně selže v důsledku virové infekce PC nebo chyby, která se objevila. V této situaci je možné znovu získat výkon OS resetem jeho vypouštění. Přeinstalování systému Windows 7 z bootovacího flash disku nebo CDS není nutné;
 • Osobní touha uživatele. Mnoho lidí nesprávně mění nastavení systému, po kterém je porušena stabilita jeho práce. V tomto případě nejúčinnější způsob obnovení fungování OC Windows 7. resetujte jeho parametry;
 • Odstranění zbytečných informací. Někdy je snazší házet aktuální nastavení operačního sálu, než jej znovu nainstalovat;
 • Výprodej počítače. Před prodejem zařízení uživatel obvykle provádí řadu akcí ke zlepšení výkonu PC. Vyřazení parametrů operační sál není výjimkou.

Vzhled operačního systému Windows Seven

Poznámka! Proces nastavení systému Windows Seven lze provést různými způsoby.

vyčistit, počítač, tovární, nastavení

Jak se vrátit do standardního nastavení v pracovních oknech 10?

Pokud má uživatelský systém drobné poškození a je normálně načten, lze návrat do továrního nastavení provést přímo z pracovního operačního systému. Chcete.li to provést, postupujte podle kroků:

Stiskněte pravou tlačítko myši podle tlačítka „Start“ a vyberte položku „Parametry“.

.

Křížíme ve sloupci „Obnovení“ a klikneme na tlačítko „Start“.

Po provedení těchto akcí se objeví systém „výběr akce“, kde byste si měli vybrat možnost resetování nastavení s vymazáním nebo zachování všech informací.

V závěrečném okně obnovy systém uvedou všechny akce, které budou provedeny, a požádá o potvrzení. Chcete.li spustit návrat do nastavení továrny, klikněte na tlačítko „Resetovat“.

Během vypouštění bude počítač vyžadovat několik restartů, po kterém bude systém vrácen do továrního nastavení.

Soubory a data ze složek plochy a systémů předchozího operačního systému budou uloženy na systémovém disku v katalogu Windows.STARÝ „.

Stojí za zmínku, že v některých situacích nelze obnovení systému z pracovního operačního systému provést (zpravidla se to stane, když se soubory odpovědné za návrat systému do továrních instalací měly uchýlit k popsané metodě níže.

Tovární nastavení notebooku ASUS

Abychom obnovili tovární nastavení notebooků Asus, existuje na počítačích této značky pohodlný, rychlý a jednoduchý obnovu. Zde jsou pokyny ke svému použití krok.krok:

 • Odpojte rychlou spuštění v BIOS. tato funkce urychluje stahování počítače a je zahrnuta do výchozích notebooků ASUS. Chcete.li to provést, zapněte notebook a bezprostředně po spuštění zatížení stiskněte F2, v důsledku toho se budete muset dostat do nastavení BIOS, kde je tato funkce odpojena. Pomocí šipek přejděte na kartu Boot, vyberte položku Boot Booster, klikněte na Enter a vyberte deaktivované. Přejděte na poslední kartu, vyberte Uložit změny a ukončit (uložte nastavení a ukončení). Notebook se automaticky restartuje. Poté to vypněte.
 • Chcete.li obnovit notebook ASUS na nastavení továrny, zapněte jej a stiskněte klávesu F9, budete muset zobrazit obrazovku stahování.
 • Program obnovy připraví soubory nezbytné pro operaci, po kterém bude žádost o to, zda to opravdu chcete udělat. Všechna vaše data budou odstraněna.
 • Poté se proces obnovy a přeinstalování Windows automaticky vyskytuje bez zásahu uživatele.
 • Během procesu obnovy se počítač restartuje několikrát.

Jak resetovat Windows

Vrácení oken do tovární nastavení může majiteli počítače pomoci v řadě situací, ale musíte být na tento postup připraveni předem.

V jakých případech může být nutné zrušit všechna nastavení a data

READ  Jak nainstalovat tiskárnu do počítače bez disku. Jak se připojit přes síť

Nejběžnější situací je prodej počítače: převést zařízení na nového majitele se všemi vašimi osobními údaji (a nevyhnutelně zůstanou v systému) velmi nezřetelně. A kupující není vždy připraven vzít počítač s nastavením jiných lidí.

Vyvarování systému do stavu továrny může být vyžadováno kvůli nesprávné instalaci ovladačů a softwaru, jakož i pokud je operační sál poškozen viry. Podobná situace občas nastává při aktualizaci operačního systému a jeho komponent.

V tomto případě je snazší vrátit se do konfigurace továrny, než se pokusit vyčistit odpadky ze systémových katalogů a registru.

Jak resetovat Windows ve vybudovaných.v průměru

Notebooky a značkové stolní počítače jsou dodávány se sekcí rezervace (služby) na pevném disku, která obsahuje všechny informace potřebné k resetování stavu Windows (obrázek systému, ovladačů a tovární software).

Za prvé, na externích jednotkách (na jednotkách USB-Flash, kompaktních discích nebo externích HDD) musíte uložit všechny osobní údaje: ty, které jsou ve vašich katalozích, a musí být ty, které mohou být ve složkách systémů (například, například v systémových složkách (například, „Moje dokumenty“). Nezapomeňte se podívat na adresář, kde jsou stahovány informace z internetu, přepište hesla a další ověřovací dataJe užitečné stáhnout nejnovější software a instalační soubory ovladačů a nástrojů (jako jsou video/zvukové kódy). Pokud to vůbec nemáte, udělejte alespoň zálohu všech disků pomocí jakéhokoli záložního nástroje, zejména Acronis True Image.

Takže v modelech ASUS je to F9 a Acer má alt F10 a T. D. Poté se objeví nabídka, ze kterého začne postup nulování systému. Proces je zpravidla automatizovaný a nevyžaduje aktivní účast uživatele.

vyčistit, počítač, tovární, nastavení

Je mnohem horší, pokud je sekce služby zničena (to se provádí pro rozšíření dostupného prostoru na disku) nebo to nebylo původně. V takové situaci je nejjednodušší přeinstalovat operační systém od nuly, s následnou instalací všeho potřebného. Existují však i jiné způsoby.

Počínaje systémem Windows XP OS se můžete vrátit k včasné konfiguraci stisknutím „Start“ a postupným výběrem bodů „Všechny programy“. „Standardní“. „Office“. „Obnovení systému“. V okně, které se objeví, musíte označit nejčastější „návratový bod“. pak systém obnoví všechny potřebné změny v konfiguraci.

Podobně se provádí konfigurace továrny ve verzích Windows Vista/7. Bohužel, taková metoda nevyčistí všechna uživatelská data. budou muset být odstraněny ručně a výsledek není zaručen (vše může skončit přeinstalováním).

Pro Windows 8 je algoritmus odlišný: Musíte postupně vybrat prvky „Parametry“ a „Změnit počítačové parametry“ (myš Mouse. Přesuňte ukazatel do pravého horního rohu obrazovky a poté dolů a kliknutím na stejné body).

Dále přejděte na prvky „Aktualizace a obnova“, „Obnovení“ a v „Odstranění všech dat a přeinstalování Windows“ klikněte na tlačítko „Start“.

První je zcela uložen počítač bez uložení informací a druhý „obnovuje“ systém bez ztráty dat (doporučuje se, pokud se rychlost systému sníží).

Jak resetovat software Windows Third.Party

Bohužel nevím nic o existenci užitečnosti schopné vrátit OS do původního stavu. Jediná cenově dostupná možnost vyžaduje vytvoření obrázku systémové sekce ve formě zálohy (to by se mělo postarat o první spuštění PC, bezprostředně po akvizici). Mít jej v ruce, není obtížné vrátit systém do svého původního stavu (se všemi ovladači a nastavením) z jakéhokoli okamžiku, i když úplně přestal fungovat (z nakládacího disku). Jakýkoli program je vhodný pro vytváření archivu, placeného nebo zdarma, který může vytvářet obrázky systému na dis. Pokud jsou nainstalovány Windows 7 nebo 8, můžete použít vytvořené mechanismy OS.

Při nákupu notebooku s předinstalovaným operačním systémem se starejte o údržbu sekce služeb: Bez něj není možné vrátit počáteční stav zpět. Pokud tomu tak není, nezapomeňte vytvořit obraz disku a uložit kopii na bezpečném místě (prostě ne na stejné jednotky. když jej opustí, všechno bude ztraceno). Poté, pokud je to nutné, předjíždíte počítač během několika minut. to je velmi důležité, pokud potřebujete rychle pokračovat v práci.

READ  Xiaomi redmi note 8 4 128gb recenze

Níže uvedené video ukazuje obě způsoby, jak spustit automatickou přeinstalaci Windows 10 popsaných v článku.

První a nejjednodušší metody, když se objeví problémy, když resetují Windows 10 k továrním nastavení, sestávají z následujících kroků:

 • Ujistěte se, že v části disku je dostatek volného místa (na disku c). V ideálním případě. 10 nebo více GB.
 • Před zahájením obnovy smažte všechny antiviry a další ochranný program třetího.

Pokud jste při pokusu o resetování Windows 10 po restartování viděli zprávu „Problém při návratu PC do původního stavu. Změna není provedena “, obvykle to označuje problémy se soubory nezbytnými pro obnovení (například pokud jste něco udělali se složkou WinSXS, ze souborů, ve kterých dochází k vypouštění). Můžete zkusit zkontrolovat a obnovit integritu systémových souborů Windows 10, ale častěji musíte provést čistou instalaci Windows 10 (můžete však také uložit osobní údaje).

Druhá možnost chyby. jste požádáni o vložení disku pro obnovení nebo instalační jednotku. Bylo rozhodnutí s funkcí začít znovu popsat ve druhé části tohoto vedení. Také v této situaci můžete vytvořit spouštěcí jednotku s flash s Windows 10 (na aktuálním počítači nebo na jiném, pokud tento nestartuje) nebo na disku Windows 10 se zahrnutím systémových souborů. A použijte jej jako požadovanou jednotku. Použijte verzi Windows 10 se stejným bitem, který je nainstalován v počítači.

Další možností akce v případě s požadavkem na poskytnutí souborů je zaregistrovat svůj vlastní obrázek pro obnovení systému (pro toto musí fungovat operační systém, akce se v něm provádějí). Touto metodou jsem nebyl ověřen, ale píšou, že to funguje (ale pouze pro druhý případ s chybou):

 • Musíte si stáhnout obrázek ISO Windows 10 (druhá metoda v pokynech na odkazu).
 • Namontujte jej a zkopírujte soubor nainstalovat.WIM ze složky zdrojů po předem vytvořenou složku ResetRecovemage na samostatné části nebo disku počítače (nikoli systémové).
 • Na příkazovém řádku jménem administrátora použijte tým Reagentc /SETOSIMAGE /PATH „D: \ ResetRecoveMage“ /Index 1 (zde D, můžete mít další dopis), abyste zaregistrovali obrázek obnovy jako samostatnou část).

Poté zkuste znovu zahájit resetování systému ve svém původním stavu. Mimochodem, pro budoucnost můžete doporučit vytvoření vlastní zálohování Windows 10, což může výrazně zjednodušit proces vrácení operačního systému do předchozího stavu.

Pokud máte stále dotazy týkající se přeinstalování systému Windows 10 nebo návratu systému do původního stavu. zeptejte se. Dovolte mi také připomenout, že pro předem nainstalované systémy jsou obvykle další metody resetování do továrního nastavení poskytované výrobcem a popsané v oficiálních pokynech.

Windows 11 resetujte do nastavení továrny nebo automatické reinstalaci prostřednictvím parametrů

Standardní cestou resetování systému Windows 11 poskytnuté společností Microsoft je použití odpovídajícího bodu v „parametrech“, pro toto byste měli být schopni vstoupit do systému:

 • Přejděte na „Parametry“ prostřednictvím nabídky Start nebo stisknutím klávesnice Wini na klávesnici.
 • V části „Systém“ otevřete položku „obnovení“.
 • V části „Parametry obnovy“ v odstavci „Vraťte počítač do svého původního stavu“ klikněte na tlačítko „Obnovit PC“.
 • Pokud chcete začít resetovat Windows 11 pomocí příkazového řetězce nebo dialogového okna „Winr“, místo 1-3 kroků použijte příkaz
 • Otevře se zpáteční okno do továrního nastavení
 • Vyberte možnost automatického přeinstalování: „Načítání z cloudu“ (v tomto případě bude načten původní obrázek z MyCrosoft a resetování bude provedeno s jeho použitím) nebo „místní přeinstalování“ (v tomto případě systémové soubory, které jsou již na vašem počítači bude použito).
 • V dalším okně uvidíte stručné shrnutí operací, které budou v tomto procesu provedeny.
 • Pokud kliknete na „Změnit parametry“, můžete nastavit další možnosti: Například zapněte odstranění souborů ze všech disků (například soubory na disku D a další nejsou ve výchozím nastavení ovlivněny), čištění disku (bez možnosti možnosti, že je možnost Obnovení dat. dlouhý proces), pro některá zařízení. deaktivujte obnovení programů předinstalovaných výrobcem počítače.
 • Klikněte na „Další“. Opět uvidíte shrnutí operací, které budou provedeny. Pozornost: Samotný proces může trvat několik hodin, zejména pokud máte HDD, ne SSD. nevypouštějte na notebooku provozujícím z baterie.
 • Klikněte na tlačítko „Reset“. Počítač bude připraven, restartován a proces resetování Windows 11 začne původní stav. Během resetu na určitá procenta může systém „zamrznout“. v tomto případě se nepokoušejte vypnout, jen čekat, někdy. na dlouhou dobu na dlouhou dobu.
vyčistit, počítač, tovární, nastavení

Po dokončení propuštění bude nutné znovu provést počáteční nastavení systému. vyberte zemi a jazyk, přijmout licenční smlouvu, vytvořit uživatele (pokud byl reset proveden s odstraněním dat), změňte parametry důvěrnosti a změňte parametry důvěrnosti a Počkejte na parametry aplikace.

READ  Počítač nevidí disk Flash vložit disk

Ve všech případech zůstanou na jejich místě vybudované aplikace Windows 11, ovladače zařízení a pro některé značkové počítače a notebooky. programy od výrobce. A vzpomínám si, že při používání výchozích parametrů vypouštění nebudou data disků, která nejsou systémová, odstraněna.

Taková potřeba má několik běžných příčin:

 • Vážné selhání při provozu systému. Windows Seven někdy konečně selže v důsledku virové infekce PC nebo chyby, která se objevila. V této situaci je možné znovu získat výkon OS resetem jeho vypouštění. Přeinstalování systému Windows 7 z bootovacího flash disku nebo CDS není nutné;
 • Osobní touha uživatele. Mnoho lidí nesprávně mění nastavení systému, po kterém je porušena stabilita jeho práce. V tomto případě nejúčinnější způsob obnovení fungování OC Windows 7. resetujte jeho parametry;
 • Odstranění zbytečných informací. Někdy je snazší házet aktuální nastavení operačního sálu, než jej znovu nainstalovat;
 • Výprodej počítače. Před prodejem zařízení uživatel obvykle provádí řadu akcí ke zlepšení výkonu PC. Vyřazení parametrů operační sál není výjimkou.

Vzhled operačního systému Windows Seven

Poznámka! Proces nastavení systému Windows Seven lze provést různými způsoby.

Resetujte do továrního nastavení

Pokud jde o skutečné vypouštění oken do továrního nastavení nebo jiného resetování továrny, je třeba zde zaznamenat jeden důležitý detail. Výše popsané metody nejsou v podstatě takový propouštění, protože není k dispozici na všech počítačích, ale pouze na těch, na nichž bude výrobce považovat za nezbytné. Na discích takového PC je zvláštní služba obnovy se stejným systémem „továrny“ s původními ovladači.

Otevřete příkaz Diskmgmt.Msc přes okno Win R „Dissk Management“ a podívejte se, pokud máte takovou sekci.

Navíc na některých notebookech a počítačích se výrobce integruje do prostředí pro obnovení BIOS nebo WinPE nebo ve zvláštním nástroji. Například v ACER se nazývá správa obnovy AceR a je způsobena vícenásobným lisováním F10 s alt stisknutým následným vstupem hesla 000000; V HP nese název HP Recovery Manager a je způsoben stisknutím F11 při restartování počítače; Lenovo má pro to speciální hardwarové tlačítko. Podrobnější informace o postupu lze číst buď v pokynech připojených k počítači nebo na webových stránkách výrobce.

Samotný resetovací postup do továrního nastavení není nijak zvlášť obtížný, reprezentován několika fázemi, doprovázený výzvami Master. Existuje univerzální způsob, jak spustit resetovací nástroj: Pokud je na disku v okně metod pokročilého obnovení sekce na disku „přeinstalovat okna“, budete mít možnost „Vraťte počítač do původního stavu určeného výrobce “nebo něco takového. Přístup k němu lze také získat z podložení disku v prostředí obnovy, jak je znázorněno na snímku obrazovky.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS