Jak vyčistit mezipaměť prohlížeče pro iPhone nebo iPad?

V tomto článku zvážíme, jak vyčistit mezipaměť a příběh prohlížeče na iPhone, čímž osvobodíme velké množství požadovaného prostoru nebo skrýváme hostující stránky před nežádoucími osobami. Čištění KESH vám navíc umožní uvolnit vzpomínku na zařízení bez mazání souborů.

Poznámka! Odstranění mezipaměti prohlížeče a vyčištění historie účasti safari v mobilním zařízení iPhone plně odstraní uložená hesla, která jste použili při autorizaci na svých oblíbených webech (VKontaktte, hudba, video atd.). V některých případech většina webů ukládá do mezipaměti v pěti zařízeních pro nejrychlejší stránky načítání.

Instrukce je vhodná pro zařízení

  • Iphone 7
  • Iphone 7 Plus
  • Iphone 8
  • Iphone 8 Plus
  • Iphone X
  • Iphone XS
  • Iphone XS max
  • Iphone XR
  • Iphone 11/11 Pro/11 Pro Max

Toto jsou data, která jsou aplikace požadovány z paměti zařízení pro více provozního zatížení. Někdy vyrovnávací paměť zodpovědná za rychlý přístup jednoduše přetéká softwarem „odpad“. Tento případ nejčastěji způsobuje „inhibici“ zařízení a je zřejmé, že vaše zařízení potřebuje čištění mezipaměti.

Soubory mezipaměti najdete v aplikacích a v prohlížeči. Safari tedy s jejich ukládáním informací o navštívených stránkách. To je poskytováno v případě rychlého opětovného zatížení těchto zdrojů a v důsledku toho úspory času.

vyčistit, iphone

Kromě webů jsou všechny aplikace také automaticky ukládány do mezipaměti. Systém ukládá všechny informace o všech procesech práce.

Samotná mezipaměť nepoškodí práci zařízení, ale v případě přetečení paměti iPhone s těmito údaji se může objevit „brzdění“.

READ  Jak odemknout iPhone, pokud si nepamatujete

Jak vyčistit mezipaměť pomocí dat v aplikacích na iPhone nebo iPad

Některé programy (opět, ve velké většině případů, jedná se o poslové a zákazníci sociálních sítí, jako jsou: Instagram, Vkontaktte, Viber, WhatsApp atd.D.) může nezávisle přispět k ucpávání paměti zařízení, což znamená, že má smysl omezit čištění mezipaměti pouze opětovnou instalací několika konkrétních aplikací. To následuje:

Přejděte do nabídky Nastavení → Main → IPhone Storage;

Vyberte správnou aplikaci v seznamu (nejvíce „těžký“ bude umístěn nahoře) a vyhodnoťte počet mezipaměti v ní (zobrazených v části „Dokumenty a data“);

Použijte tlačítko „Odstranit program“;

Přejděte do App Store a nainstalujte aplikaci znovu bez investovaných souborů;

Metoda je samozřejmě barbarská, ale v praxi podobný postup, který se provádí jednou za několik měsíců s nejlubotnějšími aplikacemi, netrvá moc času a umožňuje vám osvobodit slušné množství paměti.

Čištění mezipaměti pro iPhone ve Viber

Viber je populární aplikace, která je nainstalována na téměř každém moderním gadgetu. Vývojáři se ujistili, že uživatel byl pohodlný pro provádění všech potřebných akcí a spolupracoval s tímto messengerem. Proto je dnes mnoho způsobů, jak jej optimalizovat.

Pokud uživatel vidí, že je to viber, který na iPhonu zabírá hodně místa, pak v každém výhodném čase může ze smartphonu odstranit:

Chcete.li odstranit mezipaměť, můžete aplikace vyložit nebo smazat. Při stisknutí budou uloženy dokumenty a data, ale fotografie a video materiály zmizí! Pokud program odstraníte a nainstalujete znovu, zcela se zbavíte dokumentů, které jsou uloženy ve Viber!

Odstraňte aktualizovanou aktualizaci iOS

Výchozí operační systém načte nové aktualizace na iPhone a iPad, které jsou uloženy v paměti a čekají na okamžik, kdy je uživatel nainstaluje. Mnoho z nich však nechce přejít na aktuální verze platformy a v tomto případě můžete bezpečně smazat instalační soubory, zejména proto, že obvykle zabírají hodně paměti.

READ  Jak najít iPhone, když je doma vypnutý. Jak chránit iPhone před vetřelci

Chcete.li se těchto aktualizací zbavit, musíte otevřít „Nastavení“, přejděte do nabídky „Základní“, přejděte do části „Storage and IClod“ a klikněte na bod „správy“. Poté byste měli najít poslední aktualizaci firmwaru a odstranit ji.

Odstranit mezipaměť Safari na iPhone nebo iPad

Vezměte prosím na vědomí, že to povede k odstranění dat z jakýchkoli webových stránek, které jste kdy zadali.

Data. hesla, historie zobrazení, obrázky mezipaměti.

Postupujte podle následujících akcí a vyčistěte mezipaměť Safari na vašem iPhone:

Otevřete aplikaci „Nastavení“ a přejděte dolů na položku nabídky „Safari“

Klikněte na „Vyčistit data a data o historii“.

Po provedení akcí se objeví okno vyskakování, které vás upozorní na důsledky čištění mezipaměti Safari. Pokud souhlasíte s navrhovaným rozhodnutím, potvrďte akci opakovaným stisknutím tlačítka „Čištění. Historie a data „.

Poznámka pro uživatele zařízení Android: Ve verzi Instagramu Android je v části „Nastavení“ kliknutím na které uživatelé mohou vyčistit mezipaměť kliknutím na tlačítko „Vyčistit mezipaměť“.

Ve většině případů je mezipaměť iPhone Instagram automaticky vyčištěna pomocí iOS, když systém postrádá volný prostor, ale pokud k tomu nedochází, můžete to udělat ručně.

Problém s mezipaměti Instagramu je zvláště patrný v případě dřívějších verzí Instagramu a iPhone, kde je objem vnitřní paměti malý. V některých případech může mezipaměť Instagramu zabírat několik 2 GB prostoru, ale po odstranění a opětovné instalaci se aplikace „sníží“ na 80-140 MB.

Instagramová mezipaměť je umístěna v aplikacích sekce „Dokumenty a data“. V současné době je jedinou metodou, jak spolehlivě odstranit tuto část, ruční odstranění a znovu nainstalovat aplikaci, protože ani iOS ani v aplikaci Instagramu neposkytují vybudovanou příležitost odstranit „dokumenty a data“. Jak byste mohli hádat, to je to, co uděláme.

Používáme speciální nástroje

Alternativní možností pro přinesení vašeho iPhone bude použití nástrojů. Například s jejich pomocí je možné vyčistit mezipaměť na iPhone 5. Speciálně psané nástroje lze nalézt a stahovat na internetu. existují placené i bezplatné programy. Například můžete použít pomoc Phoneclean. Má docela jednoduchou a intuitivní funkčnost. Telefon se připojuje k počítači, po kterém začíná nástroj a začne skenování systému. Za tímto účelem je stisknuto tlačítko StartScan. Program tak provádí úplnou kontrolu systému pro detekci přebytečného odpadu ve formě zbytečných souborů. Jsou vzdálené, respektive.

READ  Jak přenést iPhone do jiného iPhonu. Přenos dat přes iTunes

Pro normální funkční práci by měl být iPhone častěji čištěn mezipaměť. Kromě toho je nutné silně načíst operační systém častěji. Tento postup odstraní většinu nepoužitých nebo dočasných souborů jakéhokoli formátu. A to zase zlepšuje stav paměti zařízení. Není obtížné provést takový postup. musíte současně kliknout na tlačítka „Turning“ a „Home“, zatímco je držíte pohromadě. V tuto chvíli zobrazí displej známé logo. pokousané jablko.

Tento způsob můžete použít k odstranění „odpadků“. Musíte přeinstalovat všechny aplikace, které na disku zabírají tolik místa. Toto je. WhatsApp, Waiber a podobně. Programy jsou smazány a poté znovu nainstalovány přes AppStore. Optimální čištění umožní provoz systému iPhone a obecně gadget přestane „chyb“ podivně při pokusu o konfiguraci jakékoli aplikace. Koneckonců, nyní víme, jak vyčistit mezipaměť na iPhone.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS