Jak rozebrat klávesnici notebooku Asus

Pokud se klávesy začnou zasekávat a špatně fungují, je pravděpodobně nutné klávesnici vyčistit a rozebrat. Co dělat v této situaci? Pokud můžete, obraťte se na servisní středisko pro notebooky Asus. Nebo můžete klávesnici rozebrat sami pomocí našich pokynů k demontáži. Nejdříve k věci.

Než začnete rozebírat klávesnici, nezapomeňte notebook Asus vypnout.

Prvním krokem je vyfotografování klávesnice. Proč? Rozebereme ji, ale pak ji budete muset znovu sestavit. Abyste se nemuseli trápit otázkou „Kam se poděl tento klíč??“, dostanete nápovědu v podobě fotografie.

Když potřebujete vědět, jak vyčistit klávesnici?

Klávesnici je třeba neustále čistit, aby se samotná technologie nepoškodila. Preventivní opatření jsou důležitá pro zachování vzhledu a funkčnosti počítače po dlouhou dobu.

Existují však situace, kdy je čištění klávesnice naléhavé:

 • Tlačítka se po stisknutí zasekávají a drží. Tlačítka po stisknutí začnou zůstávat v jedné poloze kvůli lepivosti samotného okraje nebo v dolní části.
 • Pokud stisknete klávesu několikrát, abyste ji správně ovládali.
 • Při stisknutí kláves se ozývají nepříjemné zvuky, např. skřípání nebo vrzání.
 • Je patrné, že mezi klávesami je hodně prachu. různých nečistot a samotné klíče jsou špinavé a velmi lepkavé.

V běžném osobním počítači můžete klávesnici vyměnit za novou. U netbooků a notebooků to není tak jednoduché, jak si možná myslíte. Pokud se klávesnice rozbije, bude těžké ji vyměnit a náklady na nové klávesy vás mohou přijít na pěkný peníz. Proto je třeba klíče pravidelně oprašovat.

Jak vyjmout klávesnici z notebooku Asus?

Vezměte prosím na vědomí, že klávesnice je upevněna několika západkami. Při jejich uvolňování buďte opatrní (nejlépe pomocí jehly), protože jsou velmi citlivé. Pokud je klávesnice zajištěna předními panely, je třeba je rovněž opatrně odstranit. K vyjmutí klíčů budete potřebovat zubařský háček. Pokud je nutné klávesnici zcela odpojit, je nutné odpojit kabel od desky. Pokud došlo k jeho poškození, nebude možné klávesnici znovu nainstalovat. pokud byla klávesnice vážně poškozena nebo pokud na ni byla vylita tekutina a záchranná opatření nepomohla obnovit její funkčnost, je vhodné ji vyměnit za novou.

Pokud však váš počítač potřebuje důkladné vyčištění, je nejlepší jej odnést do servisního střediska, kde jej prověří odborníci.

Jak opláchnout a vysušit klávesnici notebooku po polití tekutinou

Dokonce i ti, kteří klávesnici svého notebooku nečistí příliš rádi, by měli pochopit, že tento proces je nezbytný. Proto by se to mělo provádět alespoň jednou ročně. Existují však případy, kdy je čištění naléhavě nutné. Například se vám na notebook vylila nějaká tekutina.

Obvykle je to čaj, káva, pivo a další nápoje, které pijeme při práci na klávesnici. V takové situaci je důležité přijmout okamžitá opatření. A to je možné pouze v případě, že víte, jak vyčistit klávesnici notebooku.

Důležitost tohoto postupu podtrhuje skutečnost, že veškeré kapaliny jsou nebezpečné pro celý systém. Mějte na paměti, že i když nyní vše funguje, situace se může po několika měsících změnit. Notebook přestane fungovat a vy se s ním budete muset navždy rozloučit.

Pokud dojde k takovému incidentu s nápojem, je třeba notebook okamžitě vypnout. Nabíječku a baterii je nutné vyjmout. Přesně takhle! Tekutina nebude čekat na dokončení programů.

READ  Jak vybrat správný pevný disk pro notebook. Mlc nebo tlc

Poté ji bez ztráty času otočte dnem vzhůru a zaplavenou stranou dolů. Poté je nutné tekutinu vypustit. Teprve poté můžete zařízení odšroubovat a posoudit, jak moc je poškozené.

Pokud se uvnitř nachází kapalina, nespěchejte s opětovným připojením napájení. Může se také jednat o sladký sirup, který je pro technologii obzvláště škodlivý.

Předběžné kroky

Rozlili jste limonádu, čaj, kvas nebo jinou látku, která by neměla být uvnitř notebooku. Jaká by měla být vaše reakce v této kritické situaci?? Je třeba provést následující kroky:

Je důležité se ujistit, že se kapalina dostala pouze na klávesnici a nepronikla dále. Je velmi špatné, pokud prosakuje na základní desku. Koroze se obvykle šíří velmi rychle.

Chcete-li umýt klávesnici notebooku, musíte vyjmout modul s klávesami. Obecně se nejedná o obtížnou nebo problematickou záležitost. Je mnohem těžší ji rozebrat. O tom si povíme později.

Pro mnoho notebooků jsou k dispozici dva typy klávesnic:

Snap-on. odpojuje se, takže pouzdro není nutné sundávat.2. Připevněte jej pod horní panel krytu.

Nyní si podrobně vysvětlíme, jak jednotlivé typy odstranit.

Způsoby odstranění klávesnice

Klávesnice prvního typu se odstraňuje mnohem snadněji než klávesnice druhého typu. Děláme to takto:

Zcela vyjměte klávesnici ze zařízení a odložte ji stranou. Zařízení již nebudeme potřebovat.

Algoritmus pro odstranění druhého typu modulu je následující:

Příprava na čištění

Nyní klávesnici rozebereme díl po dílu.

Vyjměte klíče

Nejprve vyjměte klíč z nejproblematičtější oblasti. Klíč se skládá především ze dvou částí. Toto je podložka a výtah. V některých případech se objevuje také pružinový prvek. Každý krok je třeba zkontrolovat podle pokynů.

Závěrečné přípravné kroky

Po odstranění klíčů z hliníkového podkladu je třeba ještě odstranit polyethylenovou desku s kolejnicemi. Provoz počítače bude obnoven po umytí této desky.

V desce jsou obvykle tři polyethylenové části. A dvě z nich mají kontaktní stopy. Třetí část je odděluje, takže slouží jako podklad.

Upozorňujeme, že u novějších klávesnic nelze tyto tři části jednoduše oddělit. Jsou přilepené. A tak lze stopy z desky odtrhnout lepidlem. Lepidlo je obvykle modré.

Chcete-li poslední překážku zcela rozebrat, vezměte si do ruky fén a skalpel. Opatrně zahřejte a odpojte desky. Stopy, které se poškodí příliš horkým fénem, bude nutné následně opravit. Je to však stále lepší než verze, kdy je odlepíte lepidlem.

Posledním krokem přípravy na čištění je opláchnutí klávesnice notebooku. Můžete použít alkohol. K čištění používejte houbu nebo hadřík, který nepouští vlákna.

Okamžité kroky oplachování

Oplachování klávesnice notebooku není snadné. V tom smyslu, že byste měli striktně dodržovat pořadí, které věci nezhorší:

Jak čistit klávesnici notebooku, co nedělat

Chcete-li prodloužit životnost domácího spotřebiče, měli byste o něj pravidelně pečovat. Pokud jste šťastným majitelem notebooku, dříve nebo později vás napadne, jak vyčistit klávesnici, aniž byste museli volat profesionály.

Samotný proces je poměrně jednoduchý a nezabere mnoho času, pokud máte všechny potřebné čisticí nástroje a spotřebiče.

Běžné čištění klávesnice notebooku

Pokud na klávesnici nejsou zakořeněné skvrny od nečistot, je řešení jejího čištění poměrně jednoduché. V některých případech stačí prach a drobky odstranit měkkým kartáčkem nebo vatovým tamponem. Pokud však váš přístroj nebyl pravidelně udržován, budete muset vynaložit trochu času a námahy, abyste se dostali do těžko přístupných míst, odstranili nečistoty, prach a další nečistoty.

Nejjednodušší způsoby čištění notebooku:

 • Vypněte jej a rozbalte. Otočte obrazovku vzhůru nohama a jemně poklepejte na spodní stranu pouzdra. Takto se z klávesnice dostávají odpadky a drobky. Můžete také použít vlhký hadřík a speciální gel na přitahování skvrn.
 • Chcete-li odstranit mastné a lepkavé skvrny, otřete předmět vlhkým hadříkem nebo hadříkem namočeným v mýdlové vodě. Ve vodě lze rozpustit nejen mýdlo, ale i další čisticí prostředky.
 • Pokud je povrch silně znečištěný, budete potřebovat výraznější alternativy. Budete potřebovat vodný roztok isopropylalkoholu, do kterého namočíte hadřík nebo vatový tampon. Těmi pak povrch pečlivě otřete.
 • Chcete-li se zbavit nečistot, které se ucpaly mezi knoflíky, použijte cokoli, co vám vyhovuje: vatový tampon, zubní kartáček, měkký kartáček, skalpel zabalený v látce. Jako čisticí prostředek lze použít roztok alkoholu.
 • Vyfoukejte povrch pomocí domácího vysoušeče vlasů. Nejdůležitější je nastavit režim foukání vzduchu na studený vzduch.
 • Můžete použít plechovku se stlačeným vzduchem. Umístěte jej pod mírným úhlem. Vyhněte se dýchání výparů, protože mají negativní vliv na živý organismus. Po dokončení důkladně vyvětrejte místnost.
 • Vysávání je nejlepší způsob, jak odstranit nečistoty. Ale nepřehánějte to, mohli byste si vytrhnout knoflíky.
vyčistit, klávesnici, notebooku, asus, stlačený, vzduch

Odkaz. Nejlepšího výsledku dosáhnete kombinací několika variant. Pokud je však povrch silně znečištěný, budete muset sáhnout k drastičtějším řešením.

READ  Podsvícení klávesnice nefunguje na notebooku

Jak rozebrat a vyčistit klávesnici. generální čištění

Pokud se chcete zbavit skvrn a prachu pomocí drastičtějších čisticích prostředků, potřebujete nejen použít vhodné přípravky, ale také hodně času. Hlavním problémem těchto metod je, že vyžadují vyjmutí klíčů.

Odkaz. Vyfotografujte klávesnici v původním stavu, abyste usnadnili její opětovnou montáž.

Samotný proces demontáže vypadá následovně:

 • Vyzbrojte se skalpelem nebo tenkým šroubovákem. Opatrně jimi vypáčte klíče. Zacházejte s nimi opatrně a bez použití fyzické síly! Podívejte se, jak je uzamykací mechanismus navržen. Zatlačte dolů upevňovací „úponky“. Jemně přitáhněte klíč k sobě. Neodstraňujte klávesy Enter, Tabulátor a Shift na noteboocích. Je poměrně obtížné je vrátit zpět.
 • U některých modelů jsou klíče vybaveny speciálními západkami. V tomto případě je lze bez problémů vyjmout a znovu sestavit. Západky uvolněte jemným zvednutím dílu.
 • Dávejte pozor, abyste po vyjmutí všech kláves netahali klávesnici směrem k sobě, protože by mohlo dojít k jejímu poškození.
 • Pokud jsou klíče uzamčeny vnitřní sponou, musíte zařízení otočit vzhůru nohama a sejmout zadní část krytu. Zkontrolujte povrch a najděte upevňovací šrouby. Opatrně je vyjměte a vyjměte klávesnici. Dbejte na to, abyste se během provozu nedotýkali optiky základní desky.

Vyčistěte vyjmutou klávesnici:

 • Vyjmuté klíče důkladně očistěte. Pomoci mohou vlhčené ubrousky, alkohol nebo mýdlová voda.
 • Očištěné díly položte na suchý povrch, například na ručník. Položte je plochou stranou dolů a nechte je zcela vyschnout.
 • Vezměte kartáč a jemně jím přejeďte po demontovaném dílu, abyste odstranili veškerý prach nebo nečistoty. K tomu se hodí také plechovka se stlačeným vzduchem.
 • Díl jemně otřete vlhkým hadříkem. Nepoužívejte papírové utěrky. hrozí, že na vnitřních částech notebooku zůstanou malé kousky papíru.
 • Než vrátíte klíče na místo, počkejte, až všechny prvky zcela vyschnou.

Jak se zbavit rozlité tekutiny na notebooku?

Pokud se vám na klávesnici vylije čaj, káva nebo něco jiného, nepanikařte. Vezměte suchý hadřík a otřete „stopy nehody“.

 • Vypněte notebook, vyjměte baterii. Pokud nemůžete baterii vyjmout, alespoň ji odpojte od napětí. Přesná a rychlá manipulace. každá vteřina se počítá. Na rychlosti práce závisí nejen výkon klávesnice, ale také „životnost“ notebooku.
 • Poté přejděte k čištění klávesnice. Vyzbrojte se suchým hadříkem a jemně otřete povrch, přičemž dávejte pozor, aby se dovnitř nedostala rozlitá tekutina. Vysoušeč vlasů vám pomůže přístroj důkladně vysušit. Zbytky tekutiny odstraňte vatovým tamponem namočeným v alkoholovém roztoku.

Pokud se domníváte, že se kapalina dostala dovnitř, okamžitě přistupte k odstranění „nehody“:

 • Všude, kde se hromadí kapalina, odstraňte klíče;
 • Pokud ještě neoschla, odstraňte případné kapky suchým hadříkem;
 • Určitě použijte fén a nezapomeňte na režim foukání studeného vzduchu;
 • Tlačítka by měla být otřena z obou stran, jinak budou při stisknutí vrzat;
 • zkontrolujte kontakty klíče, mohou oxidovat vlivem vlhkosti.
READ  Po otevření víka notebooku se obrazovka nezapne.

Čistá klávesnice

Tlačítka jsou umístěna na tzv. výtazích. Jsou vyrobeny z plastu a jejich úkolem je umožnit pohyb tlačítka.

 • Tlačítka lze odstranit tak, že se nejprve odstraní plochy, které je zakrývají, a poté výtahy, na kterých jsou tyto plochy umístěny.
 • Můžete se také naučit odstranit tlačítka současně s výtahy. Pokud odstraníte jeden povrch tlačítka (se zdvihem nebo bez něj), zjistíte, že každé tlačítko má tři nebo čtyři otvory. Pro spojení výtahů je každý z nich zajištěn na jedné straně západkou a na druhé straně dvěma západkami. Při odpojování výtahu je třeba nejprve uvolnit západky a poté odpojit výtah.
 • Po umytí a vyčištění klávesnice byste ji měli sestavit v opačném pořadí podle fotografie klávesnice, abyste všechny klávesy nasadili na své místo: nasaďte klávesu; zachyťte západku; stiskněte klávesu v místě, kde jsou západky, abyste slyšeli cvaknutí a cítili, jak klávesa zapadla na své místo.

Proč je důležité čistit klávesnici včas??

Pokud zanedbáte čištění klávesnice notebooku, může dojít k jejímu předčasnému poškození. Prach a nečistoty z klávesnice se dostávají i do klávesnice a mohou způsobit následující problémy:

 • poruchy ventilačního systému (pokud je chladič zaprášený), v důsledku čehož se notebook často sám vypne z důvodu přehřátí;
 • „Klávesy klávesnice se mohou zaseknout nebo v případě vlhkosti poškodit klávesnici jako celek;
 • Poškození vnitřních částí notebooku a různé poruchy.

Je důležité klávesnici včas vyčistit, jinak budete muset pravidelně navštěvovat odborníka kvůli poškození zařízení.

Varování

Umístěte jej na klávesnici tak, aby úzká část stabilizátoru směřovala dolů

Vložte širší část do horních otvorů

Dvakrát stiskněte tlačítko na každé straně, dokud nezapadne na své místo

vyčistit, klávesnici, notebooku, asus, stlačený, vzduch

Instalace malých tlačítek, která mohou být i na klávesnici, se neliší od instalace běžných tlačítek. Jediná potíž. menší díly vyžadují větší péči.

Důležité! Počet upevňovacích kliknutí odpovídá počtu drážek. Pokud cvaká méně nebo se klíč nezapíná, je možné, že není správně zasunutý, a proto je lepší jej překontrolovat.

Poté odpojte notebook od elektrické sítě a vyjměte baterii (pokud se k baterii nemůžete dostat, alespoň zařízení vypněte). Vše musí být provedeno rychle a přesně, protože pokud zaváháte, riskujete ztrátu nejen klávesnice, ale i celého notebooku.

Poté můžete klávesnici notebooku důkladně a pomalu vyčistit. Postupujte opatrně a dbejte na to, aby pod klíči protékalo co nejméně kapaliny. Poté můžete notebook vysušit fénem (nezapomeňte ho vyfoukat za studena). Odstraňte zaschlé zbytky tekutiny alkoholem.

Pokud se domníváte, že tekutina pronikla do klávesnice, okamžitě problém odstraňte. Nejdříve je třeba vyjmout klíče, do kterých kapalina vnikla. Pokud je tekutina stále mokrá, opatrně ji setřete. Ujistěte se, že jste důkladně vysušili fénem. Ošetřete také všechny strany podložek kláves zasažených kapalinou, jinak začnou podložky kláves při stisknutí „praskat“ nebo „vyskakovat“.

Po odstranění hlavních následků nehody byste měli zkontrolovat klíčové kontakty. Mohou oxidovat v důsledku kontaktu s kapalinou. V takovém případě se bez pomoci neobejdete a budete muset kontaktovat odborného technika.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS