Typy obsahu pro iPhone a iPad

Podle společnosti Apple se v zařízeních se systémem iOS ukládají následující typy dat:

 • Zvuk: písně, zvukové podcasty, zvukové knihy, hlasové nahrávky a vyzváněcí tóny.
 • Filmy, videa a televizní pořady.
 • vyčistit, druhý, iphonu

  Jak vymazat „Ostatní“ na iPhonu

  Vyčistěte paměť iPhone od nepotřebných souborů v části „Ostatní“.

  Běžný úkol pro uživatele iPhonu jakéhokoli modelu. V paměti smartphonu se časem nahromadí velké množství souborů, které již nepřinášejí žádné užitečné informace. V tomto návodu se dozvíte, jak vyčistit paměť iPhonu, konkrétně část „Ostatní“.

  Vymazání sekce Ostatní v iPhonu

  Paměť každého elektronického zařízení se během používání zanáší nepotřebným odpadem. iPhone není výjimkou. Nevyžádané a nepotřebné soubory nejen zmenšují volné místo na disku, ale také zpomalují zařízení. Vše nepotřebné v iPhonu je uloženo v sekci Ostatní. Tato část obsahuje historii procházení a mezipaměť, hlasové poznámky, nastavení, systémové soubory.

  Zajímavá z hlediska uvolnění místa je také kategorie Dokumenty a data. Dokumenty a data na iPhonu, co to je? To zahrnuje dočasné soubory aplikací, e-maily, zprávy.

  V tomto článku jsou popsány nejúčinnější kroky, které může uživatel podniknout, aby získal zpět místo ve svém zařízení.

  Jak odstranit ostatní na iPhonu vymazáním historie procházení a mezipaměti?

  Při surfování na internetu se ukládají všechny akce uživatele, což je v budoucnu urychlí a usnadní. Na druhou stranu, čím více používáte internet, tím více historie a tím více dat ukládáte. Odstranění mezipaměti je znázorněno v prohlížeči Safari na obrázku:

  Uvolnění místa přeinstalováním aplikací

  Zda je taková reinstalace vhodná, můžete posoudit podle velikosti kategorie Dokumenty a data aplikací. Pokud je několikanásobně větší než jádro aplikace, je určitě nutná reinstalace. Tento proces je znázorněn na příkladu aplikace Navigátor na obrázku:

  Tímto způsobem můžete nejen vyčistit kategorii Dokumenty a data, ale také odstranit zřídka používané nebo nepotřebné programy.

  Tato metoda je vhodná zejména pro uživatele, kteří rádi aktivně komunikují. Obrázek níže ukazuje, jak odstranit zprávy starší než 30 dní nebo jeden rok. Pokud je nastaveno na neurčitou dobu, zprávy nebudou odstraněny.

  Pokud potřebujete uložit některé staré zprávy. Kliknutím na znaménko minus můžete povolit nebo zakázat mazání korespondence.

  Funkce iPhone umožňuje uživateli odstranit e-mailové účty spolu se všemi dočasnými a pomocnými soubory. Účet lze v případě potřeby obnovit.

  Jak vymazat ostatní na iPhonu odstraněním hlasových poznámek?

  Pomocí aplikace hlasových poznámek můžete snadno vybrat, které z nich chcete odstranit a které ponechat.

  Ostatní na iPhone, jak odstranit pomocí iTunes

  Radikálním a pravděpodobně jedním z nejjednodušších způsobů odstranění je iTunes. Stačí obnovit poslední uloženou zálohu. Veškeré přebytečné místo v sekci Ostatní bude automaticky odstraněno a nahrazeno obnoveným místem ze zálohy. Chcete-li to provést, musíte se připojit k počítači, vypnout iPhone a poté jej zapnout podržením tlačítka Domů.

  Alternativním způsobem, jak odstranit vše nepotřebné z Other, je PhonoClean. Podrobné pokyny naleznete na adrese

  Jak vymazat další systémová data v iPhonu pomocí iTunes

  Jedním ze způsobů, jak vyčistit sekci „Ostatní“, je zbavit se souborů v mezipaměti různých aplikací. Již jsme vám řekli, jak vymazat mezipaměť aplikací na iPhonu, ale odstranění dočasných souborů z aplikací nevymaže sekci „Ostatní“ úplně; navíc pokud vymažete všechny aplikace, bude to trvat dlouho. Pomocí iTunes se můžete rychleji a snadněji zbavit odpadu nahromaděného ve smartphonu.

  Princip vyčištění je poměrně jednoduchý. je třeba vytvořit zálohu všeho, co je ve smartphonu uloženo, a poté data z této zálohy obnovit. Obnoví se všechny informace kromě mezipaměti. Tímto způsobem můžete odstranit 1-4 GB, někdy i více.

  Začněte zálohováním. Zálohování se provádí následujícím způsobem

  • Připojte zařízení k počítači pomocí kabelu USB.
  • Spuštění aplikace iTunes.
  • Vyberte zařízení, které jste připojili v aplikaci.
  • V otevřeném okně zaškrtněte možnost „Šifrovat zálohu iPhone“. Nastavte si heslo a ujistěte se, že si ho pamatujete.
  • Pak klepněte na tlačítko „Zálohovat nyní“.

  Nyní musíte v nastavení zakázat možnost „najít iPhone“, abyste mohli obnovit informace ze zálohy. Pokud to neuděláte, nebude to fungovat. Chcete-li tuto možnost zakázat, postupujte podle následujících kroků:

  • Otevřete „Nastavení“ ve smartphonu.
  • Klepněte na své jméno.
  • Přejděte do podsekce iCloud.
  • Klepněte na řádek „Najít iPhone“ a tuto možnost zakažte.
  • Zadejte heslo Apple ID a potvrďte akci.

  Nyní můžete obnovit data z vytvořené zálohy:

  • V iTunes klikněte na možnost „Vytvořit kopii“.
  • Počkejte, dokud se data nevymažou a telefon se nerestartuje.
  • Přihlaste své Apple ID a počkejte, dokud nebudou všechny aplikace znovu nainstalovány.

  Když se smartphone znovu objeví v iTunes, uvidíte, že je v paměti mnohem více volného místa.

  Jak vymazat mezipaměť a „Ostatní“ na iPhonu a iPadu. pracovní způsoby

  Jak vymazat mezipaměť a odstranit „Ostatní“ na iPhonu a iPadu.

  Časem se iPhone a iPad zpomalí a jejich vnitřní paměť se zahltí zbytečnostmi. To je známá věc, která se uživatelům zařízení Apple nelíbí, ale musí se s ní smířit. nebo bojovat, jako je vymazání mezipaměti na iPhonu a iPadu, jejíž odstranění může urychlit práci a uvolnit cenné místo v úložišti. Tento návod vysvětluje, jak vymazat mezipaměť a „Ostatní“ v iPhonu a iPadu. Shromáždili jsme pouze osvědčené a účinné způsoby.

  Jak efektivně vymazat mezipaměť v iPhonu a iPadu bez ztráty dat

  Začněme nejlepším a nejefektivnějším způsobem vymazání mezipaměti v iPhonu a iPadu pomocí iTunes. Tato metoda neodstraní celou mezipaměť, ale pouze skutečné „smetí“. Po použití této metody nebudou například odstraněny přílohy Viberu nebo WhatsApp, protože iTunes je nepovažuje za odpad. Ale uvolní se tím místo, a to hodně.

  • Co se vymaže? Z iPhonu nebo iPadu se odstraní „škodlivá mezipaměť“. „smetí“, které není v systému potřeba.
  • Jak dlouho trvá vyčištění? 10 až 30 minut v závislosti na počtu nainstalovaných aplikací.
  • Něco důležitého bude smazáno? Ne, veškerý obsah na iPhonu a iPadu zůstane nedotčený.
  • Musím v aplikaci zadávat hesla?? Ne, po obnovení budete moci okamžitě používat všechny aplikace bez nutnosti přihlášení.
  • Kolik místa se uvolní? Od 1 GB do 4 GB.

  Připojte iPhone nebo iPad k počítači, spusťte iTunes a na domovské obrazovce aplikace vyberte mobilní zařízení.

  Zaškrtněte políčko „Šifrovat zálohu iPhone“ a zadejte heslo zálohy. Důležité! Nezapomeňte si zapamatovat heslo.

  Kliknutím na „Zálohovat nyní“ zálohujete iPhone nebo iPad do počítače. Počkejte na provedení operace.

  Po zálohování iPhonu nebo iPadu vyberte „Nastavení“ → [vaše_jméno] → iCloud → „Najít iPhone“ a deaktivujte funkci „Najít iPhone„. To je nutné pro pozdější obnovu z nově vytvořené zálohy. Pokud je zapnuta funkce „Najít iPhone“, iTunes vám neumožní provést obnovení.

  Poznámka: Chcete-li funkci „Najít iPhone“ zakázat, musíte zadat heslo Apple ID.

  V iTunes stiskněte „Obnovit z kopie“ a potvrďte zahájení obnovy zadáním dříve nastaveného hesla. Neodpojujte iPhone nebo iPad od počítače, dokud se nerestartuje a nevrátí do iTunes.

  Po zapnutí iPhonu nebo iPadu stačí znovu zadat heslo Apple ID a počkat, až se nainstalují všechny aplikace.

  Hotovo! Po návratu mobilního zařízení do iTunes můžete okamžitě zjistit, kolik místa se uvolnilo odstraněním mezipaměti. V našem případě se v iPhonu objevilo dalších 900 MB paměti. Důležité je poznamenat, že to platí za předpokladu, že jste iPhone úplně resetovali teprve před měsícem. Pokud byl váš iPhone nebo iPad delší dobu aktivně používán, určitě se uvolní mnohem více paměti.

  Jak vymazat mezipaměť určité aplikace v iPhonu a iPadu

  Předchozí metoda je dobrá v tom, že všechna důležitá data uživatele rozhodně zůstávají v iPhonu nebo iPadu. Dokumenty a data, jako jsou již zmíněné přílohy instant messengerů (nejčastěji se jedná o fotografie, z nichž mnohé mohou být pamětihodné), se uchovávají. Uživatelé se však o mezipaměť ve většině aplikací obvykle nezajímají, protože nemá žádnou hodnotu. Existuje způsob, jak odstranit mezipaměť konkrétních aplikací, ale není to pohodlné.

  Přejděte na „Nastavení“ → „Obecné“ → „Úložiště iPhone“.

  Počkejte, až se načte seznam aplikací, a vyberte aplikaci, jejíž mezipaměť chcete zcela odstranit. Všechny nainstalované aplikace jsou v seznamu seřazeny podle velikosti, což usnadňuje a urychluje identifikaci „škůdců“.

  Na stránce aplikace si všimněte sloupce „Dokumenty a data“. Zobrazuje velikost mezipaměti aplikace. Chcete-li ji vymazat, stiskněte tlačítko „Odinstalovat aplikaci“, potvrďte její odstranění a znovu ji nainstalujte z obchodu App Store.

  Společnost Apple bohužel dosud nezavedla pohodlnější způsob vymazání mezipaměti aplikací v zařízeních iPhone a iPad. Tato časově náročná metoda vám nicméně dává možnost se s keší podrobněji seznámit.

  Jak odstranit mezipaměť Safari v iPhonu a iPadu

  Vyrovnávací paměť prohlížeče Safari zabírá na iPhonu a iPadu hodně místa. Všimněte si, že k tomu nemusíte vůbec aktivně používat prohlížeč. I relativně zřídkavé návštěvy webových stránek v prohlížeči Safari okamžitě zaplní koš mezipaměti. K odstranění mezipaměti Safari poskytla společnost Apple funkci.

  Přejděte do Nastavení → Safari.

  V dolní části stránky s možnostmi klikněte na možnost „Vymazat historii a data“. iOS vás upozorní, že vymazáním dojde k vymazání historie procházení, souborů cookie a dalších dat o procházení.

  Vymazání mezipaměti Safari je rychlé, ale výsledky vás potěší. V tomto případě jsme uvolnili více než 700 MB paměti iPhonu.

  НЕДЕЛЯ С iPhone 6S В 2022 году ЭКСПЕРИМЕНТ! ЭТО КОНЕЦ?! ВОЗМОЖНО ЛИ ПОЛЬЗОВАТЬСЯ? СТОИТ ЛИ ПОКУПАТЬ?

  Jak úplně odstranit mezipaměť v iPhonu a iPadu

  Bez úplného obnovení iPhonu nebo iPadu nemůžete úplně odstranit mezipaměť, respektive část „Ostatní“. Žádný počítačový nástroj, natož aplikace App Store, si s mezipamětí nedokáže plně poradit. Pokud vás tedy mezipaměť ve vašem iPhonu nebo iPadu opravdu trápí, tato radikální metoda vás opravdu zachrání.

  Как разобрать, открыть iPhone 6s Как снять дисплей на iPhone 6s

  Chcete-li provést úplný reset iPhonu nebo iPadu, přejděte do Nastavení → Základní → Reset → Vymazat obsah a nastavení. iOS vás požádá o potvrzení operace zadáním hesla. Důležité! Systém to dělá z nějakého důvodu. Úplný reset vymaže všechna data z iPhonu nebo iPadu. Nezapomeňte si v iTunes nebo iCloudu vytvořit čerstvou zálohu pro pozdější obnovení.

  Po provedení úplného resetu iPhonu nebo iPadu zbývá nastavit. Během fáze nastavení vás systém iOS vyzve k provedení obnovy ze zálohy, což samozřejmě doporučujeme, protože se do mobilního zařízení obnoví všechna důležitá data. Keš se samozřejmě za takovou nepovažuje a do zařízení se nevrátí. Pokud chcete mít iPhone a iPad co nejčistší, můžete zařízení nastavit jako nové. Vaše data se v tomto případě neuloží, ale v zařízení nezůstane žádná mezipaměť ani kategorie Ostatní.

  Jak částečně vyprázdnit mezipaměť v iPhonu a iPadu bez použití počítače

  Pokud nemáte počítač s iTunes, ale chcete svůj iPhone nebo iPad zbavit mezipaměti, můžete použít tyto specializované aplikace z App Store. Je třeba rovnou zdůraznit, že mezipaměť vymažou jen částečně, protože Apple nedovoluje svým nástrojům „chodit tam, kam nemusí“.

  Vzhledem ke svým omezením nemohou tyto aplikace provádět čištění mezipaměti tak efektivně jako iTunes. Pokud přesto není možné použít iTunes, mohou aplikace alespoň částečně pomoci. Nejúčinnější z těchto aplikací jsou Magic Cleaner a Battery Saver.

  Všechny fungují stejně. Musíte spustit aplikaci a stisknout tlačítko Clena Junk nebo Clear Junk. Obě aplikace jsou zdarma, ale jsou v nich zabudované reklamy. Tyto aplikace opět nemohou účinně vymazat mezipaměť.

  Jak vymazat mezipaměť na iPhonu

  Při připojování iPhonu k počítači nebo v sekci „iPhone Store“ v nastavení jste možná viděli sekci „Ostatní“. Tam se dostává vše, co systém nemůže přiřadit k určitým datům: mezipaměť systému iOS, mezipaměť aplikací, data po neúspěšné synchronizaci s iTunes nebo Finderem na PC nebo Macu, dočasné soubory atd.

  Nejúčinnějším způsobem vyčištění mezipaměti na iPhonu je odinstalovat aplikace, které zabírají nejvíce místa, a poté je znovu nainstalovat. Tyto aplikace můžete identifikovat v nabídce „Nastavení“ „Základní“ „Úložiště iPhone“. Například na mém iPhonu zabírá Telegram i s mezipamětí přes 11 GB, ačkoli samotná aplikace váží kolem 80 MB. Vzhledem k tomu, že se korespondence neukládá do zařízení (kromě soukromých chatů), mohl jsem ji bezpečně odstranit z iPhonu a znovu nainstalovat z App Store.

  Před odinstalací aplikace Telegram a po její opětovné instalaci. Všechna data zůstávají nedotčena

  Obnovení systémové mezipaměti na iPhonu je ještě jednodušší. musíte pravidelně restartovat miniaplikaci. Po dalším restartu jsem nějak získal téměř 700 MB volných v sekci „Ostatní“.

  Někdo problém vyřešil obnovením továrního nastavení iPhonu a obnovením ze zálohy, ale zkoušel jsem to tak, že uvolnil maximálně 500 MB. Vyzkoušel jsem také speciální nástroje, jako je Phone Clean. Tento software také uvolnil až 300-400 MB místa v mém zařízení. Strávil více času. Mnohem efektivnější je jednoduše přeinstalovat „žravé“ aplikace.

  Jak vymazat mezipaměť Safari

  Pokud neuklidíte místo, které Safari zabírá, může prohlížeč iPhonu časem narůst do nepřijatelných rozměrů. Je však snadné se s ním vypořádat.

  Poté se však budete muset znovu přihlásit ke všem internetovým službám, které používáte prostřednictvím prohlížeče, ale Klíčenka vám s tím pomůže.

  Co je další na iPhonu?

  Na iPhonech se systémem iOS 8 a novějším je ještě více informací uloženo v části Ostatní.

  Pokud jde o soubory cache ze čtvrtého bodu, odkud se vůbec berou? Soubory v mezipaměti jsou dočasné soubory. To znamená, že jsou dočasně potřebné pro nějaký proces a po dokončení úkolu musí být odstraněny.

  Společnost Apple definuje soubory mezipaměti jako vše, co vzniká při streamování dat: hudba, fotografie, videa. Pokud neustále používáte Apple Music, připravte se na velkou mezipaměť. Dokonce i náhledy skladeb budou zde.

  Jak odstranit Ostatní v úložišti iPhone a výrazně vyčistit paměť

  Dobrý den, milí čtenáři Uspei.com. Pokud přejdete do „nastavení-hlavní úložiště iPhone“, můžete být velmi překvapeni, když uvidíte všechny informace o paměti vašeho zařízení. Je tam sekce „ostatní“, která mně osobně zabírá dost místa, vzhledem k tomu, že mám 64GB zařízení.

  Pokud máte iPhone, iPad nebo dokonce 16GB iPod, možná si uvědomujete, že sekce „ostatní“ zabírá hodně místa. Jak se ho zbavit? V tomto přehledu vám řeknu, co je to „jiné“ a jak ho vymazat.

  Co je sekce „ostatní“

  Nejprve se podívejte, co je to „jiná“ část, abyste pochopili, s čím se potýkáte. Nejprve získá mezipaměť z různých aplikací, získá také informace o zařízení iOS a aktualizacích softwaru. Všechny stažené a nenainstalované aktualizace systému jsou uloženy v části „ostatní“.

  K dispozici budou také hlasy Siri, nestažené soubory, neúspěšné výsledky synchronizace a tak dále, a tak dále, a tak dále. Ve skutečnosti se jedná o sekci „ostatní“. Je to odpadkový koš, ve kterém se hromadí odpadky, a pokud je necháte bez kontroly, zaberou vám veškerou paměť.

  V mém případě má iPhone 64 gigabajtů a sekce „ostatní“ zabírá 5-6 gigabajtů, představte si, kolik volného místa se ztratí. Jak ji získat zpět? Existuje několik způsobů, několik radikálních a jeden humánní.

  1 Radikální cesta

  Začněme těmi radikálními, budete potřebovat iTunes. Připojte telefon k počítači, přejděte na stránku zařízení a zde v sekci „zálohy“ vytvořte zálohu.

  Nejprve však musíte vybrat tento počítač a zašifrovat zálohu iPhonu. Zadejte své heslo a zapamatujte si ho.

  Poté v nastavení iPhonu v části „iCloud“ vypněte funkci „najít iPhone“ a vytvořte kopii v počítači. A ujistěte se, že jste vypnuli funkci „najít iPhone“, protože jinak nebudete moci obnovit zálohu. To je přesně to, co musíte udělat.

  Kliknutím na „obnovit z kopie“ získáte v podstatě nové čisté zařízení s obnovenými kontakty, aplikacemi, hrami a dalšími informacemi, které jste měli. Je to první radikální způsob, který trvá dlouho.

  2 Radikální cesta

  Druhý radikální způsob. je jít do nastavení-hlavní, dole bude „reset“ a „vymazat obsah a nastavení“. Vymaže veškerý obsah a všechna nastavení, tj. kompletně odstraní mezipaměť, nezůstane žádná mezipaměť a opravdu výrazně uvolní místo.

  Přijdete ale o data a informace, takže je to opravdu velmi radikální a vyplatí se to jen v případě, že je to opravdu v háji.

  Obnovil jsem tedy tátův iPhone ze zálohy a vymazal jsem 3 GB, což je docela dobré, pokud souhlasíte. získat lajky. Obnovil jsem mámin telefon pomocí resetu nastavení, ať mi odpustí, a zabralo to jeden a půl gigabajtu, což sice není nic moc, ale pořád je to něco.

  Humánní způsob

  Chci svůj iPhone vyčistit humánně a doporučuji vám tuto metodu. Pak můžete zkusit iTunes, resetovat a podobně.

  Za prvé, aplikace, každý uživatel iPhone jich má obrovské množství a mnoho programů se prostě nepoužívá, takže je můžete bezpečně odstranit a zapomenout na ně, protože stejně nebyly otevřeny. Mám spoustu těchto programů, pokud je vše vyčištěno, uvolní se 1 GB snadno.

  Dále následuje keš. V aplikacích se nezobrazuje, ale pokud přejdete do nastavení-hlavní úložiště iPhonu, v dolní části je seznam aplikací a můžete vidět, že Vyber váží hodně. To znamená, že když do něj vstoupím, ukládá opravdu hodně informací, spoustu keší, jsou tam fotky, videa, text a všechny tyhle věci. To znamená, že můžete program bezpečně odinstalovat, pak ho jen znovu nainstalovat a nebude moc vážit. Uvolníte tak potřebné megabajty.

  Doporučuji vám, abyste tak učinili u všech aplikací, které jsou na prvním místě seznamu. Pokud se jedná o nějakou aplikaci, jako je Garageband, víte, že tam nemůžete mít žádnou mezipaměť, ale pokud se jedná o messenger nebo čtečku zpráv, bude tam mezipaměti hodně. I instagram časem váží téměř gigabajt. Musíte to pochopit, odinstalovat a znovu nainstalovat, pak se uvolní místo.

  Pak přejděte do nastavení Safari, tam je „vymazat historii a data“. soubory cookie, údaje o prohlížení, historie vyhledávání (které se tolik bojíme) a všechny tyto věci budou smazány. Ve skutečnosti se tak uvolní spousta místa.

  Poslední tip. v úložišti iPhonu, existuje několik doporučení, která pomohou optimalizovat prostor. Někteří lidé by měli dbát a uvolníte další gigabajt ve svém zařízení.

  Jak odstranit zapomenutý nebo zablokovaný kód na Apple iPhone nebo iPad

  Tímto humánním způsobem se mi podařilo uvolnit 2 gigabajty volného místa v iPhonu. Souhlasím, docela dobré, vzhledem k tomu, že úplný reset přinesl pouze gigabajt a půl na jiném zařízení. V tuto chvíli to můžeme ukončit.

  Ohodnoťte mé rady palcem nahoru, pokud to pro vás bylo užitečné, přihlaste se k odběru kanálu a napište do komentářů, jaký způsob jste použili a kolik gigabajtů jste byli schopni uvolnit z „jiné“ sekce. Ahoj.

  Jak vyložit nepoužívané aplikace v iPhonu a iPadu

  Nejprve je třeba zjistit, které aplikace na vašem zařízení již delší dobu neběží a bezostyšně zabírají cenné místo. Vždy odinstaluji aplikace, které jsem nepoužil déle než měsíc. Odstraněné aplikace lze v případě potřeby obvykle snadno znovu stáhnout z obchodu App Store.

  Pro uživatele, kteří se obávají ztráty dat z aplikace, kterou používají jen zřídka, společnost Apple zahrnula možnost odstranit samotnou aplikaci z miniaplikace, ale zálohovat všechna její nastavení a dokumenty. Tato funkce je povolena v Nastavení v části iTunes Store a App Store. Stáhnout nepoužitou cestu. Operační systém sám určí, kterou aplikaci vlastník miniaplikace používá jen zřídka, a odinstaluje ji. V případě potřeby lze aplikaci kdykoli stáhnout z obchodu a vaše nastavení a dokumenty zůstanou zachovány.

  Nechte iOS rozhodnout, které aplikace už nepotřebujeme

  READ  Jak obnovit iPhone bez Apple ID
| Denial of responsibility | Contacts |RSS