Jak vybrat disk notebooku SSD. Svazek SSD

Přes ukazatele rychlosti a stejného ovladače zblízka jsou skutečné spotřebitelské vlastnosti tohoto SSD výrazně lepší. Nevhodně to bylo dosaženo kvůli přítomnosti vyrovnávací paměti DRAM a vynikající optimalizací firmwaru, jakož i instalaci rychlejší paměťové záblesku.

Velikost mezipaměti SLC je nesrovnatelně větší, což vám umožní zaznamenat až 46 GB dat při vysoké rychlosti (opravdu 450 MB/S), zatímco mladší model BX500 lze zaznamenat pouze 8 GB při vysoké rychlosti. Pak rychlost nahrávání klesne na 200 MB/s a v BX500 se usadila až 100 MB/s. Je zřejmé, že model seniorů obdržel v reálné rychlosti obrovskou mezeru a je to taková symbióza dostatečně velkého SLC-kaše a průměrné rychlosti paměti.

vybrat, disk, notebooku

Ale to není všechno, výrobce tvrdí, že možnost přepsání až 54 GB místa na disku denně po dobu 5 let záruky. Je to delší záruční období, které je radikálně odlišeno tímto SSD od všech předchozích, což mu dává významnou výhodu. SSD rozhodující MX500 CT250MX500SSD1

Výhody pevné jednotky pro notebook

Nejprve se musíte rozhodnout o účelu SSD, zda bude použit jako pouze systém nebo velké soubory, moderní hry jsou 40-50 GB. Pokud je v prvním případě dostatek objemu 120 GB, pak ve druhém musíte věnovat pozornost modelům s větší kapacitou. Optimální volbou zde může být disky 240-256 GB.

vybrat, disk, notebooku

Poté určíme instalační místo, jsou možné následující možnosti:

  • Instalace namísto optické jednotky. Chcete.li to provést, potřebujete speciální adaptér, při výběru, který potřebujete znát výšku (obvykle 12,7 mm). V některých případech najdete zařízení s 9,5 mm;
  • Výměna hlavního HDD.
READ  Notebook nevidí připojení Wi-Fi

Poté si již můžete vybrat podle jiných parametrů, které je třeba dále zvážit.

Typ paměti

Za prvé, při výběru musíte věnovat pozornost typu použité paměti. Jsou známy tři typy. jedná se o SLC, MLC a TLC a všechny ostatní jsou jejich deriváty. Rozdíl je v tom, že v SLC je zaznamenán jeden kousek informací v jedné buňce a v MLC a TLC. dva a tři bity, respektive.

Proto zdroj disku, který závisí na objemu přepsaných paměťových buněk. Provozní doba paměti TLC je nejnižší, ale záleží také na typu řadiče. Zároveň disky na takových čipů ukazují nejlepší výsledky rychlosti čtení.

Formový faktor, Inteiis

Nejběžnějším tvarovým faktorem SSD je 2,5 palce. MSATA (mini-sata), PCIE a M jsou také známy. Hlavní intenzitou, kterou jsou prováděny přenosové/přenosové operace dat, je SATA III, kde rychlost může dosáhnout až 6 Gbit/s. Na oplátku v m.2 Výměna informací lze provádět jak se standardními pneumatikami SAT, tak PCI-Express. Navíc, ve druhém případě se používá moderní protokol NVME, navržený speciálně pro SSD, s použitím, které rychlosti jsou poskytovány až 32 Gbit/s. Disky Formatového faktoru MSATA, PCIE a M.2 jsou prodlužovací karty a zabírají malý prostor.

Na základě toho můžeme říci, že před zakoupením je nutné se seznámit s technickou dokumentací pro notebook na webových stránkách výrobce a zkontrolovat přítomnost výše uvedených konektorů. Například, pokud existuje konektor m v notebooku.2 S podporou protokolu NVME se doporučuje zakoupit odpovídající disk, protože rychlost přenosu dat bude vyšší, než může řadič SATA poskytnout.

Ovladač

Je to na ovládacím čipu, že parametry, jako je rychlost čtení/záznamu a zdroj disku. Mezi výrobce patří Marvell, Samsung, Toshiba OCZ (Indilinx), Silicon Motion, Phison Samsung má také hardwarovou šifrovací funkci.

vybrat, disk, notebooku

Silikonové ovladače Mousen, Phison se vyznačují dobrou kombinací ceny a výkonu, ale produkty založené na nich mají nedostatky, jako jsou nízké ukazatele libovolného záznamu/čtení a klesající celkové rychlosti při vyplňování disku. Jsou určeny hlavně pro rozpočet a střední segmenty.

READ  Jak demontovat notebook HP kvůli čištění video. Čištění obrazovky

SSD lze také nalézt na velmi populárních žetonech Sandforce, JMicron. Obecně vykazují dobré výsledky, ale jednotky založené na nich mají relativně nízký zdroj a jsou zastoupeny hlavně v segmentu rozpočtu trhu.

Hodnocení jednotky

Hlavními výrobci disků jsou Intel, Patriot, Samsung, Plextor, Corsair, Sandisk, Toshiba OCZ, AMD. Zvažte několik disků, které jsou nejlepší v jejich kategorii. A jako kritérium výběru zdůrazňujeme objem.

Poznámka: V níže uvedeném seznamu jsou průměrné ceny vzato v době psaní článku: Březen 2018.

Samsung 850 120 GB je prezentován ve formálních faktorech 2.5 ″/m.2/MSATA. Jeho průměrné funkce jsou nejlepším výkonem ve třídě a 5 let záruky.

Parametry: Konzervativní čtení: 540 MB/C Konzervativní záznam: 520 MB/S Odolnost proti opotřebení: 75 TBW Typ paměti: Samsung 64L TLC

Adata Ultimate SU650 120 GB má nejlepší cenu ve třídě, aby byla přesná 2 870 Díky tomu je zajištěna dobrý průměrný výkon. Modely se vytvářejí pro všechny základní formy.

Parametry: Konzervativní čtení: 520 MB/C Konzervativní záznam: 320 MB/S Odolnost proti opotřebení: 70 TBW Typ paměti: TLC 3D NAND

Jednotky od 128 do 240-256 GB

Samsung 860 Evo (250 GB) je nejnovějším modelem od stejnojmenné společnosti pro 2.5 ″/m.2/MSATA. Na začátku prodeje stojí 6 000. Podle testů má disk nejlepší odpor opotřebení ve třídě, jehož hodnota se zvyšuje se zvýšením objemu.

Parametry: Konzervativní čtení: 550 MB/C Sériový záznam: 520 MB/S Odolnost proti opotřebení: 150 TBW Typ paměti: Samsung 64L TLC

Sandisk Ultra II 240 GB-DISE Skutečnost, že výrobce zakoupil Western Digital, modely pod touto značkou se často nacházejí v prodeji. Toto je Sandisk Ultra II, který používá ovladač Marvell, nyní prodávaný za cenu přibližně 4 600.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS